Murat  Çelik

Murat Çelik

Malatya'mıza değişik gözle bakınca...

A+A-

Ramazan ayı da dahil ilimizde Fuhuş olayları artarak devam etti ve Bayramda da sürdü.

Allah Devlete zeval vermesin,  arsız-hırsız ve namussuzla uğraşmaktan ağız tadı ile ne ramazan nede bayram yapabildiler.

İftar saati yaklaştıkça, Vatandaşın yoğun bölgelerde garibanın cüzdanını çalmak için fırsat kollayan yankesicinin ensesinde, Sahur vakti ışığı sönük eve girmek isteyen hırsızın peşinde, günün ve ayın Mübarekliğinden nasibini almayan namussuzun peşinde koşmaktan şehir merkezinde Polisimiz,  kırsalda Askerimiz yeterince Mubarek Ramazanı gönlüne göre yaşayamadı.

Şehirde neler oldu…

Malatya Belediyesinin Geleneksel hale getirdiği İftar Çadırı sıcak yemek ile Orucunu açmak isteyen gün geçtikçe fukaralaşan Vatandaşın umudu oldu.

Hali vakti yerinde olan iftar için eşinin siparişlerini temin ederek evinin yolunu tuttu.

Hali vakti çok daha iyi olanlar, eşi ve çocukları ile İlimizde birbirinden leziz yemekler sunan restoranılarda iftar etti.

Siyasilerimiz Maşallah, yarın seçim olacakmışçasına iftar davetleri verdi.

Şehit Cenazeleri ve Malatyaspor"da yaşanan yönetim sıkıntılarına, Devlet düzeyinde çözümler arandı.

Malatyaspor"un geçmiş Yönetimlerin de yaşandığı yolsuzluk iddiaları gündeme gelmesine rağmen, herhangi bir Yetkili açıklama yapmadığı gibi sanırım, araştırmaya da gerek görmedi ya da araştırılması istenmedi.

İyisi ile kötüsüyle Ramazan ayı geride kaldı fakat Malatya"nın gerçek sorunları, güncelliğini korumaya devam ediyor.

Sorunlardan bazıları göz ardı edilemeyecek kadar ciddi!

İlimizde artan Fuhuş olayları ve Fuhuş batağına düşen bayanların yaşlarının gittikçe KÜÇÜK OLMASI!

İlimizde hemen her zaman yaşanan sıkıntılarla gündeme gelen, Cezmi Kartay"da, içkili yerlere RUHSAT verilmeye devam ediliyor. İl dışına taşınsın diyerek sürekli gündeme gelen Cezmi Kartay"da ki içkili eğlence mekânlarının yeni açılan mekânlarda eklenince bunun sadece söz de olduğu düşünülüyor.

Yayaların kullanması için var olan, kaldırım işgalleri, pervasızca sürüyor!

Kış mevsiminin yaklaşması ile “Sosyal Yardımlaşma Fonu”ndan geçinen ve Belediye tarafından iaşesi karşılanan Vatandaşların sayısında ki artış, ürkütüyor.

İşsizlerimiz kahve, Cafe ve çay ocaklarında safları sıklaştırarak oturuyor.

Alt yapıda yaşanan sıkıntıları gündeme getirmek istemiyorum, yılların verdiği ihmalkârlık giderilmeye çalışıyor.

Ana kartellerde olduğu kadar ara sokaklarımızda tıka basa Otomobil dolu, çözüm aramak gerekmez, bu kadar bilinçsizce otomobil kullanmayı bırakmadıktan sonra.

İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisinde yaşanan ve alınan yanlış kararlar gündeme taşınarak sorun yaratılarak asıl çözüm bekleyen sorunlar gizlenmeye devam ediyor.

Kampanyalar, devam ettiği gibi yenileri de açılıyor.

Kampanyalarla kastım gerçi Malatya Valiliği tarafından açılanlardı, hazır yeri gelmişken yazayım “Alışveriş” mağazalarında açılan kampanyalarada anlam veremiyor, mesela %70 kadar indirim yapan ürün nasıl oluyor da bu kadar indirile biliniyor. Gerçi, Sanayi Ve Ticaret Müdürlüğümüz var bu konuları ince eleyip sık dokuyordur!

Okul önlerinde geçtiğimiz yıl yaşanan asayiş olayları umarım bu yıl geçtiğimiz yıla göre az olur, gerçi Malatya Emniyet Müdürlüğümüz konu ile ilgili üzerine düşeni eksiksiz yerine getiriyor, Okul Müdürlerinin yanı sıra Ailelerde üzerine düşeni yaparsa sıkıntı yaşamayız.

Evet şimdilik Malatya"mıza bu açıdan bakmamız yeter,

Malatya"mızın önemli sorunlarından olan Malatyaspor"da yaşanan sıkıntılar ön plana çıkıyor, üzülüyorum.

Malatya"mızın çok daha önemli ve ivedilikle ele alınması gereken sorunlara sorumsuz kalmak beni inanın rahatsız ettiği kadar, sorumluların illa da Malatyaspor"u ön plana çıkartılmasına üzülmüyor da değilim, üzülüyorum, üzüldüğümü de buradan sizlerle paylaşmanın sevincini yaşıyorum.

Belki Yetkili biri okurda Yetkisi dahilinde sorun çözme yoluna gider.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum