Murat  Çelik

Murat Çelik

Polemikler çözüm üretmez

A+A-

Malatya İnönü Üniversitesi"nin içinde bulunduğu durum, Turgut Özal Tıp Merkezi"ne gidenlerin çıplak gözle görebileceği şekilde aleni. Personel yetersizliğinden doğan sıkıntı servislerin kapatılması ile berberinde gelen sorunlar bunlar biran önce çözümlenmesi gerekli iken, geçtiğimiz dönem AK Parti Milletvekili Münir Erkal ile İnönü Üniversitesi Rektör Fatih Hilmioğlu arasında ki Polemik, Doğu"nun Yıldızı olması gereken Kurum Siyasetçilerin yarattığı kısır çekişmelerden dolayı bir türlü parlayamadı.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi elde ettiği başarı, Ülke gündeminde ve Tıp Dünyasında önemli yer teşkil etmesine rağmen Malatya"lı siyasetçiler tarafından rağbet görmüyor.

Tüm bu olanlara Malatya seyirci kalmaktan öteye gidemedi.

Eğitim ve Öğretim Kurumu, Malatya"nın dışarıda Prestiji olarak değerlendirilmesi ve her zaman övünç kaynağımız olması gerekirken, her fırsatta yıpratılmaya çalışılıyor.

Kime ne getirisi olabilir yaratılan polemiklerin bunu anlayana aşk olsun.

Gündeme icraatları ve yaptırımları ile gelmesi gereken, vaatlerini yerine getirmesi beklenilen siyasetçiler her olur olmaza yorum yapmaktan kaçınıp, işlerine baksalar buda şuanda işsizler ordusu her geçen gün artan ilimiz için çok daha yararlı olur.

Geçtiğimiz yıllarda her fırsatta eleştirilere maruz kalan İnönü Üniversitesi “Yönetici”leri hiç mi iyi bir şey yapmadı? diye düşünecek olursak, yapılan icraatların hiç de es geçemeyiz.

Düşünceme göre hiçbir başarı elde edemediğini varsayalım desek dahi “İnönü Üniversitesi” yıllardır “Huzur” içerisinde eğitim veren kuruluşumuzdur!

Ülkemizin içinde bulunduğu siyasi kaos ortamında herhangi bir terör olayının olmaması, ilimiz için en büyük saygınlıktır diye düşünüyorum.

Malatya İnönü Üniversitesinde yaşanan ve göründüğü kadar da kolay çözümlenemeyecek olan Personel Sorunu el birliği ile çözüme kavuşturulması Malatya açısından hayırlı olacaktır.

Turgut Özal"ın anısı hatırına da olsa Siyasilerimiz bireysel ve siyasi düşüncelerini bir yana bırakıp acilen Personel sorununu sıkıntı olmaktan çıkartmalıdır.

Siyasi kadrolaşmanın yarardan çok zarar getirdiği, ilimiz sağlık kurumlarında yaşanan sıkıntılar bunun en bariz örneğidir.

Siyasetçiler, “Sağlık Kurumları başta olmak üzere Eğitim, Spor ve Emniyet” Kurumlarında siyasi atama yerine hak edeni hakkaniyet çerçevesinde değerlendirip atanmalarına yardımcı olmalıdır.

Malatya hiçbir şekilde “siyasi” kadrolaşmayı kaldıracak durumda olmadığı gibi “bir, bir ardına kapatılan fabrikalarla” ek olarak ilimize aratacak işsizlik ordusuna el birliği ile çözüm bulmaları gerekmektedir.

Geçtiğimiz dönem siyasiler ile İnönü Üniversitesi Yönetimi ile yaşanan sıkıntıların yaşanamaması dileğimle…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

2 Yorum