Önder Er

Önder Er

Onlar hepimizin çocukları

A+A-

Ne fark ederdi ki isimlerinin ne olduğu. İsimleri farklı yaşadıkları VAHŞETTİ. Onlar Melekti, onların her biri bir çiçekti.  Hayalleri vardı, umutları vardı, sevinçleri vardı. Nereden bileceklerdi sapık bir düşünce yüzünden vahşete kurban gideceklerini. Nereden bileceklerdi ki hayatın daha ilk yıllarında böyle akıllara sığmayan olay yaşayacaklarını. Kelimelerim yetmiyor bu masum çocukların yaşadıklarını anlatmaya. Ama kin kusuyorum çocuklara vahşet uygulayanlara. Kendi kendimi kahrediyorum neden  bu çocukların ışığı söndü diyerek. Tek çare; Şeriat sistemini savunmuyorum ama İdam Yasasının bir an önce gelmesidir. Bu sapıkların yakalanıp dar ağaçlarında aleme ibret olsun diyerek asılmasıdır. Belki o zaman o masum çocukların Ruhları bir nebze de olsa rahatlamış olacaktır. 

Çocuklara Cinsel İstismarda bulunan ve vahşice katleden bu sapıklara gün yüzü bile gösterilmesi haramdır. İdam edilsinler ki bu canavarlar Akli dengesi bozuktur diyerek sokağa bırakılmasınlar, İdam edilsinler ki Kanunlarımızın açıklığından yararlanarak serbest bırakılmasınlar ya da bir kaç yıl yattıktan sonra dışarıya tekrar bırakılmasınlar. 
Siz Anne ve Babalar, siz mahallede oturan kapı komşuları, bizler, hepimiz artık sağ duyulu olalım. Bana değmeyen yılan bin yaşasın düşüncesinden kurtulalım. Çocuklarımıza gereken önemi vererek güvenli bir yaşamaları için sağduyulu olalım. Çocuklarımıza o masum kuzucuklarınızın kiminle konuşup konuşmayacağını, kimsenin bedenine dokunamayacağını öğretelim. En önemlisi çocuklarımıza tabiri caiz ise avazı çıktığı kadar bağırmayı öğretelim. Evet yanlış okumadınız bas bas bağırmayı öğretelim ki yanına yaklaşan sapıkların sapıklığından kurtulabilsin. 

Belki benim yazdıklarım sessiz bir çığlıktır. Benim çığlığım bu güne kadar sapıklıklara kurban giderek yaşama hakları elinden alınan çocuklarımızın çığlığıdır. Yeter artık son bulsun diyorum.  Hiç bir çocuğun başına böyle üzücü kahredici olayın gelmesini istemiyorum artık. Bunun içinde her bir vatandaşın üzerine düşen Sosyal sorumlulukları yerine getirmesini, Güvenlik Güçlerimiz Polis ve Jandarma ile sürekli irtibat halinde bulunmalarını hassasiyetle tavsiye ediyorum. 

Bir daha böyle çocuklara ve kadınlarımıza karşı işlenen vahşet olayı yaşamamak duası ile Saygılarımı sunuyorum.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

10 Yorum