• BIST 108.489
  • Altın 151,139
  • Dolar 3,6704
  • Euro 4,3242
  • Malatya : 13 °C
  • Ankara : 18 °C
  • İzmir : 21 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • Elazığ : 19 °C
  • Adıyaman : 21 °C
  • Trabzon : 17 °C

Peşmerge başları PKK’nın hamisidir!

27.08.2011 16:40
Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Olağanüstü günler, olağanüstü manevi iklimler yaşanıyor.
Bir yandan alev alev yanan İslâm coğrafyası…
Diğer yanda kavrulan Afrika’da açlığa kurban verdiklerimiz...
Ve Ramazan ayının manevi ikliminde Kadir Gecesi, Ramazan Bayramı derken zaferler ayı Ağustos’u taçlandıran Büyük Zafer’in yeni bir yıl dönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramımız...
Olağanüstü günler ise ekonomideki sıcaklık ve Güneydoğu’da azıtan bebek katili örgüte karşı unutulan hava operasyonlarının sonuçları ile beklentiler...
Yazdım, yine yazıyorum; bebek katillerine aman dedirteceksek Kandil’in ikmal yollarının kesilmesi yani bir kara harekatı şart.
Bunu ifade ederken başarılı hava operasyonlarını küçümsediğimi hiç kimse sanmasın. Zaten küçümsenmeyeceği de örnekleri ile ortada...
Bombalar, bebek katillerinin başlarına yağarken onların hamileri feveran ediyorlar.
Neymiş efendim, bombardımanlarda sivil insanlar da ölmüşmüş...
Bir yandan Kuzey Irak’taki peşmerge başı Barzani, diğer yandan Bağdat’taki peşmerge başı Talabani ve güdümündeki hükümet, eli kanlı terör örgütünden farksız, şerefli Türk Ordusu’nu suçlamaya kalkışıyorlar.
Kuzey Irak’ta gerçekleştirilen hava operasyonları sırasında “yedi kişilik bir aile yok edilmişmiş...”
Bundan önceki yazımızda yazdık yine tekrarlayalım. Barzani’den de Talabani’den de Türkiye’ye dost olmaz. Ankara’ya her gelişlerinde bunların ayaklarının altına kırmızı halılar serilmesi, şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaktadır.
Bir araç enkazının Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyonuyla ilişkilendirilmesinin palavra olduğu Genelkurmay kaynakları tarafından açık seçik ortaya konmuştur.
Kanıtlar ortadadır, bu kanıtlar karşısında peşmerge başlarının kendine gelmeleri; “düzmece, PKK propagandası”na alet olmamaları Türkiye’nin beklentisidir.
Ama görünen odur ki, Barzani denen peşmerge başı, hala açıklamasından geri adım atmamıştır. Irak Dışişleri Bakanlığı da nasıl PKK propagandası yaptığının ortaya çıkmasına rağmen sessizdir ve Irak Dışişleri Bakanlığı’nın resmi sitesinde iddia hala çıkarılmamıştır.
Bu durum da ortaya şu gerçeği bir kere daha suratımıza tokat gibi yapıştırmaktadır.
Peşmerge başları, PKK’nın hamisidir!
***
Büyük Zafer’in yıldönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramı ve mübarek Ramazan Bayramını birlikte kutlayacağız. Türk’ün tarihindeki bu önemli günün kutsal bir bayrama denk gelmesi ne güzel...
Günü en büyük Türk Mustafa Kemal Atatürk’ün, 30 Ağustos ile ilgili birkaç sözü ile taçlandıralım:
• Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir.
• Memleketimizi esir etmek isteyen düşmanları behemehal mağlûp edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır.
• Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir.
• Türk Neferi kaçmaz, kaçmak nedir bilmez. Eğer Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz, derhal kabul etmelidir ki onun başında bulunan en büyük kumandan kaçmıştır.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
İhsan KALENDER
30 Ağustos 2011 Salı 23:23
OLMASI GEREN OLDU!..
Sen TÜRK isen,BEN DE KÜRDÜM denildi.BİR TÜRK CİHANA BEDELDİR denildi!..Bir KÜRT neye değer denildi!..IRKDAŞLIK ve MİLLİYETÇİLİK ön plana çıkınca,herkes yerini arayıp buldu.ŞOVENİST SÖYLEMLER çıldırttı!..BARZANİ de TALABANİ de IRKDAŞLARINA sahip çıktı.Niyesi mi var?...NEDENLERİMİ var?..türk türk İSE kürt DE kürttür!..NE MUTLU TÜRKE iken YAZIKLAR olsun KÜRTLERE oldu!..Kısacası IRKDAŞLIK İSLAMA ters iken,TÜRKÇÜLERE doğru gibi geldi!..EKDİĞİMİZİ BİÇİYORUZ DOSTUM!..DÜŞMANI BİZ DOĞURDUK BİZ!..ATATÜRK öyle demişti böyle demişti ama ATEŞİ bize düştü.!. RAHMETLİ ÖZAL;**ATATÜRKÜN HER SÖZÜ TANRI BUYRUĞU değildir** DEMİŞTİ ama biz bildiğimizi EZBERLERİMİZİ okumaya devam ettik.Şimdi ne oldu?..BARZANİ TALABANİ KÜRT olduğu için KÜRTLERİ dolayısıyla PKK yı destekleyip barındırdı. Bana,ÇOK DOĞAL GELİYOR.AKSİNİ İDDİA EDEN VARMI?
İhsan KALENDER
30 Ağustos 2011 Salı 11:31
TÜRK OLMAK YETER Mİ?..
Ya da MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET DAMARLARIMIZDAKİ ASİL KANDA MEVCUT MU?..Ya da TÜRK olmayanların kanı SAHTE Mİ?..TÜRK NEFERİ KAÇAR MI?..KAÇAR İSE KUMANDANI ONDAN ÖNCE Mİ KAÇMIŞTIR?..KUMANDANI KAÇARSA NİYE KAÇMIŞTIR?..Sevgili ŞAHİNBEY gardaşım,ZAFERLER İNANÇ VE İMAN ile çok yakından ilintilidir.O NEFERİN,O KUMANDANIN KALBİNE İMAN girmedikçe işe yaramaz.İLLA DA İMAN ŞART.Bakınız İSTİKLAL ŞAİRİ ne de mükemmel demiş;**İMANDIR OL CEVHER Kİ NE BÜYÜK/İMANSIZ OLAN PASLI YÜREK SİNEDE YÜK**..Yıllardan beri şu veya bu iletişim yoluyla DEJENERASYONA MARUZ kalmış TÜRK GENÇLİĞİ,TÜRK İNSANI MANEVİ PERFORMANSINI ciddi ölçülerde ziyan etmiştir.TÜRKİYEDE ki HALKLARIN çoğunda bu DEFORMASYON yaşanmaktadır.TV dizilerimiz NARKOTİK GİBİ insanlarımızı uyuşturmuştur.SALT TÜRK olmak falan yetmez!..İMANLİ hatta TAHKİKİ İMANLI TÜRK gerek.Peki nasıl halledilecek bu İMAN sorunu?..SAYFİYE YERLERİNDE YAN GELİP YATANLARIN,PLAJLARDA KEYİF ÇATANLARIN,KEYİF DİZİLERİ İZLEYEREK zaman geçirenlerin işi değildir sorunu çözmek!..SİSTEMİN maarif zaafını görmek gerek!..EĞİTİM şartsa İMAN FARZDIR.HEM DÜNYA HEM DE EBED için!..Peki kim bu çıkmazları çözer?..Kısa cevap;***KUR'AN ŞAKİRTLERİ***..TÜRKLÜĞÜMÜZÜ İMAN VE İSLAM İLE TEZYİN ETMEDİKÇE OLMAZ.
Şahinbey
29 Ağustos 2011 Pazartesi 15:11
İnanmak...!!!
Atatürk inanmıştı. İşgalcileri ülkeden kovacak yeni bir Türk Devleti kuracaktı. Sakarya Cephesi çökmüştü. Başkentin Kayseriye taşınması tartışılıyordu. Fakat o inançlı insan...Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. vatanın her karış toprağı vatandaş kanı ile ıslanmadıkça terk olunamaz...Herkes şaşırmıştı ama Atatürk kararlı idi, taviz vermedi. Ölüm-Kalım savaşı başarılmıştı. Bir gazeteci sorar Paşam o kararı verirken tereddüt ettiniz mi? Cevap hayırdır. Çünkü diyor; biz Ya İstiklal, Ya Ölüm şiarı ile yola çıktık. Peki kaybetseydiniz diye sorunca; sokak sokak yok oluncaya kadar savaşacaktık. Gazeteci zorlayınca; diyor ki; kaybetseydik ölecektik. Ya İstanbul hükümeti bizi yakalayıp asacaktı, ya Yunanlılar yakalayıp öldürecekti, ya da Türk Milleti başarısız olduğumuz için bizi cezalandıracaktı. Biz şerefimizle çarpışarak ölmeyi seçmiştik. Ya bugün... Bize dedelerimizin emanet ettiği Bağımsız Türkiye Cumhuriyetine hakkıyla sahip çıkabildik mi...??? 1920 lerin o Milli Ruhunu taşıya biliyormuyuz. Yola yürümesini bilmeyen peşmergelere Ağabey, Amca diyecek duruma gelmişiz. Hergün birçok eve ateş düşüyor. Şehit cenazelerini o kadar kabullendik ki Türk Milleti olarak tepki dahi veremiyoruz. Bu biz miyiz diye bazan şüpheye düşüyor insan...
Hakan
28 Ağustos 2011 Pazar 18:04
tebrikler
sizi yazınız için tebrik ediyorum.
Reis Salim Mersin
27 Ağustos 2011 Cumartesi 20:31
Vatandaşa BİBER gazı bunlara ŞİRİNLİK
Ramazan Bey benim kendi görüşüm olarak Ülkücü Hareketin Ülkü Erleri hariç herkes çok eyi uyuşturuldu birileri hadi canım sende diyebilir ama peşmerge başları talabani ve barzani denen Türk düşmanları ülkemize geldikleri zaman ayaklarının altına kırmızı halılar döşeniyor bu uyuşan kişilerden tıss yok yahu kardaşım bunlar kim ki bu kadar ilgi gösteriyorsunuz niye anlamamakda israr ediyorsunuz ülkemizin başına bela olan terör ve yandaşlarına sahip çıkan ve her platformda savunan bu peşmergeler değilmi daha geçenlerde yapılan hava hareketini eleştirip top yekün pervarsızca demeçler vermedilermi bunca yapılan yanlışlardan sonra halen kırmızı halılar döşeniyorsa bu işte bir bit yeniği var derim Mübarek ayda elliye yakın şehit verdik ocaklara ateş düştü bunun sorumluları halen görev başında bıçak kemiğe dayandı yok sözün bittiği yerdeyiz falan filan hep hikaye anlatıp duruyorlar Ozan Arifin bir sözü var HASMI OLAN VURACAK kardaşım kimse bilinen gerçekleri saklamasın uyuşturulanlarda tez zamanda tedavi görsünler ve artık gerçeklerle yüzleşip ÜLKÜ ERLERİNİN yanında yer alsınlar
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim