Murat  Çelik

Murat Çelik

Özür Borçluyum

A+A-

Geldiğinde Malatya gerçek anlamı ile tam bir kaos içerisindeydi.

 

Ard, arda yaşanan skandallar içme suyu- çocuk yuvası davası ve valilik binasında bomba vs, vs…

 

Tüm bunları Malatya Malatya"ya atandığı günden beri yaşamaya başlamıştı Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz

.

Ve tüm bunlar geri de kaldı, Vali Daşöz Amasya Valiliğine atandı, Amasya çok şanslı bir memleket diyebilirim.

 

Başarı dolu üçbuçuk yıla yakın süre içerisinde Malatya adını temize çıkarttığı gibi, Malatya"da başarılı Valiler arasına girip Malatyalıların gönlünde taht kurdu.

 

Şimdi geriye dönüp baktığımızda tek görünen Eğitimde başlattığı seferberlik ve kazandığı zafer gibi görünse de, göremediklerimiz çok daha fazla diyebilirim.

 

Yazıma başlarken aslında özürle başlamayı düşünmedim değil!

Murat Çelik olarak kamuoyu önünde Sayın Valimiz Halil İbrahim Daşöz"den özür dilemek zorundayım.

Ne için diyenleriniz olacaktır.

Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, 91000 Dev Öğrenci Kampanyası projesine başlattığı zaman ben Sayın Valimize bizzat ve köşe yazılarımda da iki okuldan fazlasını yapamayacağını, hatta biraz daha ileri giderek kimlerin bu kampanyaya destek olabileceklerini söylemiş ve yazmıştım. Bir okul Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere diğer kamu kurumları desteği ile diğerini de Malatyalıların desteğini alarak yapabileceği yönünde ısrarcı olmuştum.

 

Fakat Valimizin gayreti vede Malatya"nın desteği ile bu sayı 7 okula çıktı. Bu da yetmezmiş gibi 91000 Dev Öğrenci Şanımız, Şerefimiz, Gururumuz Şehit ve Gazilerimize 3 bina satın alıp hediye etti.

 

Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz göreve geldiğinden beri asli görevi harici yaptıklarının tümünü yazmaya kalksam yazı dizi olacağından eminim.

 

Eğitime verdiği önemin yanı sıra özürlü Vatandaşlarımızın önünde ki engellerin aşılmasında yaptıkları takdire şayandır. Valilik binasına girmek için bin bir zorluk çeken Özürlü Vatandaşlarımız kendilerine özel yapılan tekerlekli araç giriş rampasından, asansörüne olmak üzere birçok yeniliklerle tanıştı.

 

Doğal afetlere karşı zafiyeti olan kayısı ürününe alternatif ürün araştırma ve başarılı projeleri saymadan geçmem haksızlık olur.

 

Karda kışta yolda mağdur olan Vatandaşlarımıza ulaşarak, Devleti hissettirmesi bir başka güzellikti.

Valilik Basın Müdürlüğü kanalı ile Devlet Kurumları arasında ki iletişimi güçlendirerek Basın Kuruluşlarına bilgi akışını hızlandırdı.

 

Yazmakla bitmeyecek hizmeti Malatya"nın ve Malatyalının hizmetine sunan Valimiz Halil İbrahim Daşöz, Malatya ve Malatyalı Sizi hiçbir zaman unutmayacaktır.

 

Yolunuz açık olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

11 Yorum