Murat  Çelik

Murat Çelik

Naylon(lar) her sektörde var

A+A-

 

Malatya Gazeteciler Cemiyetinin de bulunduğu 42 Gazeteciler Cemiyeti Başkanlarının katıldığı Başkanlar Konseyi toplantısında yayınlanan sonuç bildirgesinde, seçim döneminde artan Naylon Gazete ve Gazetecilere dikkat çekildi.

Çok yerinde bir uyarı, ayakta alkışlamak lazım.

Peki ya devlet tarafından her tür desteği alarak ekonomik özgürlük sahibi naylon olmayan gazetelerin İnternetten yayın yapmasına ne demek gerekir acaba Naylon İnternet Habercisi mi?

Nitekim, tüm dünyada olduğu gibi internet haberciliği ülkemizde de yazılı basını sollamış durumda ve her hangi bir devlet desteği almadan, ayakta durmaya çalışıyoruz.

Gazeteciler Cemiyetleri neden kendilerine toplu iğne battığı zaman çuvaldız batmışçasına yaygara koparırlar bir türlü anlam veremiyorum.

Yıllardır devletin her tür imkanından faydalandılar, devlet kurumlarına eleştiriri yöneltmemek kaydı ile fabrikatör edası ile aydan aya düzenli bir şekilde paralarını aldılar.

Eşlerini akrabalarını hatta dostlarını çalışanı gibi sigortalı göstererek emekli dahi ettiler. Bu durumdan şikayetçi  olmadılar.

Üç beş korsan gazete çıkması ile rahatsızlık niye?

Sezonluk yani seçimde ve bayramlarda gazete çıkartarak üç beş kuruş para kazananları çekememezlik niye?

Bırakın birkaç kişi ekmek yesin.

Bildiride,  Seçim dönemlerinde sadece etik olmayan yollardan para kazanmak amacıyla ortaya çıkan; şantaj ve tehdit amaçlı bu tip yayınlara ödün verilmemesini ve etik değerlere saygılı, sürekli, ilkeli ve istikrarlı yayın yapan gazeteler ve gazetecilerimizle bunların aynı kefeye konulmamasını arzu ediyoruz, demişler.

Şap ile şeker ayırt edilir endişe etmeyin sayın konsey üyeleri.

Devletten aldığınız para yıllardır hepinize yetti ve arttı bırakın üç beş gariban ekmek yesin.

Bu aslında pek önem arz eden bir sonuç değil, asıl dikkatimi çeken “isimleri illagal örgütlerle anılan ve ciddi suç iddiaları ile tutuklanan gazeteciler” için feryat figan kopartmışlar.

Bu duruma da anlam veremedim, Sayın Konsey ve Üyeleri, suç varsa cezada var, bu bilinçle düşünürseniz daha aklıselim kararlar alırsınız. Suçları yoksa zaten salıverilirler, yok iddia edilen suçu işlemişlerse cezalarını da Yüce adalet verir.

Adalete güvenin derim…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

4 Yorum