• BIST 89.898
  • Altın 193,587
  • Dolar 4,8448
  • Euro 5,6556
  • Malatya : 23 °C
  • Ankara : 22 °C
  • İzmir : 26 °C
  • İstanbul : 26 °C
  • Elazığ : 18 °C
  • Adıyaman : 25 °C
  • Trabzon : 22 °C

Milliler Bu Yarışmayla Coşacak

11.05.2016 15:48
Milliler Bu Yarışmayla Coşacak
Fatih Belediyesi, 2016 Futbol Şampiyonası'na katılan Milli Takıma destek vermek amacıyla "Milliler Seninle Coşsun" isimli ödüllü bir yarışma başlattı.

Fatih Belediyesi, 2016 Futbol Şampiyonası'na katılan Milli Takıma destek vermek amacıyla "Milliler Seninle Coşsun" isimli ödüllü bir yarışma başlattı. Jüri koltuğunda spor dünyasının ünlü isimlerin yer aldığı yarışmada, taraftarlar çektikleri videolarla milli takıma coşkuyu yaşatacak.

Fatih Belediyesi 2016 Futbol Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek olan Milli Takıma destek vermek amacıyla "A Milli Takıma Destek Videonu Çek, Gönder, Milliler Seninle Coşsun" adı altında ödüllü bir yarışma düzenledi. Milli takımın motivasyonunu arttırmayı hedefleyen özel yarışma, Four Seasons Otel'de gerçekleştirilen tanıtım lansmanıyla basına duyuruldu. Basın toplantısına Fatih belediye Başkanı Mustafa Demir'in yanı sıra yarışmanın jüri koltuğunda oturan Spor Yazarları ve yorumcuları Lig Tv'den Şansal Büyüka, Habertürk Tv'ten Faik Çetiner, A Spor'dan Ender Bilgin, NTV'den Güntekin Onay, 360 Tv'den Serhat Ulueren, CNN Türk'ten Emre Tilev ,TRT'den Ersin Düzen,Lig Radyo'dan Mehmet Ayan, Radyo Spor'dan Barış Ertül ve çeşitli takımların tribün liderleri ve taraftarları katıldı.

ÜNLÜ İSİMLER DE PROJEYE ÇEKTİKLERİ VİDEOLARLA DESTEK VERDİ

Sporseverlerin Milli Takım için duygularını ve iyi dileklerini anlatmalarına imkan sağlayacak olan yarışmada A milli takıma destek amacıyla web sitesine gönderilen videolar ilk olarak kendi aralarında yarışacak, en çok beğeni alanlar ise kamuoyu tarafından yakından tanınan spor adamları, sunucu ve yorumculardan oluşan jüri tarafından seçilerek ödüllendirilecek. Yarışmanın web sayfasında, aralarında ünlü sanatçılar Alişan ve Keremcem, İşadamı Hacı Sabancı, spiker Ersoy Dede gibi isimlerin bulunduğu spor kulüpleri, başkanları ve yöneticileri, işadamları, teknik adamlar, futbolcular, sanatçılar ve spor adamları da kendi video mesajlarıyla milli takıma destek verdi.

Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman, paylaştığı mesajda, "Çok kabiliyetli oyunculardan oluşan bir milli takımımız var. İnanılmaz derecede tecrübeli bir teknik direktörümüz var. Bu sene en az çeyrek final, yarı final oynayacak hatta final oynayacak bir Türkiye bekliyorum. Hocamıza ve oyuncularımıza güveniyorum. Başarılar Türkiye" dedi.

İşadamı Hacı Sabancı ise, "A Milli Futbol Takımımıza Avrupa Futbol Şampiyonası'dna başarılar dilerim. Fransa'da yapılacak olan turnuvada Fatih Hoca'nın ve öğrencilerinin ülkemize yeni gururlar ve başarılar yaşatacağına inancım tam" ifadelerine yer verdi.

FATİH BELEDİYESİ MİLLİ TAKIMA MOTİVASYON DESTEĞİ SAĞLAYACAK

Projenin amacına ilişkin bilgiler veren Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Bu milli projeye çok kıymetli jüri üyelerimizin kendi açılarından böylesine milli duygularla yaklaşmaları beni hakikaten çok mutlu etti. Bu projenin bence üç önemli dayanağı var. Milli duyguları ve bütünlüğü ile milli takım futbolcularımızın ihtiyacı olan motivasyon kaynağının üç temel dayanağı var. Bunlardan bir tanesi bizim ve arkadaşlarla birlikte yapmaya çalıştığımız, halkı daha maç başlamadan 12 Haziran'dan öncesine kadar hazırlamak buna videolarla, sosyal medyadaki dolaşımlarla olağanüstü desteğini sağlamak. İkincisi şüphesiz jüri üyelerimizin desteği ile gerçekleşecek. Süreç içerisinde de medya aracılığı ile toplumun en derin kesimine yayılmasını sağlanmış olunacak. Bir başka özel yönü var bence genelde futbolseverlerin, tribünde gelip maçları izleyen onların yanında olan taraftar liderleri var. Onlar da aramızdalar. Ben üçüncü ayağında son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş tribün liderleri de aramızdalar onlara da çok önemli bir vazife düştüğünü düşünüyorum. Bu süreçte artık ben sen yok, biz varız. Kim söyledi bilmiyorum ama söz konusu vatansa gerisi teferruat gerçekten" ifadelerini kullandı.

Projenin duyurulması ve yaygınlaşması adına ellerinden gelen her türlü desteği sağlayacaklarını belirten Spor Yorumcusu ve Yazarı Şansal Büyüka, "Sayın Başkana çok teşekkür ediyorum milli duygulara katkı sundukları ve çok da düşünülmeyen projeyi, duygusal bir patlamayı, toplumsal bir bütünlüğü sağlayabilmek amacıyla böyle bir yarışmayı düzenleme girişiminde bulundukları için. Biz aslında birbirimizle çok kavga ederiz ama ulusal konularda ciddi bir birlikteliğimiz olduğunu, ciddi bir duygusal patlamayı renklere bakmadan, hiç bir ayrım yapmadan milli duydular etrafında birleşmeyi çok iyi biliyoruz" dedi.

JÜRİ ÜYELERİNDEN PROJEYE ÖVGÜ YAĞDI

"Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde ve sonrasında proje tahmin ediyorum milli takımın en büyük destekçisi olacaktır" diyen Habertürk Tv'den Faik Çetiner, " Futbolla yatıp, futbolla kalkan bir ülke olduğumuz için gerçekten güzel bir proje ve böyle bir projenin Fatih Belediyesi tarafından düşünülüp hayata geçirilmesi bizleri çok mutlu etti" ifadelerini kullandı.

Yarışmaya geniş bir katılım olacağını düşündüğünü belirten A Spor'dan Ender Bilgin, "Çok iyi biliyorum ki geniş kitleler buraya kendi çalışmalarını göndererek o coşkuya destek verecekler. Gerek benim yayın gurubum gerekse diğer yayın gurupları bu yarışmaya destek vermek için ellerinden geldiğince bu organizasyonun değer bulması için destek vermekten mutluluk duyacağız" dedi.

Çok güzel bir niyet ve sloganla projeye başlandığına değinen Radyo Spor'dan Barış Ertül ise, "Peki nereye gider, halkımız 10 binlerce video gönderir bir değerlendirme yapılır , bizim önümüze gelir biz de ödül alacak ilk üçü artı 5'i belirleriz para ödüllerini alırlar. Bunun fazlasının olduğunu düşünüyorum ben o bakımdan bu yarışmanın bir parçası olmaktan ayrıca keyif aldım" dedi.

"PROJE SON DÖNEMİN EN İYİ PROJELERİNDEN"

Projenin son dönemin yapılmış en iyi projelerinden biri olduğunu belirten CNN Türk'ten Emre Tilev, "Hatırlayın lütfen 2000 yılında belki maçların skorlarını bilmiyorsunuz, Milli Takımın bile orada neler yaptığı konusunda kafalarda soru işareti var. Ama o dönemde şunu hiç unutmadık "Uh ah dev adam, 12 dev adam" bu zihnimize yazıldı. Ben bu projeden Fatih Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeden böyle bir şey çıkacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

"BÖLÜNMEMEK İÇİN BU İŞİN ETRAFINA SARILMAMIZ GEREKİR"

Konuşmasına, "Küçüklüğümüzün kahramanları değil, kahraman olan bir ilçenin belediyesi bizi böyle bir göreve yıllar sonra çağırdı" diyerek konuşmasına başlayan Lig Radyo'dan Mehmet Ayan, "Çok mutlu oldum. Manasızca çok bölünen bir toplum haline geldik. Bu manasızlıktan bir an önce kurtulmamız için bu işin etrafına sarılmamız lazım. Biz de yayın gurubu olarak bu ile ilgili gelen her şeyi bir görev kabul ederiz. Fatih Belediyesi sadece Fatih Belediyesi değil Fatih'in de belediyesi olsun inşallah projeye Fatih hocadan da destek önümüzdeki günlerde gelir" diye konuştu.

"FATİHLERİN OLDUĞU HER YERDE MUCİZELER VAR"

Projenin özel bir amaca hizmet ettiğini belirten 360 Tv'den Serhat Ulueren, "İşin içerisinde Fatih Belediyesi var. Fatihlerin olduğu yerde zaten mucizeler var. Gerçekten heyecanlandıran bir proje. Fatih hocanın olduğu yerde her zaman mucizeler vardır" dedi.

"MİLLİ TAKIMI DESTEKLEYEN HERKES YARIŞMAYA İLGİ GÖSTERECEKTİR"

TRT'den Ersin Düzen ise, "Umarım güzel bir organizasyon olur. Tam bir ay kaldı şampiyonaya. Gün geçtikçe de kalbimizdeki heyecan biraz daha artıyor. Bu yaza uzun yıllar sonra ilk kez bu kadar umutla giriyoruz. Aynı zamanda güzel duygular ve düşüncelerle giriyoruz. Daha önceki organizasyonlarda özellikle internet medyası ve dijital ortamı kullanma şansı yoktu gençlerin bu yarışma ile milli takımı destekleyen herkes buna ilgi gösterecektir" diye konuştu.

"YARIŞMANIN TARAFTARLARI BİR ARAYA GETİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM"

Türkiye'nin milliyetçi duyguları yoğun olan bir ülke olduğunu söyleyen NTV'den Güntekin Onay ise, "Milli duygularımız yoğun olmasına rağmen milli takım olgusundan uzak bir kitlemiz var. Biz bunu hep sorguladık. Üç büyüklerin 5 büyüklerin hep bir taraftar kitlesi var ama biz bunu milli takım etrafında toplayamadık dedik. Mustafa Demir'e teşekkür etmek istiyorum belki yıllardır aradığımız ve ihtiyacımız olan milli takım olgusunu bu şekilde bir araya getirebiliriz. Üç büyüklerin özellikle taraftarını bir araya getirecek bir organizasyon olmasını temenni ediyorum ben" ifadelerini kullandı.

Yurtdışı ve yurtiçinden futbol ve milli takım sevdalısı tüm vatandaşların katılabileceği yarışma 12 Haziran'da sona erecek ve yarışma kapsamında toplam 20 bin TL ödül sahiplerini bulacak.

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim