Murat  Çelik

Murat Çelik

Küsmüşüz!?

A+A-

Evet, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu"na sıkça yönelttiğimiz soruların başında, “Malatya ile İnönü Üniversitesi küskünlüğü var mı?”

Bu soruyu geçtiğimiz haftanın son gününde yineledim.

Her zaman olduğu gibi yine tebessüm ederek cevap verdi; “Kim söylüyor, küskün olduğumuzu, böyle bir durum söz konusu olmadı, bundan sonra da olabileceğini sanmam”, dedi.

Sonra devam etti, “Yılda üçyüzbin kişi Turgut Özal Tıp Merkezi"nde tedavi amaçlı geliyor, bu sayının 250 bini Malatya"lı hastalar, İnönü Üniversitesi"nde Eğitim-öğretim gören öğrencilerimizin yaklaşık 16-17 bini Malatya"lı, bu nasıl küskünlük, yalnızca küskünlük ne zaman sona erecek diyenlere gülüyorum, hiçbir zaman küs olmadık ki!” dedi.

Peki, kim diyor küskünüz?

Bu soruma da Hilmioğlu kendinden emin bir şekilde; “Yiyici-gerici-bölücü” kesim küskün benimle, diğer her kesimle Biz barışığız!

Haksız da sayılmaz Sayın Hilmioğlu verdiği rakamlarda…

Şimdiler de İnönü Üniversitesi"nin 1992 yılından beri süren kadro sorununa çözüm bulacağını iddia eden siyasiler, Hilmioğlu"nun gitmesini beklediklerini son günlerde her fırsatta dillendiriyorlar.

Umarız, siyasiler en azından bunu sorunun üstesinden gelirler.

Aksi halde, yıllardır süren Vagon onarım fabrikası, kayısı sorunu, bölge müdürlüklerinin ilimizden alınması benzeri her siyasetçinin malzemesi olmaya devam eder, her seçim öncesi olduğu gibi seçim malzemesi olarak devam eder.

Devam eder lafı gerçi biraz iddialı olur, şimdi ki seçmen eskiden olduğu gibi hatıra gönüle oy vermiyor, iş yapacağından emin olduğu kişiyi tercih ediyor.

Bu nedenle hiçbir siyasi yapacağım edeceğim diye konuşmak için konuşmasın, yarın sandıkta Millet bunun hesabını sorar.

İnönü Üniversitesi"nde kadro bekleyen işçi sayısı eşi, annesi, babası ve çocuğu ile sanırım 1 Milletvekili çıkaracak sayıda oy"a sahip, bu gerçekle yola çıkarsak kimse bol keseden atıp, tutmasın bu Millet artık uyandı.

Tabi Madalyonun diğer bir yüzü daha var…

Yıllardır İnönü Üniversitesi"ne kadro verilmesini engellediği iddia edilen kişi veya kişiler bunun hesabını Ahrette verecek, bu dünyanın bir de öteki tarafı var!

Bu Dünya"da olsa, olsa bu kadar insanı, kadrodan mahrum eden zihniyete küs oluruz!

Yapılan organ nakilleri ile Dünya"da 2.,  Avrupa"da 1.olan Turgut Özal Tıp Merkezi"nde kadrosuzluktan servislerin kapanmasına sebep olan insanlara küs oluruz.

Onbinlerce çocuğumuz eğitim, öğretim gördüğü İnönü Üniversitesi"nin büyümesini çekemeyen, önüne set oluşturan “yiyici-bölücü-gerici”lere karşı küs oluruz.

Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

5 Yorum