Önder Er

Önder Er

Operatör Doktor Murat AYKUT

A+A-

Uzun bir aradan sonra Malatya Güncel Ailesi olarak siz saygıdeğer okuyucularımızı saygı ve sevgiyle selamlayarak başlamak istiyorum. Bu paylaşımım biraz farklı bir konuda olup sonuna kadar okuyup bilgilenmeniz ileride sizde, ailenizde, akrabanızda ya da yakın bir çevrenizde oluşabilecek olumsuzlukta gönül rahatlığı ile çözüme kavuşabileceğiniz, sonuç alacağınız kendini mesleğine adamış adam gibi adam olan bir Sağlık Çalışanından yani Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Göz Polikliniğinde zor şartlara rağmen görevini layığı ile yapan,  Operatör Doktor Murat AYKUT’ tan söz etmek ve sizlerin huzurunda minnet duygumu bir kere daha sunarak teşekkür etmek istiyorum.

Malum birçok okurlarımız biliyor ama bilmeyenler için tekrar söylemek istiyorum, Malatya’ lı olarak Trabzon ilinde yaşıyorum. Yaklaşık olarak Bir buçuk ay kadar önce Malatya’dan yanıma gelen anacığımın sağ gözünde durup dururken görme kaybı yaşadık. Başımıza gelen bu üzücü endişe verici sağlık sorunu karşısında Trabzon ilinde Özel Hastane dahil olmak üzere gün içerisinde farklı beş ayrı göz doktoruna götürdüm. Hatta Malatya, Bursa, Ankara illerinde bile çaresizce Doktor arayışına girdim. Yapılan muayenelerde hastalık tanısı Retina Yırtılması sonucunda göz sıvısının bu yırtıktan içeriye dolarak görme kaybının oluşması yönünde idi. Buraya kadar tamam Doktorların teşhisi aynı. Hemen acil ameliyat olması gerektiği ancak ameliyat sonrasında gözün tekrar görüp görmeyeceği yönünde yarı yarıya bir olasılık söylenmesi üzerine tedirginliğimiz iyice arttı. Son olarak Numune Eğitim Araştırma Hastanesine randevu alarak Op.Dr. Neslihan TÜREDİ tarafından muayene edildikten sonra anacığımı da yanına alarak Doktor Murat AYKUT’ un yanına götürdü. Bu iki değerli hocamız tekrar birlikte muayene ettikten sonra beni ve annemi karşılarına alıp oturtup değerlendirmelerini bize anlattılar. Allah’ım Özel Hastaneye bile gitsek bu kadar ilgi ve alaka göremezdik. Doktor Murat Bey Ameliyattan önce gözün içerisine basınçlı gaz ile hava verip lazer ile kurtarabileceğini aksi bir durum olursa o zaman Ameliyat yapabiliriz demesi üzerine, içimizde öyle bir ferahlık ve güven oluşuverdi ki anlatamam sizlere. Ertesi gün anlatıldığı gibi bir operasyon ve akabinde haftada bir lazer olmak üzere üç hafta anacığımın gözüne lazer uygulaması yapıldı ve Allah’ın izni Hocamızın üstün gayretiyle yüzde doksan tekrar görme yetisine kavuştu. Muayene esnasında Doktorumuz Murat Bey’in yüzündeki o mutluluğu tarif etmek imkansızdı.

Amacım kendi sorunumu paylaşarak sizleri bunaltmak olmayıp, sizin de başınızdan böyle bir durum geçmesi durumunda tereddüt etmeden başvuracağınız,  Mesleğinde ve İnsanlığında on numara beş yıldız olan Hastalarına kendi Babası, kendi Annesi, kendi Kardeşi ve kendi Ailesiymiş gibi yaklaşıp teşhis ve tedavi uygulayan Operatör Doktor Murat AYKUT’ u tanıyarak hafızanıza kazımanız çözüm bulacağınız bir değerli Doktorumuzu sizinle paylaşarak vatandaşlık görevimi yerine getirmekti.

Meslek hayatınızda ve Kariyerinizde Başarılar Diliyorum Saygıdeğer Hocamız Opr.Doktor Murat AYKUT.

            Saygılarımla…..

                                                                                                                      Önder ER

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

4 Yorum