Murat  Çelik

Murat Çelik

Malatyalı kendine yeter

A+A-

Malatya son yıllarda bir bütün oldu,
Tüm yurtta ve yurt dışında yaşayan Malatyalılar adeta memleketlerine yatırım yapmak, elini Malatya için taşın altına koyma yarışına girdi.
İnönü Üniversitesi yerleşkesine yapılan ve yapılmak olanları gören Malatyalılar “İşte Malatyalı olmanın farkı” diyerek haklı gururlanıyor.
Geçtiğimiz hafta sonu ‘İnsanlık örneği’ proje hayata geçirildi. Katkı sunanların da katıldığı açılış töreni birbirine kenetlenmiş Malatyalıları görmek gerçekten mutlu bir tabloydu
Malatyalı Gurbetçi Basın mensupları bu gurur tablosunu yerinde görmek takip etmek için İnönü Üniversitesi’ne gelmişlerdi.
İş Adamları maddi desteğin yanı sıra manevi destek verip eserlerini görmek gördükçe mutlu olmak için hazır bulundular.
İnanın O eseri görmekten bende çok mutlu oldum.
Mutluluğumun tek nedeni; zaman zaman gittiğimiz gidincede defalarca gördüğümüz görüntülediğimiz “İnsanlık Ayıbı” olarak başlık attığımız haberleri yazamayacak olmamdır.
Hastası Turgut Özal Tıp Merkezi’nde şifa ararken, yoksul refakatçileri yazın çimlerin üzerinde kışın oto parkta yatmayacak.
Kimdi bu eserin Mimarları, Prof. Dr. Cemil Çelik, AK Parti Malatya Milletvekili (O zaman Malatya Belediye Başkanı) H. Cemal Akın ve Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır. Detaylandıracak olsam uzun sürer yazı ama 2008 yılında göreve seçilen İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik ve H. Cemal Akın’ın istişarelerine şahit olmuştum.yer arayışı vardı. 2009 yılında H. Cemal Akın’dan görevi devralan Malatya Belediye Bakanı Ahmet Çakır ile görüşmeler devam etti. Eser Rektör Çelik ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a nasip oldu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın özel desteği ile Malatyalı İş Adamlarımızın maddi desteği ile “MALATYA’NIN AYIBI KAPANDI” desem yalan olmaz.
Maddi manevi destek olan herkese binlerce teşekkür, eminim bu hizmetten faydalananlarda dua edecektir. Allah Hayrınızı kabul etsin.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

6 Yorum