• BIST 104.918
  • Altın 147,092
  • Dolar 3,4930
  • Euro 4,1820
  • Malatya : 16 °C
  • Ankara : 19 °C
  • İzmir : 18 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • Elazığ : 16 °C
  • Adıyaman : 22 °C
  • Trabzon : 21 °C

Neler oluyor?

23.03.2012 23:08
Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

 

Türkiye’de yandaş medya gerçeklere kör, ha bire iktidar şakşakçılığına devam ediyor.

Gazeteler arasında turlarken satır aralarında neler var neler! Ama yandaş medya, yüreğimizi yakan şehit haberlerini bile gizlemekle meşgul!

Ey Türk milleti, bu güzel ülkende beceriksiz iktidar yüzünden bunlar da oluyor, iyi izleyin!

İlk haber, ilk şok...

Gazetelerde yer alan haberlere göre AKP iktidarı, bebek katillerine karşı politikasını yeniden gözden geçirme gereği duymuş!

Haberlere bakılırsa artık bebek katilinde çözüm aranmayacak, BDP umut olacak! Muhatap BDP, arabulucu malum palyaço devletini kurmak için fırsat kollayan Barzani!

BDP’nin kimden talimat aldığı, Barzani’nin kimin hamisi olduğu her halde sır değil! Hatırlatmak istedim!

Yine satır aralarında yer alan bir ifade ise şok edecek türden! Medyadaki haberlere göre, Ankara’daki üst düzey bürokratlar, “Türk sorunu Kürt sorununun önüne geçti. Biz Türk isyanını önlemeye çalışıyoruz” buyuruyorlarmış!

İçimizi yakan şehitler ve yıllardır bitmeyen terör üzerine haberlere devam edelim...

Cizre’de yaşananlar tüyler ürpertici... Polisimize kurşun yağdıran bebek katillerinin, küçük çocukları kendilerine kalkan olarak kullandığı ortaya çıktı. Ayrıca polisimize sıkılan kurşunların BDP binasından atıldığı da yetkililerin ifadesi!

BDP binasından kurşun atıldığı haberleri medyada yer alırken bi başka haber bu nasıl adalet dedirtti!

Türkiye’yi savaş alanına çevirenler rahatça dolaşıyor. Ortalığı birbirine katan ve denize düşen bir hain pazarlıkla su yüzüne çıkarılıyor ve kalabalığın arasına karışabiliyor!

Ne hazindir ki, Türkiye’ye ihanet eden bu teröristleri protesto edenler de cezaya çarptırılıyor!

Haberlere göre Bursa’da PKK’yı lanetlemek için 40 bin kişinin yürüdüğü mitingte kongresinde salona Türk bayrağını asmayan BDP’nin binasına Türk bayrağı asanlar mahkum oldu.

Sen misin Türk bayrağı asan bu insanlarımız 10 ay ile 2.5 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldılar.

Ve bir aba altından sopa... Stratejik ortağımız Amerika karar verdi! ABD’nin, İran’dan petrol almaya devam ettiği için yaptırım uygulayabileceği ülkelerin listesi belli oldu. 12 ülkenin bulunduğu listede Türkiye’de yer alıyor!

Son olarak cebimize şöyle bir bakalım!

Çarşı pazarda fiyatlar katlanıyor. Alışverişe çıkanlar artık sadece mutfağa, yani zorunlu ihtiyaçlarına bile para yetiştiremez oldu.

Örneğin 2002 yılında yani AKP’nin iktidarının birinci yılı başlarken kilosu 5.5 lira olan etin 2012’deki fiyatı 26 lira!

1 kilo ekmek 1 lira iken şimdi 2.31 lira!

Dolar 1.52 lirayken şimdi 1.81 lira!

‎1 litre benzin: 4,62 TL... Bunun da yüzde 70'i dolaylı vergi...

Devlet borcu 242 milyar dolardan 518 milyar dolara çıktı!

Kredi borçlusu 1.6 milyon kişiydi, şimdi 13.9 milyon kişi oldu. Kısa hesap bir aileyi 4 kişi düşünür isek 56 milyon insanımızın başında kredi borcu belası var!

Borçlar artıyor, dış ticaret açığı katlanıyor, gerçek işsiz sayısı 5 milyona yaklaşıyor!

Sonra bunun adı “Ak” oluyor; “Kara” olduğunu bile bile!

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
dkapkıner
29 Mart 2012 Perşembe 10:33
Dedikoducular
Bu işin çivisi çıktı.Yazmak için bildiği bir şey olmayanlar olayı kişiselleştirdi.Bu işin sonu tehlikeli olmaya başladı.En önemlisi yazara saygısızlık olmaya başladı.Ben teslim oluyorum.
CEVAP. DEĞERLİ OKUYUCUMUZ YERİNDE BİR KARAR VE BUNDAN BÖYLE YALNIZCA YAZARIN YAZISINA YÖNELİK YORUMLARINIZA YER VERECEĞİZ, BURADAN OKUYUCULARIN KENDİ ARASINDA YAZIŞMASINA YER VERMEYECEĞİZ. (Editör)
esma kilitçi
29 Mart 2012 Perşembe 09:00
ramazan bey'e
Ne zamandan beri iki yanlış bir doğru yapıyor Ramazan bey Bana Söyleyebilir misiniz...birilerinin gazıyla BDp binasına bayrak asanlar mı doğru yapmış, yoksa bdpnin doğru bir yanı var mı? bdp nin ne olduğu malum başbakanda sürekli söylüyor kumandaları kandilde imralıda diye bunu koyun bir kere cebinize..Bir cumhuriyet devletindeyiz teksasta yaşamıyoruz. kimse kimsenin vicdan polisliğinde eyleme dökerek soyunamaz bayrak olmamasını eleştirir o kadar..ne yaparsak hukuk dairesinde yapılmalı herkes kanunlara uymalı..bdp ye bayrak çekenler bu yetkiyi kimden aldı bu gün bayrağa müsamaha gösterse devlet yarın bu gençler sokak ortasında birbirini kurşunlar..olmadı mı bunlar yaşanmadı mı geçmişte..Bdp ye bayrak asmakta ne demek benim bayrağım öyle ucuz mu bir parazit yuvasına asılır...lütfen eleştirinizi akıl ve mantık çerçevesinde yapın..pahalılık diyorsunuz keşke ülkemizin imkanları daha fazla olsa.. sırtında ceketini vatana feda etmiş neslin çocuklarıyız ne kadar farkındasınız bilmem bir ateş cemberinin ortasında kalan bir ülkede yaşıyoruz hiç bir şey kolay değil ucuz değil..Rağmen yine de güzel şeyler yapılıyor böyle bir coğrafyada bir de içeride akp nin sağladığı başarının kıskançlığı ile "doğrusunu" bile yerden yere vuran bir güruh var..kimse hatasız değil kusursuz değil eksiği vardır ama görebilme kapasiteniz olsaydı cumhuriyet döneminin en büyük cahiliye savaşının verildiğini tüm sistemlerin demokrasi adına yeniden düzenlendiğini ordunun darbeci kimliği ile sürekli elinde sopa gösterip halkın iradesini sekteye uğrattığı günlerin bittiğini ve terörün de artık bu düzelmelerin önüne geçebilmek adına daha fazla saldırganlaştığını ve onlar saldırdıkça halkın uyandığını görebilirdiniz.."de besse" diyen anneler bdp li tokatlayan, terliğini alıp çocuğunu polisin karşısından çeken anneler...tüm bu manzaralar bir uyanışın ilk kıvılcımları...hala düşmanımı düşman belleyen dostumdur zihniyeti ile yaşıyorsunuz görüyorum ki yazık..sizi bu yazıdan dolayı maksadı aşıp kendi aklınıza yerleştirdiğiniz doğruyu topluma mal etmeye çalışmanız nedeniyle hoş göremeyeceğim...daha mantıklı ve destekli yazılar lütfen...
