Murat  Çelik

Murat Çelik

Provokasyonlara hazır olun

A+A-

11 Nisan 2011 günü siyasi partiler 12 Haziran 2011 günü yapılacak seçimlerde adaylarını açıkladılar.

Memnuniyetle karşılanan milletvekili aday listeleri kadar memnuniyetsizliklerle karşılanan isimler bir hafta geçmesine rağmen gündemde tüm sıcaklığı ile yerini koruyor ve bu sıcaklık bir müddet daha devam edecek gibi görünüyor.

Aday adaylarının tümünü mutlu etmek imkansız, bu gerçeği bir çok aday adayı kabullendi diyebiliriz. Kabullenmeyen kesim aslında aday adaylarına umut bağlayanlar diyebiliriz...

Aday adayları etrafında pervane olan bazı kesimler hepsi ayrı ayrı beklenti içerisinde oldukları için listeler açıklandıktan sonra sindiremediklerinden saldırgan tutum içerisine girdiler.

Aday adaylarının bağlı olduğu siyasi partiler aleyhine anti-propaganda başlattılar. Birçoğu parti dışında olan pervane kanatları şaşkınlık ve umutsuzluğa düştükleri için sağa sola çarparak dönmeyi deniyorlar. Bir müddet sonra çarpmaların şiddeti düşünce duracaktır.

Aday adayı etrafında olan pervane kanatçıklarının bir çoğu resmi kurumlarda görevliler yani resmiyette siyaset yapma gibi bir lüksleri yoktur. Ellerinden geldikçe bulundukları konumda itibari ile aday adaylarını yüz üstü bırakanlara karşı aleyhte anti-propagandaya devam ediyorlar.

Malatya’yı ve Malatyalıları bilmeyen bu aday adayı pervaneleri zaman, zaman provokatörlük yapmayı da deniyorlar ve önümüzde ki günlerde de devam edecektir.

Allah’tan bu tür provokatörlere aldanıp hata yapacak siyasi parti yetkilisi ilimizde bulunmuyor. Aklıselim düşünüp akılcı bir yaklaşımla karar veriyorlar.

Bunun en güzel örneğini bugün yaşadık.

Müftülükten bihaber Cami İmamı ile…

Bildiğim ve tanıdığım kadarı ile Sayın Müftümüz bu konu ile ilgili soruşturmasını en kısa zamanda yapar ve gerekeni uygular.

Diyanet İşleri Başkanlığı "İktidar ve Muhalefetten yani Siyasetten Arınmış" bir kurumdur.

Nitekim Diyanette görev yapanların maaşı Vergilerimizle karşılanıyor.

Ne iktidar nede muhalefet partileri tarafından karşılanıyor.

Yandaşlığa gerek yok.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

6 Yorum