• BIST 1.118
 • Altın 455,972
 • Dolar 7,6214
 • Euro 8,8762
 • Malatya : 32 °C
 • Ankara : 27 °C
 • İzmir : 31 °C
 • İstanbul : 26 °C
 • Elazığ : 32 °C
 • Adıyaman : 33 °C
 • Trabzon : 24 °C

Malatya’yı Temize Çıkarttınız

22.07.2010 13:36
Murat Çelik / Malatya Güncel

Murat Çelik / Malatya Güncel

Malatya Şube Müdürlükleri ile yürütülen kamu daireleri ile küme düşmeye devam ediyor bunun müsebbibi kim diye soranınız çıkmaz, inşallah. Şayet çıkacak gibi olursa O kişi veya kişilere bilmeleri için, geçtiğimiz yıllarda yapılan seçim sonuçlarını bakmasını önerebilirim. Ve sonuçlara rakamsal olarak bakmak yeterli olur.

8 Yıllık AK Parti iktidarında Türkiye kazandı fakat Malatya İl olarak kaybetti. Kala, kala ilimizde 2 adet bölge Vakıflar ve Meteoroloji) müdürlüğü kaldı ve bu müdürlüklerde olmazsa olur varlıkları ile yoklukları arasında bir fark yok, malumunuz.

Ehliyet, Liyakat ve sadakatten bu durumda hiçbir vekilimizin söz söylemeye yetkisi olduğunu sanmıyorum, bu sözleri başta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Elazığ Milletvekili Necati Çetinkaya ve Elazığ Milletvekilleri söylese yeridir.

Adamlarsa ehliyet, liyakat ve sadakat var.

Malatya'da yılardır yapımı devam eden Beylerderesi Viyadüğü, alt geçit çalışmaları var bu işlerle ilgili Bölge Müdürlüğü nerede Elazığ'da.

640 Yataklı Hastane inşaatı başladı, Sağlık Müdürlüğü de artık Elazığ Bölge Müdürlüğü'ne bağlandı O hastane inşaatıda bir kaç seçim siyasilere malzeme olur... 

Bu kadar uzun süre bitirilmemesinin nedeni çok açık, Şube Müdürlüğünün yapacağı ancak bu kadar olur.

Ehliyetli, liyakatli bir bölge müdürü var helal olsun, ehliyeti ve liyakat sahibi olmayan kardeşini Fırat Kalkınma Ajansına Müdür olarak getirmeye yetti ve arttı, iktidarda sadakatini de bu şekilde ödüllendirdi.

Bizim gönderdiğimiz hatta Türkiye'de en çok oy alan Malatya Milletvekilleri ne yaptı? Görünürde çok şey, giden bölge müdürlüklerine bakınca anlaşılıyor.

7 Milletvekili gönderdiğimiz iktidar, Malatyalıların bu teveccühünü nasıl ödüllendirdi?
Bölge Müdürlüklerini Elazığ'a vererek Malatya'yı cezalandırdı, bunun başka anlamı varsa Siz değerli Okuyucularımız yazabilir. Belki göremiyorumdur.

Malatyalılar artık, aş-iş beklentilerini rafa kaldırsın nasıl olsa açlıkla, sefaletle yaşamayı öğrendiler.

İşsiz sayısı 30 Bin, Sosyal Yardımlaşmadan geçimini sağlayan Vatandan sayısı 110 bin hal böyle iken; Malatyalıların beklenti çıtalarını yükseltmeleri gerekir, aksi halde önümüzdeki yıllar Şube Müdürlükleri de elimizden alınır sadece Acentelikler yada danışma büroları kurulur.

Benden söylemesi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Mustafa T.
21 Ağustos 2011 Pazar 16:43
Yazınız araştırmadan uzak..
Sayın Murat ÇELİK şöyle bu günden geçmişe doğru yazılarınıza tekrar göz atma, okuma fırsatı buldum. Bu yazınıza geçmişte yorumlarda bulunmuştum. Siz de benim yorumlarıma kısa da olsa cevap vermiş ve yayınlama cesaretini de göstermiştiniz. Fakat ne hikmetse bazı kişilerin yorumlarını kaldırmadığınız halde yazınızın Elazığla ilgili kısımlarına eleştirel yorum yazanlarınkini kaldırmışsınız. Neden? O zaman bu yazının tümünü kadırmanız gerekmezmiydi? Evet bu yazınızı kaldırmanızı talep ediyor ya da Elazığla ilgiLi yazdıklarınızı araştırma yaparak yazınızı güncellemenizi istiyorum. Malatyalılık ile objektif gazetecilik arasında bir beyin fırtınası yapmanızı arzu ediyorum.Yazınızın bazı bölümleri "Malatya'da yılardır yapımı devam eden Beylerderesi Viyadüğü, alt geçit çalışmaları var bu işlerle ilgili Bölge Müdürlüğü nerede Elazığ'da.", "
7 Milletvekili gönderdiğimiz iktidar, Malatyalıların bu teveccühünü nasıl ödüllendirdi?
Bölge Müdürlüklerini Elazığ'a vererek Malatya'yı cezalandırdı, bunun başka anlamı varsa Siz değerli Okuyucularımız yazabilir. Belki göremiyorumdur."Kala, kala ilimizde 2 adet bölge Vakıflar ve Meteoroloji) müdürlüğü kaldı ve bu müdürlüklerde olmazsa olur varlıkları ile yoklukları arasında bir fark yok, malumunuz." Evet bu cümleleriniz doğruyu yansıtmadığı gibi doğrusunu da yazmanız gerekmezmiydi? Malatyadan Elazığa çekilen 1 bölge müdürlüğü yoktur. Aksine Elazığdan Malatyaya çekilen bölge müdürlükleri vardır. Buna Vakıflar bölge müdürlüğü örnektir. Malatyada saydığınız iki bölge müdürlüğünün dışında DDY Bölge müdürlüğü, TÜİK, TFF Bölge müdürlüğü, kredi yurtlar bölge müdürlüğü, MTA ortaanadolu böl. müd, Çalışma sos güv bölge müd, Ant doğu bölge müd bulunur. Bunlara Kan merkezi, Merkez bankası, Kalkınma ajansını da ekleyelim. Demekki yazınızda doğrulanması gerekenler var. Bu bölge müdürlüklerinden Vakıflar bölge müdürlüğü Elazığdan çekilmiştir. Kalkınma ajansı da Türkiyede tüm yerlerde coğrafi merkezde kurulmuşken bir tek Malatya buna dahil değildir.(?)Bingöl, Malatya, Tunceli ve Elazığ illerinin olduğu bir bölgede coğrafi merkez Malatya değildir.Elazığ kamu yatırımlarında geride kalmış bir dönemi yaşamaktadır. Malatyada 1 yıl içinde kültür ve kongre merkezi bitirilebilirken, Elazığda 10 yılda bitirilememiştir. Karayolları bölge müdürlüğü Malatyayı alt geçitlerle donatırken Elazığda daha yeni temel atmıştır. Elazığda demiryolları ile ilgili çalışma yapıldığında bu bölge müdürlüğü nerede? Malatya da diye bir sığ tartışma mı yapmak gerekir? Malatya TÜİK keban barajının elektrik gelirini Elazığa böldüğü için Elazığ bir süre Malatyanın yararlandığı teşvik uygulamalarından yararlanamadı. Bu saçmalığı yapanlarla ilgili neden yazı yazmadınız? Elazığ bölgenin en gelişmiş ve en zengin ili gösterildi. Keban ilçesi Avrupada en zengin ikinci mekan oldu. Bunu yapan Malatya TÜİK. Saygılar
KÜME
07 Eylül 2010 Salı 16:17
ŞAPKA
İŞTE BU YAZINA ŞAFKA ÇIKARILIR.
hakan çetin
06 Ağustos 2010 Cuma 13:28
ağzına sağlık
koyun kuzu çevirip çay çorba ısmarlayıp köylülere oyları toparlayıp meclise gitmek seğil millet vekilliği.
vatandaş
30 Temmuz 2010 Cuma 10:46
nasıl bir başarı acaba
Türkiye de eğitim sağlık ve ekonomi düzeldi diyorsunuz...eğer doğru ise ortalığın güllük gülistanlık olması gerekir,ama etrafa bir bakın bakalım sadece malatya da bile bir günde kaç tane intihar vakası var,sağlık öylesine keşmekeş olmuş,(insanlar istediği hastaneye gidiyormuş),elbette parasını verirse giderler,siz hastaneye gidin bakalım emekli maaşı alıyorsanız maaşınız ne kadar kesilmiş farkına varırsınız,eğitim diyorsunuz,kastettiğiniz milli eğitim kitap vermesi ise öğretmenlerimiz milli eğitimin kitabını okutmuyor sayın çelik,parası olan kitapları alıp faydalanıyor,ödevleri çocuklar internetten hazırlıyor çıktısını alıp öğretmenine götürüyor,her çocuğun bilgisayarı olduğunumu düşünüyosunuz acaba?,okul öncesine bir öğrenci götürüp yazdırın bakalım sizden kaç lira isteyecekler,en az 200 bin,yollar hakkında fazla bişey söylemeyeceğim zira bu konuda fazla bilgiye sahip değilim,ha şu var kürtçe yayınlar,kürtçe tv ler başladı,kürtlerin zaten var olan özgürlüklerine daha bir özgürlük istendi,pkk lılar başımızın tacı oldu,şehit haberleri sıradanlaştı,yandaşlar sermaye üstüne sermaye koydu,fabrikalar satıldı,limanlar satıldı...hala türkiye kazandı diyorsanız size de söyleyecek lafım yok sayın çelik.......başarınız daim olsun..
bülent
26 Temmuz 2010 Pazartesi 18:49
deveboynu
yuh...malatyayaaaaa.akp..zulum partisi oldu
vatandaş
25 Temmuz 2010 Pazar 22:42
Lütfen
Sayın Çelik yazınızın başında malatya kaybetti ama türkiye kazandı demişsiniz...!pardon da anlatırmısınız türkiyenin kazandıklarını ama bu arada kaybettiklerini de lütfen...
CEVAP: Detaya girmeyeceğim, eğitim-sağlık-ekonomi ve karayolu. Yeterli sanırsam. (Murat Çelik)
fevzi
25 Temmuz 2010 Pazar 17:01
Hüseyin bey
Anladığım kadarıyla Hüseyin beyde A.K.pARTİSİNDEN NEMALANANLARDAN Malatyada yaşıyan herşeyi görüyor .Son beş yılda Malatyanın nufusu 100.000 Kişi azalmıştır.
Her 4 kişden birisi Malatyada işsizdir.
Malatyada halen dokdor,eczane,banka olmayan ilçe vardır Doğanyol.
Gelişmişlikte Devlet istatistiğine göte A.K.Partisi gelmeden önce 32 olan Malatya şimdi 55 incidir,
Bölge Müdürlükleri bir bir Elazığa kaydırılmakta.
Nemrut yolunu Bu hükümet kapatmak için uğraşmadımı.
Malatyanın takımları sürünüyor.
ÖSS sınavlarında gençlerimiz şırnak batman seviyesine geld.
Hüseyin efendi A.k.pARTİSİ mALATYAYI BİTİRMİŞ ORTA ÇAĞ seviyesindeki şehirlere benzetmiştir.Daha çok yazacak konu var ama bunlar yeter.
Hüseyin
24 Temmuz 2010 Cumartesi 19:53
Daha Çok Hizmet Var
Malatya AK Parti döneminde Özal zamanından daha çok yatırım almıştır. Ancak Recai Beyin Devri iktidarını Özal dönemine katmamak lazım. Recai Beyin hizmetleri ile Özal'ın hizmetlerini karıştırmamak lazım. Bakan olduğunda biz R.beyi kutlamaya gittiğimizde yanımızda özel kaleminden Malatyadaki enerji/baraj dosyalarını istemişti. Yani sabredememişti. O misyon daha sonra AKP olarak Malatyada hizmet etmeye devam etti. Biraz insaf sahibi olmak lazım. Hangi iktidar zamanında 90 miyon bir tüsa bassmakla zarardidelerin hesabına girdi. Tuzukurulara gelince onlara bir vadi dolusu alatın versen ikinci vadi neden verilmedi diye yakınırlar.
sancak kırbaç
24 Temmuz 2010 Cumartesi 14:21
tv programı
sn. Murat çelik cuma akşamı tv'deki programınızı izledim ve şu kanaate vardım eğer Malatyamızdaki basın mensupları sizin gibi konulara duyarlı olduklarında (hiçbir ideolojiye,t arafa saplanmadan) sözlerini belgeye kanıta dayandırarak ifade ettiklerinde inanın ne siyasiler nede bürokratlar yanlış yola sapamazlar ve malatyamızın gerçek sorunları ortaya çıkarılıp çareler buluna bilir. sermayenin,siyasetin ve bürokrasinin önünde eğilip, bükülmediğiniz için double muratlara teşekkürler. Allahınıza kurban
malatyalılar
24 Temmuz 2010 Cumartesi 14:13
malatya
Malatya şehrine ortaçağ devri yaşatan A.K.Partisine dur deyin.Malatyanın önünü açmak bizim elimizde AKP DUR DİYECEKSİN
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 532 69 51 İhlas haber Ajansı Bahis Siteleri | Royexmarkets | Betwinner | Haber Yazılımı: CM Bilişim