• BIST 1.124
 • Altın 458,727
 • Dolar 7,6460
 • Euro 8,8844
 • Malatya : 22 °C
 • Ankara : 19 °C
 • İzmir : 23 °C
 • İstanbul : 23 °C
 • Elazığ : 20 °C
 • Adıyaman : 25 °C
 • Trabzon : 26 °C

Mağduriyeti Fırsata mı çevirecek

11.05.2010 16:21
Murat Çelik / Malatya Güncel

Murat Çelik / Malatya Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal, hakkında yayınlanan video görüntüleri sonrası Ailece aldıkları karar sonrası istifasını kamuoyu ile paylaştı.

Şuan, hemen herkesimin nefretle kınadığı görüntüler Vakit Gazetesi"nin internet sitesinde yayınlanmış.

Vakit Gazetesi"nin yayın çizgisi belli.

CHP Eski lideri Baykal"ında.

Kendi kendime komplo teorisi ürettim ve bu teoriyi de Sizlerle paylaşmak istiyorum.

Muhalefeti geleneksel hale getirmiş Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Baykal, istifa öncesi 11 gün sonra toplanacak olan Kurultay"a mağdur olarak katılmak istiyor.

Ana Muhalefet Partisi Lideri olan Baykal"ın iktidarın söylemlerine söz olarak karşı çıkmaktan başka icraatı olmadığı herkes tarafından malum.

Bu durumda 11 gün sonra yapılacak kurultayda karşısına aday olarak çıkan olmayacağına göre kurultaydan da çok daha kuvvetli çıkması hatta 2011 de yapılacak olan genel seçimlerden kazançlı çıkması gerekir.

Ülke genelinde yapılan değişik anketler CHP kan kaybediyor. Taze kana ihtiyaç olduğu halde inatla elindeki parti içi iktidarı kaybetmek istemediği net.

Ama gerçek ama montaj, kendisi ve partisinden milletvekili ile olan yasak aşk görüntüleri kamuoyunda çok ses getirdiği gerçek, hatta açlık grevi yapan partilileri bile var.

Böyle bir olayın kendisine getirisini ve götürüsünü hesaplayabilecek kapasite var Sayın Baykal"da, nede olsa eski siyasetçi, bu durumların partisine ve kendisine prim yaptıracağını Türk Halkının da devamlı mağdurun yanında yer alacağını en iyi bilenlerden.

Hal böyle iken de istifa etmesi harici durum sergilemesi imkansız.

Partililer olsun, kamuoyu olsun mağdur durumdaki Baykal"ın tekrar CHP"nin başına geçmesini aksi halde CHP"nin silinip gideceğini seslendireceklerdir.

Yemiyorum yan cebime koy misali Sayın Baykal 11 gün sonra yapılacak kurultayda tekrar partinin başına geçecektir, diye düşünüyorum.

Baykal"ın istifasına hatta yasak aşk ilişkisine üzülen bayağı kişi oldu, yurt içinden yurt dışından, hatta Pensilvanya"dan da…

Şimdilik fazla söze gerek yok, Pensilvanya"dan da geçmiş olsun dileği geldikten sonra Baykal tekrar başa geçerse önüne kimse geçemez.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
maltyalı
15 Mayıs 2010 Cumartesi 03:03
akp nin koruma altına alınması
ATATÜRK' ÜN KURMUŞ OLDUĞU TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ akp nin gelmesi ile telefonlarımız dinlenmeye başlandı ve bu devletin başbakını beni de dinliyor demesi ulaştırma bakanının telefonunuzda yanlış konuşmayın dedi elbetteki dinlenirsiniz dedi bu devletin anayası yokmu anayasada yazanlar boşmu akp demokratik bir devlet olacağız demiyorlarmıydı şimdi o anayasadan vazgecip kendilerini koruma altına alınmasını sağlayan anayasa değişikliği yapıyorlar bu anayasa değişikliği işsizliğe çözümü geçim sıkıntısı çekenlere çözümü bu anayasa sadece akp nin seçim sonucunda kendilerini koruma altı na alınması için yapılan değişiklik türk halkımız bunun bilinçinde telefon dinlemelerinden sonra birde yandaş medyada kaset yayını başladı bu kaset yayını gün gelirde internetde sitelerinde akp aleyhinde vizyona çıkarsa o zamanda suçlusu belli diyecekler ERGENEKONCULAR yaptı diye yine mağduriyet rolüne gireceklerdir ve kendilerini vatanı kurtaran kahraman mağdur kişi olarak yandaş medyaları birinci sayfada yayınlayacaktır ama halkımız bu mağduriyete inanmayacaktır. AMA OZAMAN TÜRK HALKINA İHANET EDEN akp KENDİLERİNİ MAĞDUR GÖSTEREMİYECEKLERDİR
Bir Vatandaş
14 Mayıs 2010 Cuma 13:46
BAŞBAKAN DEDİ Kİ...
Başbakan dedi ki; ''' Eşine İHANET edene, MAĞDUR denmez .'''
KOMEDYEN
13 Mayıs 2010 Perşembe 09:34
Gülsek mi Gülmesek mi ?
Radikal CHP liler, BAYKAL'ın evinin karşısına AĞLAMA ÇADIRI kurmuşlar. Bir yandan ağlayıp-sızlarken diğer yandan ÖLÜM ORUCU eylemine başlamışlar. Şekerli su ile gargara yapıp ağızlarını tatlandırmışlar. Bu adamların dertleri neymiş? BAYKAL geri dönsün müş! SÜKUT İKRARDAN GELİR ya! BAYKAL CÜRMÜ kabullenmiş, daha yakışık alsın diye istifasını basmış. Çadırcıların demek istedikleri nedir? Yada vermek istedikleri MESAJ nedir? * Evli-Barklı çocuklu bir kadınla ZİNA yaptığınıza inanmıyoruz vede sen MASUMSUN AP-AKSIN ter-temizsin NAMUSLUSUN * mesajı mı, yoksa; * Bu devirde böyle ZİNA-MİNA suçu suç değildir, AHLAKSIZLIK değildir, NAMUSSUZLUK hiç değildir, ŞEREFSİZLİK de değildir, YALVARIYORUZ GERİ DÖN * mesajı mıdır? Hani ikilemden halas olmak için bir bilen varsa yorumlasın lütfen.
İhsan KALENDER
12 Mayıs 2010 Çarşamba 22:37
GAYR-İ TÜRKLERE İLAN EDİLİR
Bir ŞOVENİST olma-makla beraber, diyorum ki; Bir AZERİ TÜRK'Ü olarak, üstelik bir ALEVİ TÜRK'Ü OLARAK ,bir TÜRK GENCİNİN yani yirmibir yaşında bir TÜRK GENCİNİN , İSTANBUL'U fethiyle, İSTANBUL'U MESKEN tutan tüm İNSANLARA diyorum ki; FATİH MEHMET sayesinde burada yaşıyorsunuz ve nefes alıyorsunuz..!.. Beğenmiyorsanız DEF-OLUN..!.. AHLAKINIZ ve YAŞAM FELSEFENİZ neye ve nasıl izin veriyorsa ona göre ve oralarda yaşayın..!.. SÖZÜM hem BAYKAL'a , hem de GAYRİ AHLAKİ yaşayan HERKESE..!.. Ve hemde ŞOVENİSTLERE..!..
