Murat  Çelik

Murat Çelik

İyi ki böyle etkinlikler yapılıyor

A+A-

Başlık olarak kullandığım cümle tüm Malatyalıların yakinen tanıdığı Sayın Abdulkadir Eriş beyefendiye ait.

2. Malatya Tanıtım Günleri açılışına katılma şansım oldu. Uçağın yapmış olduğu rötar nedeni ile açılışın programının akabinde “Feshane” ye ulaşabildim.

İzdiham vardı dersem abartmış olurum, açılış günü saat 18.00 kadar gelenleri. Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın 6 milletvekilinde yalnızca Öznur Çalık ve Cemal Akın katılmıştı. Kaymakamlarımız ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu başkanları açılışın ilk günüğ Feshane’de buluştu.

İş adamlarımızdan Ahmet Çalık, Abdulkadir Eriş, Şaban Taçyıldız ve daha birçoğu…

Battalgazi ilçesi standında, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’In konukları ile birebir ilgilenmesi, ilçe ile ilgili görselleri tanıtması “Kültür Elçisi” olarak değerlendirmem vesile oldu.

Battalgazi standında çay içerken Abdulkadir Eriş, Şaban Taçyıldız’la sohbetimize Abdulkadir Eriş beyin “Allah’tan bu tür etkinlikler oluyor da, birbirimizin yüzünü görebiliyoruz”  sözleri damgasını vurdu.

Aslında İstanbul’da yaşayan daha doğrusu metropollerde eş-dost ziyareti yapmak neredeyse imkânsız. İş günü önemli bir gelişme olmazsa (cenaze-taziye-düğün hariç) hemşerilerin birbirlerini görme lüksü yok.

Sözün özü, Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran’ın öncüğünde başlayan Malatya Tanıtım günleri bundan sonra da yapılmalı. Malatya Belediyesi, Malatya’da faaliyet gösteren sağcısı-solcusu sivil toplum örgütleri, esnaf ve sanayi odaları bu etkinliği devam ettirmelidir.

Aksi halde Malatya Türkiye’de Lobi oluşturamaz!

Lobi faaliyeti eksikliğimizden olduğundan olacak ki, İstanbul Feshane’deki Malatya Günleri’ne Devletten hiçbir temsilci gelmedi…

Gelirler, gelecekler şüphem yok!

Ne zaman mı?

Malatyalılar bir bütün olduğunu sergilediklerinde.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

9 Yorum