• BIST 1.571
 • Altın 440,120
 • Dolar 7,4393
 • Euro 9,0311
 • Malatya : 0 °C
 • Ankara : -4 °C
 • İzmir : 6 °C
 • İstanbul : 1 °C
 • Elazığ : -5 °C
 • Adıyaman : 1 °C
 • Trabzon : 5 °C
 • Otomotivde ÖTV değişikliği
 • Japonya Başbakanı Abe istifa etti
 • İskenderun'da cenazeler karıştı
 • Otomotivde ÖTV değişikliği
 • Japonya Başbakanı Abe istifa etti
 • İskenderun'da cenazeler karıştı

Küsmüşüz!?

26.05.2008 09:21
Murat Çelik / Malatya Güncel

Murat Çelik / Malatya Güncel

Evet, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu"na sıkça yönelttiğimiz soruların başında, “Malatya ile İnönü Üniversitesi küskünlüğü var mı?”

Bu soruyu geçtiğimiz haftanın son gününde yineledim.

Her zaman olduğu gibi yine tebessüm ederek cevap verdi; “Kim söylüyor, küskün olduğumuzu, böyle bir durum söz konusu olmadı, bundan sonra da olabileceğini sanmam”, dedi.

Sonra devam etti, “Yılda üçyüzbin kişi Turgut Özal Tıp Merkezi"nde tedavi amaçlı geliyor, bu sayının 250 bini Malatya"lı hastalar, İnönü Üniversitesi"nde Eğitim-öğretim gören öğrencilerimizin yaklaşık 16-17 bini Malatya"lı, bu nasıl küskünlük, yalnızca küskünlük ne zaman sona erecek diyenlere gülüyorum, hiçbir zaman küs olmadık ki!” dedi.

Peki, kim diyor küskünüz?

Bu soruma da Hilmioğlu kendinden emin bir şekilde; “Yiyici-gerici-bölücü” kesim küskün benimle, diğer her kesimle Biz barışığız!

Haksız da sayılmaz Sayın Hilmioğlu verdiği rakamlarda…

Şimdiler de İnönü Üniversitesi"nin 1992 yılından beri süren kadro sorununa çözüm bulacağını iddia eden siyasiler, Hilmioğlu"nun gitmesini beklediklerini son günlerde her fırsatta dillendiriyorlar.

Umarız, siyasiler en azından bunu sorunun üstesinden gelirler.

Aksi halde, yıllardır süren Vagon onarım fabrikası, kayısı sorunu, bölge müdürlüklerinin ilimizden alınması benzeri her siyasetçinin malzemesi olmaya devam eder, her seçim öncesi olduğu gibi seçim malzemesi olarak devam eder.

Devam eder lafı gerçi biraz iddialı olur, şimdi ki seçmen eskiden olduğu gibi hatıra gönüle oy vermiyor, iş yapacağından emin olduğu kişiyi tercih ediyor.

Bu nedenle hiçbir siyasi yapacağım edeceğim diye konuşmak için konuşmasın, yarın sandıkta Millet bunun hesabını sorar.

İnönü Üniversitesi"nde kadro bekleyen işçi sayısı eşi, annesi, babası ve çocuğu ile sanırım 1 Milletvekili çıkaracak sayıda oy"a sahip, bu gerçekle yola çıkarsak kimse bol keseden atıp, tutmasın bu Millet artık uyandı.

Tabi Madalyonun diğer bir yüzü daha var…

Yıllardır İnönü Üniversitesi"ne kadro verilmesini engellediği iddia edilen kişi veya kişiler bunun hesabını Ahrette verecek, bu dünyanın bir de öteki tarafı var!

Bu Dünya"da olsa, olsa bu kadar insanı, kadrodan mahrum eden zihniyete küs oluruz!

Yapılan organ nakilleri ile Dünya"da 2.,  Avrupa"da 1.olan Turgut Özal Tıp Merkezi"nde kadrosuzluktan servislerin kapanmasına sebep olan insanlara küs oluruz.

Onbinlerce çocuğumuz eğitim, öğretim gördüğü İnönü Üniversitesi"nin büyümesini çekemeyen, önüne set oluşturan “yiyici-bölücü-gerici”lere karşı küs oluruz.

Saygılarımla.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
HIDIR
28 Mayıs 2008 Çarşamba 00:24
Malatya Malatya bulunmaz eşin
Türkiye Cumhuriyeti var olalı beri bir şekilde yönetimler var olmuşlardır. bunların faydalı olanları yıllara rağmen hayırlarla yad edilir diğerleri çok sürmez unutulur.bu beyefendi gider yerine mutlaka birisi gelir.şimdi birilerinin şu gelmeli bu gelmeli yorumlarına pek sıcak bakmam çünkü oylama yapacak olanların hepsi neye ve kime oy verecek kadar aklı başında insanlar.yok tıpçı olsun yok hukukçu bunlar fevkalade yanlış bu değerlendirmeyi en iyi bilen kişiler oy verecek o anlardır.gidene gelirsek.bu memlekette hiç kimse yeri doldurulamaz değil kimse çalı kuşağına mavzer süsü vermesin.analar öyle rektör adayları öyle generaller öyle bürokratlar doğuruyor ki yarınlarımıza güvenle bakmamıza hiç bir engel yok.endişe edecek birileri varsa onların mutlaka şahsi menfaatleri gidiyordur.kavga meselesine gelirsek.bir rektör elbette ki kapı kapı gezip çay içmeyebilir amma memleketin onlarca kanaat önderi var onlarca sivil toplum örgütü var onlarca sanayicisi var insan hiç olmasa bunlarla iyi olur.kullanamayacağı hiç bir kişiye veya kuruma bir adım yanaşmamak ne derece doğrudur.bazıları gerçeklere gözlerini kapatıp kendi doğrularını gerçek diye dayatmaya çalışıyor.üniversitedeki tüm akademisyenlerimiz malatya mızın ve tüm malatya sevdalılarının beklentilerini boşa çıkarmayacak ve bütün hile ve desiselere rağmen parçalanmadan doğru bir sıralamanın yök e gitmesini sağlayacaktır.umarım yök bu listeye çok müdahale etmeden sn cumhurbaşkanının önüne düzgün bir liste sunar ve sn gül de zorlanmadan en ideal adayı görevlendirir.ama şunu yazmadan geçemeyeceğim inanın gelen kim olursa olsun bu rektörü aratmayacaktır.çünkü en azından şimdilik adayların hepsi g ü l e r y ü z l ü.yani suratları!!!!!
GERÇEKLER
27 Mayıs 2008 Salı 16:36
İNKAR EDİLEMEZ
Türkiyenin diğer şehirlerindeki üniversitelerde şehir halkının küskün olduğu varit değildir böyle bir şeyde olamaz Malatyamızdada aynıdır,birkaç gurubun veya kişilerin bazı konuşmalarıda herkesi ilgilendirmez,siyasetide üniversitelere sokarsan o üniversitede ne huzur kalır nede eğitim, üniversitelerden siyasilerin ellerini çekmeleri lazımdır.Sayın Rektörün kısa bir süresi kalmıştır, varsa hatası günahı kendisine aittir.ama gerçek olan birşey var İNÖNÜ ÜNÜVERSİTESİNİNçok hızlı gelişmesini dışarıdan birileri gelir yapmamıştır.Doğrudur yiyici,bölücü kesim istemiyor olabilir.Önümüzdeki rektörlük seçimlerinde bunu göreceğiz.İnönü üniversitesinin hızlı bir şekilde gelişmesini sağlayıp TÜRK HALKINA hatta yabancı ülke halklarına tıbbi konuda hilmet veren tüm profösör ve diğer personelleri taktire şayandır bunu Malatya halkı inkar edemez ,önümüzdeki günlerde bu üniversitede rektörlük seçimi olacaktır, kendi görüş ve düşüncem, bu üniversitenin içerisinde çalışan başarıdan başarıya koşan kendisini topluma adamış ister Malatya doğumlu isterse diğer İl doğumlu TIBCI BİR POFÖSÖRDEN YANADIR. Turgut Özal tıb merkezine hiçbir emeği geçmeyen dışardan sırf rektör olabilme uğruna öncede bazı kişilere, siyasilere,dayılara taviz vererek bu makama gelmek isteyenler unutmasınlarki yaptıkları iş hiçte hoş olmaz,şayet böyle bir durum olursa sayın başarıdan başarıya koşan bu tıb ekibi Malatyadan komple ekip olarak İstanbulda, Ankarada büyük hastanelerde ekipleriyle hizmete devam kararı almaları tabii haklarıdır SİYASİLER gidip Özal tıb merkezinde, KARACİĞER NAKLİ VS.gibi ameliyatları kendileri yaparlar .Malatya halkıda büyük bir hizmeti kaybetmiş olur dilerim bu hataya düşülmez.Saygılar sunarım.
cemil demir
27 Mayıs 2008 Salı 08:35
farketmez
ünüversite kendi zamanında meyhaneye cevirdi bütün öğrenciler alkolik utanmadanda yaptıklarını anlatı ramazanda içki sattırdığını şenliklerde fıcılarla içkiler tüketildiğini anlatsın mevcut öğrenci cafelerini yurdu 8 yıldır kimlere verdiğini özellike anlatsın
alper
27 Mayıs 2008 Salı 02:04
tavsan dag ve cakal
dag gibi bir millet tavsan gibi secilir secilmez kacan milletvekilleri ve kendini bi halt zanneden sayın prof.
SELAMİ
26 Mayıs 2008 Pazartesi 15:29
KAVGACI İDİ
Sn Çelik iyi yapmış bazı saptamalarda bulunmuşsunuz ama şimdi size sorayım .türkiyede onlarca üniversite rektörü var bunlardan kaç tanesi bizimki kadar rijit çıkışlar yaptı hafızanızı bir tazeleyin lütfen.hem bir rektör yiyiyci gerici ve bölücülerle kavgalıyım diyor ve caddesinde yürümeye cesaret edemiyorsa o zaman malatya nın hepsi yiyici bölücü,gerici demekki.bende kendisine cevaben diyorum ki!NEREDE BİR YİYİCİ,GERİCİ VE BÖLÜCÜ VARSA ALLAH BELASINI VERSİN.ÜNİVERSİTEDEKİ ÖĞRENCİ SAYISINI VE HASTAHANEYE GİDEN HASTA SAYISINI VEREREK ONLARLA BARIŞIKLIĞINI İFADE EDİYOR İSE EĞER ONADA NE DİYEYİM BİLEMİYORUM ALLAH ŞİFASINI VERSİN.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 532 69 51 İhlas haber Ajansı | Bahis Siteleri | Haber Yazılımı: CM Bilişim