• BIST 1.115
 • Altın 456,960
 • Dolar 7,6252
 • Euro 8,8756
 • Malatya : 32 °C
 • Ankara : 27 °C
 • İzmir : 31 °C
 • İstanbul : 26 °C
 • Elazığ : 32 °C
 • Adıyaman : 33 °C
 • Trabzon : 24 °C

Malatyalı KEK-LEN-MEZ!

05.10.2009 00:15
Murat Çelik / Malatya Güncel

Murat Çelik / Malatya Güncel

Huyum kurusun mu desem?, inatçılık mı desem?, Malatya Milliyetçiliği mi desem?, işime verdiğim önem mi desem yoksa hazımsızlık mı desem bilmiyorum.

Evet, her daim sıcak tutarak her fırsatta gündeme getirmeye çalıştığım konuyu yine köşe me taşıyacağım; "Korolar ne İçin Çarpıştı?" sorusuna cevap bulmak için.

Show Tv ekranlarında yapılan ve tüm Türkiye'yi televizyon karşısına ardından da meydanlara indiren "Korolar Çarpışıyor" programında kesinlikle emin olduğum konu "Malatyalılar kadar O yarışmaya SMS gönderen herkes keklendi" parayı SHOW TV-MED YAPIM aldı bahşiş bölümüde TOÇEV Vakına verildi, Okul Onarılsın diye.

Yarışmayı kazanan Sanatçı ve Korosunun katıldığı İl'e "OKUL YAPILACAK" sloganı ile başlayan, hemen, hemen ülkenin dört bir yanından katılan Sanatçı ve Koro üyelerine katıldıkları şehirlerden SMS'ler yağdı.

Verilen SMS numaralarına yağan SMS'lerden elde edilen gelir (SHOW TV ve MED YAPIMIN MASRAFLARI ÇIKTIKTAN SONRA GERİYE KALAN) 60.000 TL (Altmışbin Türk Lirası) TOÇEV VAKFI'na verilmek üzere ayrıldı.

Evet bu komik rakam 60.000 TL, Okul tadilatı için TOÇEV VAKFI'na akatarılacak.

Konuyu yakınen takip edip, edindiğim bilgileri tüm kamuoyu ile paylaştığım için sindiremiyorum.

Sindiren var mı bilmiyorum ama aldatılmayı kimse kaldıramaz onu biliyorum.

KOROLAR ÇARPIŞIYOR yarışmasının yapımcısı MED YAPIM Şirket yetkilileri ile görüştüm, "Okul tadilatı yapılacak" dedi.

SHOW TV Program Yönetmeni ile görüştüm "Okul tadilatı yapılacak" dedi

TOÇEV Proje Başkanı ile görüştüm "Okul tadilatı yapılacak" dedi

Günlerce Malatya'ya gelip VİP PERSON  hizmeti gören ve her ağzını açtığında "OKUL YAPILACAK" diyen Kutsi susuyor!

Okul yapımını SHOW TV üstlendi (Emrivaki olduğu için dedi), sanki Bize bilabedel yapacak.

Aslında SHOW Tv Genel Müdürü de çok net biliyor; SMS'lerden elde ettikleri gelirleri, ama hayır Malatya'ya yarışma sonrası atanan Vali Ulvi Saran'ın ricası üzerine yapacağız, Trabzon'dan Dostluğumuz var söylemleri ile Okulu yapacklar(mış), "sözleşmeyi bilmediğim için 'miş'li yazdım."

Hayır, Malatya hiç kimsenin sadakasını istemez Yarışma sonucu Malatya Korosu Birinci oldu, Bizim gönderdiğimiz SMS'lerin karşılığı para ile Okulumuzu biran önce yapın ve teslim edin.

Malatyalı KEK-LEN-MEZ!

Saygılarımla

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ALPER ALABAŞ
21 Ekim 2009 Çarşamba 00:49
YORUM DEĞİL BAŞBAKANA YAZDIĞIM MEKTUP
TC BAŞBAKANI
SAYIN! RECEP TAYYİP ERDOĞAN;
BEN İZMİR'DE DOĞMUŞ İLKÖĞRENİMİNİ İZMİR'DE BİTİRDİKTEN SONRA ŞU SIRALAR AÇILIM HARİTASI DAHİLİNDE BULUNAN KARS'IN KAĞIZMAN İLÇESİNDE LİSEYİ BİTİRMİŞ VE DERSHANEYE GİTMİŞ AKABİNDE YİNE AÇILIM HARİTASI DAHİLİNDEKİ MALATYA'DA ÜNİVERSİTE ÖĞRENİMİNİ ÇEŞİTLİ ZORLUKLAR İLE TAMAMLAMIŞ,ASKERLİK VECİBESİNİDE GEREKLİ TÜM YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ AKSATMADAN YERİNE GETİRMİŞ 2007 YILINDAN BERİ HALK TABİRİYLE ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞSİZLER KERVANINA KATILMIŞ GENÇ BİR VATANDAŞIM.
SON GÜNLERDE YAŞANAN GELİŞMELER IŞIĞINDA HEM ÜLKE GÜNDEMİNE HEMDE KENDİ NAÇİZANE KENDİ GÜNDEMİME FAYDA SAĞLAMASI AÇISINDAN BELKİ SİZE GÖRE DEĞERSİZ BİLGİLERİMİ BU ÜLKENİN VATANDAŞI OLARAK BİLGİLERİNİZE ARZ EDEREK ÇÖZÜMÜ KONUSUNDA DEĞERLİ MAKAMINIZIN VERMİŞ OLDUĞU YETKİLERDEN FAYDALANMAK İSTİYORUM.
BİZE ÖĞRETİLENLER İLE VAKIF BULUNDUĞUM İLK HUSUS ÖNCE KENDİNE,SONRA AİLENE,SONRA ÇEVRENE,SONRADA VATANINA FAYDALI OLMAK İÇİN ÇALISMAK GEREKTİĞİDİR.BU HUSUSLAR EŞLİĞİNDE ÖNCE KENDİME FAYDALI OLABİLMEK AMACIYLA ÜNİVERSİTEYİ (İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ FİZİK BÖLÜMÜNÜ)BİTİRİP İŞ ARAMAKTAYIM.KÜRESEL KRİZİN GETİRMİŞ OLDUĞU ÖNEMLİ EKONOMİK ŞARTLAR İÇERİSİNDE ANLADIM Kİ KRİZ BENİ FOTOELEKTRİK OLAYDA OLDUĞU GİBİ ELEKTROTLAR GİBİ İÇİME İŞLEYEREK GEÇMİS(GEOMETRİDEKİ TEĞET KAVRAMINDAN SIKILANLAR İÇİN FİZİKTEN AÇILIM YAPTIM)
ŞİMDİ SİZE YAZMIŞ OLDUĞUM VE OKUMANIZI UMDUĞUM(LAKİN ŞU SIRALAR OLDUKÇA YOĞUN BİR MEKTUP TRAFİĞİ İÇERİSİNDESİNİZ)MEKTUBUMUN ESASINA GELEYİM.
MERAK ETTİĞİM SORULARIMI YANITLAMA LUTFUNDA BULUNURSANIZ SANIRIM Kİ SORUNU(MU) ÇÖZÜMLEMİZ VE BENİ AYDINLATMIŞ OLACAKSINIZ;
1)ÜNİVERSİTEYE KADAR OLAN ÖĞRENİM SÜRESİ BOYUNCA ÜLKEMİZİN DOĞUSU VE BATISI ARASINDAKİ EĞİTİM-ÖĞRETİMDE OLUŞMUŞ UÇURUM İÇİN NASIL BİR MİLLİ PROJENİZ MEVCUT
2)ÜNİVERSİTE GİRİŞ SINAVI ADI ALTINDA 3SAATLİK BİR MAROTUNUN ARDINDAN İLK ÖSS KURBANI OLARAK GİRDİĞİM FİZİK BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDUKTAN SONRA MADEM İŞ BULAMAYACAKTIM BU BÖLÜM NEDEN VAR NEDEN HALEN ÖĞRENCİ KABUL ETMEKTE VE DAHADA VAHİMİ YENİ ÜNİVERSİTELER AÇILMAKTADIR.
3)DEVLETİN KENDİ ÜNİVERSİTELERİNE KENDİ ÖĞRETİM GÖREVLİLERİNE GÜVENMEDİĞİNİN ÖĞRENCİYİ YETERİNCE YETİŞTİREMEDİĞİNİN KANITI OLAN KPSS SINAVININ GEÇTİĞİMİZ DÖNEMKİ BİRİNCİSİNİN FİZİK BÖLÜMÜ MEZUNU OLMASINA KARŞIN NASIL OLUYORDA AÇIKTA KALIYOR VE FİZİK BÖLÜMÜNDEN HER SENE KAÇ KİŞİ BU SINAV İLE İŞ BULABİLİYOR.
4)DEMOKRATİK HAKLAR KAPSAMINDA YAPILAN AÇILIM İLE BENİMDE UZUN BİR SÜRE YAŞADIĞIM BÖLGEDEKİ VATANDAŞLARIMIZA VERİLEN HAKLARDAN SADECE İŞ KONUSUNDA OLANDAN BEN NEDEN YARARLANAMIYORUM.
5)YOKSA BENDE İŞ SAHİBİ OLABİLMEK İÇİN ÜNİVERSİTE BİTİRMEK YERİNE DAĞA ÇIKIP SONRADA BARIŞ ELÇİLİĞİNE SOYUNUP SANKİ HİÇBİR SUÇ İŞLEMEMİŞ MEHMETÇİK KANI AKITMAMIŞ GİBİMİ YAPMALIYDIM.HATTA SİZE TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI NÜFUS CUZDANINA SAHİP OLAN BİRİSİ OLARAK MEKTUP YAZMAK YERİNE KÜSTAHÇA DAĞDAN İNİP DAHADA KÜSTAHLAŞARAK BAŞTA CUMHURBAŞKANIMIZA,MECLİS BAŞKANIMIZA,BAŞBAKANIMIZA(SİZE),GENEL KURMAY BAŞKANIMIZA ELDEN VERİLMEK ÜZERE MEKTUP YAZMAYIMI TERCİH ETMELİYDİM.
SAYGIDEĞER VE DEĞERLİ MAKAMINIZIN VERMİŞ OLDUĞU YETKİLER ÇERÇEVESİNDE SORULARIMIN CEVABINI VE BU SORULARIMA BİNAYEN AŞ,İŞ TALEBİMİ YÜKSEK MAKAMINIZDAN ARZ EDERİM.


