• BIST 107.303
  • Altın 153,156
  • Dolar 3,7141
  • Euro 4,3624
  • Malatya : 5 °C
  • Ankara : 4 °C
  • İzmir : 19 °C
  • İstanbul : 19 °C
  • Elazığ : 4 °C
  • Adıyaman : 10 °C
  • Trabzon : 17 °C

Milliyetçi Hareket’siz Türkiye olmaz!

28.05.2011 12:13
Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Doğu ve Güneydoğu gerçeğinden kopuk medya kalemşörleri sazı yine ellerine alıp yeni ifşaatlar derliyor. Milliyetçi Hareket ile ilgili haberler çarpıtılarak ilgili ilgisiz konular üzerinde bilmeden ahkâm kesiliyor. Herkes bir anda uzman kesiliyor.
Konuya girmeden önce son dönemlerde Güneydoğu Anadolu’muzda bazı aşiretlerin BDP’ye geçişiyle ilgili haberlere dikkatinizi çekmek istiyorum.
9 Mayıs tarihli gazete haberlerine şu not düştü:
“- Geçmişte PKK ile mücadeleye katılan, ancak 3 ay önce koruculuğu bırakan Meman aşireti BDP saflarında yer alma kararı aldı.”
Bu ve bunun gibi gelişmeler Güneydoğu’da zaman zaman yaşanıyor. Devletin izlediği yanlış politikalar yüzünden bölge insanı şaşkın.
Tüm bunları MHP’den BDP’ye geçişle ilgili abartıya dikkat çekmek için yazdım.
“Meyveli ağacı taşlarlar” misali Milliyetçi Hareket üzerinde yazılı ve görsel medyamızda akıl almaz yorum haberler yer alıyor. Son, Van’ın Başkale ilçesinde yaşanan olay da bunlardan biri…
5 yıldan beri MHP ilçe başkanlığı görevinden yönetimi ile birlikte istifa edip BDP’ye geçen Ömer Bozkurt kimdir, kısaca göz atalım.
Ömer Bozkurt; bölgede koruculuk yapan Ertuşi aşiretine mensuptur ve Başkale’nin bir önceki AKP’li Belediye Başkanının da yeğenidir.
Ömer Bozkurt; siyasete yaklaşık 13 yıl önce CHP’de başladı ve 9 ay da CHP Başkale İlçe Başkan Vekilliği görevinde bulundu.
Bunların ötesinde Başkale gibi bir yerde MHP’li olmanın bütün zorluklarını ve onurunu yaşamak da her babayiğidin harcı değildir.
Eski MHP’li yeni BDP’li Bozkurt’un aşiretine bağlı korucularla birlikte BDP saflarında yer almasının asıl sebebi ise “Can güvenliği”dir. Bunu da bir gazetedeki açıklamasında itiraf ederek şunları söylemiştir:
“-Köyümden, terör yüzünden göç ettim. CHP’de başladığım siyasete 5 yıldır MHP’de devam ettim.
Başkale BDP’li. Bir biz farklıydık. Karanlık çökmeden eve gidiyor, gece uyuyamıyordum. Birilerinin gelip beni götürmesinden korkuyordum. Artık korkmadan uyuyorum. Herkes hangi partideyse biz de oradayız!”
Bu gerçekler karşısında anlı şanlı matbuat kalemşörlerinin, attıkları şu başlıklara bir kere daha dikkatinizi çekmek istiyorum:
“-Türkiye’de bu da oldu dedirten MHP’den BDP’ye geçişin nedeni ne?”
“-Türkiye siyaset tarihinde bir ilk yaşandı!”
“- Bir uçtan ötekine transfer!”
“- Şok! BDP’ye geçtiler”
“- Vanlı Ülkücüler BDP’ye geçtiler!”
“-MHP’den BDP’ye geçtiler! MHP’de kaset skandalları partiyi adeta bitirme noktasına getirdi!”
“- Siyaseti ters düz eden tercih!”
“- MHP teşkilatı partilerinden neden istifa etti ve neden BDP’yi seçti?”
Midelerinizi daha fazla bulandırmayalım. Milliyetçi Hareket düşmanlığı ancak bu kadar olur. Pes doğrusu, daha neler neler yazıyorlar.
Bu haber görülüyor ki tamamen provakatif. Adamı ben canlı yayında dinledim. Söyledikleri bunlar değil. Adama zorla kaset soruldu.
Milliyetçi Hareket ile ilgili bu tür haberlerin her zaman olacağını, provakatif haberlerin mantar gibi üretileceğini iyi bilmemiz gerekiyor.
Şimdi bir örnek daha vermek istiyorum. Hiç unutmam, 1970’li yıllarda idi. Müthiş CHP-AP çekişmesinin yaşandığı yıllar... Hadisenin yaşandığı yer, doğup büyüdüğüm beldem Polat...
Namı diğer “Fakir Başkan” rahmetli Mevlüt Demiralp; CHP’den Belediye Başkanı seçiliyor... O zamanlar öylesine bir İsmet Paşa’cılık var ki gerisi laf-ı güzaf... Sonra ikinci dönem, yeni bir seçim süreci... CHP bu kez başka aday gösteriyor. Herkes üzgün…
Adayı olmayan tek parti MHP...
Polat; Mevlüt Demiralp’i tercih ediyor ama koyu Halk Partili yani İsmet Paşacı Mevlüt Başkan, Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday olarak seçime giriyor. Seçim sonucu; Polat, MHP’li Belediye Başkanı Mevlüt Demiralp’e kavuşuyor! Ama Mevlüt Başkan’ın Milliyetçi Hareket’teki serüveni fazla sürmüyor... Ardından istifa ve CHP’ye dönüş...
Unutmam; MHP’li Başkanın CHP’ye geçişi o dönemin ulusal gazetelerinde önemli bir haber olmuştu. Daha çok magazin haberlerini ilk sayfasına taşıyan Günaydın gazetesi bile haberi birinci sayfaya taşımıştı.
Evet, işte böyle...
Saldırılar karşısında sesimizi yükseltmek durumundayız. Milliyetçi Hareket’e ve Ülkücü Camiaya az ya da çok emek vermiş, kıyısından köşesinden emeği geçmiş herkesin biri birine ve davasına kenetlenmesi zorunluluğu artık kaçınılmazdır. Bu nedenle Ülkücü Hareket ve Milliyetçi Hareket üzerinde dedikodu yapanların ipliğini pazara çıkarmak da vazifemizdir. Şimdi yapılacak iş, 12 Haziran’da sandık başına gidip oyumuzu tüm kararlılığımızla kullanıp Milliyetçi Hareket’siz Türkiye olmayacağını göstermemizdir.
Aklını Milliyetçi Hareket ile bozanlara da bir çift sözümüz var!
Başınıza Milliyetçi Hareket kadar taş düşsün!

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Ramazan Durmuş
30 Mayıs 2011 Pazartesi 22:08
Bilgi...
KIYMETLİ OKURLARIM
Ramazan Durmuş, Türk milletinin menfaatleri için sadece bir çakıl taşıdır. Dilimin döndüğünce Türk'e ihanet eden herkesin karşısına dimdik çıkacak kadar da cesurdur. Aktif siyasete uzaktan el sallayan gözlemlerini dışarıdan yapan 39 yıllık bir basın emektarıdır. Tek derdi, "Türk'lük bedenim İslamiyet ruhumdur" düsturuyla apacık alnı açık yaşamaktır.
Türk'e ihanet eden, istismar eden herkese karşıdır. Dün TEK DİL TEK DEVLET diyen bugün BÖYLE BİRŞEY DEMEDİM diyen zihniyetle mücadele de görevimdir.
İhsan KALENDER
30 Mayıs 2011 Pazartesi 13:04
SAMİMİ BİR TÜRK'SÜN
Bu yüzden sizi çok seviyorum..Görüyorum endişelerin var! MHPnin BARAJ sorunu yaşayacağını KASETLER öncesinden açık-seçik yazmıştık.Üstüne-üstlük KASETLER cabası! N'olacak şimdi? Biz hastalanmadan üç gün önce MHP adayı CELAL ADAN ve adamları bulunduğum mekana gelip el sıkıştık.Öz ve kısa sohbet ettik.O sadece eski bir ÜLKÜCÜ idi.Ben ise köklü bir İDEALİST.O,kaygan zeminlerde oynayan bir SİYASİ,ben ise sade bir PARTİSİZ! Bizi destekleyiniz dedi. Dün DYP'den,bu gün MHP'den mi dedim! Şaşırdı!SİYASETİ ALLAH RIZASI için mi,yoksa ŞAHSİ MENFAATLERİNİZ için mi icra ediyorsunuz? DEDİM.Yanındakilerin ciddi ve tehditkar homurtularına maruz kaldım.CELAL ADAN anında müdahale ile olası bir tadsızlığın önüne geçti.Şunu ifade ediyorum ki;YILLAR ve MENFAATLER çoğu ÜLKÜCÜYÜ yolundan alıkoyabilir.Yıpratabilir! Yüce ALLAHIN,KULU ve ASKERİ olmak varken,birilerinin EMİR-ERİ olmak niye?Bütün bunların muhasebesini yaparken yaklaşık ondört saat evvel MEHTERUN ALAYI evimin bir kaç metre ötesinden geçmeye başladı.Hani FETİH GECESİ ya! * SEN BÖYLE YÜRÜRKEN TUĞLA SANCAKLA/ TÜRK'ÜN ZAFERLERİ GELİYOR AKLA* müthiş onur verici bir tablo idi.Ardı sıra ÜÇ HİLAL BAYRAK.Ardı ardına ÜÇ büyük BAYRAK.Sokaklardan balkonlardan pencerelerden alkışlar.Bayrağı taşıyanlar;*YA ALLAH BİSMİLLAH ALLAHUEKBER*nidalarıyla gök kubbeyi inletiyorlardı.Sözü uzatmayalım GARDAŞIM.MHP yüce milletin kendisine verdiği TEMSİL HAKKINI önümüzdeki dönem ÇOK İYİ kullanmalıdır.Yüzde oniki temsil hakkını CHP paralelinde ziyan etme-melidir.BOZUK SİSTEMİN sazını çalmaktan vazgeçmelidir.Referandum sonuçlarını unutmamalıdır.Herşeye ve herkese rağmen yüzde 58 oyun ne anlama geldiğini hatırlamalıdır.Bakınız değerli GARDAŞIM; MHP,13 haziranda yüzde oniki temsil hakkıyla mecliste olacaktır.Amma bu rakamın neden 22 olmadığını olamadığını sorgulayan bir GENEL BAŞKAN da olmalıdır!Sen müsterih ol GARDAŞIM.
Dikkat
30 Mayıs 2011 Pazartesi 12:39
Dikkat
PKK'lı teröristler CHP'nin Diyarbakır mitingi için kapı kapı dolaşıyor. Mitingin kalabalık olması,Kılıçdaroğlu'nun D.Bakıra'a geldiği gün bütün dükkanların açık olması isteniyor. diyarbakırlılar tehdit ediliyor. AKP mitingine kimsenin gitmemisi ve o gün kepenklerin kapalı olması isteniyor. Ramazan Beyin dikkatini çeker diye yazdım.
Ülkücü
30 Mayıs 2011 Pazartesi 05:41
Gerçek
Milliyetçi Hareketsiz Türkiye elbette olmaz. Ama Milliyetçi Hareket Ülkücü ister. Fedakarlık ister, vatan ve millet sevdası ister. Bunlar şimdiki MHP üst yönetiminin çoğunda olmadığına göre (ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz) Milliyetçi Haraketsiz Türkiye değil, ülküsüz milliyetçi hareket demek daha doğru olurdu. AKP'den kurtulmak için CHP'nin PKK'nın kullandığı söylemlerine bile sessiz kalan bir MHP veya MHP'yi belli bir seviyenin üstüne çıkartmak istemeyen bir genel başkan zihniyeti(Bahçeli... Belki de vazifesini yapıyor) elbette başarılı olamaz. 12 Eylül Referandumunda CHP, BDP,TKP,ESP ile aynı söylemi kullanan bir MHP elbette sorgulanır. taraflı olabilirsiniz. Ama bu objektif olmamanızı gerektirmez. Bugün bu işin çilesini çekmiş insanlar neden farklı konuşuyor? Musa Serdar Çelebi'nin ülkücülüğünden şüphe duyan mı var? Yalçın Topçu'nun ülkücülüğünden şüphe mi duyan var.Keza onlarca isim sayabilirim. Ergenekon'un ihanet planlarına sessiz kalan, hatta Ergenekon'la dirsek teması olanları aday etmekten çekinmeyen MHP kendini sorgulamalıdır. Sayın yazar da kendini sorgulamalıdır. CHP'nin BDP'yi ve PKK'yı çağrıştıran söylemleri hakkında tek bir kelime yazmayan veya yazamayan sayın yazar kendini sorgulamalıdır. Kanıma dokunan Dağlıca,Aktütün,Sarıyayla ve Reşadiye ve Heron skandalları için kalem oynatamayan sayın yazar kendini sorgulamalıdır. İş yargıda deyip, kaçak güreşmek olmaz. Bir ülkücü kaçak güreşmez. Hakkı ve hakikati haykırır. Saygı ve sevgilerimle...
Deli%Dumrul
30 Mayıs 2011 Pazartesi 01:39
TÜRK=KÜRT
devlet bahçeli ve onun saz arkadaşlarını bir kenara korsak MHP ırk milliyetçiliği(şovenizm) üzerine kurulmuş bir parti değildir. MHP'nin milliyetçiliği Mustafa Kemalinde gerçekleştirmek istediği Ülkü birliği yani Misak-ı Milli sınırları içinde yaşayan herkes Türktür(bu memleketin sahibidir) anlayışı üzerine kurulmuştur Merhum Başbuğ defaatle bu ülkü birliğinin tesisinde Millet olarak Hz. İbrahimin Milleti ve Hz. Muhammedin Ümmeti olarak iki önemli temeli kullanarak aradaki ırk ayrımını kaldırmaya çalışmıştır. bu sebepledir ki; doğu bölgelerinde o mazoşist dediğiniz ülkü birliği üyeleri MHP etrafında toplanmışlardır bugüne gelince ülkü kardeşliğini tam anlamıyla anlayamayan ve siyasetinde uygulamayan devlet bahçeli sırtını belkide en cengaver kardeşlerine dönmüştür ne kadar kendisini ve uygulamaya koyduğu siyasetini sevmesemde bugün Malatyama siyasi değer olarak algıladığım millet-vekili adaylarının belkide en önemli şahsiyetini (Prof. Hasan TUNÇ) göndermiştir.
Doğanşehirli
29 Mayıs 2011 Pazar 02:42
Ses Veriyorum Türkiye
AKP daha düne kadar Demokratik açılım zırvasıyla memleketi ayrıştırmaya götürdüğünü ne çabuk unuttuk.Bu gün oy avcılığı yaparak tek devlet tek dil tek milet söylemiyle güya oy alacağını zannediyor.Güneydoğuda devlet kavramı diye bir şey kalmadı.Sen açılım yaparken hangi partinin hangi sivil toplum kuruluşunun fikrini aldın ben yaparsam olur mantığıyla devam ettin.Haburda pkklı teröristleri davul zurnayla sen karşılattın özel hakimler gönderdin devletin kutsallığını ayaklar altına aldın yüce Türk Milleti bunu asla unutmayacaktır.Sayın Tayyip Erdoğan sana hakkımı helal etmiyorum Şehitlerimizin kemiklerini sızlattın.
Bekir
28 Mayıs 2011 Cumartesi 20:56
Neden
Ya bana Kurtlerin MHP gibi Turk milliyetciligi yapan bir partiye gelmesine sebep olacak bir neden soyleyebilirmisiniz. Tabi mazosist degilseler.
ESKİMİŞ BİR ÜLKÜCÜ
28 Mayıs 2011 Cumartesi 20:44
HALA ANLAMADIN HOCA
MHP bu kafa ile, Bu üslup ile, Özelliklede temsiliyet ile ağzının payını 13 Haziranda tüm Milleten alacak Özelliklede Eskimiş Ülkücülerden. Hoca sende hiseni unutma mutlaka al.
Gözüm
28 Mayıs 2011 Cumartesi 17:47
Meyveli agac taslanir
Valla eger bu dogru ise en meyveli parti BDP dir. Ve dahasidir. O zaman bize de bu meyve agacini korumak kaliyor
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim