Murat  Çelik

Murat Çelik

Malatya’yı Temize Çıkarttınız

A+A-

Malatya Şube Müdürlükleri ile yürütülen kamu daireleri ile küme düşmeye devam ediyor bunun müsebbibi kim diye soranınız çıkmaz, inşallah. Şayet çıkacak gibi olursa O kişi veya kişilere bilmeleri için, geçtiğimiz yıllarda yapılan seçim sonuçlarını bakmasını önerebilirim. Ve sonuçlara rakamsal olarak bakmak yeterli olur.

8 Yıllık AK Parti iktidarında Türkiye kazandı fakat Malatya İl olarak kaybetti. Kala, kala ilimizde 2 adet bölge Vakıflar ve Meteoroloji) müdürlüğü kaldı ve bu müdürlüklerde olmazsa olur varlıkları ile yoklukları arasında bir fark yok, malumunuz.

Ehliyet, Liyakat ve sadakatten bu durumda hiçbir vekilimizin söz söylemeye yetkisi olduğunu sanmıyorum, bu sözleri başta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Elazığ Milletvekili Necati Çetinkaya ve Elazığ Milletvekilleri söylese yeridir.

Adamlarsa ehliyet, liyakat ve sadakat var.

Malatya'da yılardır yapımı devam eden Beylerderesi Viyadüğü, alt geçit çalışmaları var bu işlerle ilgili Bölge Müdürlüğü nerede Elazığ'da.

640 Yataklı Hastane inşaatı başladı, Sağlık Müdürlüğü de artık Elazığ Bölge Müdürlüğü'ne bağlandı O hastane inşaatıda bir kaç seçim siyasilere malzeme olur... 

Bu kadar uzun süre bitirilmemesinin nedeni çok açık, Şube Müdürlüğünün yapacağı ancak bu kadar olur.

Ehliyetli, liyakatli bir bölge müdürü var helal olsun, ehliyeti ve liyakat sahibi olmayan kardeşini Fırat Kalkınma Ajansına Müdür olarak getirmeye yetti ve arttı, iktidarda sadakatini de bu şekilde ödüllendirdi.

Bizim gönderdiğimiz hatta Türkiye'de en çok oy alan Malatya Milletvekilleri ne yaptı? Görünürde çok şey, giden bölge müdürlüklerine bakınca anlaşılıyor.

7 Milletvekili gönderdiğimiz iktidar, Malatyalıların bu teveccühünü nasıl ödüllendirdi?
Bölge Müdürlüklerini Elazığ'a vererek Malatya'yı cezalandırdı, bunun başka anlamı varsa Siz değerli Okuyucularımız yazabilir. Belki göremiyorumdur.

Malatyalılar artık, aş-iş beklentilerini rafa kaldırsın nasıl olsa açlıkla, sefaletle yaşamayı öğrendiler.

İşsiz sayısı 30 Bin, Sosyal Yardımlaşmadan geçimini sağlayan Vatandan sayısı 110 bin hal böyle iken; Malatyalıların beklenti çıtalarını yükseltmeleri gerekir, aksi halde önümüzdeki yıllar Şube Müdürlükleri de elimizden alınır sadece Acentelikler yada danışma büroları kurulur.

Benden söylemesi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

12 Yorum