Murat  Çelik

Murat Çelik

İnşallah Zeynep Bebeğin Sonu Keko Gibi Olmaz

A+A-

Keko Çiçek, depremin, Zeynep Bebek ise terörün sembolü...

Elazığ'da 8 Mart günü meydana gelen depremde anne ve kardeşini kaybeden, kendisi de enkazdan yaralı kurtulan 8 yaşındaki Keko Çiçek, depremin sembolü olmuştu. Depremin ardından gündemden düşmeyen Keko'yu birçok kişi ziyaret edip sözler verilmişti.
Ama hiçbiri tutulmadı.
Hakkari'nin Geçitli köyü yakınlarından bir minibüsün geçişi sırasında yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu, yaralanan 4 yaşındaki Zeynep Kurt Sağlık Bakanlığı'na ait Hava Ambulansı ile Malatya'ya getirildi. Zeynep bebek Turgut Özal Tıp Merkezi'inde tedavi altına alındı.
Zeynep Bebeğin Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi'ne getirilmesinin ardından, ilgi odağı oldu, gelen ve gidenlerin ardı arkası kesilmedi ve hala devam ediyor.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milletvekili Öznur Çalık aracılığı ile Zeynep Bebeğin akrabaları ile telefonla görüştü, yardımcı olacağını söyledi. Bakanlar, Milletvekilleri, Malatya Valisi, Malatya Belediye Başkanı, siyasi parti il başkanları heyet halinde ve hatta Süper Star Ajda Pekkan yanında getirdiği FOX TV ekibi ile ziyaret etti, ziyaret sonunda beraberinde (FOX TV mi SÜPER STARI getirdi yoksa SÜPER STAR MI FOX TV'yi getirdi meçhul) getirdiği TV ekibinin canlı yayınında canlı, canlı ağladı.
Ziyaretleri birçoğu medya tarafından görüntülendi, basın yayın organlarına servis edildi.
Millet olarak duygusalız, inkâr edemem. Sıcağı sıcağına yaşanan olayın ardından duygusallığın gereği türlü laflar ederiz. Hatta yapacağız, edeceğiz vaatlerinde bulunuruz. Olay soğumaya yüz tutarken vaatlerimiz havada kalır (en canlı örneği KEKO'dur) soğuduktan sonrada herkes kendi derdi ile baş başa kalır.
Duygusalız dedim evet inkârcı olmam gerekmez ama reklamı da severiz.
Allah Devletimize zeval vermesin, sigortası bile olmayan Zeynep Bebeğin, hastane masraflarını devlet karşılıyor, aksini düşünmek istemiyorum. Aksi halde “Zeynep Bebek sağlığına kavuştuktan sonra hastanede rehin bile kalabilirdi.
İnşallah Zeynep Bebekte, Depremzede KEKO gibi sağlığına kavuştuktan sonra kaderi ile baş başa kalmaz, KEKO ÇİÇEK şuan psikolojik bunalıma girmiş durumda ilgisizlikten. Zeynep bebek gösterilen ilginin farkında değil ama önünde çok zor bir yaşam var…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

2 Yorum