Murat  Çelik

Murat Çelik

Masa başı Sevdası

A+A-

Malatya"ya yeni Tarım İl Müdürü atandığında kendi kendime tamam, artık sokaklarda, kaldırımlarda açılan süt ve süt ürünü tezgahları denetlenir, Vatandaş toz toprak içerisinde satılan peynir, çökelek, döner, kebap yemez diye düşünmüştüm.

Maalesef, aynı tas aynı hamam(!)

Yeni Cami civarı peynir çökelek yine sokak ortasında açıktan satılıyor, kebapçılar dönerciler yine iş yeri dışına taşırdıkları tezgâhlarında halkı doyurmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Sayın Valimiz, Kasap Pazarı esnafını dolaşmış, sevindim. Esnafla görüşmüş buda güzel gelişme.

Keşke gezerken Yeni Cami civarın da ki bu rezaletide görseydi. O zaman eminim tek kelime ile oradaki rezaleti görürdü. Yıllardır yazıp çizip hatta resimleyip yayınlıyoruz. Ve yetkililerde kafasını kumdan çıkartıp göremiyorlar.

Brusell denen illet başlıca süt ve süt ürünlerinden bulaştığı herkesimce bilindiği halde neden, pervasızca yaya kaldırımlarında açıktan satılan peynir, çökelek ve kebap satışına göz yumulur anlamakta zorlanıyorum…

Buradan Sayın Tarım İl Müdürümüze nacizane hatırlatmak isterim, seminerler konferanslar vede toplantılar düzenlemek harika icraatlar ama sokakta Vatandaşların yediği gıdalar Sizlere emanet, masa başı işini bende çok seviyorum ama haber sokakta olduğu için sokağa da çıkıyorum.

Bilmem anlatabildimi?

Gerçi geçen Valimizin ziyaret ettiği Kasap Pazarı esnaf açıktan yaya kaldırımını yıllardır işgal ettiği aşikârdır. Her türlü mahkeme kararına rağmen hâkimiyeti ellerinde tutmuş olsa da Devlet kendini isterse hissettirir ve onların hâkimiyetinden kurtarır Yayalara ait kaldırımları.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

9 Yorum