Murat  Çelik

Murat Çelik

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nde cemaatciler saf dışı edilecek mi?

A+A-

Malatya Büyükşehir Belediyesi’ndeki yeni yapılanma çerçevesinde cemaatçilere karşı nasıl bir tavır alınacak? Kadro dağılımında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hassasiyeti ön plana çıkacak mı?

Fethullah Gülen Cemaatinin hükümeti bitirme amaçlı başlattığı 17 Aralık Operasyonu sonrası hükümette başlatılan ayrıştırma hâlâ devam ederken, çiçeği burnunda Malatya Büyükşehir Belediyesi’ndeki yeni yapılanma çerçevesinde cemaatçilere karşı nasıl bir tavır alınacak? Kadro dağılımında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hassasiyeti ön plana çıkacak mı?

Atamalar yapılırken, ehliyet ve liyakat mı, yoksa parti yöneticilerine, belediye başkanına veya üst düzey yöneticilere yakınlığı olanlar mı ön plana çıkacak?

Kapanan belediyelerden Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne gelen işçi ve memurlar bir yana, kendi kadrosunda cemaatle çok yakın ilişki içerisinde, hatta cemaatin hizmet grubunun başında gelen kişilere yetki ve makam verilecek mi?  

Bekleyip göreceğiz, belediye içerisinden şifaen bize ulaşan bilgilere bakılırsa cemaatten çok, “benim adamım” mantığı ile ehliyetsiz, liyakatsiz kişiler vekâleten de olsa kılıfına uydurularak atanıyor…

Sayın Çakır, kadro atamalarında 5 yıllık deneyimini kullanacaktır eminim. Aksi halde önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimi ve daha erken yapılmazsa 2015 yılında yapılacak genel seçimde semeresi ağır olur.

Bilindiği üzere 2014 yerel seçimlerinde oy’lar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, cemaatin hükümeti yıkma girişimlerini bertaraf etmek için verildi.

Yalnız bu nedenle bile olsa, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti’nin kazandığı 11 ilçe belediyesinde yapılacak atamalarda ehliyet ve liyakat’ın ön planda olması gerekir.

Malatya’nın kazanımlarının hizmete dönüşmesi için gerekli çalışmaların ancak ehliyetli ve liyakatlı kişilerle gerçekleşeceğinden eminim.

Atamaların yakın takipçisi olacağız.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

11 Yorum