ALPER ALABAŞ
aydın babaoğlu
19 Ekim 2009 Pazartesi 08:52
Hırsızları
Muarat Ağabey siz hırsızları deşifre ettiniz ama ne savcılar ne emniye ne vali ne belediye başkanı ses çıkarmadı zenginler böyle zengin oluyor halkın parasını gaspederek.ve Yerel Basın olarak size düşen görevi yaptınız ama ulusal basın bunu duymadı ve haber yapmadı.
İZZET ÇELEBİ
10 Ekim 2009 Cumartesi 23:22
ÖZLEDİĞİM SAHİPLENME
SAYIN MURAT BEY ! BİZİM GİBİ ÇOK UZUN YILLARDIR GURBETE YAŞAYANLARIN EN BÜYÜK ŞİKAYETİ ,DEĞERLİ HEMŞERİLERİMİZİN SURUNLARINA SAHİP ÇIKMAMASI VE BİRLİKTELİK SAĞLAYAMAMASIYDI.
Çok şükürki bu sitemizde şahit olduğum tartışmalar . malatya'nın geleceğine dair daha umutvar olmamı sağladı .bir ülkenin veya şehrin en büyük kaynağı sorunlarına sahip çıkan ve bunun için gerekirse ortak paydalarda buluşup ,sosyal konularda örgütlenebilen bir toplum ruhunun oluşmasıdır .Ama kavga etmeden kırıp dükmeden medenice hakını ve hukukunu savunabilen bu toplum ruhunun oluşmasında sizin ve bu siteyi belirli kriterler dahilinde bizlere açanlara borçluyuz .Ben sivil toplum örgütlenmesinin doğru yapılanması halinde malatya'mızın her yönden kalkınmasında çok büyük katkısı olacağına adım gibi eminim ,her ne kadar bazı eleştirilere katılmasakta bunlar olağandır , her şeyin yerli yerine uturması için bir süreç ister inşalah devamı gelir .SAYIN MURAT BEY istanbul'da 700 000 malatyalı var ,bunlarıda mutlaka surunlara sahiplenmesini sağlamanın mutlaka bir yolunu bulmalıyız.
BU KONUDA DEĞERLİ HEMŞERİLERİMİN GÖSTERDİĞİ CABAYA TEŞEKÜR EDER HEPİNİZİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM ...
Cihan AYDOĞAN
09 Ekim 2009 Cuma 00:12
Bu para gelecek aga....
Reis yerden göğe haklısın. Lakin korolar çarpıştı da ne oldu, susurluk kamyonu mu bu mübarek. Muntazaman gaza gelmişiz. Orası kesin. Neyse eğlendik az biraz. Ancak medyatik hafızamızı az kurcalarsak yeridir. Esemes kurnazlığı bir yana, var olan telekominikasyon ve iletişim kanunlarına bir göz atınız. Çok entersan ve bir o kadar da teslimiyetçi durumlar var. Onu da geçelim MEDYAPIM ortaklığı ile Altivi diye bir site kurulup internet üzerinden envai çeşit kurnazlıklar yapılıp cepler boşaltılmadı mı? Ve daha bir sürü şaibeli hatta ahlak dışı,etik dışı prodüksiyonlar...Bu kuruluş haddinden fazla kurnaz, haddinden fazla reytingci ve haddinden fazla haddini bilmiyor. TOÇEV ise sosyal projelerde var olmak isteyen gönüllü bi kuruluş. Ama bu kadar da var olunmaz ki, böyle de sere serpe yatılmaz ki..Velhasıl Bunlar bu okulu yapmaz ve keklerler hepimizi diyemem. Biz o okulu yaptırırız abi. Kutsi'ye hiç iş düşmez gibi, çocuk ne yapsın. Onun işi değil ki süreci takip etmek. TOÇEV'e düşer. Şiddetle destekliyorum sizi, varol, sağol iki gözüm:)
