Malatya'da Asayiş olayları

Malatya'da Asayiş olayları

Malatya Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda 1.29 gr Metamfetamin, 5.71 gr Kubar Esrar ve 4 adet tüfek ele geçirildi.

A+A-

Malatya Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda ;

  • 1.29 gr Metamfetamin, 5.71 gr Kubar Esrar ve 4 adet tüfek ele geçirilmiştir. 

  • 09/06/2021 günü Müşteki N. N. K. ait Bir Mahallede faaliyet gösteren işyerinden Faili Meçhul cep telefonun çalınması 

12/06/2021 günü Müşteki P. A. Ait Bir Mahallede faaliyet gösteren işyerinden Faili Meçhul cep telefonunun çalınması olayı

06/05/2021 günü Müşteki B.M., ait Bir Mahallede meydana gelen İkametten cep telefonun çalınması, 

06/05/2021 günü Müşteki, C. E., ait Bir Mahallede ikametten Faili Meçhul cep telefonun çalınması olayı

Malatya İlimizde meydana gelen Hırsızlık olaylarıyla ilgili 4 dosyadan Faili Meçhul şüphelisinin; yapılan kamera incelemeleri ve olay yerinden yapılan çalışmalar sonucunda şahsın E. A. olduğu anlaşılmış, şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.

  • Bir Mahallede plakasız motosiklet durdurulmuş şase numarasından yapılan sorgulamasında çalıntı olduğu anlaşılmış sürücü N. T. isimli şahsa trafik yönünden toplamda 2.698 TL ceza uygulanmış araç otoparka çekilerek tahkikata başlanmıştır.

  • Müşteki  F.D. ile şüpheliler S.M.G., Y.E. ve İ.G. arasında ticari ilişki vardır. Müşteki Şüphelilere ait olan tekstil malzemelerini habersiz satar bu sebepten dolayı aralarında husumet oluşur. Şüpheliler müştekiye ait iş yerine gelip kendilerine ait olan tekstil malzemelerini alırlar müşteki şahsı zorla araca alarak TOKİ diş hastanesi civarında bulunan tekstil atölyesine  götürürler darp ederler zorla toplamada 45.000 TL değerinde 3 senet imzalatırlar. Konu ile ilgili olarak ekiplerimizce yapılan çalışmada şüpheli şahıslar yakalanarak suça konu 3 ayrı senet ele geçirilmiş, tahkikata başlanmıştır.

  • Bir Mahallede faaliyet gösteren kıraathanede kumar oynayan 3 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 290TL muhafaza altına alınmış, İşletmeci Y. Y. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

  • Bir Mahallede yapılan çalışmalarda plakasız motosiklet şase numarasından yapılan sorgulamasında Çalıntı olarak arandığı anlaşılmış araç çekici marifetiyle otoparka çektirilmiş şüpheli Z. S. isimli şahıs adli işlem yapılmak üzere tahkikata başlanmıştır.

  • İlimizde meydana gelen 5 ayrı kundaklama olayının şüphelisi M. S. isimli şahıs 1. olayda apartman merdiven alt kısmında bebek arabasını yakar. 2. olayda servis aracını ateşe verir 3.olayda dükkanın önünde bulunan üç adet kanepeyi ateşe verir 4. olayda aracın arka koltuğunu ateşe verir.  5. olayda yeşilce sokak üzerinde tablayı ateşe vermiştir. Şüpheli şahsı ekiplerimiz ikametinin koridor kısmında yakalanmış şüpheli ile yapılan görüşmede tüm olaylar ile ilgili çevresinde bulunan şahıslar ile kavga ettiğini bundan dolayı olayları gerçekleştirdiğini beyanla gerekli tahkikat başlatılmış adli makamlara sevk edilen şüpheli tutuklanmıştır.

  • Bir Mahallede yapılan çalışmalarda plakasız motosiklet durdurulmuş şase ve motor numarasının kazınmış ve düz kontak olduğu anlaşılmış, araç başında işlem yapıldığı esnada görevlilerimizin yanına gelen Ö.  E. İsimli şahsın motosikletin kendisine ait olduğunu Kontak anahtarının kendisinde olduğunu, dün gece hidayet mahallesinde olan ikametinden çalındığını beyan etmiş, şüpheli M.M. B. isimli şahsa trafik yönünden toplamda 3.012 lira para cezası uygulanmış olup tahkikata başlanılmıştır.

whatsapp-image-2021-06-23-at-21-33-50.jpeg

whatsapp-image-2021-06-22-at-07-42-53.jpeg

whatsapp-image-2021-06-21-at-22-34-53.jpeg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT