Murat  Çelik

Murat Çelik

İrtikap suçu biter mi?

A+A-

“Malatya"da İnönü Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Prof. Dr. Ali Gürlek, bir hastadan rüşvet alırken suçüstü yakalandı.”

Evet, yukarda ki manşet “Malatya"yı bir kez daha olumsuz yönde gündeme taşıdı”

Yazıklar olsun…

Tıp mesleği gibi kutsal bir meslekte bu tür davranışlar içinde olantüm bu para düşkünlerine yazıklar olsun.

İlimiz geçtiğimiz yıllarda çoğu kez olumsuz konularla gündeme taşındı. Ve Profesörlüğe kadar yükselmişken içinde ki para hırsını yenemeyen Sayın Ali Gürlek, kamuoyu önünde Malatya"nın bir kez daha olumsuz yönde gündeme gelmesine imkan sağlaması, Malatya"dan çok meslektaşları içinde yüz karası olarak değerlendirildi.

Bu karayı silmek için görev yaptığı İnönü Üniversitesi Senatosu, Prof. Dr. Ali Gürlek hakkında işlediği suçtan ötürü “Görevden Men” kararı aldı ve YÖK başkanlığına bu kararı ulaştırdı şu günlerde sonuçlanması gerekiyor.

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu"nun bu tutumu, Meslektaşları arasında ve Malatya halkı tarafından takdirle karşılandı.

Bıçak parası altında alınan para olayı tabiî ki yalnızca Malatya İnönü Üniversitesinde yaşanmadı, Türkiye"nin bir çok yerinde bu tür pervasızlıklar oldu ve olmayada devam ediyor. Ama eminim ki Malatya İnönü Üniversitesi Senatosu gibi tavizsiz kararlar alınıp uygulanmaya konulursa bu gözünü para hırsı bürümüş Doktorlar TIP CAMİASINA leke sürmeye devam edemez.

“İrtikap suçu” ağır bir suç olarak kanun kitaplarında yazıldığı gibi değerlendirilip, bu suçu işleyenlere Malatya İnönü Üniversitesi Senatosu örneği cezalar uygulanırsa eminim bu tür suç işlemeye cüret edenler en azından azalır.

Tabi ki biter mi İrtikap suçu?

Tabiî ki bitmez!

Okuduğu okulu, edindiği bilgi ve beceriyi insanlık yararına değil de, cüzdanı için düşünüp icra edenler var olacaktır.

Bu tür düşünceli insanlar hemen her meslekte vardır ve de var olmaya devam edecektir.

Vicdanı için değil cüzdanı için, görevini kötüye kullananlar, ölümü düşünse bu azalacaktır eminim.

Meslektaşı ve yakın arkadaşı olmasına rağmen İrtikap suçu işleyen, Prof. Dr. Ali Gürlek hakkında soruşturma başlatarak “Görevden Men” cezası veren Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu"na, gerçekten bravo diyorum.

Bu davranışınız Örnek alınır umarım...

Vatandaş için, Malatya için...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

3 Yorum