Murat  Çelik

Murat Çelik

Olmuyor ki söyleyesin

A+A-

Haftalardır Malatya gündeminde konuşulmak öte gitmeyen konu “Malatya Belediyesi"ndeki İmar Yolsuzluğu-Usulsüzlüğü”.

 

Konu ile ilgili ortaya atılan iddiaları başta Malatya Belediye Başkanı, Malatya Mimarlar Odası iddiada adı geçen kişiler açıkladı, izah etti.

 

Malatya Belediyesi"nde yıllardır konuşulup da üzerine gidilmeyen konu ile ilgili Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır kararlılıkla giderek hatta olayı derinleştirerek Malatya Emniyet Müdürlüğü"nden destek isteyerek suçlulardan bazılarının görevine son vererek adli mercilere sevk edilmesini sağladı.

 

Çakır"ın göreve geldikten sonra başlatmış olduğu Operasyon bitmedi hatta yeni başladı bile diyebilirim, çünkü soruşturma ve araştırma titizlikle devam ediyor.

 

Malatya Belediye Meclisinde sandalyesi az da olsa bulunan muhalefet partisi gerçi yıllardır sandalyeleri hep var ve hep de muhalefetteler.

 

Muhalif olmaları gereği yapılan iyi ya da kötü fark etmez gündeme alınan her konuda ret oyu kullanırlar. Destek olmaları gerektiği yerde dahi muhalefet gereğini yerine getiren meclis üyeleri hiçbir zamanda evet bu öneri yerinde bizde destekliyoruz demedikleri gibi bundan sonra da diyeceklerini tahmin etmiyorum. Her geçen gün azalan sandalye sayılarına yenilerinin ekleneceği korkusu hakim şu günlerde.

 

Hele, hele Başkan Çakır"ın korkusuzca başlatarak devam ettirdiği, İmar"da ki yolsuzluk ve usulsüzlükson bulduğunda eminim ki, usulsüz olduğu halde usulüne uydurularak verilen ruhsatlar hakkında da yapacakları vardır. İşte bu eyleme başlarsa Başkan Çakır eminim muhalefet partisinden birkaç salye daha bağımsız bölümüne alınacaktır.

 

Özelliklede Başkan Çakır, 1999 – 2009 yılları arasında imar ve ruhsat ile ilgili araştırma ve soruşturmasını devam ettirsin isterim.

 

Bakın işte o zaman asıl şenlik başlar.

 

Fazla derine dalmasına gerek yok Başkan Çakır"ın yalnız ve yalnız İnönü Caddesi boyunca yaptıracağı incelemede kimler hangi ruhsatla çalışıyor, hangi binalar hatırlı kişiler tarafından referans olarak gösterilerek ruhsat almış. Yıkılması gerektiği halde milyonlarca liralık yatırım yapılarak işletmeye açılmış, ruhsat verilmiş hepsi tek, tek otaya çıkacaktır.

 

Burada birinin diğerine suçu atması gerekmez, Malatya"da hemen her siyasi nüfuz kullanarak Malatya Belediyesi İmar Müdürlüğü"nde işini yaptırmıştır.

 

Tabii ki usulüne uydurularak…

 

Tüm bu nedenlerle tencere tavaya dibin kara diyemez derse, derse Başkan Çakır der çünkü henüz ateşle temas etmedi…

 

Saygılarımla.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

3 Yorum