Murat  Çelik

Murat Çelik

İstanbul'da ki 2. Toplantı Fiyaskosu

A+A-

Malatya Valiliği ve Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD)"ın ortaklaşa düzenlediği toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Malatyalı Bürokratlar ve İstanbul"da yaşayan bazı İş adamları katıldı. Bazı diyorum çünkü, İstanbul"da İş yapan tüm Malatyalılar MİAD üyesi değil (!) bu nedenle Malatya Valiliği"nin tertip ettiği bu tür bir toplantı yalnızca MİAD ile sınırlı kalmamalıydı, bence.

İstanbul"daki İş Adamlarımızı yalnızca MİAD temsil etmiyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın da katıldığı toplantıda bir çok kazanım elde edilmeliydi. Açık Türkçe ile bu toplantıda geçtiğimiz aylarda MASTÖB"ün yaptığı toplantı gibi fiyasko ile sonuçlandı.

Kimse darılıp gücenmesin, İktidar partisine 6 milletvekili vermiş bir İl"in Valiliği tarafından düzenlenen toplantıda Malatya için çok şey kazandırıla bilinirdi. Ama maalesef hiç biri olmadı daha önce imzalanmış protokol ile ilgili sadece duyur yapıldı ve yine daha önce yardım desteği sözü vermiş İş Adamlarımızın adı zikredildi.

Ne Valiliğin, ne Belediyenin nede İnönü Üniversitesi için hiçbir projeye destek sağlanmadı. Belki de ben yanılıyorum.

İktidar pastasından yıllardır hak ettiği parçayı alamadığı gibi Malatya"yı sahiplenmiş ve yönetimde olan kişilerin basiretsizliğinden ellerine geçen fırsatı da değerlendirememişlerdir.

Ellerinde her biri ayrı, ayrı dosya yerine yöneticiler bir bütün olarak Başbakan"a taleplerini iletmiş olsalardı eminim Malatya bu toplantıdan çok karlı çıkacaktı.

Organize etmek maharet ister, Başbakan"ı davet eden kişilerin önceden Malatya"yı ve Malatyalıları (İL içi ve İl dışı) tanıması gerekir.  

Ne yazık ki, usul gereği bazı kişiler davet edilmiş, MİAD"ı gözlerinde büyütmüş sayın İdareciler halbuki MİAD benzeri bir çok sivil toplum kuruluşu mevcut İstanbul"da ve bu İş adamlarımızda hatırı sayılır kapasiteye sahip.

Zaten Toplantıda söz konusu olan Konukevi yapımı Değerli İş Adamlarımız tarafından yapılacağı deklare edilmişti. Ve bu İş adamlarımız yeterince tanınmış kişiler, reklama ihtiyaçları hele, hele hiç yoktu.

Aslında bu yazıyı yazarak, o toplantıyı olduğundan çok karalamak istemezdim ama bazılarının da bazı gerçekleri görmesini istedim.

Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

7 Yorum