Murat  Çelik

Murat Çelik

MHP Çakma Parti Değildir!

A+A-

Evet, haberciliğimi bir yana koyup Milliyetçi Hareket Partisi hakkında şahsi fikirlerimi yazmam gerekirse, söyleyeceğim kesin ve net olarak “MHP Çakma Bir Parti Değildir” tezimi her ortamda söyledim ve yinelerimde.

 

İdeolojisi olan ve idealistlerden oluşan kökene sahip partiler arasında da Milliyetçi Hareket Partisi uğruna can veren üyelere sahip ilk ve tek partidir diyebilirim.

 

Milliyetçi Hareket Partisi, Genel seçimlerde olduğu kadar yerel seçimlerde de iddialı ve iddiasını sürdürecek kadroya sahip bir parti olarak, kişisel zaaflarını tatmin etmiş, zafiyeti olmayan adaylar ile yerel seçimlere girecek.

 

Kişiliğinden ödün vermeden görev yapacak, her hangi bir şaibeye adı karışmamış adaylar ile seçimlere girecek.

 

Malatya"da bazı kesimler Mehmet Yaşar Çerçi"yi Milliyetçi Hareket Partisi"nden belediye başkanı olarak tanıdı ve sevdi.

 

Bu sevginin asıl kaynağı tek başına Milliyetçi Hareket Partisi"dir.

 

Peki, bu sevgiyi Sayın Mehmet Yaşar Çerçi nasıl algıladı?

 

Şahsına evet tamamen şahsına gösterilen sevgi olarak algıladı ve öyle de değerlendirdi. Ve bu düşünce Milliyetçi Hareket Partisi ile pamuk ipliği ile bağlı olan irtibatın kopmasına yetti ve arttı.

 

Mehmet Yaşar Çerçi"yi yakın tanıyan gazetecilerden biri olarak söyleyebilirim ki, Mehmet Yaşar Çerçi için Milliyetçi Hareket Partisi ziyadesi ile şans verdi…

 

Bu şansı, kusura bakmasın ama Sayın Çerçi, bulunmaz kişiliğe sahip olduğu için verildiğini sanarak, Milliyetçi Hareket Partisi"nden aday adayı olduğu halde iken bile “İnşallah başka Partiye gitmem gerekmez ve benim adım da karar kılınır” söylemini yapma cesaretini dahi gösterdi.

 

Fakat, Sayın Çerçi Milliyetçi Hareket Partisi"ni ve Ülkücü Hareketi “çakma parti” sanarak kullandı bu kelamı.

 

Bu kelamı oldu belki, pamuk ipliğinin kopmasına neden!

Belki de, Milliyetçi Hareket Partisi"ni yeterince tanıma fırsatı olmadan kendisini MHP"li Belediye Başkanı koltuğunda bulduğu içindir.

Belki de, Sağında solunda kendisinden başka aday çıkartamayacağını veya çıkartsa bile kazanamayacağını söylemişlerdi de kanmıştı.

Belki de nasıl olsa Milliyetçi Hareket Partisi beni aday göstermeyecek, fakat ben Milliyetçi kesimi de arkama almam lazım düşüncesi ile aday aylığına başvurdu ve daha aday adaylığı süreci tamamlanmadan başka partilerle flört etmeye başladı, olabilir bu benim düşüncem.

 

Ama her kim olursa olsun Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'nin programının temelini Millî Doktorin Dokuz Işık olarak ortaya konulan ülkücülüğün ana ilkeleridir, bu ilkelerden birini dahi yok sayan Ülkücü olamaz, hele Milliyetçi Hareket Partisi mensubu hiç olamaz.

Millî Doktorin Dokuz Işık"dan sekiz Işıkı bir kenara bırak, sen Şahsiyetçiliği ön plana çıkart bunu hiçbir Milliyetçi Hareket Partisi yönetimi kabul etmez ve edemez,

 

Milliyetçi Hareket Partisi için çok canlar canını feda etti ve etmeye de hazırdır.

 

Ne Mutlu Türküm Diyene

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

18 Yorum