GELİNCE
29 Mart 2012 Perşembe 07:25
LAİKLİĞE
LAİKLİK,mensubu olduğu DİNE bakmaksızın,ayırt-etmeksizin,HERKESİN,İNANCINI İTİKADINI ÖZGÜRCE yaşamasını temin etmektir.Ama bizde öylemi?..Hayır değil.İnancından dolayı başörtüsü giyen bir bayanın,bırakın memuriyet icra etmesini,yollarda bile başörtülü yürüyemeyeceği şeklinde yorumlanmıştır.İşte YARGITAYCILAR!..Yolları sokakları bile *KAMUSAL ALAN* olarak tanımlamışlar idi!..Böyle LAİKLİK olur mu?..
ŞEHİTLER KAZANDI
29 Mart 2012 Perşembe 07:10
ZAFERİ
1939 yılında HAK'IN rahmetine kavuşan SEYİT ALİ ONBAŞI,hatıratında,275 kg.lik top mermisini ŞEHİT olan SİLAH ARKADAŞLARININ yardımıyla TOP KUNDAĞINA yerleştirdiğini ifade etmiş idi.ŞEHİTLERİN ÖLMEDİĞİNİ bir kez daha idrak etmek anlamak gerek!..ZAFERİ *EVLİYALAR KAZANDI*diyerek vakıaya SU KATMAK farklı bir boyut!..Ama bu nev'i olağanüstü hadiseleri BAZILARININ ne havsalası alır ve nede aklı!..
esma kilitçi
29 Mart 2012 Perşembe 06:20
her şeyi bilen Doğan beye
sizin Osmanlıya dil uzatma cüretinizin kaynağını çok iyi biliyorum beyefendi... cumhuriyetin beyni formatlanmış neferleri vardı...dünya gördüğün kadar diye öğretilmiş...gerisini zerrece merak dahi etmemiş...tek doğrusu kendisi olduğunu düşünen....yeni beyinler yıkamakla görevli kıldığı memurlar vardıicra dairesinin bunlar ise subaylar ve köy enstitüleri öğretmenleri haa unutmadan bir de moğoltayın temelini attığı ve hala suyu çekilmemiş yargısı... 3 kilit nokta üç idare merkezi gün bizim deyip bu ülke beyinleri ile insanları ile talan edildi..Hem de kendini ne haklı görerek...Nuh deyip peygamber diyemeyen ezber bozamayan yeni nesli kendi ideolojisi menfaatine her an kullanıma hazır yetiştirmekle görevli...ve ve azıcık yönü kaydımı afaroz edilen bir neslin üretken insan mühendisleriydi bunlar...size anlatmayacağım sadece emeklisiniz anladığım kadarıyla...oturun uzun demeyin dinleyin, ateşli neferi kesildiğiniz cumhuriyet icracılarını ve çalışma yöntemlerini...hala da inkarsa muradınız yapacak bir şey yok idrak idrak idrak...

şunu da belirtelim cumhuriyet bu ülkenin sahip olduğu en güzel değerdir..ilk kez gerçek anlamı ile demoıkrasi litaratürümüze girdi...bakın ben de siz de konuşuyoruz...sizler icraa mercindeyken haddimize mi sizin demokrasiniz de konuşmak ! Özgürüz cumhuriyeti gerçek anlamıyla seviyoruz eski statikocu cumhuriyet neferlerine de gülüp geçiyoruz artık... saygılar beyefendi...

Ders 11, Lozan Meselesi 1 - Maddi Kayıplar, Üstad Kadir Mısıroğlu, 09.04.2005

http://www.youtube.com/watch?v=he_PkkgCd0Y&feature=share

iyi dinlemeler sonucu paylaşın bizle lütfen....
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim