• BIST 1.522
 • Altın 442,688
 • Dolar 7,4776
 • Euro 9,0463
 • Malatya : 6 °C
 • Ankara : 1 °C
 • İzmir : 7 °C
 • İstanbul : 3 °C
 • Elazığ : -1 °C
 • Adıyaman : 8 °C
 • Trabzon : 10 °C
 • Otomotivde ÖTV değişikliği
 • Japonya Başbakanı Abe istifa etti
 • İskenderun'da cenazeler karıştı
 • Otomotivde ÖTV değişikliği
 • Japonya Başbakanı Abe istifa etti
 • İskenderun'da cenazeler karıştı

Makam sevdası değil

09.09.2008 16:11
Murat Çelik / Malatya Güncel

Murat Çelik / Malatya Güncel

Makam sevdası hemen her Devlet memurunun içinde olduğu duygu olduğu gibi, içinde ki hırstır da.

 

Devlet memuru kadrosuna atanmış kişi gerekli prosedüre haizse makam sahibi olması da  olmazsa olmazıdır.

 

Burada Devlet kadrosunda ki işleyişten bahsetmem nedeni, siyasilerin bu işleyişi kendi kadrolarını oluşturma isteğidir.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğu günden bugüne kadar Malatya Milli Eğitim Müdürlüğünde 30 kez müdür ataması yapılmış ve 30 Müdür bu makama mevkiye layık görülmüş.

 

Buraya kadar güzel, şimdi gelelim asıl meseleye…

 

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü"ne atanmış bir müdür dokuz (9) kez görevden alındı, ataması başka ile yapılmasına rağmen onuncu (10) kez tekrar görevine döndü mahkeme kararı ile.

 

Bu ne hırs şimdi?

 

Evet, neden bu kadar hırslı Değerli Siyasilerimiz, makamı mevkii hak etmiş bir kişiyi hak ettiği yerden alarak,  başka biri ile sırf kendi görüşlerine yakın olduğu kişiyi atamak için işleyişi engelleme isteği.

 

Hiç düşünmüyorlar mı, bu ve diğer Devlet kadroları işgal edilmiyor, hak etmiş kişiler tarafından işlevini sürdürüyor.

 

Yaklaşık 7 yıldır Malatya Milli Eğitim Müdürü Hamza Doğuç Beyi tanırım yakın tanıdığım söylenemez, diğer Daire Müdürlerini tanıdığım kadardır.

 

Hemen her müdürün kim tarafından hangi siyasi görüşten, hangi iktidar zamanında kimlerin referansı ile göreve atandığını çok iyi bilirim, istisnalar kaideyi bozmaz lafını şimdi kullanabilirim kanımca “Malatya Milli Eğitim Müdürü Hamza Doğuç"un siyasi görüşünü ve kim(ler)in referansı ile geldi bilmiyorum.”

 

Bildiğim bir gerçek var ki Hamza Doğuç, makam sevdalısı olmadığı gibi icraatı ve ardında kalıcı eserler bırakmak arzusunda makamını mevkisini kullanan bir Devlet Memurudur.

 

Hamza Doğuç Malatya"da görevde olduğu süre içerisinde başında bulunduğu süre içerisinde aynı azim ve istekle görevini yerine getirdi, bunun aksi olmuş olsa zaten Devletin başında olan Makam Sahibi Mülki Amirler görevini yapacaktır. Emnim.

 

Görevden alınmasını gerektiren herhangi bir ciddi konu olmazken, bu görev yeri değişikliklerinin perde arkasında aramam gereken ard niyettir.

 

Haddim olmayarak, Hamza Doğuç"u ve ileriki günlerde Hamza Doğuç misali makamından mevkisinden almak isteyenlere bir önerim olacak;

Devlet Memurları ile uğraşmayı bırakıp Malatya için kalıcı işler başaran Devlet Memurlarının işlerini kolaylaştırın ONLAR biliyor, Devlet ne için kendilerini oraya layık gördüğünü!

 

En basit hisseden kısa bu zihniyette ki siyasilerimize; Malatya"da Devlet"in atadığı makam mevkii sahipleri Malatya"ya 4 (DÖRT) adet Okul Kazandırdı.

Aslında hiçte asli görevleri değildi, ama Devletin Bekası için yaptılar.

Bırakın ONLARI yerinden yurdundan etmeyi, ONLAR onuru ile Devletini zaten Temsil ediyor.

 

Sizin siyasi görüşünüzü Temsil etmek için O Makamlara atanmadılar.

 

Siz yokken de onlar vardı ve olacaklarda.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Devran BABA
13 Eylül 2008 Cumartesi 09:19
Malatyaya saygı
Şimdi yazmışsın etmişsinde değerli yazar ve yorumcu, siz istenmediğiniz yerde zorla nasıl kalıyorsunuz, kanun imkan vermiş öylemi, kanuna saygımız var ancak size küçük bi anektot yazayım bakın bu ülkede gizli örgütler yapılanmalar çıkar ve menfaat çevreleri var hepimiz bunları sizin gibi medya mesuplarından okuyoruz, eşiniz dostunuz yoksa mahkemelerde biraz zor kazanırsınız. Ayrıca bu devlet idaresi market veya bi iş yeri değilki Yetkililer kimle çalışmak isterse onunla çalışır tavrını, sistemini davranışını ilkelerini benimsemediğiniz bir kişi ile çalışılmaz değilmi, çalışılsa dahi uyumlu olmaz , şimdi herkes işini yapsın memelekette bayrak nerede var ise orası bizimdir, Malatya şart mı? Fazife kutsaldır her yerde yapılır. '' Eşşeğe gücü yetmeyen semerine müdahale edermiş''..........
GERÇEKLER
12 Eylül 2008 Cuma 11:30
KULAKLI BABA TÜRBESİ
Sayın Çelik işlemiş olduğunuz konu ciddi konudur dünyada Türkiyedeki gibi üst düzey bürokratların siyasilerin keyfine göre değiştirildiğinin benzeri ülkeler varmı bahsettiğiniz görevli 9 kez alınmış 10 kez geri gelmiş, oldu olacak mahkemeleride kaldırın dilediğiniz olsun sonrada adeletten bahsedin vay vay , mademki öyle hukuk fakültelerini kaldırın, olmaz diyorsanız atamalarla ilgili adelet kurumlarını devre dışı bırakın buda olmaz Avrupa birliğine gireceğiz, biraz zor girersiniz. Bu zorlamaların gerekçesi menfaat çıkar meselesi diye düşünüyorum ve biliyorumda, ayrıca cemaatlarında bu atamalarda etkinliği fazladır, bazı cemaatlar uyuyan kitleler üzerinde etkilidirler. Son birkaç yıldır isimlerini açıklama gerek yok okuyucular bu kamu kuruluşlarının hangileri olduğunu iyi bilirler, bürokratlarla uğraşan siyasileride çok iyi bilirler bunlar zaman zaman bakanlıklarda çadır açıp oturan siyasilerdir, bunlar bu günü düşünürler geçmişte anlı şanlı iki kişi vardı ne oldu izlendiklerini farkedemediler defterleri dürüldü gittiler. Tabi cemaatların faydalılarıda vardır, okul yaptırırlar, hata yurt dışında bile, bunlara kimsenin bir şey demeye hakkı yoktur kanısındayım. Size bir şey anlatayım okuyucularda okuyup yorumlasınlar: Adamın biri eşeğiyle yolda giderken eşeği yere düşüp ölmüş adamcağız buna çok üzülmüş, çünki her türlü eşyasını, yükünü o hayvancağız yıllardır taşıyormuş hemen yolun kenarına eşşeği gömmek için büyük bir çukur açıp eşeği oraya gömmüş eşşek büyük olduğu için eşeğin mezarı büyük olmuş,sonra dinlenmek için oturmuş tabi üzüntülüymüş, yoldan geçen vatandaşlar merak edip sormuşlar amca bu nedir, adamın verdiği cevap kulaklı baba olmuş bunun üzerine adama para vermişler, dua okumuşlar dilekte bulunmuşlar, adam birden uyanmış, eşeğin mezarını biraz daha düzenlemiş artık gerçek olmıyan orası KULAKLI BABANIN TÜRBESİ olmuş. Yorum hakkı okuyanlara aittir. Uyanan milletime saygı ve hürmetlerimi sunarım.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 532 69 51 İhlas haber Ajansı | Bahis Siteleri | Haber Yazılımı: CM Bilişim