Murat  Çelik

Murat Çelik

Malatyalı milletvekillerinin Bakanlık beklentisi, fantezi!

A+A-

Malataya’nın artık bir Bakanının olması için daha ne kadar beklemesi gerek?

Malatyalı bir milletvekilinin bakan sıfatıyla kabinede görev alması ile ilgili beklentiler o kadar yoğunlaştı ki, 2015 seçimlerine yön verecek derecede.

Sanmıyorum, yarın açıklanması muhtemel kabinede deyer almayacaktır.

Nedeni, bakanlık yapabilecek kapasitede vekilimizin olmadığından değil.

Sadece Milli Görüş tabanlı vekilimiz olmayışıdır.

Tablo, açık ve net ortada.

Cumhurbaşkanlı görevine seçilen Recep Tayyip Erdoğan, siyasette yok artık.

TBMM’de sandalyesi bulunmuyor olsa da AK Parti’nin tek korktuğu siyasi parti Milli Görüş çizgisinden taviz vermeden yoluna devam eden Saadet Partisi’dir.

Saadet Partisi uzantılı bir çok milletvekili Ak Parti hükümeti sırlarında oturmaktadır. Bu oturanlar arasında Malatyalı olmadığı için Malatyalı milletvekillerinin Bakanlık beklentisi fanteziden öteye gitmeyecektir.

İleri ki günlerde, Ak Parti’den kopmalar olacaktır, 2015 seçimlerine yönelik Malatya’daki siyasi partiler bugünden tezi yok silkelenip kendilerine gelme vakti gelmiştir.

Bİran önce hele hele ideoloji partisi olarak bilinen Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi ve CumhuriyetHalk Partisi geçmiş seçimlerde aldıkları mağlubiyetlerin vahametinden kurtulup oluşturacakları yeniyönetimlerle Halkın ayağına gitmeleri gerekmektedir.

Malatyalı, AK Parti İktidarına verdiği desteğin karşılığını alamadı.

Seçimlerden önce iktidara her türlü desteğini veren, her platformda AK Parti olmazsa olmaz diyen EsnafOdaları, Ticaret Odaları bugünlerde esnafın, çiftçinin ve sanayicinin ne denli sıkıntıda olduğunu dillendirir oldular, ilginç.

2015 seçimlerine çok fazla zaman kalmadı. Birkaç aya kalmaz aday, adayları sahnelerde ki yerlerini alır.

Malatyalı artık yeni yüzler görmek istiyor, eskilerden medet uman partiler kaybetmeye mahkum olacaktır. Ehliyeti, liyakati olmayan bence hiç siyasi arenada boy göstermesin.

2015 seçiminde Recep Tayyip Erdoğan rüzgarı olmayacaktır, bu böyle biline.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

6 Yorum