Önder Er

Önder Er

Malatya halkı kararını verdi

A+A-

31 Mart 2019 Pazar günü Yurdumuz genelinde yapılan seçim sonucunda Malatyamızda Ak Parti'den Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan ve seçim sonucunda büyük ara fark ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Sayın Selahattin GÜRKAN'ı canı gönülden tebrik ederek önündeki beş yıllık süreç içerisinde azmini ve  öz verili çalışma hırsını kaybetmeden başarılı işlerin altına imzasını atmasını temenni ederim.


Daha öncede belirtmiş olduğum gibi Sayın Selahattin GÜRKAN Battalgazi Belediye Başkanı olarak görev yaptığı süre içerisinde vizyon sahibi olarak bir çok başarılara imza atmıştır. Şimdi buradan Sayın Selahattin GÜRKAN' a atacağı her doğru adımda sonuna kadar yanında olacağımızı aksine her yanlış adımda da kendisini eleştirip uyaracağımızı belirterek yeni görevinde Malatyamızın bazı sorunlarına değinerek kendilerini naçizane bilgilendirmek istiyorum Malatya halkı adına. 


Doğunun incisi olan Malatya ili  bu güne kadar gelen Belediye Başkanları tarafından Belediye Başkanlığını Millet Vekilliğine giden bir basamak olarak gördükleri için bir çok yapılması gerekipte yapmadıkları  işler var maalesef. Şimdi diyebilirsiniz ''Dur be kardeşim daha ilk günden ne bu diye'' ama işi baştan ne kadar sıkı tutarsak çözüm odaklı olmamız ve çözüme ulaşmamız o kadar kolay olacaktır. Kısaca konu başlıkları ile Malatyamızın sorunlarını dile getirmek ve çözüm bulundukça detayları ile kaleme almak istiyorum. İlk olarak özellikle Mahalle aralarındaki sokakların asfalt ve kaldırım çalışmalarının yapılması, hemen hemen her mahallede her cadde ve sokak ta otopark sorununun bulunması, alt yapı çalışmalarına hız verilmesi, park ve bahçelerin bakımı ve onarımının yapılarak çocuklarımızın hizmetine sunulması, Çevre temizliğinin daha dikkatli ve özenli yapılması, Belediyede yürütülen hizmetlerde işi ehline verilerek verimin artırılmasının sağlanması, işsiz gençlere iş imkanlarının sağlanması gibi önem arz eden sorunlardan birkaçını belirtmeye çalıştım. Umarım ki bir an önce Sayın GÜRKAN' ın kolları sıvayarak işe başlamasıdır. 


Şimdiden kendilerine canı gönülden başarılar dileyerek sorunların üstesinden kolaylıkla gelmesini temenni ediyorum. Sayın Selahattin GÜRKAN' ın Malatya ilimize Hayırlı ve Uğurlu olmasını temenni ederek saygılarımı sunuyorum.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

6 Yorum