serhat
12 Mayıs 2010 Çarşamba 22:08
öyle değilmi
Memleketimizin insanlarının en büyük özelliği mağduriyetleri fırsata çevirmektir,mesela ekranlarda ağlayarak şiir okuyun bu o kişi için bulunmaz bir fırsattır ve bilin ki en üst kademeye gelecektir,bunları hep yaşadık o nedenle çok da önem taşımıyor..
özdil
12 Mayıs 2010 Çarşamba 22:05
gereksiz tenkitler
Gereksiz yorumlar yapan arkadaşların dikkatini şuna çekmek istiyorum,eğer kim neredeki işi kaça yapmış onun derdinde isen şayet, önce şu an elele vermiş olan yandaş grupları inceleyeceksiniz,hani bir tabir vardır ya...tencere dibin kara seninki benden kara hesabı...eğer insanların özeline girerseniz de hoca nikahı ile 3-4 taneyi haremine alanları da inceleyin benden size tavsiye....Hem bu meselelere gelinceye kadar memleketi kimler satmış,memleketimizde bir günde kaç kişi intihar ediyor..bunları inceleyin ha ne dersiniz...
İhsan KALENDER
12 Mayıs 2010 Çarşamba 12:41
MAĞDURİYET Mİ DEDİNİZ..!..
Mağduriyet HAKSIZLIĞA ZULME uğramak değilmidir..?.. Sn ÇELİK, MAĞDUR edilen , aldatılan ve kandırılan TÜRK MİLLETİ değilmidir..?.. Kaldıki ; ZALİM ile MAĞDUR mefhumlarını ayırt etmek durumundayız.
İhsan KALENDER
12 Mayıs 2010 Çarşamba 12:36
Haydi KEMAL iş başına..!..
Bizim KEMAL KILIÇTAROĞLU'nu göreve davet ediyoruz. NESRİN-CAN BAYTOK çiftinin nasıl ZENGİN edildiğini araştır ve yaz bakalım. Şayet bilgiler yalan-yanlış değilse, başta İZMİR,MERSİN, ŞİŞLİ,KADIKÖY,BEŞİKTAŞ,BAKIRKÖY belediyelerinin, yazılım,fiberoptik kablo , güvenlik kamerası vs. işlerini kim yapmış kaç paraya yapmış..?.. ASIL AHLAKSIZLIĞIN USÜSÜZLÜĞÜN KAYIRMACILIĞIN nasıl yapıldığını DOSYALA bakalım..!..
anti- CHP li
12 Mayıs 2010 Çarşamba 12:26
Ahlak anlayışında yeni bir dönem
Meclis başkanı M.Ali Şahin diyor ki; ''' Siyaset riskli bir meslektir.''' Şahsen katılıyorum. Ufacık bir falsonuz sizi siyasetten men noktasına getirebilir. Amma velakin , böyle namus ve ahlak ihlali durumunda bile usulen partinizden istifa edip, ardından partilileri ağlatarak sızlatarak sensiz olmaz dedirterek, sensiz yaşayamayız dedirterek, yeniden bir dönüş ivmesi kazanabilirsiniz. Bu anlayış bir ilk'tir.Geçelim bu gayri etik internet hikayelerini. Diyelim ki; BAYKAL, namuslu şerefli ahlaklı bir siyaset KAHRAMANIDIR..!.. Geri dönebilir..!.. Şimdi CHP ye kitap pazarlamacısı olarak gelip, GENEL BAŞKANI TUŞA getiren NESRİN BAYTOK ile kocası CAN BAYTOK'un CHP sayesinde nasıl KÖŞEYİ döndüklerine bakalım. İnternet sayfaları bu çiftin nasıl zenginleştiğini satırbe-satır açık-net yazıyor. Lütfen NESRİN BAYTOK'U TIKLAYIN VE OKUYUN.
CHP
12 Mayıs 2010 Çarşamba 10:21
AHALİSİ
Bırakın Şu Mağdur Ayaklarını... Ortada bir mağdur varsa o da Baykal'ın Dokunulmazlığına dokunduğu evli ve bir çocuk annesi Nesrin Baytok'tur.. Gerisi Baştan sona siyaset kokak hareket...
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 532 69 51 İhlas haber Ajansı Bahis Siteleri | Royexmarkets | Betwinner | Haber Yazılımı: CM Bilişim