Murat  Çelik

Murat Çelik

Pes Doğrusu

A+A-

Malatyaspor"un acı tablosu Sürmanşet Gazetesinin Haşim Karadağ ile yaptığı Röportaj da gün yüzüne çıktı.
Şimdi sıra Yetkili Kurumlarında vazifesini yerine getirerek söylenenlerin doğru yada yanlışlıklığı ortaya cıkarmalarına kaldı.
Malatyaspor"unson 7 yıllık gelir ve giderlerinin incelenmesini istiyor Sayın Haşim Karadağ!
Haklı olmasına haklı da….
Şimdiye kadar neden sustu bunu da açıkça söylemelidir.
Malatyaspor"un eski yönetimi yani Hikmet Tanrıverdi döneminde, İnönü Üniversitesi Rektörü Fatih Hilmioğlu ile aralarında yaşanan anlaşmazlık sonucu, İnönü Üniversitesi Rektörü Fatih Hilmioğlu “GOYGOYCU BASIN” diyerek Malatya Basının suçlamış ve bu suçlamaya Malatya Gazeteciler Derneği ve Malatya Gazeteciler Cemiyeti susmuştu, susmalarını o zaman anlamamıştım şimdi hala anlamış değilim!
Neden kabullenmişlerdi Rektör Hilmioğlu"nun GOYGOYCU BASIN suçlamasını, belki Malatyaspor"un 7 yıllık geçmişe dönük defterleri incelemeye alındığında bu suçlama netlik kazanacak olmasından Malatya Basını ve Temsilcileri susmayı yeğledi. Ve hala bu suskunluk Malatya Basınını zan altında tutuyor.
Sür Manşet Gazetesinde yayınlanan Röportajda, 60 ton et tüketildiğini açıklamış Haşim Karadağ. Pes doğrusu nasıl yenir 60 ton et?
Neyse kimsenin ne yediğinde gözümüz yok ama 1 kamyon (ortalama 20 ton) traktör yağını nasıl ve nerede kullanmışlar bunun hesabı zor verilir diye düşünüyorum. Ama derler ya minareyi çalan kılıfını hazırlar bu traktör yağını veren Değerli Yönetici eminim kılıf hazırlamıştır.
Gerçi 7 yıllık defterler incelendiğinde Haşim Karadağ dönemine ait hesap sorulması gereken bazı konularıda şöyle sıralarsak Defterleri inceleme gereği duyan Yetkililer şu konulara da hassasiyet gösterirlerse iyi olur kanaatindeyim;
*Şenol-Celil ve Hikmet Karaman ve diğer çalıştırıcıların Malatyaspor"a ne gibi getiri ve götürüsü oldu maddi açıdan?
*Bora ve Senkerik"in transferlerinde ki rakamlar ne kadardı?
*Kombine biletleri hariç seyirci ve reklâm gelirleri ne kadar? Nereye ve nasıl harcandı?
Tabi bu benim gibi sporla uzaktan yakından ilgisi olmayan kişilerin akıllarına gelen sorulardan bir kaçı, eminim Malatyaspor Sportif AŞ"nin defterlerini incelemeye gelecek Kurum Yetkilileri bu konulardan çok daha fazlasını incelemeye gayret göstereceklerdir.

Malatyaspor"un durumu içler acısı olduğu kadar da yüz kızartıcı şimdi Malatya yine bir olumsuzlukla eminim Türkiye gündemine gelecek ve bu durum geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız olumsuzlukları da beraberinde yeniden gündeme taşıyacaktır.

Malatya Basınına çok büyük görev ve sorumluluk düştüğü kanısındayım, en azından konularla ilgili gerçek haberleri yansız ve yorumsuz gündeme getirip kamuoyunu bilgilendirmemiz gerektiği kadar İnönü Üniversitesi Rektörü Fatih Hilmioğlu"nun GOYGOYCU BASIN tezini çürütmemiz gerektiği düşüncesindeyim.

Malatyaspor, nasıl kurtulur sorusuna da aklımın erdiğince bazı önerilerde bulunmak istiyorum, kabul görür yada görmez, kabul görmesi temennisinde bulunmak dileğimdir.
Malatya"da, Malatya"nın sıcak parasını kasalarına koyan 64 süper marketten Malatyaspor"a belli bir bütçe ayrılması Esenlik Marketler zincirinde olduğu gibi, Esenlik LTD. ŞTİ son 3 yılda 7 Milyon 075 bin YTL  ve Haşim Karadağ'ın başkanlığı süresince ise  2 Milyon 832 bin YTL vermişti.

Malatya"da bulunan Telekom, FEDAŞ, YİMPAŞ, AFRA, CARFOURSA gibi Yabancı kuruluşların Malatyaspor"a sponsorlukları gündeme getirilmeli., diye düşünüyorum.
Çaycının, simitçinin, öğrencinin, çırağın ustanın, esnafın, iş adamının destekleri göz ardı edilmemeli onlar zaten yeterince destek oldular ve olmaya da devam ediyorlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum