Murat  Çelik

Murat Çelik

Malatya’mızın geleceği aydınlık

A+A-

Evet, Malatya"mız yeni yapılan ve okullar ve açılacak okullarla aydınlığa kavuşacak.

Yıllardır ötelenmiş, basiretsiz siyasiler tarafından gölgelenmiş eğitim kurumları artık, Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz"ün asli görevi dışında göstermiş olduğu gayretler sonucu aktif olma yolunca zorluda olsa kilometrelerce yol kat etti.

Ve etmeye de devam ediyor…

Gönlünden eğitime destek olmayı geçirenin, sesli düşüncesini dahi ciddiye alarak kapıları fazla aşındırılmadan, bir bir ardına okullar yaptırılıyor.

Malatyalı Hayırseverdir.

Malatyalı Eğitimsizlik yüzünden karanlıkta kalmanın ne demek olduğunu anasından bacısından gördü ve artık aydınlık için, Okul yaptırma seferberliğine girdi.

Gurbette kazandığını Malatya"da eğitime yatırıyor, bila bedel eğitim yuvaları açıyor.

Yeni okullar açmak için Vali Daşöz"e gelenlerin sayısında bu yıl daha da bir artış olduğu tüm kamuoyunun gözleri önünde protokoller imzalanıyor, haklı gururla objektiflere, kameralara poz veriyorlar.

Okul yaptırmak için başvuranların sayısında ki tek ve önemli artışa neden Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz tarafından başlatılan ve büyük bir başarıya imza atan 91000 DEV ÖĞRENCİ PROJESİ"dir.

91000 Dev Öğrenci Projesi"nde yapılanları, teminat kabul eden, Malatyalı hayırseverler gözlerini kırpmadan, kalbinden en ufak şüphe duymadan okul yaptırmak için Valilikten arsa talep edip, okul yaptıracaklarına dair protokollere imza atmakla kalmayıp, niyetlendikleri eğitim yuvalarını bitirdikten sonra başka projelerinden düşüncesi içinde olduklarını sesli düşünmekten çekinmiyorlar.

Malatya marka şehir olacaktır, eğitimi ile kimsenin şüphesi yok artık.

Malatya Devleti ile ne kadar gurur duysa azdır;

Allah Devlete zeval ziyan vermesin.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

6 Yorum