Murat  Çelik

Murat Çelik

Malatya'nın Puslu Vadi'sinde ki "Küçük Ergenekon"

A+A-

Malatya'nın Puslu Vadi'sinde ki "Küçük Ergenekon"

 

Yaklaşık iki yıldan beri gündemde halen sıcaklığını koruyan “Ergenekon” Operasyonu gibi bir operasyon Malatya"nın pusu Vadisi"nde de yapılsa fena mı olur, acaba? diye hep düşünüyorum.

 

Yürekli bir savcı, Mali Şube Müdürlüğü hatta Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Ekiplerini yanına alarak kuyumcular çarşısından başlayıp, kapalı çarşıya uzanan bir dizi inceleme başlatsa..

 

Sanırım Ülke gündeminde “bomba etkisi” yaratacak, suçlar dizisi ortaya çıkar.

 

Sahte altından tutunda kayıt dışı kaçak altına kadar birçok kanun dışı para seyri seferi ortaya çıkartılır.

 

Bankalara borç verecek güce sahip kuyumcular, kasalarında ele geçirilecek yüz binlerce dolar veya Avro nereden buldun yasası ile Devlete önemli gelir sağlayacağından şüphem yoktur.

 

Burayı hallaç pamuğu gibi atmak aylar alsa bile Cesur Savcıya eşlik eden aslan yürekli emniyet mensupları bezmeden usanmadan gece gündüz çalışır.

 

Tabi bu işlem devam ederken Organize Suçlar Şube Müdürlüğü, Cumhuriyetimizin Yürekli Savcıları ile birlikte son yıllarda nereden elde ettiği belli olmayan zamane zenginleri hakkında yapacakları araştırma ve soruşmalarda ele ettikleri bilgi ve belgelerle, kuyumcular çarşısında ortaya çıkartacakları belgelerle karşılaştırdıklarında, ortak yanlarını bulmak çok da zor olmayacaktır..

 

Apartman, site ve hatta komple bir sokakta ki evleri nakit para ile alan kişi ve kuruluşlara nerden buldun sorusunu sorarken bu paranın vergisini verdin mi? sorusunu da yöneltilebilir.

 

Alacağı cevap ne olursa olsun, altından çıkacak Çapanoğlunu çözmek yine Aslan Yürekli Emniyet Güçlerimiz için basit iştir.

 

Şimdi tüm bunlar nerden icap etti? Diyenleriniz vardır eminim...

 

Olmalıda, olmazsa zaten, duyarsız bir toplum olduğumuza inanacağım.

 

Bakın Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır çok kısa süredir yönettiği Malatya Belediyesi"nde yaptığı Operasyonla yıllardır İmar Müdürlüğü"nde ki “Küçük Ergenekon”u çökertti, tabi bu kamuoyuna yansıyan yönü eminim ki Malatya Belediyesi içinde “Küçük Ergenekon” dalgaları devam edecek.

 

İmar Müdürlüğü bünyesinde görev alan ve servetine servet katan(lar), Belediye İmar Müdürlüğü ile içli dışlı olan Mimarlar, mesai dışı yandaş “Mimar Bürolarında” Proje çizip sabah Belediye de imza atanlar…

 

Aslında Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır"a bir öneride bulunmak istiyorum; “Malatya Belediye imar komisyonu üyelerini saf dışı bırakıp, başka bir İl"den hatta herhangi bir üniversiteden Akademisyenlerden oluşan Komisyon kurup 2000 – 2009 yılları arasında ki tüm çalışmaları denetletmesidir. Aksi halde “Kurta kuzu teslim” etmiş gibi bir sonuç ortaya çıkar ki, bu da “attığı taş ürküttüğü kurbağaya değmedi” denilmesine neden olur.

Bilmem anlatabildim mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

11 Yorum