Malatya'da Asayiş olayları

Malatya'da Asayiş olayları

Malatya Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda

A+A-

Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;

  • 1 adet otomatik tüfek, 3 adet tabanca, 9 adet fişek, 1.28 gr kannabinoid ve 91 adet uyuşturucu hap ele geçirilmiştir. 

  • Bir Mahallede Villa inşaat alanında bulunan 1 adet Spiral, 1 adet kaynak makinası, 100 adet demir iskele ayarlama ayağının Faili Meçhul çalınması olayı ile ilgili; yapılan kamera çalışmalarında olayın şüphelileri tespit edilmiş. Şüpheli 2 şahıs tarafımızdan yakalanmış, çalıntı malzemeler muhafaza altına alınarak müştekilerine teslim edilmiş. Şüpheli şahıslar TUTUKLANMIŞTIR.

  • Bir Mahallede meydana gelen Faili Meçhul oto hırsızlığı ile ilgili; ekiplerimizce yapılan çalışmalarda şüpheli şahısların S.G. ve G. Y. isimli şahıslar olduğu tespit edilmiş. Şüpheli S.G. isimli şahıs yakalanmış, olayı G. Y.’nin gerçekleştirdiğini kendisinin sadece arabayı alırken yanında olduğunu aracı çekici marifetiyle götürdüğünü nereye bıraktığını bilmediğini beyan etmiş. Şüpheli, G. Y. isimli şahsın Van ilinde olduğu tarafımızdan tespit edilmiş. Çalıntı Aracın bulunmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.

  • Bir Mahallede umuma açık yerlerin kontrollerinde; 67 şahsın gbt sorgusu yapılmış,  10 çay ocağı, 7 lokanta denetlenmiş, bir işyerinin işyeri açma ruhsatının olmadığı anlaşılmış, bir işyerinde alkol sunumu yapıldığı, kapalı alanda sigara içildiği için gerekli tutanak tanzim edilmiştir.

  • Bir Mahallede bir işyeri içerisinde Sigaramatik Cihazı görülerek  (Sigaramatik icindeki 606TL para ile birlikte 6 Adet sigara ) muhafaza altına alınmış, şüpheli M. M. isimli şahıs tarafımızdan yakalanarak, Hakkında 1072 SKM suçundan adli tahkikata başlanmıştır.

  • Bir Mahallede meydana gelen Faili Meçhul motosiklet çalınması olayıyla ilgili; ekiplerimizce yapılan kamera çalışmaları sonucunda 3 şahıs yakalanmış, çalışmaların devamında bahse konu çalıntı motorsiklet bulunarak müştekisine teslim edilmiş, 2 şahıs ifadesinin ardından serbest kalmış bir şahıs ise mahkemece adli kontrol şartı ile serbest kalmıştır.

  • Bir Mahallede yapılan çalışmalarda durdurulan motosikletin abart eksozlu olduğu görülmüş sürücüsünün ehliyeti olmadığı anlaşılmış trafik yönünden toplamda 6.735 TL ceza uygulanmış motosiklet otoparka çekilmiş olup tahkikata başlanmıştır.

  • Bir Mahallede servis şoförlüğü yapan Müştekiler S.B., B.S.  ile şüpheli N.T. daha önceden şüphelinin servis aracında çalışan bayan şahıs, müştekilerin servisinde çalışmaya başlar, şüpheli N.T. bundan dolayı şüphelileri arayarak tehdit etmeye başlar, sokak üzerinde buluşarak konuştukları esnada şüpheli şahıs müştekilere silah teşhirinde bulunur, şüpheli silahı olduğunu kabullenmez, teşhir edilen tabanca bina girişi merdiven altında araç lastikleri arasına poşet içerisine saklanmış vaziyette bulunarak tahkikata başlanmıştır.

whatsapp-image-2021-06-28-at-17-15-52.jpeg

whatsapp-image-2021-06-28-at-17-15-52-4.jpeg

whatsapp-image-2021-06-28-at-17-15-52-3.jpeg

whatsapp-image-2021-06-28-at-17-15-51-7.jpeg

whatsapp-image-2021-06-28-at-17-15-51-3.jpeg

whatsapp-image-2021-06-28-at-17-15-51-2.jpeg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT