Murat  Çelik

Murat Çelik

Ödül

A+A-

Malatya Gazeteciler Derneği Orhan Çekin başkanlığında ki Sivil Toplum Örgütü “Ödül Töreni” yaptı.

 

Satırımın hemen başında Değerli Ağabeyim Orhan Çekin Beyefendiyi kutlamak istiyorum.

 

Yaklaşık 3 ay önce Orhan Çekin, "Medya ve Malatya" ödül gecesi projesini bahsettiğinde ilk olacağını söylemişti. Proje de ödül alacakların ince eleyip sık dokunduktan sonra verilmesi gerektiğini, Malatya Gazeteciler Derneği ve Malatya Gazeteciler Cemiyetin üyelerinin hemen hepsinin Malatya Basın Camiasının temel taşlarından oluştuğu gerçeği bildiğim için bu öneriyi yapıp, üzerimize düşen her tür görevi seve, seve yapacağımı söylemiştim. Ve Sayın Çekin"de www.malatyaguncel.com Haber Portalı okurlarının yapılacak ankette, oy vermelerini ve buradan çıkacak sonucun değerlendirmede etkin rol alacağını belirtti.

Saygı ve onur duydum Basın Camiasının önde gelen isimlerinden olan Mesleki hayatına olduğu kadar kişiliğine saygı duyduğum birkaç kişiden biri olan Orhan Çekin"in bu görevi Bize vermesine.

 

Başardı, evet Orhan Çekin Ulusal ve Yerel bazda mesleğini hakkı ile yerine getiren, her biri diğerinden üstün olan kişileri ödüllendirdi.

 

Biliyorum gönül koyan, kırılan hatta “kendisine ödül verilmesini” talep edenler olduğu halde kişiliğinden ve doğru bildiğinden ödün vermeden yalnızca “doğru” bildiği kararı aldı ve uyguladı.

 

Aynısını, www.malatyaguncel.com Haber Portalının 5. Yıl anısına düzenlemiş olduğumuz gece anısına verdiğimiz ödüller öncesi sıkıntıları yaşadık, arkadaşlarımızla, Malatya Basını olarak çok güzel kalemlere, çok güzel kameramanlara, çok güzel haber programcılarına sahibiz.

 

Bu nedenledir ki iyiler arasında en iyisini ramak ve bulmak çok zordur.

 

Tabi bu demek değildir ki, Sayın Orhan Çekin"in ödül töreni açılış konuşmasında da bahsettiği gibi, ödül alanlar iyi almayanlar kötü, tabiî ki hayır!

 

Malatya Gazeteciler Derneği, ilk olarak bir gece tertip etti ve ödül verdi. İlk olması son olacak anlamına gelmediği gibi, önümüzde ki yıllar yapılacak olan nice ödül törenleri ve bu tür organizasyonlarda ki ciddiyet, seçicilik kriterleri daha da zorlaşacaktır, eminim.

 

Çünkü Malatya Basınına her geçen gün yeni kalemler, medya dünyasına yeni yetenekler katılacak bu yüzden, çok daha güzel çok daha nice haberlere, nice ödül törenlerine diyerek, Sayın Orhan Çekin"i tekrar canı gönülden kutlayarak iyi ki varsın demek istiyorum.

 

Ellerinize sağlık, ödül alanlarda, gece de katılımcılarda çok güzeldi.

 

Malatya Musıki Derneği"nin güzelliğini yazmak az gelir, Onların yaptığı müziklerle Malatyalı Müzik severler Türk Sanat Müziğine hasret kalmıyor.

 

TEŞEKKÜRLER

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT