Murat  Çelik

Murat Çelik

Kelin İlacı Olsa Önce Kendi Başına Sürer

A+A-

Kelin İlacı Olsa Kendi Başına Sürer

ANAFİKİR : Aynı durumda, olup kendi derdine çare bulamayan kişiden, yardım istenmemeli.

Yaşadığınız sürece karşılaştığımız birçok sorun olur. Kimini kendi başımıza çözmeye çalışır, kimini de çözümlemede başkasının yardımına gerek duyarız. Yardımlaşmak, yardım istemek mutlaka güzel bir şeydir. Ancak yardıma ihtiyacımız olduğunca, kimden ve ne kadar yardım isteyeceğimizi bilmeli, her yardımcı olacağını söyleyen kişilere de kanmamalıyız. Çünkü toplumda öyleleri var ki, çıkarlarını yardım isteyenlerden sağlarlar. Bizden daha çok yardıma ihtiyacı olan bu gibi kişileri tanırsak, hem aldatılmaz, hem de zamanımızı boşa harcamamış oluruz.

Yukarıda yazılanları içinde bulunduğumuz zamana uyduğu için www.nkfu.com isimli siteden aldım.

Şimdi gelelim Malatya’nın bugünkü gerçeğine;

AK Parti adayları belli olduktan sonra çıkan dedikoduların başında gelen, “Liyakatsız kişiler Öznur Çalık vasıtasıyla atandı” sözlerine açıklık getirmek istiyorum, kendi çapımda.

Malatya’nın Ankara’ya gönderdiği 6 milletvekilinden biridir Öznur Çalık,

Ankara’da TBMM harici AK Parti’nin 50 kişilik MKYK üyesinden 1’i.

Başka, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanvekili,

Başka, bildiğim kadarı ile hepsi bu kadar.

Hal böyle iken tek başına Malatya Büyükşehir ve ilçe adaylarının belirlenmesinde rolü ne kadardır varın siz düşünün.

Bence diğer 4 milletvekilinden farklı bir konumda değildir, belirleyici olamaz.

Şimdi gelelim Öznur Çalık’ın desteği ile aday gösterildiği iddia edilen adaylara:

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır: Anketlerde çıkan 1 numaralı isim, Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yaptıkları takdir gören bir başkan.

AK Parti Akçadağ Belediye Başkan Adayı Ali Kazgan: Bu isim Akçadağ’da yaşayan Akçadağlılar kadar Malatya’da yaşayan Akçadağlılar için sürpriz isim oldu. Malatya İl Genel Sekreterliği görevini yaptığı sürece iktidar partisi milletvekillerinin devamlı hedefinde olmuş ve yine AK Partili Milletvekillerinin çoğunun aldığı ortak karar neticesi bu görevden alınmıştı. Hakkında açılan yolsuzluk-usulsüzlük davası henüz sonuçlanmadığı için her sanık gibi masumdur. Belediye Başkanlığı adaylığına atanmasının en büyük özelliği “ehliyeti” olduğunu düşünüyorum.

AK Parti Hekimhan ilçe Belediye Başkan Adayı Kemal Deniz: Her ne kadar Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı ise de gazeteci olarak 1999 yılından beri 1 haber imzası ile yayınlandığına şahit olmadım. Aday adaylığı başvurusu yapmadan kısa bir süre öncesine kadar Milliyetçi Hareket Partisi İl Delegesi olduğu göz önüne alınarak Hekimhan’daki MHP’li ve Ülkücülerin oylarına talip olacağı düşüncesi ile AK Parti’nin yıllardır temel taşları sökülüp yerine dışarıdan monte edilerek seçimi kazanma riskine girilmiştir. Hekimhanlılar bu şark kurnazlığına inanır mı bilemem...

Ak Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Hacı Uğur Polat: AK Parti'nin kurulduğu günden bugüne üst kademelerde aktif rol aldı. Rüştünü Esenlik Genel Müdürlüğü döneminde ispatladı. Esenlik Şirketi'nin ufkunu açtı, bugün geldiği konumun mimarıdır. Temiz sicili ve parti ile olan uyumu, anket lerde ki sıralaması adaylık getirdi.

Tüm bu gerçekler göz önüne alındığında tek başına bir milletvekilinin AK Parti gibi seçim deneyimi olan bir partide sözünün geçerliliği olacağını sanmıyorum.

Yazımın girişinde de bahsettiğim gibi kelin ilacı olsa önce kendi başına sürerdi, yıllardır Malatya bir Bakan’a hasret…

Bilmem anlatabildim mi?

Saygılar

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

3 Yorum