Önder Er

Önder Er

Ramazan Bayramı

A+A-

On bir ayın Sultanı olan Ramazan ayını Allah'ın izni ile eda ettik. Bunun sonucunda da Ramazan ayının mükafatı olan Ramazan Bayramını kutlamaya başladık. Allah'ım herkesin tutmuş olduğu orucu, yapmış olduğu ibadetleri ve yaptıkları yardımları kabul eylesin inşAllah. Şahsım adına bu Ramazan Bayramını tam anlamı ile kutlamaya içim elvermiyor. Çünkü bu Bayram Şehitlerimizin Onlar Vatanı, Bayrağı ve Milleti için canlarını hiçe sayarak seve seve Şehitlik mertebesine ulaştılar. 
Son dönemde bu Vatan için Canlarını veren  Şehit Onbaşı İbrahim ALICI, Şehit Uzman Onbaşı Ali YILMAZ, Şehit Uzman Onbaşı Yasin ÇUBUK, Şehit Uzman Çavuş Mehmet TAŞHAN ,Şehit Piyade Teğmen Raşit AYDIN, Malatyalı hemşehrimiz olan Şehit Yarbay Songül YAKUT ve ismini burada zikredemediğim binlerce Şehitlerimiz Allah'ın Rahmetine kavuşmuş olmasalardı bizler bugünümüzü yaşıyor yarınımızı yaşayacak olamayacaktık. Şimdi bu Şehitlerimizin ocaklarında bir üzüntü bir yokluk hissi ve burukluk varken ben nasıl tam manası ile Bayramı kutlayayım. Şehit ailelerinin acısını onların yanında olup birlikte paylaşmazken ben nasıl Bayram yapayım. Satırlarımı ilk okuduğunuzda belki size anlamsız gelecek belkide umursamayacaksınız ancak içten okuduğunuz zaman kendinizi onların yerine koyup da düşündüğünüz zaman eminim ki sizlerde benim gibi düşünceye hasıl olacaksınız. Evet bu Vatan kolay kazanılmadı. Daha gençliğinin baharında olan 9-10 yaşlarında ki çocuklarımızın sayesinde, çocuğunun kundağını çıkartıp top mermisi zarar görmesin diye o soğukta çocuğunu ikinci plana atarak kundağı top mermisine saran analarımızın ve yediden yetmişe kadını ile erkeği ile birlikte üstün mücadele verilerek Kurtuluş savaşı sonrasında kazanıldı. O zamandan beri Şehit verdik halen veriyoruz ve daha da vereceğiz. İşte bu yüzden Şehit Ailelerini yalnız bırakmayalım. Çevrenizde oturan şayet oturan yok ise araştırıp en azından tanımasak bile bir şehit ailesinin kapısını çalalım. Onların bu  hayatta yalnız kalmadıklarını yetiştirdikleri Şehit evlatları sayesinde bu Vatanın ayakta kaldığını hissettirelim. Hissettirelim ki bir nebzede olsa da acılarını hafifletip onlarla birlikte olduğumuzu hissettirelim. Bir düşünün aslında o kadar zor bir olay değil bu Şehitlerimiz için bir minnettarlık duygusunu yaşamaktır.
Buradan bütün Şehitlerimize Allah'tan Rahmet ailelerine ve yakınlarına sabır ve metanet diliyorum. Bütün İslam aleminin ve Müslüman kardeşlerimiz burnunun bile kanamamasını yönünde dua ederek onlarında Ramazan Bayramını Kutluyorum. Küslerin ve dargınların barıştığı saygı ve sevginin bol olduğu bir Bayram geçirmeniz dileğiyle; 
Ramazan Bayramınız Mübarek olsun siz Saygıdeğer Malatyalı Hemşehrilerim.
Saygılarımla...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

10 Yorum