Murat  Çelik

Murat Çelik

Malatyaspor nereye gidiyor?

A+A-

Sonuçlara bakarsak bir ilerleme kaydetmediğimiz ortada. Kayyum heyet atamada sıkıntıda olsa gerek hala Yönetimsiz, Kaplanlar!

Yönetimsiz takımdan elbette başarı beklememiz imkansız.

Kayyum"a bırakılan Kulüp, Yönetici arayışında, sonuç henüz belli değil, bu belirsizlik daha ne kadar sürer bilinmez ama bilinen bir gerçek var “Malatyaspor"a dar çerçevede Yönetici aranıyor!”

Malatyaspor"a Yöneticilik yapan çevreler hemen, hemen devamlı il dışından geldi. Ve Malatya"dan da birkaç isim devamlı geldi ve gitti.

Bu tabu yıkılmalı- nasıl olsa İstanbul"dan gelen birkaç isim dışında kimse para ile gelmedi, gelmezde.

Bu gerçekler güncelliğini korurken, İstanbul"dan yönetici ithal etmek gerekmez kanısındayım.

Malatyaspor, Malatya"nın gururudur. Malatyaspor",un başına atanacak kişi gerçek bir Malatyaspor sevdalısı ve spor bilgisine sahip kişi olmalıdır. Bu Yönetici (ler)"nin en azından Malatyaspor"da meydana gelecek krizleri çözebilecek kapasitede olması gerekir.

Malatya"ya uzak, Malatyaspor Camiasından bihaber kişi veya kişilerin atanması Malatyaspor"a yarardan çok zarar getirdiği aşikardır.

Diğer en önemli husus, Malatyaspor"un hemen her partiden taraftarı vardır ve olacaktır da. Bu nedenle seçilecek veya atanacak kişilerin siyasetten uzak kişi olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Malatyaspor taraftarı ve Malatya"lı fedakardır hele, hele söz konusu MAlatyaspor ise cebinde ki son kuruşuna kadar feda eder ve etmiştirde.

Ama….

Yardım edeceğim vaadinde bulunup ta, bu vaadini bir türlü yerine getiremeyen taraftarı da aleni olarak kara liste halinde Kamuoyuna arz etmek hiç de ahlakı değil!

Umarız bu tür hata yinelenmez ve içinden geçeni imkanları dahilinde Malatyaspor"a bağışlamak isteyenler soğutulmaz.

Malatya birçok spor adamı yetiştirdi ve bir çoğu unutulmaya başlandı bile. Üzeri küllenmiş arşivleri (Hafızaları) temizlemek gerekir, bu insanlarda bulunan cevher hala kor halinde Malatyaspor için yanıyor.

Malatyaspor"a ancak içinde Malatyaspor sevgisi bulunan kişi(ler) yöneticilik yapabilir ve içinde bulunduğu bu karmaşadan kurtarabilir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum