Murat  Çelik

Murat Çelik

Olmadı Hoca(!)

A+A-

Malatya ve Malatyalılar, Sizi baş tacı yaptı, suskunluğunuz devam etseydi başımızın üstünde hep yeriniz olacaktı.
Ama şimdi…
Neyse son söylemem gerekeni ilk olarak söyledim, en azından içim rahat olarak yazıma devam edebilirim.
Sitemim, Malatya’daki İnönü Heykeli’nin nerede olduğunu bilmeyen biri olarak Millyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili adaylığına atanan Malatyalı olduğu söylenen Prof. Dr. Hasan Tunç’a.
Tunç Beyi geldiği ilk günün gecesi tanıma fırsatım oldu, dolu biriydi, anayasa hukukçusu olarak bilmesi gerekenleri bilen biri olarak tanıdım ve sordum “Niye Siz?”, büyüklerimiz böyle uygun gördü demişti.
Ben ise hep ithal adaylara karşı olduğumu belirttim. Madem büyüklerimiz böyle istemiş, büyükler istemişse bir bildikleri var diyerek, Malatya hakkında bilmesi gerekenleri söyledi(m)k, görmesi gerekenleri gecenin sabah yaklaştığı saate kadar gösterdik otomobille gezerek, çorbacı çıkışı.
Malatyalıların geleneğindendir misafiri baş tacı etmek, ettik.
Gazetecilik mesleğimiz gereği çok şeyi duyar çok şeyi biliriz. Kamuoyuna ne kadarını yansıtırız bildiğimiz duyduğumuzun çok fazlasını değil hatta en çok üçte birini. Diğerlerini arşivleriz arşivin büyük bölümü de hafızamızdadır.
Hafızamda arşivlediklerimden bazılarını Sizlerle paylaşmak istiyorum…

Sayın Tunç’un “sitem ve teşekkür” beyanatından sonra.

Sayın Hasan Tunç, Malatya’dan çok uzun süre kaldığı için Malatya’yı ve Malatyalıları bilmiyor. Milletvekili adaylığı için geldiği Malatya’da İnönü Heykeli’nin nerde olduğunu bilmeyecek kadar Malatyalıydı.
Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları’nın binasını da bilmiyordu, karşılayan olmaz saydı, turist misali soracaktı, nasıl giderim? Diye.
Hal böyle iken Hasan Tunç nereden bilebilirdi, Malatya Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları için canlarını veren Ülkücü Şehitleri,
Nerden bilebilirdi, Ülkücü Gazileri,
Nereden bilirdi cezaevinde yatan Ülkücüleri anasının bacısının merdiven temizliği yapıp mahkûm tutuklu evlatlarını beslediğini?
Bilemezdi tabi Ülkü Ocakları’nda evlerinden odun kömürü poşette filede getirerek ısınan Ülkücüleri.
Bilemezdi tabi Ramazan’da iftar Çadırından yemek getirip yiyen Ülkücü öğrencileri…
Bunları bilmemesi normal Ülkücü olunmaz Ülkücü doğulur.
Malatya’da Milliyetçi Hareket Partisi’nden Milletvekili olmak için Ülkücü olmak gerekir 9 Işık Doktrinini bilmek yetmez yaşamak gerekir. Çünkü Milli görüşümüzün adı “Dokuz Işık Doktrini”dir.
Belki iyi bir anayasa hukukçususundur yapmış olduğun meslek hakkında yorup yapamam ama Milliyetçi Hareket Partisi’ne sokmak istediği nifak tohumunu ekmene her türlü engel olurum.
Milliyetçi Hareket Partisi İl başkanından, ilçe yönetimine, kadın kollarından Asenalara, Ülkü Ocaklarından, Milletvekili adaylarına kadar herkes elinden geleninden fazlasını yaptı. Çoluk çocuklarının nafakasından artırıp Senin Milletvekili olman için harcadı.
Tüm bu ve seninde çok iyi bildiğin fedakârlıkları yaptılar inkârcılık yakışmadı Hoca.
Açıklamanda Dava Arkadaşlarım demişsin, Senin davan nedir bilmiyorum ama bildiğim tek gerçek var, Aday olarak atandığın Malatya’da etrafında olan herkesin davası 9 Işık Doktrinidir.
9 Işık doktrinlerini bilmiyorsan öğrenmen açısından yinelemek istiyorum:
1-Milliyetçilik
2- Ülkücülük
3- Ahlakçılık
4- İlimcilik
5- Toplumculuk
6- Köylücülük
7- Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik
8- Gelişmecilik ve Halkçılık
9- Endüstricilik ve Teknikcilik

Gördüğün gibi Hoca 9 Işık Doktrini’nde NİFAKÇILIK YOK.

İnan Rahmetli Başbuğ'un kemiklerini sızlattın, Hoca.

Bilmeden fayda var.

Aslında suç sende değil be hoca, senin akademik ünvanına aldanıp seni Malatya Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday olarak gösteren büyüklerimizde demek ki büyükler de hata yapar, medeni cesaret gösterip bir basın toplantısı yaparak yazılı olarak gönderdiklerini sözlü olarak söyleseydin, işte o zaman bu yazıyı yazma zahmetine girmezdim hoca.

Şayet medeni cesaretini toplayıp Malatya’ya gelirsen Atayurt Televizyonu’nda Canlı yayında Malatyalılara teşekkürü ve sitemi kendin söylersin.
Kapımız açık.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

32 Yorum