Murat  Çelik

Murat Çelik

Rektör seçimi 'analizi'

A+A-

REKTÖR SEÇİMİ “ANALİZİ”

Rektörlük Seçimi "AK Parti Temayül" Yoklamasını Hatırlattı
Malatya İnönü Üniversitesi’nde rektör adayı belirleme seçimi yapıldı.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Olacaklar aslında belli, bundan sonra YÖK tarafından yapılacak değerlendirme sonrası ilk üç isim Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sunulacak ve Gül ehliyet, liyakat ve becerileri göz önüne alarak atamasını yapacak.

SEÇİM GEREKLİ Mİ?

Bence seçim gereksiz, boşa zaman kaybı.

Yaklaşık 3 aydan beri akademik kadro seçim propagandaları ile oyalandı. Madem atama yapılacak ne gereği var bu tür seremoniye?

AKADEMİSYENLER NEYE GÖRE SEÇER?

Evet, akademisyenler neye göre seçimini yapar sorusuna verilecek yanıt basit(!)

-Akademisyenler şehrin geleceği ve bağlı bulunduğu üniversitenin geleceği veya gelişmesi için değil kendi menfaatleri doğrultusunda oy kullanır ve bu da en doğal haklarıdır. Diye düşünüyorum.

Hal böyle iken de seçim sonucu beklenen olmuştur.

AK PARTİ TEMAYÜL YOKLAMASINI HATIRLATTI

Prof. Dr. Cemil Çelik’in sonu inşallah 2011 Yerel Seçimlerinde Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri iken görevinden istifa ederek, temayül yoklamasında en çok oyu alan Sami Er, AK Parti Genel Merkezi yöneticileri tarafından “bulunduğun makam için değil de kendi geleceğin için çalışma yapmışsın” denilerek kabul görmemişti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, atama öncesi yapacağı değerlendirme sonrası adaylardan bir başkasını ataması halinde şaşırmamak gerekir, diye düşünüyorum.

BEN ŞAŞIRMADIM

Şahsen ben şaşırman, Rektör Çelik’in görev yaptığı 4 yıl içerisinde kimlere ve nasıl kadro verdiği ve hatta seçim arifesinde kimlerin yakınlarına kadro verdiği ve seçildiği takdirde kimlerin yakınlarına oy vaadi karşılığı kadro sözü verdiğini net olarak biliyorum.

Bekleyip göreceğiz…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT