• BIST 104.123
  • Altın 145,971
  • Dolar 3,4910
  • Euro 4,1702
  • Malatya : 30 °C
  • Ankara : 20 °C
  • İzmir : 23 °C
  • İstanbul : 21 °C
  • Elazığ : 29 °C
  • Adıyaman : 29 °C
  • Trabzon : 22 °C

İşte AKP’nin Atatürk’e verdiği değer!

02.10.2012 01:14
Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün giderek unutturulduğu şeklinde endişeleri paylaşmamak mümkün değil...

Örneğin onun en veciz sözlerinden “Ne mutlu Türk’üm diyene” üzerine spekülasyonları bildiğimiz için daha neler olabileceği konusu sorusunun cevabı apaçık...

Ki, bu gözler buram buram Atatürk dolu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kaymakam makamını da gördü. Ve, yine bu gözler o makamın bir başka kaymakam elinde Atatürksüzleştirildiğine de şahit oldu.

Lafı uzatmayalım! Bugün gündemim, AKP Hükümet kabinesinin bakanlarının internet sitelerindeki Atatürk ile ilgili durum olacak...

Sosyal medyada Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde Atatürk’ün ve “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” vecizesi kaldırıldığı bilgisini alınca günün büyük bir bölümünü bakanlıklarımızın internet siteleriyle geçirdim.

Ortaya çıkan durum gerçekten yürek yakıcı… Büyük Kurtarıcımız Atatürk’ün adım adım unutturulduğuna bu internet siteleri de tanıklık yapıyor!

İşte durum...

BAŞBAKANLIK: İnternet sitesinin ana sayfasında Atatürk yok! Sol tarafta Başbakanlık armasını da görmesem nerede Türk bayrağı diye soracağım! Sağ altta küçük puntolarla Başbakanlığa bağlı bir kurum olan “Atatürk Araştırma Merkezi”nin adı var. Küçük bir de kalpaklı Atatürk fotoğrafı... Buradan ilgili kurumun internet sayfasına giriyorsunuz ve Ulu Önder ile ilgili bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Bakanlıklara gelince; oralarda durum ne birlikte bakalım...

DIŞİŞLERİ: Ahmet Davutoğlu’nun bakanlığının internet sayfasında ana sayfanın sol altında Atatürk’ün “Yurtta sulh cihanda sulh” vecizesi siyah beyaz küçük bir resmi ile yer alıyor. Üzerine tıkladığınızda sadece “Atatürk döneminde Türk dış politikası” 3 adet resmiyle birlikte aktarılıyor.

Bakan Beyin, Mustafa Kemal’in “hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır” sözünden esinlendiği apaçık olan “Hattı diplomasi yoktur, sathı diplomasi vardır, o satıh bütün dünyadır” mesajı ise sağ üstte görünür bir şekilde dikkatleri çekiyor.

İÇİŞLERİ: İdris Naim Şahin’in bakanlığının ana sayfasında sağ üst köşede Atatürk’ün kalpaklı bir resmi bulunuyor ama herhangi bir bilgi paylaşımı yok.

ADALET: Sadullah Ergin’in bakanlığının ana sayfasında sağ üst köşede Atatürk’ün bir resmi ve ay yıldızlı bayrağımız var ama bilgi paylaşımı bulunmuyor.

MİLLİ SAVUNMA: İsmet Yılmaz’ın bakanlığının ana sayfasının sağ üst köşede bayrak zemini içerisinde Atatürk’ün bir resmi var ama bilgi paylaşımı yine yok.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR: Fatma Şahin’in bakanlığının internet sitesinin ana sayfasında sağ üst köşede Atatürk’ün bir resmi bulunuyor ama bir bilgi paylaşımı yok.

AVRUPA BİRLİĞİ: Egemen Bağış’ın bakanlığının internet sitesinin sağ üst köşesinde Atatürk’ün bir resmi bulunuyor ama bir bilgi paylaşımı yok.

ORMAN VE SU İŞLERİ: Veysel Eroğlu’nun bakanlığının internet sitesinin sağ üst köşesinde Atatürk’ün bir resmi ve bayrağımız var ama bilgi paylaşımı bulunmuyor.

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK: Mehmet Mehdi Eker’in bakanlığının internet sitesinin sağ üst köşesinde Atatürk’ün bir resmi ve bayrağımız var ama bilgi paylaşımı bulunmuyor.

GENÇLİK VE SPOR: Suat Kılıç’ın bakanlığının internet sitesinin sağ üst köşesinde ay yıldız var. “Atatürk özel köşesi” internet sitesinin sağ alt bölümünde bin resim ve “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim” veciz sözü ile veriliyor. Ama gerçekten çok altlarda... Bu sitede Türk gençliğinin Atatürk ile ilgili daha çok şeyler bulması lazım diyorum. Ancak diğer bakanlık sitelerinde bilgi paylaşımı yokken Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sitesinde sözünü ettiğim bölümde Atatürk ile ilgili bilgiler ve çeşitli tarihi resimler yer alıyor.

Efendim, AKP’lı bakanların Atatürk’e verdikleri değeri gözler önüne sermeye devam edelim.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün giderek unutturulduğu iddiaları bildiğimiz gerçek. Her türlü spekülasyon ve iddiaların AKP hükümetleri ile birlikte arttığını da kimse inkar etmiyor!

Dedik ya Büyük Önder’in ne yazık ki “Ne mutlu Türk’üm diyene” vecizesi bile üst düzeyde ilgililerden tepki alabiliyor.

Peki AKP Hükümetinin kabinesini oluşturan Bakanlıkların internet sitelerinde durum ne diye yola çıktık ve Başbakanlık ile 9 Bakanlığın ardından diğerlerine de ayna tuttuk. Şu bakanlık şöyle, bu bakanlık böyle demedik ve aklıma gelen bakanlıktan başladık.

Ne ilginçtir; sosyal medyada durumu paylaşınca hemen kocaman bir “Yalannnnn…” nakaratı atanlar lütfedip de bilgisayarlarından söz konusu bakanlıkların sitesini incelemekten de aciz... Yani sorgulayan bir özelliğimiz yok; bunu ortaya koyanlara ise yafta hemen hazır!

Bakanlıkların internet sitelerindeki Atatürk sevgisi(!)nde geride kalanların durumuna baktığımızda ekonomi koltuklarını tutanların Atamızı hiç umursamadıkları dikkat çekiyor. Sağlık Bakanlığında olduğu gibi Ekonomi, Kalkınma, Gümrük ve Ticaret’de de Atatürk’e adeta ambargo uygulanıvermiş!

İşte detaylar:

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI: Ömer Dinçer’in Bakanlığının sitesinin ana sayfasında sağ üst köşede Atatürk ile birlikte ay yıldızlı bayrağımız bulunuyor. Ama buradan bir bilgiye ulaşmak mümkün değil. Kuşakta “Bağlantılar”a geldiğimizde “Atatürk özel” başlıklı bir bölüm geliyor. Burayı açtığınızda “Atatürk anma sayfası” karşınıza çıkıyor. Burada Ulu Önder ile ilgili bilgiler mevcut. Ancak Milli Eğitim Bakanlığımızın sitesinde bu güzel bilgilere ulaşmanın bana göre mutlaka ama mutlaka daha belirgin olması gerekiyor.

BİLİM, SANAYİ VE TİCARET: Nihat Ergün’ün bakanlığının ana sayfasında sağ üst köşede Atatürk’ün bir resmi ve ay yıldızlı bayrağımız var ama bilgi paylaşımı bulunmuyor.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK: Erdoğan Bayraktar’ın bakanlığının sitesinin sağ üst köşesinde Atatürk’ün bir resmi bulunuyor ama herhangi bir bilgi paylaşımı yok.

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERCİLİK: Binali Yıldırım’ın bakanlığının sitesine giriş yaptığınızda hemen karşınıza çıkan ama sonra değişen ay yıldız içinde Atatürk’ün resmiyle “Ekonomik hayatın etkinlik ve canlılığı ancak ulaştırma vasıtalarının, yolların, demiryollarının, limanların durumu ve derecesiyle orantılıdır” şeklinde anlamlı mesajı yer alıyor. Atamızın bu anlamlı olduğu kadar güzel olan mesajı “Bütün çabamız yol yapan, yol açan bir uygarlığın mensubu olma bilinciyle hareket ederek ulusumuzu ve ülkemizi Atatürk’ün hedef gösterdiği saygın konuma ulaştırmak, Türkiye’nin yolunu açmaktır” şeklindeki Bakan Beyin güzel mesajı dönüşümlü gösteriliyor.

EKONOMİ: Zafer Çağlayan’ın bakanlığının sitesinde Atatürk resmi maalesef yok. İnternet sitesinin sağ üst köşesinde küçük bir ay yıldız yer alıyor.

KALKINMA: Cevdet Yılmaz’ın bakanlığının sitesinde ne yazık ki Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izi yok.

GÜMRÜK VE TİCARET: Hayati Yazıcı’nın bakanlığının internet sitesinin sağ üst köşesinde Türkiye haritası içine yayılan bir Türk bayrağı yer alıyor. Atatürk ise yer ile yeksan!

KÜLTÜR VE TURİZM: Ertuğrul Günay’ın bakanlığının internet sitesinin sağ üstünde Atatürk var, bayrağımız yok. Site ne yazık ki ay yıldız özürlü! Atatürk’ün üzerine tıkladığınızda Büyük Önderimiz ile ilgili tüm detaylara ulaşabiliyorsunuz.

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR: Taner Yıldız’ın bakanlığının internet sitesinde Atatürk de ay yıldız da yer ile yeksan!

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK: Faruk Çelik’in bakanlığının internet sitesinde Atatürk’ün resminin yanı sıra veciz bir sözü yer alıyor. Ayrıntılı bilgi yine yok...

MALİYE: Mehmet Şimşek’in bakanlığının sitesinde Atatürk ve bayrak sağ üst köşede bakanlık resimleriyle dönüşümlü yer alıyor.

SAĞLIK: Ve sosyal medyada en çok eleştirilen Recep Akdağ’ın bakanlığının internet sayfasına bakalım şimdi de… Sağ üst köşede bir dalgalanan bayrağımız; Atatürk’ten iz ne yazık ki yok. “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözü de yer ile yeksan olmuş...

Bakanlıklar bitince aklıma Başbakan Yardımcıları isimler geldi. İlk aklımıza gelen Beşir Atalay Beydi. İsmiyle yayında olan siteye tıkladığımızda takipçilerini Atalay’ın makamda oturur vaziyetteki bir resmi ile arka plan duvarda Atatürk portresini görmek mümkün. Sonra uzun bir fotoğraf değişimi….

Bülent Arınç’ın ismiyle yayında olan sitede de “Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü” unutulmamış ama Atatürk yok!

Bekir Bozdağ ile Ali Babacan adına herhangi bir internet sitesine ise rastlamadım.

Kıymetli okurlarım işte AKP kabinesinin bakanlıklarının Atatürk’ümüze verdiği değer... Ben araştırdım yazdım, değerlendirmek sizin...

Ve, son sözüm; “Bizim yolumuz Gazi Mustafa Kemal’in yoludur” demekle olmuyor; O’nun öğretilerini de genç beyinlere her fırsatta işlemek gerekiyor!

Neyse o vefasızlara Büyük Önder’in anlamlı bir veciz sözü ile son sözümüzü söyleyelim:

“- Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır...”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim