C.Cemil NAYMAN

C.Cemil NAYMAN

MOTAŞ’ın şoförleri eğitim aldı mı?

A+A-

Son zamanlarda tüm halkımızın bazıları da şuan anlatacağım olaydan mustarip olmuştur diye düşünüyorum.

İlk başta şunu sormak istiyorum. MOTAŞ şoförlerine gerekli eğim veriliyor mu? Veriliyorsa durakta bekleyen yolcuyu neden almadan direk gidiyor.

Bugün bir yere gitmek için durakta beklemekteyim. Otobüsün geldiğini görünce ayağa kalkarak durmasını bekledim. Değerli otobüs şoförümüz ne yaptı peki? Durakta durmaya bile tenezzül etmeden direk devam etti. Arkasından bağırıp işaret verip seslenmeme rağmen şoför görmedi. Ya o otobüsü kullanan şoföre gerekli eğitim verilmedi ya da görmedi diyeceğim fakat görmemesi imkânsız diye düşünüyorum. Beklemekte olduğum otobüs seferleri de 2 saatte bir geliyor. Neyse dedim bugün şoför görmedi bizi, yarın tekrar geliriz. Bende MOTAŞ’ı arayarak bilgi verdim, neden böyle bir olayla karşılaştım diye. Onların cevabı ise “Cemil bey zaten otobüslerimiz de kamera hizmetimiz var, kayıtlar incelenip gerekli bilgiler sizlere verilecektir” dedi.

Ben şoförde bahane göremiyorum. Otobüsü kullanan kişiye gerekli eğitimin verilmediğini düşünüyorum. Sayın MOTAŞ yetkilileri işe aldığı şoförlerine gerekli eğitimi vermesi gerek. Sonuçta otobüsü kullanan kişi de keyfinden akşama kadar o direksiyonun başında beklemiyor.

İnşallah bundan sonra bu tür sorunlar ile hiçbir vatandaşımız karşılaşmaz diyorum.

MOTAŞ'ın geri dönüş mesajı;

Sayin Cemil Nayman, Memnuniyet ilkesini benimseyen kurumumuz, calisanlarinin bu anlayisa ters düsen her türlü ihmaline karsi son derece hassastir. Sikayetiniz üzerine gerekli incelemeler yapilmis olup, personel tespiti yapilarak disiplin sorusturmasi baslatilmistir. Yasadiginiz sorun icin özürlerimizi sunar, iyi günler dileriz. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT