Judocular milli takım kampı için Tunus’ta

Judocular milli takım kampı için Tunus’ta

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor'un judocuları 4-15 Mart 2021 tarihleri arasında Tunus'ta yapılacak olan judo ortak çalışma kampına katılmak üzere...

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor'un judocuları 4-15 Mart 2021 tarihleri arasında Tunus'ta yapılacak olan judo ortak çalışma kampına katılmak üzere yola çıktı. 20 kadın milli sporcunun katılacağı kampa, Kağıtspor'dan 8 sporcu ve 1 antrenör katılacak.

Türkiye ve Tunus milli takımları arasında düzenlen ortak çalışma kampına Kocaeli'yi temsilen antrenör Handan Süloğlu, sporculardan Zeynep Betül Sarıkaya, Ayşenur Sülün, Çağla Serdar, Gülşah Ayan, Ayşenur Tunca, Gülnaz Çelik, Müberra Güneş, Yaren Kömürcü ve Ayşenur Budak katılacak. Tunus'ta düzenlenecek olan ortak çalışma kampı toplam 11 gün sürecek. Milli sporcular 11 gün boyunca Tunus'taki rakipleri ile ortak antrenman yaparak pandemi sürecindeki eksiklerini tamamlayacaklar.

"Rakipleri ile çalışma fırsatı elde ettiler"

Milli takım ile Tunus'a giden Kağıtspor'un Antrenörü Handan Süloğlu, "Pandemi dönemi hem bizler, hem de sporcular için zorlu geçti. Kağıtspor'un bizlere sağladığı imkanlar sayesinde normalleşme süreçlerinde biraz olsun Judo'ya dönebildik. Federasyonumuzun düzenlediği bu ortak çalışma kampı ile sporcularımız eksiklerini daha iyi görüp onlar üzerinde rakipleri ile beraber çalışma fırsatı elde ettiler" dedi.

Zorlu süreç arkası spora dönüşün zorluğundan bahseden Süloğlu, "Zorlu pandemi süreci sonrası kulübümüz ve federasyonumuz destekleri sayesinde sporcularımız çok daha rahat bir şekilde spora döndüler" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT