C.Cemil NAYMAN

C.Cemil NAYMAN

Rahmetli abimi her zaman arıyorum

A+A-

Merhaba değerli Malatya Güncel okurları.

Bugün saygı değer abimin Murat Çelik'in vefatının 3. yılındayız. Bizlere emanet ettiği kendisinin gözü gibi baktığı bu siteyi daha iyi yerlere getirmek için çalışıyoruz. her zaman siteye giridiğim an aklıma hep geliyor Murat abim. Her zaman anıyorum. Murat abimin yanında uzun yıllar geçirdim, hiç bir zaman pişman olmadım. Bir tane büromuz vardı beraber kalıyorduk. O zamanlarda bana hiç bir şey söylemiyordu hastalığı konusunda. Cemil ben iyiyim şekerim yükseldi hep ondan oluyor bu rahatsızlıklarım diyordu. Bazen oluyordu sabaha kadar bakıyordum abime birşey olmasın diye, rahatsızlanmasın diye. Çünkü bana hiç bir zaman yanında çalışan bir eleman olarak görmüyordu. Bir evladı gibi bana sahip çıkıyordu. Murat abimin hakkını hiç bir zaman ödeyemem.

Vefat etmeden 3-4 ay önce beni evime göndermişti. Sen git evde çalış zaten her şeyimiz internet üzerinden diyordu. Ama ben ısrarla ne oldu abi, bir sorunmu oldu, hastamısın dedim. Yok oğlum sen git evinde çalış bende hastanede yatacam zaten diyordu. Ya ben nerden bileyim kanser olduğunu, hiç söylemedi bana üzülürüm diye. Kalp rahatsılığımı da bildiği için hiç söylememiş bana. Aradan 2 ay geçmeden eve geldiler Murat abi seni çağırıyor diye, bende korktum ne oldu birşey mi oldu Murat abime diye. Arabaya binip gidene kadar yine bana birşey söylemediler. Arabayla seyrederken Cemil Murat abin vefat etti dedi. Sanki üstüme kaynar su boşalttılar. Defnedilirken bile cesaret edip bakamadım. Çünkü halen inanamıyordum öldüğüne, Allah'ım kabre giren Murat abim mi diye ağlıyordum. Defnedildikten sonra 1 saat mezarının başından ayrılamadım. Gönlüm el vermedi. Şu an bile bu kelimeleri sarfederken ellerim titriyor inanın yani.

Murat abimin vefatından sonra iç güzar kişiler ortaya çıkmaya başladı. Arkasından bir sürü laf söylenmeye başladı. MALAT GÜNCEL HABER SATILDI, MALATYA GÜNCEL HABER BENİM ARTIK, MALATYA GÜNCEL HABERİ BEN ALACAM, gibi saçma sapan laflar ortaya attılar. O lafları söyleyen kişilere çok güldüm gerçekten. Hiçbirinin şerefi namusu kalmamış. Vefat edeli 2 gün olmadan böyle lafları duymak da bir yandan beni üzdü değerli okuyucular.

Buradan tekrar söylüyorum. Ben hayatta olduğum sürece bu emanete sahip çıkacağım. Hiç kimse oturduğu koltukdan kalkıpda orası, burası benim diye sevinmesin. Şurda 3 sene geçti ama halen yukarıda bahsettiğim laflar kulağıma gelmeye devam ediyor yani. Murat abimin yanında kuzu kesilenler şimdi bize aslan oldular. Onlara sesleniyorum ki "BEN VE UĞUR ÇELİK OLDUKTAN SONRA İSTEDİĞİNİZ KADAR HAVLASANIZ BİLE BİRŞEY DEĞİŞMEZ. ASLANLARI KEDİ ETMEYİ MURAT ÇELİK ABİMDEN ÖĞRENDİM YANİ SİZ HİÇ MERAK ETMEYİN."

Herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.
SAYGILAR...

10400359_123164011177_7106764_n.jpg10400926_10153949933491178_8461494845355736773_n.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

22 Yorum