Turan Güzel

Turan Güzel

KIRIK CÜMLELER

A+A-

Hayli  zamandır kırık cümleler kurmanın ve bir kaç kırık cümle ile bir kaç kırığın kırıklıklarını serdetmek için kendimi pusuya atıp, alani tuzaklar kurmaya yeltendiğim vakidir. Ha bugün ha bugün diye diye çoktandır ötelediğim kırık cümleler, belki de doğumunu bekleyen bir çocuk misali bu sehere gebeymiş meğer.

Kırıklıklarımı, kırgınlıklarımı ve kıranlarımı dile getireceğim kırık cümleler biriktirdim. Bazen bu biriktirdiğim havuz ve kimi zaman anlık gelişmelerin kırıklıkları arz-ı endem eyleyecek sütünlardan. Ama her hal ve karda hep kırık cümleler kuracağım.

Şehrin sahibi benim ve benden ötesi yalan diyen, böyle inandırılmış cücelerin kırık boylarını, kırık huylarını ve kırık karakterlerini kırık cümleler ile ete kemiğe büründüreceğim. Sanılmasın haklarına halel getireceğim. Tam aksina haklarını vereceğimden kimselerin kuşkusu olmasın.

Cümleleri, kırık kullanacağım dedim diye herkesin payını hak ettiği cümle formatından vermek istediğimdendir kırık cümle vurgularım. Bu sebeple en güzel kırık cümlelerim ile hicvedecek ve kapladığı alanın kaç cm ve kendisinin maddi manevi kaç grama tekabül edişini de yine bu kırık cümleler ile sofranıza katacağım.

Giydikleri marka ve dolayısıyla göz alıcı kıyafetlerin içinin boş olduğunu, boş karakterlerin giysiler ile doluluk arz etmeyeceğini, yollarına dikine koyduğum kalemlerim ve yatık cümlelerim ile karakter kırılklıklarını resmedeceğim.

Siyah renk, marka ve dolayısıyla lüks araçlarının koca bir israf olduğunu, o marka ve şık araçların kendilerini taşımış olmalarının, nefis ve şeytanlarının egolarını üfleyip beslediği sürecin tam orta yerine kalemi saplayarak, kocaman kırıklıklar ve yarılmalar ile gramaj saptamaları yapacağım.

Yıllardır arşınlayıp kirlettikleri yolları, konuşurken, adam ya da insan sanılacak cümlelerin ellerine tutuşturulup bunları da dillendirirken ‘’ ne okkalı cümle kurdum ama ‘’ gibisinden ucuz bir hırsızlığa yeltenmiş olmalarını ve dahi karakterlerinin hepten okkalı hırsızlığa denk düşüyor oluşlarını dahi kırık cümlelerime malzeme kılacağım.

Geçtikleri düz ve temiz sokakları kirletmesinler diye, evvelinden yazıp gözlerinin içine içine sokacağım kırık cümlelerimi, menzil değiştirsinler diye sokak taşlarına bezediğim hep canlı ve hep kanlı cümleler kuracağım.

Genç ve masum dimağ ve dünyaları kirli emelleri ile iğfal etmeye her yeltenişlerinde, boğazlarına dizeceğim kırık cümlelerimi. Selam ve sabahı bile kirli hesaplarına meze etmiş bu ruhu ve karakteri sarhoş tipleri, sütre gerisine mevzii kurmuş olmalarını ve önlerinde ceket ilişlemiş olan şeytan ile kurdukları kirli pazarlık ve işbirliklerini, yine kırık cümlelerime konu edineceğim.

Dönen tekerlerine ve tıkır tıkır işleyen çarklarına kalem sokacağım. Tüm aşağılık hesaplarını, fiil, söylem ve emellerine simsiyah mürekkep dökeceğim. Kırk takla atmış, oradan oraya savrulmuş, girdiği her kapıdan yüz bulamayarak yüz sürmeye ara vermemiş yüzsüzleri de, kırık cümlelerin satır aralarına gömeceğim.

Dün, kaç kurş idi ve gelinen bu noktada kaç paraya denk düştüklerini, kendilerini böylesi karuni boyuta taşıyan tüm hayasız, ahlaksız ve hırsızlık kabilinden çalıp çırptıklarını da, vakti zamanı geldiğinde mebzul miktar belgesi ve bilgisiyle ilgilisinin gözlerinin önüne resmedeceğim.

Yani kalem sokacağım, yani kıracağım, inciteceğim ve ez cümle ile haklarını hakkıyla vereceğim. Elbette hakimler hakimi haklarını verecektir ukba da ammmaaa !!

Dünyada da ben rezil ve rüsvay edeceğim...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT