Murat  Çelik

Murat Çelik

Malatya Sağlık Müdürü'ne ulaşmak namümkün

A+A-

İlk kez olacak bir kurum müdürü hakkında köşemden seslenmem.

Aslında buradan yazmaktan ziyade karşılıklı diyalogla “sorun” varsa çözmek isterim, diğer kurum ve kuruluşlarla olduğu gibi.

Sorun dedim..

Evet Malatya Sağlıkta sorunlu bir il.

Zaman, zaman birebir yaşadığım gibi bize ulaştırılan sorunları “haber” olarak tek taraflı kamuoyu ile paylaşmak tarzım değildir.

Sağlık il müdürümüzü gündeme taşıdığımız sağlık sorunları ile ilgili görüşmek hatta başlatmışsa soruşturmaların akıbeti hakkında görüşmek istedim (defalarca) her dafesında aldığım yanıt “Müdür Bey toplantıda” oldu, numara bırakmama rağmen geri dönüş olmadı(!?)…

İlk fırsatta geri dönüş yapılmamasının nedenlerini soracağım, emin olabilirsiniz.

İki nedeni olabilir
Sekreterya görevini yapan müdür beye notumu iletmedi.
Müdür bey arama gereği görmedi.

Bekleyelim…

Yapmış olduğumuz haberlerle ilgili başlattığı soruşturmalardan elde edilen sonuçları “Resmi” internet sitesinden kamuoyu ile paylaşmıştır, düşüncesi ile sayfayı ziyaret ettim.

Soruşturma neticesi şurada dursun, kutlama ziyaretleri ve önemli gün ve haftalarda yapılan açıklamadan başka hiçbir şey.

Pardon, Sağlık İl Müdürü Dr. Nail Umay’ın birde standart mesajı:

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Malatya Halkına en iyi sağlık hizmetini sunmak için çalışıyor.

Malatya için sağlıklı bir toplum yapısının oluşturulması amacıyla, hizmet kalitesinin artırılarak vatandaşların ihtiyaç ve isteklerinin en kısa sürede çözüme ulaştırılması hedeflenmiştir.

Evet, az ve öz bir yazı yayınlamışlar sitede, ne yazık ki yazıdan öte gitmeyen bir anlayışla!

Basın mensubu olarak biz ulaşamıyoruz vatandaş nasıl ulaşacak çok merak ediyorum.

Sorularımın başında belki “özel sağlık kuruluşlarında yaşanan skandallar” olacağından görüşmek istemeye bilir, (normaldir).

Malum sağlık skandallar adı karışan özel sağlık kuruluş sahipleri nüfuz kullanarak “tayinimi başka illere çıkartırlar” kuşkusu yaşıyor olabilir diye düşündüğünü sanmam nitekim maaşını devlet veriyor.

Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

6 Yorum