Murat  Çelik

Murat Çelik

Küpü yudular İllallaha başladılar

A+A-

Malatyalı Atasözü, söyleyen atalarımızın ruhu şad olsun.

Nede güzel şöylemişler…

Kim ne derse desin ataların söylediği her söz altın değerinde ve hala geçerliliğini koruyor.

Halk arasında “Küpü yudular İllallaha başladılar” sözü sıklıkla kullanmamakla beraber, 2011 seçimleri öncesi sıkça kullanacağımıza işaret ediyor.

Sağ olsun İnternet zamanımızın en ideal arşivleme aracı, kim kimdir, nedir, necidir sorularına cevap bulmamız birkaç saniye sonra monitorda…

Hem de Ak mı?, kara mı? tüm şeffaflığı ile…

Bu durumda bilgisayar kullanmasını bilenin merak ettiği soruya cevap bulması an meselesi.

Hal böyle iken de 2011 seçimlerinde kendini siyasi arenada görmek isteyen, önce hakkında neler yazılmış çizilmiş internette yoklasın derim.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başta olmak üzere Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlarımız ve diğer siyasi liderlerimizin hepsi sosyal paylaşım sitelerinde fikirlerini paylaşıyor, sorulara yanıt veriyorlar. Hal böyle iken de 2011 seçimlerinde milletvekili aday, adaylığına soyunacakların bunları hesaba katmasını öneririm.

Hepimiz insanız malum unuttuklarımız oluyor, Hakkımızda olumlu olumsuz ne varsa Google amcanın hafızasında O unuttuklarımız hatırlamamıza imkan veriyor.

Yani, yaklaşık son yirmi yılı arşivinde barındıran haber sitelerinin tüm bilgileri Google amcanın kasasında.

Herkes hak ettiği değerde siyasi arenaya çıkacak.

Sen yıllarca milletin malını çalıp çırpıp yemişsin, yargılanmış ve hüküm giymişsin.

Millete çürük mal satıp kar ettiğini sanmışsın işte bunlarda Google amcanın kasasında.

Mimarsın, mühendissin hatta müteahhitsin nerden geldiği belli olmayan servete sahipsin paranın hatırına nüfuzlu ‘kişi’ süs veriyorsun ve bu durumunu Seni aday gösterecek parti lideri yutacak(?) yok öyle, tüm siyasi parti liderleri vekil adaylarını kendine leke sürdürmeyecek namuslu dürüst kişileri aday gösterecek.

“Küpü yudum İllallaha başladım” laflarına, ne Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ne CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ne MHP Lideri Devlet Bahçeli ne de diğer parti liderleri inanır.

İnanmazlar çünkü en büyük hafıza Google amcada var.

TIK ötedesiniz.

Saygılar

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

3 Yorum