Murat  Çelik

Murat Çelik

Mağduriyeti Fırsata mı çevirecek

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal, hakkında yayınlanan video görüntüleri sonrası Ailece aldıkları karar sonrası istifasını kamuoyu ile paylaştı.

Şuan, hemen herkesimin nefretle kınadığı görüntüler Vakit Gazetesi"nin internet sitesinde yayınlanmış.

Vakit Gazetesi"nin yayın çizgisi belli.

CHP Eski lideri Baykal"ında.

Kendi kendime komplo teorisi ürettim ve bu teoriyi de Sizlerle paylaşmak istiyorum.

Muhalefeti geleneksel hale getirmiş Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Baykal, istifa öncesi 11 gün sonra toplanacak olan Kurultay"a mağdur olarak katılmak istiyor.

Ana Muhalefet Partisi Lideri olan Baykal"ın iktidarın söylemlerine söz olarak karşı çıkmaktan başka icraatı olmadığı herkes tarafından malum.

Bu durumda 11 gün sonra yapılacak kurultayda karşısına aday olarak çıkan olmayacağına göre kurultaydan da çok daha kuvvetli çıkması hatta 2011 de yapılacak olan genel seçimlerden kazançlı çıkması gerekir.

Ülke genelinde yapılan değişik anketler CHP kan kaybediyor. Taze kana ihtiyaç olduğu halde inatla elindeki parti içi iktidarı kaybetmek istemediği net.

Ama gerçek ama montaj, kendisi ve partisinden milletvekili ile olan yasak aşk görüntüleri kamuoyunda çok ses getirdiği gerçek, hatta açlık grevi yapan partilileri bile var.

Böyle bir olayın kendisine getirisini ve götürüsünü hesaplayabilecek kapasite var Sayın Baykal"da, nede olsa eski siyasetçi, bu durumların partisine ve kendisine prim yaptıracağını Türk Halkının da devamlı mağdurun yanında yer alacağını en iyi bilenlerden.

Hal böyle iken de istifa etmesi harici durum sergilemesi imkansız.

Partililer olsun, kamuoyu olsun mağdur durumdaki Baykal"ın tekrar CHP"nin başına geçmesini aksi halde CHP"nin silinip gideceğini seslendireceklerdir.

Yemiyorum yan cebime koy misali Sayın Baykal 11 gün sonra yapılacak kurultayda tekrar partinin başına geçecektir, diye düşünüyorum.

Baykal"ın istifasına hatta yasak aşk ilişkisine üzülen bayağı kişi oldu, yurt içinden yurt dışından, hatta Pensilvanya"dan da…

Şimdilik fazla söze gerek yok, Pensilvanya"dan da geçmiş olsun dileği geldikten sonra Baykal tekrar başa geçerse önüne kimse geçemez.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

17 Yorum