• BIST 1.526
 • Altın 441,635
 • Dolar 7,4728
 • Euro 9,0365
 • Malatya : 6 °C
 • Ankara : 1 °C
 • İzmir : 7 °C
 • İstanbul : 3 °C
 • Elazığ : -1 °C
 • Adıyaman : 8 °C
 • Trabzon : 10 °C
 • Otomotivde ÖTV değişikliği
 • Japonya Başbakanı Abe istifa etti
 • İskenderun'da cenazeler karıştı
 • Otomotivde ÖTV değişikliği
 • Japonya Başbakanı Abe istifa etti
 • İskenderun'da cenazeler karıştı

Müslüman Mahallesinde salyangoz satılır amma

16.04.2010 08:44
Murat Çelik / Malatya Güncel

Murat Çelik / Malatya Güncel

Zirve Yayınevi davasında 25. Duruşmanın yapılacağı gün, Akşam Gazetesi"nde Ömer Yalçın imzalı bir haber yayınlandı. 

“Anne, bizi babamın katiline götür” bu sözler haberin içeriğinden anlaşılacağı gibi “18 Nisan 2007 tarihinde Zirve Yayınevi'nde  'misyonerlik yaptıkları' gerekçesiyle, öldürülen Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske,"nin eşi Suzanne Geske ve çocukları ile yapılan röportajın başlığı.

Haber içeriği ve başlık “çok duygusal” olay başlı başına bir vahşet!

Suzanne Geske"nin  açıklamaları cinayet mağduru ailelerinin söyleyebileceği sözler ve aynen katılıyorum, fakat katılmayı ve anlamayı çok istediğim konu bayan Geske"nin röportajda “KİTAP HAYALİNİ BEN GERÇEKLEŞTİRDİM: Eşimin çok iyi bir Türkçe'si  vardı. Zirve Yayınevi'nde kendisi çalışmıyordu. Arkadaşının ofisiydi. Açıklamalı kutsal kitabı yazıyordu. Ölmeden 8 yıl önce hazırlıklarına başlamıştı. Onun bıraktığı çalışmaya ben devam ettim ve 3. ölüm yıldönümüne kitabı yetiştirdik. “

Bu konuyu biraz detaylandırması,  Ekkehart Geske Malatya"da bulunduğu süre içerisinde nerede ve nasıl çalıştı? Hayatını idame ettirmek için maddi kaynağı nasıl sağlıyordu?

Açıklamasında Bayan Geske,”HIRİSTİYANLARA BAKIŞ DEĞİŞMEDİ: Türkiye'de Hıristiyanlara bakış açısı henüz değişmedi. Malatya bize sahip çıkarak bu kötü örneği ortadan kaldırdı. Malatyalılar bizleri, neler yaptığımızı bildiği için sorun yaşamıyoruz. Yargılamadan sonra da Türkiye'de yaşayacağız. Kızım burada üniversiteye başlayacak.” Demiş

İyi güzelde, bayan  Geske,  Hıristiyan olarak gayri resmi (Misyonerlik) faaliyetlerinizi sürdürüyor ve “Malatya'da turist olarak yaşıyoruz.” Diyebiliyorsunuz. Şimdi soruyorum HIRİSTİYANLARA BAKIŞ DEĞİŞMEDİ derken, Sizin ülkenizde turistler bu kadar özgür mü? Hangi gayri resmi Müslüman Din Adamı bu kadar aktif? Bağlı bulunduğunuz ve hatta Misyonerlik faaliyetlerinizde ki başarınızdan ötürü üstün hizmet ödülü aldığınız Kilise tarafından neden resmi yollarla Türkiye"de çalışmanız için çaba sarf etmiyorsunuz?

Sakın ola yanlış anlaşılmaya herkesin din özgürlüğü vardır ülkemizde Müslüman olarak her dine saygılıyız, “dişe diş kana kan” anlayışımız olmadı olamazda, “Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz” cümlesi rafa kaldırıldı satılabilir amma vergisini vermek şartı ile.

Bayan Geske burada söylemlerim Size acı gelebilir hatta kin bile besleyebilirsiniz, şunu unutmayın; Türkiye kadar demokratik, Türk insanı kadar hoşgörülü hiçbir Millet yok yeryüzünde.  Bakın Askerimizi Polisimiz Vatandaşlarımızı katledenleri dahi bağrımıza basacak kadar alçak gönüllüyüz.

Türk Vatandaşı olamadığınızdan dem vurmuşsunuz, iyi güzelde Sizde ne olacağınıza karar verin artık, kaç kez dilekçe verip geri çektiniz?

NOT: Bayan Geske bu yazıyı olduğu kadar www.malatyaguncel.com"un sıkı takipçisi olduğunuzu biliyorum.  Cevap hakkınız baki.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
zafer solmaz
22 Nisan 2010 Perşembe 23:46
suzzaane geske
Malatya gibi bir güzide şehrimizde hunharca bir cinayet işlenmiştir bu cinayeti normal karşılamamız mümkün olmayacağını herkes bilmeli bunlar misyonerdi diye hunharca katliam yapmanın mantığı yoktur bunları yapan kişilerin geçmişlerine baktığımızda çapulcu takımı tabir edilen kişiler zaten ceezaevinde birbirlerini suçlayıp duruyorlar onlarda neye hizmet ettiğini bilmemektedirler beyler misyonerlğkle bu din elden gitmez ama pkk nın yaptığı katliamla bu devlet salanmak üzeredir sizleri bu misyonerlik konuları ile avutuyorlar ama pkk bu devleti bölme ve toprak talebinde bunlara önem verelim bayan suzzane gesken inin verdiği beyanat ürkütmesin yeri geldiğin de müslüman mahallesindeki salyansoz satılması türkiyemizin menfatine ise bırakın satılsın biz pkk nın ve bdp nin yaptığına bakalım en son meclideki malatyalı demeye bile utandığım milletvekilinin konuşmasına dikkatinizi çekerim elbetteki bu anayasa geçmemesi lazım akp anayası istemiyoruz işsizlik geçim sıkıntısını sağlık problemi olmayan anayasa istiyoruz
Elazığlı
19 Nisan 2010 Pazartesi 10:56
misyonerlik
valla gül dalı bu maya tutarmı tutmazmı bilmiyorum ama adamlar çaba sarf ediyorlar. bayana bakarmısın ben devam ettiriyorum diyor türk vatandaşı bile değil kızım burda üniversite okuyacak diyor nasıl olacak bu iş kim bunlara bu desteği veriyor kim bunları besliyor ben anlamış değilim doğrusu biz birgün çalışmasak açız bunlar ne yiyiyor neiçiyor nasıl geçiniyorlar..demekki bi finansman var...
ferdi ata
19 Nisan 2010 Pazartesi 01:41
katliam
hasan hüseyin e yapılan emevi katliamı bir yana,,,türk ve islam tarihinde böyle bir katlim örneği varmı acaba?
İhsan KALENDER
16 Nisan 2010 Cuma 23:03
NEDEN MALATYA...?...
Şimdi, asıl sorumuzun maksadı esasına gelelim. MİSYONERLER, niçin özellikle MALATYA'yı ÜS olarak seçtiler?.. Bu suali cevaplamaya çalışalım mı?..
Gül Dalı
16 Nisan 2010 Cuma 15:44
Bu Maya Tutmaz
"Geldi ölümlü yalan, gitti ölümsüz gerçek. Siz hayat süren leşler sizi kim diriltecek." Necip Fazıl Kürek Sakarya Türküsünde böyle diyor. Bütün dünyada yapılan savaşlar din adına yapılıyor, din adına bir sürü siyaset ve entrikalar düzenleniyor. Bütün hak dinlerde ahiret kavramı var ve herkes Cennetlik olmaya çalışıyor. Yahudiside, Hıristiyanı da biliyorki Allah sadece İslamı kabul edenlerden ve İslamın Peygamberine ümmet olmayı seçenlerden razı olacak. İslam son dindir ve bir başka din daha gelmeyecektir. Diğer dinlerde zaten İslamı müjdelemek amacıyla gelmiştir. Kuralları bakidir ve sonsuzdur, insanlığın bütün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir.Eee niye bu kavga, hangi kanun yeni kanun gelince hükmünü sürdürebilmiştir ki. Ama bildiğim bir şey var Misyonerlik mayası Malatya'da Allah'ın izni ile tutmaz. Bırakın Malatya'yı Türkiye'de ve İslamı öğrenmiş ve inanmış hiç bir Müslüman ülkesinde veya dünyanın herhangi bir yerinde onların istediği şekilde tutmaz. Boş yere uğraşıyorlar. Allah bütün müslümanları korusun ve yolunu doğru çizsin. Yani misyonerlik adına uğraşanlar boşa uğraşıyorsunuz. En iyisi müslüman olunda Ahirette sizi diriltecek olan Yüce Allah'a O'nun razı olduğu şekilde yaklaşın.
İhsan KALENDER
16 Nisan 2010 Cuma 13:37
İMANI ve İSLAMI TETKİK ETMEK ŞARTI
Yüce ALLAH'A ve MUHAMMED'E ve onun getirdiği KUR'AN'a tetkik etmeden araştırmadan GELENEKSEL İMAN edenler, zaten ZAYIF ve ZAAF içindedirler.Kolaylıkla kanabilir-dönebilirler..!.. Ancak, İMAN noktasında tetkikçi-araştırmacı olanlar, başka bir deyişle TAHKİKİ İMANI olanlar KUVVETLİ ve SARSILMAZ İMAN sahibidirler ki; onlara ATOM BOMBASI bile tesir edemez.
İhsan KALENDER
16 Nisan 2010 Cuma 13:31
PATRİKHANE ÖNÜ DÖNMELERLE DOLDU..!..
İŞ bulmak kasdıyla, PATRİKHANE önünde, güya HIRISTİYANLIĞA dönmüş müslüman DÖNMELERİ, gerdanlarında takılmış HAÇ KOLYELERİ ile ,PATRİĞE yalvarıp iş istediler.O zavallı PATRİK bile, BU DÖNMELERE İNANMAMIŞ olacak ki; onlara yüz vermeyip kovmuştu..!..
İhsan KALENDER
16 Nisan 2010 Cuma 13:24
MİSYONERLER OLDUKÇA BAŞARILI ..!..
Müslümler, ekonomik gücünü yitirdikçe maddi-manevi ZAAF yaşamaya başladılar. KİLİSELERİN MİSTİK havası ile solumaya başlayan çok zavallı kimseler üremeye başladı.ECNEBİ Sinema yapımcıları, YAPITLARINI , KİLİSELER ile süsleyip-püsleyip MÜSLÜMLERİN gözünü boyadılar. Zaten vede aslında TAHKİKİ İMANI elde edemeyen MÜSLÜMLER, ZAAFLARINA yenik düştüler.TETKİK etmeden ACİZ-MUCİZ teslim oldular. KENDİLERİNİ İSEVİ zannetmeye başladılar. Boyunlarına birde HAÇ KOLYESİ geçirip POZ verdiler..!..
Ahmet Soğuktaş
16 Nisan 2010 Cuma 12:55
Haber olacak bir yorum.
Murat bey Özal adına müze açılması gerektiğine dair 6 ay önce yazdığım yorumu sitenizden buldum. Linki yeni yorumumla birlikte aşağıya kaydediyorum. Özal Müzesi fikrinin sizin site okuyucuları tarafından çıktığına dair bir haber yapabilirsiniz. Çünkü elinizde 6 ay önce sitenizde yazılmış google den bulduğumm haber linki var. Hatırlarsanız Ekim ayında Özal'ın bazı eşyaları ve saati de çalınmış idi. Ben de Semra hanıma malatyaguncel vasıtasıyla müze açılması gerektiği ricasında bulunmuştum. Gerisi sizin sitenin sevah hanesine kaydedilecek bir başarı. Haberlerinizin etkisi hakkında bir haber yapabilr misiniz bilemem. Bilmem olayın püf noktasını anlatabildim mi? Bilvesie saygılar sunarım. Ahmet Soğuktaş
Mehmet Şahin'in Danışmanı ...........................

Malum Merhum Turgut Özal’ın bazı eşyalarının yanı sıra Ekim 2009 ayında saati de çalınmıştı. Bu haberi Malatya’nın nabzını tutan malatyaguncel.com'da okuyunca haberin altına 25 Ekim 2009 tarihinde saat 23:13'de Vekilim Mehmet Şahin’in , Amerikalıların devlet adamlarının yaptığı bütün yazışmalar dahil bütün eşyalarını adına açtıkları bir müzede teşhir ettiklerine dair anlattıklarının etkisinde kalarak aşağıdaki linkte kayıtlı olan Özal adına müze açılması gerektiğine dair talebimi Sayın Semra Özal'dan malatyaguncel.com haber sitesi vasıtasıyla rica etmiştim. Saat hırsızlığı hakkındaki haberin altındaki küçük yorumum zayi olmayıp yerine ulaşması beni çok duygulandırdı. Semra Hanım tarafından o küçücük dileğimin hüsnü kabul görmüş olması ve müzenin Malatya’mızda açılması da ayrı bir güzellik olmuş. Zira Vekilim prodüktör tanıdıklarına da 39 hafta sürecek olan bir Özal Dizisi hazırlamaları ricasında bulunmuş idi. Teşekkürler malatyagüncel. Bu başarı bana değil sana aittir ve yeterlidir. Yorumun tarihleriyle birlikte linki ve metni aşağıda sunulmuştur. Bu yorumu havada bırakmayan 9. Cumhurbaşkanımız ve ülkemizin iftihar tablosu Merhum Özal’ın eşi Semra Özal Hanımefendiye teşekkür ediyorum.................................................
Ahmet Soğuktaş
AK Parti Malatya Milletvekili
Mehmet Şahin'in Danışmanı

"Özalın eşyaları bir müzede teşhir edilebilirdi. Ahmet
Semra Hanım, o saati ve Özal'ın herşeyini bir müzede teşhir etmen gerekirdi. Geçen gün "Ayna" Programında George Bush Müzesinde büyük Bush'a Özal'ın hediye ettiği bastonu görünce doğrusu çok duygulandım ...... 25 Ekim 2009 Pazar 23:13” ………………….

Ekim ayındaki haberin linki:
http://www.malatyaguncel.com/news_detail.php?id=30182
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 532 69 51 İhlas haber Ajansı | Bahis Siteleri | Haber Yazılımı: CM Bilişim