YERELLİ
08 Ekim 2009 Perşembe 22:45
BU HAKSIZLIK
"Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır." Galiba şetanının bol olduğu yer ve zamandayız.
Aysel çelikyay
05 Ekim 2009 Pazartesi 21:50
Taşın altına elini koymak
Murat bey yine önemli bir konuyu Malatya gündemine getirdiniz. Sizin gibi korkmadan, çekinmeden yazan yazarlarımız olduğu için şanslıyız. Dikkat ediyorum taşın altına elinizi en çok siz koyuyorsunuz. Dileğim kaleminiz hep böyle güçlü olsun ki, Malatyalı haksızlıkları yakinen görebilsin. Artık aldatılmasın.
pınar
05 Ekim 2009 Pazartesi 20:26
keklemek ne ki!
memleketin tümünü kekliyorlar,
malatyayı haydi haydi keklerler gözüm...
orhan alahanlı
05 Ekim 2009 Pazartesi 14:36
normal
malatyalı saftır siz bakmayın öyle kurnaz göründüğüne.haftalarca malatyayı sağdılar ve okuyup üfleyip gittiler.afiyet olsun.malatya bitmiş bir şehir.
ayten
05 Ekim 2009 Pazartesi 10:22
kek_len_dik
nasıl malatyalı keklenmez bal gibide kek_len_dik.
ALEV DOĞAN
05 Ekim 2009 Pazartesi 08:56
PES DOĞRUSU
MALATYALI SUSARSA BİLEMİYORUM ARTIK
ZATEN SMS GÖNDERİP OKUL İSTEMEYE NE HACETTİ MALATYADA GÖREVLENDİRSEYDİK SMS LERLE KENDİMİZ OKUL YAPTIRIRIDIK Kİ YA DÜŞÜLEN ŞU DURUMA BAK OKUL SÖZÜ İLE BAŞLA SONRA OKUL TADİLATINA DÖN BENCE KANALI İZLEMEMEM GİBİ BİR CEZA VERSİN MALATYALI BOZSUNLAR BÜYÜKLER SHOW UN YAYIN PORTALINI HER NEYSE İŞTE ONU MALATYALI BİRARAYA GELSİN KONAKLILAR GİBİ İZLEMEYELİM TAKİ OKUL BAŞLAYIP BİTENE KADAR BİR ŞEHİR KARŞILARINA ALMAK İSTİYORLARSA DA BİŞEY DİYEMEM AMA SUSMAK HAKSIZLIK KARŞISINDA HİÇ DOĞRU OLMAZ BİZ GÖNDERDİĞİMİZ SMS LERLE HOŞ BEN HİÇ GÖNDERMEDİM YALAN SÖYLEMEYEYİM AMA ZATEN KAÇ OKUL TAMİR ETTİRİRİDİK BİLEMİYORUM YETKİLİLER DE SUSMASIN OKULUMUZU İSTİYORUZ DESİNLER YA OKUL YADA SHW MALATYADA İZLENMESİN O KADAR BASİT MALATYALI KEKLENEMEZ DEMİŞSİN ABİ DE SENDEN BAŞKA YÜREKLİ YOK MU KİMSE KONUŞMUYOR KUTSİ YE NE OLUYOR ANLAMIYORUM KANDIRMA OPERASYONUNUN ARASINDA O DAMI VARDI DİYE İNSAN DÜŞÜNMEDEN DE EDEMİYOR İŞTE İNSANLARIMIZI UYUTTUKLARI PROĞRAMLARDAN BİRİ DE KOROLAR ÇARPIŞIYORMUŞ HERALDE HELAL OLSUN YA NE HALE DÜŞTÜK AMA BEN TV İZLEMEYEN BİRİ OLARAK UYUMA UYAN TÜRK HALKI DEMEK İSTİYORUM UYANMAK LAZIM VE KONUŞMAK HAKKIMIZI YEDİRMEYİZ YEDİRENE DE SAYGI GÖSTERMEYİZ BU BİLİNSİN
SAYGILARRRRRRR
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 532 69 51 İhlas haber Ajansı Bahis Siteleri | Royexmarkets | Betwinner | Haber Yazılımı: CM Bilişim