Murat  Çelik

Murat Çelik

Onuru ile çalıştı, Onuru ile hak etti

A+A-

Malatya, 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinden sonra hareketlenmeye başladı ve bu hareketlilik tam gaz devam ediyor.

 

Görevden almalar, atamalar, tayinler, görevlendirmeler, yolsuzluk iddiaları, gözaltılar. Adliyelik olmalar, çamur at izi kalsın vs. vs. vs.

 

Nereye kadar diye düşünecek olursak, cevabını çok düşünmek gerekmez “Yeni Bir Skandala kadar” dememiz yeterli olur sanırım.

 

Bunu yaşadık birçok skandalla Malatya ülke daha doğrusu Dünya gündemine taşındı sağ olsun Değerli Siyasilerimiz tarafından.

 

Adam kayırma “olursa benim ki olsun” siyaseti ile Malatya"yı yerden yere vurdular.

 

Evet, O söz konusu siyasilerimiz şimdilerde dinlenme modunda, yeni gelenler farklı mı?

 

Hayır, hiç de bile “giden geleni aratır” deyimini teyit edercesine devam ediyor ve edecektir.

 

Vatandaşın en önemli konusu olan sağlık kurumlarında yapılan tırpanlama Malatya"yı nereye taşıyacaktır?

 

Sanmıyorum iyi bir yere taşısın!

 

Taşısa, taşısa kamuya ait hastanelerde yaşanacak daha doğrusu yaşanması yüksek ihtimal olan “görevi ihmalden doğacak ÖLÜMLÜ BİR VAKA” ya da usulsüzlük olur ve buda bizi Ülke gündemine taşır.

 

Sağlık Müdürü Sezai Demirel, emekliliğini istedi. Allah hayırlı etsin. Ne diyelim nitekim doktordur, illa makam mevki ile doktorluk yapılmaz daha verimli olacaksa özel kuruluşlarda da hizmet verir, burada sevindiğim bir konu “Sezai Demirel en azından Onuru ile görev yaptı, onuru ile gidecek kurumdan. Allah muhafaza ya seçim öncesi destek olmadı diye görevinden alsalardı. İşte o zaman olmazdı.

 

Dedim ya “Onuru ile çalıştı, Onuru ile çalıştığının karşılığı Emekliliğini hak etti.”

 

Siyasilerimiz keşke “adamına göre iş değil de, işe göre adam” ataması yapılmasına vesile olsalar, Malatya için çok daha iyi olur ve atamasına emeği geçenler Milletvekillikleri sonrası da gereken saygıyı görürler. Allah uzun ve sağlık dolu ömür versin bizleri temsil eden yedi milletvekilimizin de yaşı çok daha genç, önlerinde daha çok yaşam var her zaman milletvekili olmazsalar bile…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT