Murat  Çelik

Murat Çelik

Malatya Milliyetçiliği

A+A-
Malatya'nın yerel basını da Malatya'nın olmalı ve bu kelamı onlarda kullanmalı ve olmalıdır, diye düşünüyorum.
Duyumları haberleştirerek Malatya'ya verilen zararı hesaplamaya kalksak maddi açıdan imkansız rakamlar yetersiz kalır ya manevi boyutu, bunu hesaplarız çok da basit, kırılan kalpler!
Şimdi nerden çıktı bu “Malatya Milliyetçiliği” diyenleriniz vardır aranızda Sizlere sıralayayım, Malatya'lıyım dedikleri halde kalemi ile, ekranı ve kelimeleri ile Malatya'ya zarar verenleri…

İnönü Üniversitesi nerenin Malatya'nın, yılarca yönetimini beğenenler olduğu kadar beğenmeyenleri de oldu ve çıkar amaçlı destek verenleri de…
Kim kaybetti yıllarca Malatya, evet yalnız ve yalnız Malatya kaybetti, Yöneticilere bir şey
oldu mu? beğendiğimiz-yada beğenmediklerimize?
Kocaman bir HAYIR, Profesörler ünvanlarını koruyarak yaşamına devam edecekler, ediyorlarda.
Malatyaspor ha keza, yönetimleri beğenmedik, teknik adamları beğenmedik gönderdik, gidene kadar yazdık çizdik konuştuk, çok iyi diyenimiz olmadı mı? Oldu tabiî ki, gitsin diyenlerin sesi çok daha gür ve kalemleri çok da sert olduğu için bu ses cılız kaldı. Olan kime ve nereye oldu, Malatya'ya, Malatyaspor ve candan gönül veren Malatyaspor taraftarına oldu, rantiyeciler kazandı.
Evet Malatyalı yada Malatyaspor'un asıl taraftarı değil yalnız ve yalnız rantiyeciler kazandı.
Şimdilerde ortada somut bir şey yokken yalnızca duyuma dayalı olarak yapılan haberlerle Malatya ekonomisinin can damarı sayılacak, tamamı ile Öz Malatya sermayesi ESENLİK LTD.ŞTİ. yıpratılmaya hata yok edilmeye çalışıyor.
2 gündür bizleri telefonla yada sanal ortamda yazdıkları maillerle “Neden Esenlik Yönetiminin istifasını yazmıyorsunuz?” diye soru yöneltiyorlar.
Yazmadık vede resmi olarak kesinlik kazanmadan yazmayacağımızı söylüyoruz, çoğu ha evet reklam kaynağınız o nedenle değil mi bile diyenler oldu.
Evet Esenlik Malatya Yerel Basınını destekliyor maddi anlamda, tabi ki bizi de yani www.malatyaguncel.com'u yayına başladığı günden beri destekliyor.
Fakat yazmamızın nedeni reklam geliri kesilecek diyerekten değil, Biz yani
“www.malatyaguncel.com” olarak arsızın – hırsızın – namussuzun – yolsuzluğun karşısında olduk, bugüne kadar fantezilerimizi yada duyumlarımızı haberleştirip Siz okurlarımıza sunmadık ve sunmayacağızda, yayınladığımız haberlerde Malatya Milliyetçili ön plandadır.
Kendi çıkarlarımızdan çok Malatya'nın çıkarları, kamu kurum ve kurumlarımızın çıkarları ön planda oldu, hiçbir zaman hiçbir kurumu yıpratmak amaçlı haber yapmadık ve yapmayacağız da, Esenlik sayesinde 1000 kişiye yakın Malatya'da yaşayan insan evine ekmek götürüyor, 100'ün üzerinde Malatya'lı küçük esnaf Esenlik'e mal veriyor, Yıllardır Malatya Belediyesi'ne olduğu kadar Belediyeye bağlı diğer firmalara finansal destek sağlıyor, Malatya'yı Türkiye genelinde bulunan marketler zincirleri arasında 2 sıraya gelen bir Kuruluşu duyumlarla yıpratmak www.malatyaguncel.com yayın çizgisine ters düşer.

Tüm bu nedenlerden dolayı şayet, duyumlar resmiyet kazanırsa, www.malatyaguncel.com okurları olayları tüm çıplaklığı ve belgeleri okuyacaktır.

MalatyaGuncel haberlerini çay ocağı dedikodularından toplayıp yazmadı yazmazda.

Malatya Milliyetçiliği de bunu gerektirir, diye düşünüyoruz.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum