• BIST 1.565
 • Altın 440,161
 • Dolar 7,4412
 • Euro 9,0323
 • Malatya : 0 °C
 • Ankara : -4 °C
 • İzmir : 6 °C
 • İstanbul : 1 °C
 • Elazığ : -5 °C
 • Adıyaman : 1 °C
 • Trabzon : 5 °C
 • Otomotivde ÖTV değişikliği
 • Japonya Başbakanı Abe istifa etti
 • İskenderun'da cenazeler karıştı
 • Otomotivde ÖTV değişikliği
 • Japonya Başbakanı Abe istifa etti
 • İskenderun'da cenazeler karıştı

Olmadı Hoca(!)

16.06.2011 00:09
Murat Çelik / Malatya Güncel

Murat Çelik / Malatya Güncel

Malatya ve Malatyalılar, Sizi baş tacı yaptı, suskunluğunuz devam etseydi başımızın üstünde hep yeriniz olacaktı.
Ama şimdi…
Neyse son söylemem gerekeni ilk olarak söyledim, en azından içim rahat olarak yazıma devam edebilirim.
Sitemim, Malatya’daki İnönü Heykeli’nin nerede olduğunu bilmeyen biri olarak Millyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili adaylığına atanan Malatyalı olduğu söylenen Prof. Dr. Hasan Tunç’a.
Tunç Beyi geldiği ilk günün gecesi tanıma fırsatım oldu, dolu biriydi, anayasa hukukçusu olarak bilmesi gerekenleri bilen biri olarak tanıdım ve sordum “Niye Siz?”, büyüklerimiz böyle uygun gördü demişti.
Ben ise hep ithal adaylara karşı olduğumu belirttim. Madem büyüklerimiz böyle istemiş, büyükler istemişse bir bildikleri var diyerek, Malatya hakkında bilmesi gerekenleri söyledi(m)k, görmesi gerekenleri gecenin sabah yaklaştığı saate kadar gösterdik otomobille gezerek, çorbacı çıkışı.
Malatyalıların geleneğindendir misafiri baş tacı etmek, ettik.
Gazetecilik mesleğimiz gereği çok şeyi duyar çok şeyi biliriz. Kamuoyuna ne kadarını yansıtırız bildiğimiz duyduğumuzun çok fazlasını değil hatta en çok üçte birini. Diğerlerini arşivleriz arşivin büyük bölümü de hafızamızdadır.
Hafızamda arşivlediklerimden bazılarını Sizlerle paylaşmak istiyorum…

Sayın Tunç’un “sitem ve teşekkür” beyanatından sonra.

Sayın Hasan Tunç, Malatya’dan çok uzun süre kaldığı için Malatya’yı ve Malatyalıları bilmiyor. Milletvekili adaylığı için geldiği Malatya’da İnönü Heykeli’nin nerde olduğunu bilmeyecek kadar Malatyalıydı.
Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları’nın binasını da bilmiyordu, karşılayan olmaz saydı, turist misali soracaktı, nasıl giderim? Diye.
Hal böyle iken Hasan Tunç nereden bilebilirdi, Malatya Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları için canlarını veren Ülkücü Şehitleri,
Nerden bilebilirdi, Ülkücü Gazileri,
Nereden bilirdi cezaevinde yatan Ülkücüleri anasının bacısının merdiven temizliği yapıp mahkûm tutuklu evlatlarını beslediğini?
Bilemezdi tabi Ülkü Ocakları’nda evlerinden odun kömürü poşette filede getirerek ısınan Ülkücüleri.
Bilemezdi tabi Ramazan’da iftar Çadırından yemek getirip yiyen Ülkücü öğrencileri…
Bunları bilmemesi normal Ülkücü olunmaz Ülkücü doğulur.
Malatya’da Milliyetçi Hareket Partisi’nden Milletvekili olmak için Ülkücü olmak gerekir 9 Işık Doktrinini bilmek yetmez yaşamak gerekir. Çünkü Milli görüşümüzün adı “Dokuz Işık Doktrini”dir.
Belki iyi bir anayasa hukukçususundur yapmış olduğun meslek hakkında yorup yapamam ama Milliyetçi Hareket Partisi’ne sokmak istediği nifak tohumunu ekmene her türlü engel olurum.
Milliyetçi Hareket Partisi İl başkanından, ilçe yönetimine, kadın kollarından Asenalara, Ülkü Ocaklarından, Milletvekili adaylarına kadar herkes elinden geleninden fazlasını yaptı. Çoluk çocuklarının nafakasından artırıp Senin Milletvekili olman için harcadı.
Tüm bu ve seninde çok iyi bildiğin fedakârlıkları yaptılar inkârcılık yakışmadı Hoca.
Açıklamanda Dava Arkadaşlarım demişsin, Senin davan nedir bilmiyorum ama bildiğim tek gerçek var, Aday olarak atandığın Malatya’da etrafında olan herkesin davası 9 Işık Doktrinidir.
9 Işık doktrinlerini bilmiyorsan öğrenmen açısından yinelemek istiyorum:
1-Milliyetçilik
2- Ülkücülük
3- Ahlakçılık
4- İlimcilik
5- Toplumculuk
6- Köylücülük
7- Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik
8- Gelişmecilik ve Halkçılık
9- Endüstricilik ve Teknikcilik

Gördüğün gibi Hoca 9 Işık Doktrini’nde NİFAKÇILIK YOK.

İnan Rahmetli Başbuğ'un kemiklerini sızlattın, Hoca.

Bilmeden fayda var.

Aslında suç sende değil be hoca, senin akademik ünvanına aldanıp seni Malatya Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday olarak gösteren büyüklerimizde demek ki büyükler de hata yapar, medeni cesaret gösterip bir basın toplantısı yaparak yazılı olarak gönderdiklerini sözlü olarak söyleseydin, işte o zaman bu yazıyı yazma zahmetine girmezdim hoca.

Şayet medeni cesaretini toplayıp Malatya’ya gelirsen Atayurt Televizyonu’nda Canlı yayında Malatyalılara teşekkürü ve sitemi kendin söylersin.
Kapımız açık.
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
fl
01 Temmuz 2011 Cuma 19:33
yazan
sonuna kadar doğru söylüyor
İhsan KALENDER
26 Haziran 2011 Pazar 13:40
HASAN-ALİ GARDAŞIMA
Evvela seni kutluyorum.Sonra da KINIYORUM.Elhamdülillah İLAHIMIZI bilenlerdeniz.GÜNAHKARIZ ama KAFİR değiliz.Biz kimseyi PUTLAŞTIRMAYIZ.Ama PUT kırarız.BAHÇELİ'nin GAFLET içindeki ahvalini İMA ile yorum yazmıştım.Kızım sana söylüyorum GELİNİM sen anla kabilinden! Sn.BAHÇELİYİ eleştirmekten ürkenlere İMA yollu dokunmaya çalışmıştım.Bir zamanlar C ANIYLA KANIYLA VATAN TOPRAĞINA DÜŞEN ÜLKÜCÜLERİN RUHLARINI İNCİTENLER İKİ DEFA DAHA DÜŞÜNMELİDİR! ONLARI ANLAMAK GEREK! ONLARIN ASIL ÜLKÜLERİ BİR TEK SLOGANLA BAYRAKLAŞMIŞTIR.***YA ALLAH BİSMİLLAH ALLAHUEKBER***. Gelinen noktada ÜLKÜCÜLERİN İMANLARINA HİÇ KİMSE İPOTEK KO-YA-MAZ! Sn.BAHÇELİ çırpındıkça BATAĞA bata-bilir! Bizim bildiğimiz ÜLKÜCÜLER GAFLETİ DALALETİ ayırt edenlerdir.Selamlıyorum sizi HASAN ALİ GARDAŞIM.
Cihan
25 Haziran 2011 Cumartesi 14:13
Hocaya yanlış bana yanlıştır!
Merdiven temizliğinden gelen ekmek kokusu, poşetle gelen odun kömürüyle pişmiş biber kokusu, iftar çadırında gelen oldukça sulu ama enfes mercimek kokusu, bir dönemin asil kokusuydu beyefendi… Şimdi başka kokular para ediyor…Artık milletin temsilcisi olmak için yeni moda kokulardan sürünme devri: Parfüm kokusu, banknot kokusu ve af buyurun osuruk kokusu… Çıkar bakayım Malatya’nın bağrından, bulabilirsen şöyle yiğitçe bir adam, koy bakalım listelere. Genel başkan eleğinden geçirebilir misin? Hayır, biraz küspeye bulamadığın hiçbir kimseyi aday yapamazsın. Bu durum tüm partilerde aynı beyefendi. Hoca, bu tabloda eleştiriyi hak eden zurnanın, en son deliğidir. Esas sıkıntı çok başka, onu da anlatmaya gerek yok…
HASANALİ
24 Haziran 2011 Cuma 15:07
İHSAN KALENDER E
SN kalender Bahçeliyi öyle büyütmüş ki nerdeyse ilah diyecek.Bahçeli bu adamı atamaz mış.Güzel kardeşim Bahçelinin yanındaki 8 kişiden biri inançlarımızla öyle alay ediyor ki bir genelbaşkan nasıl oluyorda bu isimleri bu güne kadar en yakınında barındırıyor.kasetleri geçtik adamın sözlerini dinlemediysen birine sor sana neler söylediğini anlatsın.Cuma namazından tut başörtüye kadar demediğini koymuyor.Kimbu adam senin bahçelinin 2 veya 3 . adamı.Bu kadar kör olmayın.
murat kurt
18 Haziran 2011 Cumartesi 19:01
yazın doğru eksik var
evet arkadaşlar yazı doğru ama büyük eksik var murat bey hasan efendinin inönü heykelini bilmediğini yazmış adam malatyanın telefon kodunu bilmiyor. bu 1 . bugün teşkilatı bölmeye çalışan guruplarla gezip malatyaya nifak tohumları ek meyi biliyor teşkilat mı dedi sana hasan efendi gündüz senle akşam .... .... la gezip kendini ülkü devi sanan ülkücülükten başka herkeze hizmet eden .... ...le gez seni hocadiye duyduk ama sen öğrencilik yapıp akıl hocalarınla gezdin daha yazılacak çok şeyvar ama bir ülkücü olarak sana diyeceğim tek kelime var teşkilatta beş ayı doldurmadın 28 şubat 2011 de rozet taktın teşkilatın içinde münafık varmıdır bilmem inan mam
bilal
18 Haziran 2011 Cumartesi 15:43
Murat Bey Haklı
Hasan Tunç, MHP Malatya teşkilatına sızmış hain ve münafıklardan bahsediyor.Bu açıklama hafife alınacak bir açıklama değildir. Hasan Tunç, kimleri kasttettiğini mertçe açıklamalıdır. Bu açıklama karşısında Murat Çelik'in kaleme aldığı yazı oldukça haklı gerekçelere dayanıyor. Hasan Hoca, biran önce kimleri kasttettiğini açıklamalıdır. Açıklamada neden il başkanı Arif Yıldız'a teşekkür etmiyor
Cengizhan
18 Haziran 2011 Cumartesi 12:28
Kaş Yaparken Göz Çıkarmak
Sayın Çelik ortada bir sorun olup olmadığı belli bile değil ben partiyi çok yakından takip ediyorum Hasan Tunç beyin sorun var dediğini hiç duymadım maddi ufak tefek sorunlar olduğunu biliyorum.Ama unutulmaması gerekeken tek bir şey var oda hiç bir ülkücünün burada lekelenmemesidir.Sayın Çelik kaş yapayım derken göz çıkardınız bunu lütfen telafi ediniz.Madem ülkücü iseniz parti yönetimini ve Hasan Tunç beyi yanyana getirin gerçek ne ise ortaya çıkarınz
CEVAP: Değerli Okuyucumuz bu makaleyi yazmama neden olan Sayın Tunç'ın yazılı açıklamasıdır. Malatya Güncel Haberin siyasi haber katagorisinde bulabilirsiniz. (Murat Çelik)
Cengizhan
17 Haziran 2011 Cuma 23:08
Problem varsa teşkilat içinde tartışılmalı
Sayın Çelik eğer bir problem varsa teşkilat kendi içinde değerlendirmeli bunu internette yazarak MHP ye iyilik yapmıyorsunuz.Bu yazıyı okuyanlar MHP lilerin birbirine düştüğünü zannedecekler.Çok ağır bir eleştiri size asla katılmıyorum.
CEVAP: Değerli okuyucumuz Bizde aynı fikirdeydik, teşkilat sorunları dışarı yansıması hiç hoş olmadığı gibi sivil toplum kuruluşları aile yapısı gibidir AİLE MAHREMİYETİ olmalıdır. Yalnız benim yazdıklarım Prof. Dr. Hasan Tunç Beyin sorunları kamuoyuna taşıdıktan sonra kaleme alınmıştır. Bilginize. (Murat Çelik)
muharrem
17 Haziran 2011 Cuma 20:03
geçin onları
evet sayın editör geçin onları biz size mhple ilgili yani msabaşı haber değil takip ederek kaç haber yazdınız haaaa birde öyle her yorum istediğiniz cevabı yazmazsanız iyi olur bu sizin siteniz olur ama biz okuyoruz siz kafanıza göer yorum yapmayın.saygılar.
CEVAP: Haklısınız değerli okuycumuz tüm siyasi parti haberleri ajans haberleridir hiç bir siyasi partiyi takip edip haber yapmadık. abonesi olduğumuz ajanslardan bize servis edilan haberleri Sizlerle paylaştık. Makalelerime yazılan yorumlarda soru yöneltiliyorsa diğer yazarlarımızda da olduğu gibi cevap yazmak en doğal hakımmızdır. Saygılar (Murat Çelik)
muharrem
17 Haziran 2011 Cuma 18:54
nerdeydi haberler
sayın yazar ben kısa ve öz yazacam yaklaşık bir buçuk ay süren seçim atmosferini sitenizde haber olarak kaç kez mhp nin haberini yazdınız.şimdide ülkücü ve mhp yimi yorumluyorsun bir buçuk ay için de mhp yle ilgili kaç haber yayınladınız.saygılar.
CEVAP: Bunu öğrenmeniz çok basit. Arşivimizin arama motoruna MHP yazmanız yeterli olacaktır. Bilginize. (Editör)
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 532 69 51 İhlas haber Ajansı | Bahis Siteleri | Haber Yazılımı: CM Bilişim