Murat  Çelik

Murat Çelik

Murat 124 Kasasında ki Ferrari Motoru

A+A-

Evet, “Murat 124 Kasasında Ferari Motoru” bu sözler TEMPO Dergisinde görevli bir gazeteciye ait.
Şimdi nerden çıktı bu söz diyeniniz illa ki olacaktır.
Ve eğer bu söz ünlü bir derginin elamanı da kullanmışsa kayda değerdir, bu nedenle olayın asıl konusunu yazayım.
Meşhur Tempo Dergisi, geçtiğimiz günlerde Malatya eki yayınlamak üzere Malatya"ya eleman gönderir, hani Malatya"ya gitmişkende bari Turgut Özal Tıp Merkezine de uğrayayım der ver gider…
Gerekli bilgi ve belgeyi bizzat Turgut Özal Tıp Merkezi yetkilileri ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sezai Yılmaz verirler. Ve TEMPO Dergisi Elemanı mutlu bir şekilde Üniversiteden ayrılır.
Tesadüf bu ya Malatya"dan ayrılmak üzere bindiği uçakta İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sezai Yılmaz ile karşılaşırlar ve Yılmaz sorar;
-Genel olarak Malatya"yı ve Üniversitemizi nasıl buldunuz?

TEMPO Dergisi Elemanı, - İnanın Hocam Üniversite ile Malatya"yı kıyaslamam gerekirse İnönü Üniversitesi “Murat 124 Kasasında ki Ferrari Motoru” der. Ve bunu da aynen Malatya Eki"nde ki yazısında yazacağını söyler. (Ama Yazmammış!)

Şimdi bu konu nerden çıktı? Der gibi olanda vardır okurlarımın arasında eminim. O nedenle bunu da açıklığa kavuşturayım.

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi "2002 yılında başlattığı Karaciğer Nakli" konusunda bilgilendirme toplantısı sonucu Karaciğer nakli yapılan hasta ve yakınları onuruna verilen yemek esnasında Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sezai Yılmaz anlattı.

Bilmem ne kadar doğru bu olayı Sizinle paylaşmam, Sayın Yılmaz umarım yanlış anlamaz bunu kamuoyu ile paylaştığımı ama inanın bu söz çok yerinde diyerek Sizlerle paylaşma gereği duydum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

3 Yorum