• BIST 102.814
  • Altın 226,891
  • Dolar 5,3152
  • Euro 6,0312
  • Malatya : 5 °C
  • Ankara : -1 °C
  • İzmir : 8 °C
  • İstanbul : 8 °C
  • Elazığ : 4 °C
  • Adıyaman : 8 °C
  • Trabzon : 9 °C

Rivayetten mücizeye Lokman Hekim Öğretileri

12.11.2018 22:05
Ünsal Akbulut / Araştırmacı - Yazar

Ünsal Akbulut / Araştırmacı - Yazar

KİTABI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

RİVAYETTEN MUCİZEYE LOKMAN HEKİM ÖĞRETİLERİ

1.BÖLÜM,GİRİŞ;

GELENEKSEL,ÖNLEYİCİ,YADA TEMEL TIP GİBİ BİNLERCE İSİMLE ADLANDIRILMAYA ÇALIŞILAN,KANSER DAHİL AKLINIZA GELEBİLECEK TÜM KRONİK HASTALIKLARA SAHİP 100 DEĞİŞİK HASTADAN,42 SİNDE TAM ANLAMIYLA BAŞARI SAĞLAYAN,GERİ KALAN 58 HASTADA,  % 40 İLE % 90 GİBİ BİR ORANDA BAŞARILI,

HİÇ BİR HASTALIĞI OLMAYAN İNSANLARIN, YAZ VE KIŞ AYLARINA GİRERKEN BİRER SET YAPTIKLARIN DA,CİLTLERİNDE Kİ YENİLENME, SAÇLARINDA Kİ GÜRLEŞME,NEFES ALIP VERMEDE Kİ KALİTENİN ARTMASI VE MEVCUT GÜÇLERİNİN İKİ KATINA ÇIKMASINI SAĞLAYACAK,BİR KÜR İLE KARŞI KARŞIYASINIZ.

İNSANLARDA OLUŞAGELMİŞ KRONİK HASTALIKLARI 14 İLE 250 GÜN ARASINDA VÜCUNUZDAN SÖKÜP ATABİLECEK, YERYÜZÜNDE EŞİ BENZERİNE DAHA RASTLANILMAMIŞ,BİNLERCE YILLIK LOKMAN HEKİM ÖĞRETİLERİNİN SIRRINI BU UZUN SOLUKLU YAZIMIZDA AÇIKLAMAYA ÇALIŞACAĞIZ.

    GÜNÜMÜZ GEN VE GENOM TIBBININ ÇOK ÖNEM VERDİĞİ,DNA HASARINI TAMİR ETMEK ÜZERİNE, DÜNYADA BİRÇOK ARAŞTIRMALAR YAPILMAKTA VE OLDUKÇA OLUMLU GELİŞMELER DE TÜM DÜNYA İLE PAYLAŞILMAKTADIR.

İNSAN ÖMRÜNÜ ÇOK AMA ÇOK UZATACAĞI İÇİN,EMBRİYONİK KÖK HÜCRE ÇALIŞMASI,DÜNYADA BİR ÇOK ÜLKEDE OLDUĞU GİBİ ÜLKEMİZDE DEYASAKTIR.

BİLİM İNSANLARI AŞAĞIDA ANLATTIĞIMIZ İSİMLER ALTINDA, BU İŞİN KEŞFİNİ DENEK HAYVANLARI ÜZERİNDE YAPMIŞ, ANCAK,İNSANA NAKLİNİ GEREK DENEYSEL,GEREK ÖDENEK VE GEREK KANUNLAR ÇERÇEVESİNDE BAŞARAMAMIŞLARDIR.

BİZ BU SÜRECİ DÖRT BİTKİ İÇİNDEN ALARAK YAPTIĞIMIZ İÇİN KONUNUN,KANUNİ ENGELİ YOKTUR,VARSADA BU ÜLKEDE ZEYTİNYAĞI,SARIMSAK,KETEN TOHUMU VE ÇÖREK OTUNUN YASAKLANMASI GEREKMEKTEDİR.

ŞİMDİ SİZLERİ SÖZÜN BİTTİĞİ YERE GÖTÜRMEK ADINA, BAZI AÇIKLAMALAR YAPARAK, İNSANLIĞA YAPILABİLECEK EN İYİ HİZMETLERDEN BİRİ İLE BAŞ BAŞA BIRAKALIM.

İLK BAŞLARDA, BİLİMSEL BİR YAPIYA ULAŞMAK İÇİN,NASIL OLUR DA BİTKİLERDEN YOLA ÇIKILIR MANTIĞI KAFANIZI KARIŞTIRABİLİR.

EVET MUCİZELERİNİ GÖREN BİLİM İNSANLARI BENİM GİBİ HAYRETİNİ GİZLEYEMİYOR.İLK BAŞLARDA ADINI KOYAMADIĞIMIZ İÇİN, ABİMİ ÇOK GÜLDÜREN "NE BULDUĞUMUZU BİLMEMEK" GİBİ BİR DURUM ORTAYA ÇIKIYORDU.

GÜNLER GEÇTİKÇE VE İYİLEŞEN İNSANLARI GÖRDÜKÇE, KURTULAN İNSANLARIN DESTEĞİ İLE BAZI ANALİZLER YAPTIRABİLDİK.

BAZI ÜNLÜ BİLİM İNSANLARINDAN BİLGİ ALDIK VE DENEYİMLERİNDENFAYDALANDIK,İŞİN UCUNDA TEK KURUŞ ÇIKARIMIZ OLMAMASINA RAĞMEN  BİZLER BU ÖĞRETİLERİ AŞAĞIDA BİLGİNİZE SUNDUK.

HİÇBİR ŞEYİ GİZLEMEDİK,YAŞADIĞIMIZ HERŞEYİ ULAŞTIĞIMIZ HER TÜRLÜ BİLGİYİ YAZIMIZDA PAYLAŞTIK.AMA BİZ BU İŞİ BURAYA KADAR GETİREBİLDİK.

YANİ SİZİN ANLAYACAĞINIZ BİZ YOLUN YARISINDAYIZ.ALLAH BU YOLU BİZDEN SONRA GİDEBİLECEK, GERÇEKTEN ZEKİ, FEDAKAR KENDİNİ İNSANLIĞA ADAMIŞ BİLİM İNSANLARINI KARŞIMIZA ÇIKARMAYI NASİP ETSİN.

DEVLET BÜYÜKLERİ,BİLİM İNSANLARI ÇOK KAPI ÇALINDI EMİN OLUN, ÜLKEMİZDE Kİ SAĞLIK SİSTEMİNDE BULUNAN SPONSOR FİRMALAR SICAK BAKMAYACAĞI İÇİN YARDIMCI OLUNAMIYOR.

CANAN KARATAY HOCAMIZIN BAŞINA GELENLERE  BAKTIĞINIZDA BENİM NE DEDİĞİMİ ÇOK İYİ ANLARSINIZ.

ASLINDA AŞAĞIDA GÖRÜLEBİLECEĞİ GİBİ, HEM HEKİMLERİN HEM SPONSOR FİRMALARIN (İLAÇ FİRMALARI) TEDAVİLERİNDE OLDUKÇA YARDIMCI BİLEŞEN OLDUKLARI ZAMANLA ANLAŞILACAĞI İÇİN,SİZLERİN MANEVİ DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ OLACAK.

SİZLERİN BU KONUDA Kİ TEK GÖREVİ BU KÜRLERİ KULLANDIĞINIZDA SONUÇLARI DÜRÜSTÇE VE ABARTMADAN İHTİYACI OLAN İNSAN YADA İNSANLARA AKTARABİLMENİZDİR.

BEN BU KÜRLERİN İNSANLIĞA HİZMET ETMESİNİ İSTİYORUM,İNSANLARIN FİKİR AYRILIĞINA DÜŞEREK BİRBİRLERİNE ZARAR VERMESİNİ DEĞİL.

BUGÜN GÖRSEL YADA YAZILI MEDYAYA ÇIKALIM,BİLİM İNSANLARI VE HALKIMIZIN BU ÖĞRETİ YÜZÜNDEN İKİYE BÖLÜNECEĞİ KESİN GİBİ GÖZÜKÜYOR.

Kİ BİZ BUNU İSTEMİYORUZ.

BU NEDENLEDİR Kİ;

HAKKA OLAN BU ONURLU YÜRÜYÜŞÜMÜZDE,BİZLERDEN BUGÜNE KADAR MANEVİ, İLMİ, TIBBİ, TARİHİ, DİNİ VE İNSANİ BİLGİLERİNİ ESİRGEMEYEN,BU ÖĞRETİLERİN GERÇEK KAHRAMANLARINA SONSUZ ŞÜKRANLARIMI SUNARAK ÖĞRETİMİZİ ANLATMAYA BAŞLAMAK İSTİYORUM.

2.BÖLÜM KÜR İÇİNE GİREN BİTKİ VE BİLEŞENLERİ;

EVET;KARIŞIM İÇİNE LOKMAN HEKİMİN SARIMSAK ZEYTİNYAĞI,ÇÖREK OTU VE KETEN TOHUMU KOYDUĞU TARİHTE RİVAYET EDİLİR, PİR’İN KARIŞIM İÇİNE KOYDUĞU SON BİLEŞENİ,HİÇ AMA HİÇ KİMSE BULAMAMIŞTIR.

BİRÇOK İNSANIN YAKALANDIKLARI AĞIR HASTALIKLARDAN KURTULAMAMALARI,BENDE BU KANAATİN OLUŞMASINA AYRICA SEBEPTİR.

   AŞAĞIDA Kİ YAZIMIZDA, SİZLERE 25 YILI AŞKIN SÜRE İÇİNDE,HASTALIKLARDAN KURTULMASINA VESİLE OLDUĞUMUZA İNANDIĞIMIZ HASTALAR ÜZERİNDE YAPTIĞIMIZ ARAŞTIRMALAR SONUCUNDA,

    KÜR İÇİNE KONULAN 5.BİLEŞENİN NE OLDUĞUNU TAM OLARAK ANLATMAYA HATTA 6.BİLEŞEN SEVİYESİNE NASIL ULAŞTIĞIMIZI DA İSPAT EDECEĞİM.

AŞAĞIDA AÇIKLAMALARINI YAPMAYA ÇALIŞTIĞIM SÜREÇLER,BUGÜNE KADAR SİZLERİN BİLİMSEL,YARI BİLİMSEL,ANANEVİ YADA KULAKDAN DOLMA OLARAK NİTELENDİRDİĞİNİZ BİLGİLERDEN YOLA ÇIKILMAKLA BİRLİKTE;

KÜR'ÜN,VÜCUTTA OLUŞA GELEN TAHRİBATLARIN,GİDERİLMESİNDE ALDIĞI GÖREVLER VE KÜR İÇİNE GİREN BİLEŞENLERİN,BİRBİLERİNE,FERMANTE SÜREÇLERİ SONRASI VERDİKLERİ GÜCÜ ANLATACAĞIM.

   BİLİM İNSANLARI EMBRİYONİK KÖK HÜCRE TEDAVİSİNDE;TOTİPOTENT İÇERİKLİ PROBİYOTİKLERİN,SADECE GIDALARDA OLDUĞUNU BİZLERİNDE BESLENME YOLU İLE VÜCUDUMUZA ALDIĞIMIZI SÖYLERLER.

AKSİNE BİZ BU PROBİOTİKLERİN DAHA KUVVETLİSİNİ GÖSTERDİKLERİ UYUM NEDENİ İLE BİR İNSANDAN,GENETİK BAĞI OLAN DİĞER BİR İNSANA GEÇİŞİNİ YAPARAK BULDUK.

BULUNAN BU PROBİOTİKLERİN,SARIMSAKLARI SOYAN SAĞLIKLI İNSANLARDAN SARIMSAKLARI SOYMA YÖNTEMİ İLE ALINARAK,SARIMSAKLAR İÇERİSİNDE MAYALANMA SÜREÇLERİNDE PLURİPOTENT İÇERİKLİ PROTOPLAZMALARA DÖNÜŞÜMÜNÜ DE KEŞFETTİK.

DAHADA ÖNEMLİSİ;

DÜNYADA BÜYÜK YATIRIMLAR YAPILARAK,YARADILIŞIN EN BÜYÜK KEŞİFLERİNDEN BİRİNİ YAPABİLMEK ADINA,UĞRUNA ÇOK UZUN UĞRAŞLAR VERİLEN,

BİLİM İNSANLARININ,DOĞA ÜSTÜ TAMİR EDİCİ HÜCRELER OLARAK ADLANDIRDIĞI UNİPUTENT İÇERİKLİ EMBRİYONİK KÖK HÜCRELERİN İNSAN BEDENİNDE Kİ OLUŞUM SÜRECİNİKEŞFETTİK.ÖNCELİKLE SİZLERE BU SÜRECİ ANLATALIM.

KÜR İÇİNE KONULAN İLK BİLEŞEN ZEYTİN YAĞIDIR.KARIŞIM İÇİNE KOYDUĞUMUZ ZEYTİNYAĞININ ÖNEMİ O KADAR FAZLAKİ SOĞUK SIKIM BİR ZEYTİNYAĞI İLE RAFİNE EDİLMİŞ BİR ZEYTİNYAĞI ARASINDA ÇOK FARK VARDIR.

     BU NEDENLE ZEYTİNYAĞINI GÜVENDİĞİNİZ YERDEN TEMİN EDİNİZ.KALİTELİ SOĞUK SIKIM BİR ZEYTİNYAĞINDA C14 - C 16 -  C24 - C26 ASİTLERİ VARDIR.

BU ASİTLERİN ÖĞRETİ İÇİNDE Kİ ÖNEMLİ GÖREVİ AŞAĞIDA SIRALANMIŞTIR.BİRİ EKSİK OLURSA İYİLEŞME GECİKEBİLİR.

(Kür içinde kullanılacak zeytinyağının bu asitleri içerip içermediğini analiz edecek sistemin tedariği yapılmalıdır.)

    C14 ASİTLERİKETEN TOHUMU İÇİNDEKİ LİGNAN KİMYASALI İLE BİRLEŞİR VE ALINABİLİR FORMDA AMA YÜKSEK ORANDA NÖRO TOKSİNE,YANİ YILAN ZEHİRİNE DÖNÜŞÜR.

LİGNAN, KANSERLİ HÜCRELER TARAFINDAN ÇOK SEVİLİR.BİZ NASIL SİGARAYI İÇEREK KENDİMİZE ZARAR VERİYORSAK,KANSERLİ HÜCRELERİN DE BU HATAYI YAPTIĞINI METABOLEMİK KAN TESTİ SİSTEMİ SORGULAMALARINDA TESBİT ETTİK.

   ASLINDA AMAÇLARI TÜMÖR ETRAFINDA OLUŞTURDUKLARI,ASİDİK TABAKANIN KORUNMASI SIRASINDA,BU BİLEŞİĞİ AK YUVARLARA YADA, BİZİ KANSERDEN KORUYAN HÜCRELERE KARŞI KULLANMAKTIR.

BU NEDENLE C 14 ASİTİ İLE FERMANTE OLMUŞ LİGNAN KİMYASALINI TÜMÖR ETRAFINDA Kİ ASİDİK TABAKAYA, ZAMANLA DA,KORUYUCU ZIRHIMSI TABAKAYA ULAŞMASINA İZİN VERDİKLERİ GÖZLEMLENMİŞTİR.

BU PROBİOTİKLERİN BİR KISMI İSE; C 14 VE LİGNAN KİMYASALI İLE BİRLEŞİ FERMANTESİNİ TAMAMLAR.AK YUVARLARIN YOKEDİCİ GÜCÜ İLE BİRLEŞEREK GÜÇLENİRLER.BU PROBİOTİKLER, ORJİNAL NÖRO TOKSİNLER GİBİ SİNİR SİSTEMİNE TUTUNMAK YERİNE,

SİNİR SİSTEMİNDEN KOPARAK YAKILI DOKU ÜZERİNDE BESLENME ZİNCİRİ OLUŞTURARAK KANSERLİ DOKUYA DÖNÜŞEN TÜMÖRE ULAŞMAK İÇİN DAMARLARDAKİ YOLCULUĞUNA BAŞLAR.

KANSERLİ HÜCRELERİN YAŞAMAK İÇİN OKSİJENDEN ARINDIRDIKLARI  BÖLGEYE GELDİKLERİNDE,BU ORTAMI ALGILAR,DOKU ÜZERİNE YANİ ÜRETİLEN BU TÜMÖRÜ BESLEYEN HÜCRELERE TUTUNUR VE BÖLGEYE OKSİJEN AKIMINI HIZLANDIRIRMAK İÇİN ATAR DAMAR BAĞLANMASINI ARTTIRIRLAR.

BU SAYEDE KAN YOLU İLE GELEN ALFA GRUBU PLURİPOTENT İÇERİKLİ PROTOPLAZMALARTÜMÖRÜN BESLENME KAYNAKLARINI FELÇ EDERLER.TÜMÖR İÇİNDEN ÇIKAN KİRLİ KAN DOLAŞIMI TAMAMLAYIP,TEMİZLENME VE OKSİJEN DOLUMU ARDINDAN,

TEKRAR KALP YOLU İLE DAMARLARA POMPALANDIĞINDA,YOĞUN NABIZ ATIMI BAŞLAR.BUDA KAN KÖK HÜCRELERİNİ TETİKLEYEREK İLİKLERDEN KANA KARIŞMALARINI SAĞLAR.ALFA GRUBU PLURİPOTENT İÇERİKLİ PROTOPLAZMALARI KÖK HÜCRELER ENZİM EDEBİLMEK İÇİN HIZLANDIKÇA NABIZ ARTAR ANCAK BU SÜREÇ TIKALI DAMARLARIN AÇILMASINA DESTEKTİR.

BİR KISMI DA TÜMÖRE DOKU KISMINDAN,T 8 HÜCRELERİ İLE MÜDAHALE EDERKEN BİR KISMI DA KAN YOLU İLE TÜMÖRE İÇERİDEN MÜDAHALE EDER.ŞİMDİ İKİNCİ SÜRECE BAKALIM.

C16 ASİTLERİ ; ÇÖREK OTUNDA BULUNAN THYMOGUİNONE YAĞI VE BETASİTOSTEROL İLE BİRLEŞEREK TOLEMON TETİKLEMESİNİ SAĞLARLAR.SAĞLIKLI BEDENDEN GEÇİŞ YAPAN,TOTİPOTENT İÇERİKLİ PROBİOTİKLER,C 14 FORMÜLASYONUNDAN GELEN BİLEŞİKLERLE OLAN FERMANTASYONUN ARDINDAN,

C 16 FORMÜLASYONU İLE FERMANTE SÜRECİNİ TAMAMLAR VE ALFA GRUBU PLURİPOTENT İÇERİKLİ PROTOPLAZMALARA DÖNÜŞÜR.

ALFA GRUBU PLURİPOTENT İÇERİKLİ PROTOPLAZMALAR,C 14 FORMÜLASYONUNUN TÜMÖR ETRAFINDA KİYAPISINI BİR MIKNATIS GİBİ ALGILAR.TÜMÖR İÇİNDE YETERLİ TOPLANMA MİKTARINA ULAŞTIKDAN SONRA KANSERLİ DOKUYU, OLUŞTURDUĞU ISI TABAKASI İLE DELER VE C 14 FORMÜLASYONU İLE BİRLEŞMESİNİN ARDINDAN TÜMÖRÜ BESLEYEN ATAR DAMARLARIN AKTİVİTESİNİ YAVAŞLATIR.TÜM BU SÜREÇLERİ İKİYE BÖLÜNEN C 14 FORMÜLASYONU BİLEŞİKLERİ YAPAR.

ENZİMİ FELÇ OLAN TÜMÖR, ALFA GRUBU PLURİPOTENT İÇERİKLİ PROTOPLAZMALARIN TOPLANMA SÜREÇLERİNDE,SALGILADIKLARI ŞEKERİMSİ YAPIYI,BESLENME ZORUNLULUKLARINDAN DOLAYI ENZİM EDER.

ENZİM İLK ZAMANLAR TÜMÖRÜN BÜYÜMESİ ŞEKLİNDE RAPOR EDİLİR, ANCAK SONUN BAŞLANGICI OLAN BU SÜREÇ, BİR MÜDDET SONRA TÜMÖRÜN YIKIMINI BAŞLATIR.

(BEYİN TÜMÖRLÜ HASTALARIMIZ BU SÜRECİ KAFAMIN İÇİNDE BİRİ ÇEKİRDEK ÇİNTİLİYOR YADA KAFAMIN İÇİNDE BİRŞEYLER GEZİYOR ŞEKLİNDE ALGILAR.

ASLINDA NAR TANESİ ŞEKLİNDEKİ TÜMÖRÜN, TEK TEK PATLAMASI VE BUNDAN DOLAYI NERONLARIN DİĞER BEYİN HÜCRELERİNE GÖNDERDİKLERİ ATIM MESAFELERİNİN ARTMASI SONUCU,GÖZ ARKALARIMIZDA BULUNAN YATAK DOKULARINDA PATLAYAN HER TÜMÖR TANESİNİN YERİNE DOĞAN HÜCRELERİN SESİNİ DUYMAKTADIRLAR.

(Her insanda farklı olan beyin doku sisteminin,haritalandırılması gerekmektedir.)

ORGAN TÜMÖRLERİ OLAN HASTALARIMIZ DA,BU TÜMÖRLERİN YAKILMASI SÜRECİNDE GENİRME VE SONRASINDA BOĞAZ KISMINDA YANIĞIMSI YAĞ TADI OLARAK ALGILAR,BU FORMÜLASYONA HASTANIN VERECEĞİ TEK DESTEK EGZERSİZ VE SPOR YAPMAKTIR.)

C 14 FORMÜLASYONUNDAN GELEN PROBİOTİKLER VE C 16 FORMÜLASYONUNDAN GELEN ALFA GRUBU PLURİPOTENT İÇERİKLİ PROTOPLAZMALARİLK BAŞLARDA TÜMÖRÜ SUDA KALMIŞ SABUN KALIBI GİBİ ŞİŞİRİRLER,TAHLİLLERDE BÜYÜK GİBİ GÖRÜNSELERDE BU ONLAR İÇİN SONUN BAŞLANGICIDIR.

BU ARADA TÜMÖRÜ AŞIRI DAMARLANDIRARAK ŞİŞİRME İŞLEYİŞİNİ ARTTIRIR,VE TOPLAR DAMARA YAKLAŞTIRIRLAR. YER ÇEKİMİNİ KULLANARAK MÜMKÜN OLABİLECEK EN KISA YOLDAN TÜMÖRÜN DIŞARI TAŞINIMINI YAPARLAR.

BEYİN SAPI TÜMÖRLERİNDE HASTANIN SOLUNUM YOLU TIKANMASIN DİYE TÜMÖRLERİ BEYİNCİKTEN YUKARI BINGILDAK KISMINA BİR ŞEKİLDE TAŞIDIKLARI,BURADAN TOPLAR DAMARLAR İLE BAĞLANDIKLARI TÜMÖRÜ PATLATARAK HASTANIN TÜKÜRÜK BEZLERİ YARDIMIYLA BOŞALTTIKLARI ÇOĞU KEZ GÖZLENMİŞTİR.

KÜR KULLANIMI SIRASINDA KANINIZ AŞIRI DAMAR AÇICI ÖZELLİKTE DOĞAL KARIŞIMLARLA DOLACAĞINDAN DAMARLARINIZ HIZLI BİR ŞEKİLDE AÇILACAKTIR.

AÇILAN TIKALI DAMARINIZIN PÖRSÜMÜŞ OLDUĞUNU UNUTMAYIN BUDA HEKİM MÜDAHALESİNE YADA DAMAR DUVARINIZ DÜZELENE KADAR DENGESİZ TANSİYON VE ŞEKER DURUMUNA SEBEP OLABİLİR.

AYRICA FERMANTE OLMUŞ ASİT GRUBU DOĞAL AĞRI KESİCİ VE KAS GEVŞETİCİ OLARAK DA HİZMETLERİNE DEVAM EDERLER.

C24 ASİTLERİ POLİP VE TÜMÖRLERİ YOK ETMEK İÇİN SELENYUM GRUBU İÇERİSİNDE Kİ 8 ADET X KİMYASALI (YUKARIDA Kİ FORMÜLASYON)  BÜNYESİNDE BULUNDURAN BİLEŞKEN İLE BİR ÇEŞİT PROTEİN ÜRİYE DÖNÜŞÜR,

AMİNO ASİT DİZİLİMİ,KARBONHİDRAT,SU VE YAĞ İÇERİR BU KARIŞIM MİDE DE FERMANTE OLDUĞUNDA YANİ MAYALANDIĞINDA, YUKARIDA BAHSİ VERİLEN PROTOPLAZMA GRUBUNDAN FARKLI OLARAK PLURİPOTENT İÇERİKLİ SADE PROTOPLAZMAYADÖNÜŞÜR.

MİDE MUKUS SALGISI İLE YAŞADIĞI FERMANTASYON SIRASINDA MODERN TIBBIN ÇOK SAYGI DUYDUĞU NATUREL KILLER ADI VERİLEN HÜCRELERİN ARTMASINDA ÖNEMLİ ROL OYNADIĞI GİBİ KANDA Kİ YAŞLI VE PASLI HÜCRELERİN VÜCUTTAN ATILIMINI ARTTIRIR.

C26 ASİTLERİ SARMISAK TAKİ TRİPTOPAN VE ALİSİN ,İLE FERMANTE OLDUĞUNDA ALLİL DİSÜLFÜR İLE BİLEŞKE OLUR,KEMİKLERDE Kİ KÖK HÜCRELERİ KIZGINLAŞTIRIR. DOĞRU VE YETERLİ MİKTARDA KAN KÖK HÜCRESİ ÜRETMESİNİ SAĞLAMAYA BAŞLADIĞI GİBİ,MEVCUT HÜCRELERİN YENİLENMESİNİ DAHA YUKARI SÜREÇLERE YANİ LEVEL ATLAMALARINA YARDIMCI OLUR.

NÖRO TOKSİK ETKİYE ULAŞAN AK YUVARLARIN PASLANMIŞ VE YAŞLI HÜCRELERİ BU YILDIRIM ATIM NOKTALARINDA TOPLAYARAK TOPLU HALDE ÖLDÜRMESİNEDE ÖNEMLİ ETKEN OLUR.

ORGAN ZARI KALINLIKLARININ SAĞLIKLI İNSANLARIN ZAR KALINLIKLARININ ÜZERİ ÖLÇÜLERE ÇIKARILMASI İŞLEYİŞİNİ BAŞLATIR VE İNCELEN KAN DAMAR DUVARLARININ KALINLAŞTIRILMASI İŞLEYİŞİNİ ARTTIRIR.

AMA ASIL MUCİZEVİ SÜREÇ BURADA BAŞLAR,

BU ÖĞRETİYİ OKUMA FIRSATI BULAN BİLİM İNSANLARI İÇİN BİRKAÇ BİLGİYİ VERMEK UYGUN OLACAKTIR.

EMBRİYOLOJİK (CENİN ERKEN EVRESİ) KÖK HÜCRE SÜRECİNİ BAŞLATMIŞ OLURSUNUZ.

SARIMSAKLARI SOYACAK GENÇLERDEN SARIMSAK SOYAN GENÇLERDEN TOTİPOTENT YAPI, PROBİOTİK ŞEKLİNDE GEÇER,MAYALANMA SÜRECİNDE İSE BU SÜREÇ,C FORMÜLASYONU İÇİNDE,FERMANTE OLARAK PLURİPOTENT İÇERİKLİ PROTOPLAZMALARA DÖNÜŞÜR.YUKARIDA ANLATTIĞIM İŞLEYİŞ HARİCİNDE BİR KISIM PROBİOTİK VE PROTOPLAZMA KANDAKİ YENİ GÖREVİNE YÖNELİR.

HASTA BU KÜRÜ İÇTİĞİNDE MİLYONLARCA KAN KÖK HÜCRESİ KANDA Kİ BU YAPIYI ENZİM ETMEK İÇİN KANA BELİRLİ BİR SÜREÇTE AKIN EDER VE ESER MİKTARDA BU KÜR İÇİNDE Kİ YAPIYI ALABİLİRLER.DİĞER HÜCRELERİNDE BİR KAÇ LEVEL ATLAMALARIDA BU NEDENLEDİR.

ÖĞRETİYİ TAM UYGULAYAN HASTALARIMIZDA Kİ ÜSTÜN BAŞARI İSE KANA KARIŞAN MİLYONLARCA KAN KÖK HÜCRESİNDEN BİR YADA BİR KAÇ TANESİNİN BU ENZİMİ YAPARAKUNİPOTENT İÇERİKLİ  EMBRİYONİK KÖK HÜCREYE DÖNÜŞMESİ İLE OLMAKTADIR.

YANİ TÜM İNSANLARIN ANLAYACAĞI BİR DİLDEN SÖYLENMESİ GEREKTİĞİNDE,BİLİM İNSANLARI İÇİN AÇIKLADIĞIM BU SÜREÇTEKİ BU BİR YADA BİRKAÇ HÜCRENİN DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİĞİNDE,BEYNİNİZ,KEMİK SİSTEMİNİZ YADA BİR ÇOK ORGANINIZ YENİLENECEK ANLAMINA GELMEKTEDİR.

(Kür içinde oluşacak bu fermantasyon sürecini analiz edecek,sistemin yazılım ve tedariği Devlet tarafından yapılmalıdır.)

3.BÖLÜM KÜR İÇİNDEKİ MALZEMELER,HAZIRLANIŞ VE KULLANIM SÜRECİ;

   3 KG KÜÇÜK DİŞ SARIMSAK, 2 LT SAF ZEYTİNYAĞI, 30 GR ÇEKİLMİŞ ÇÖREK OTU, 30 GR.ÇEKİLMİŞ KETEN TOHUMU VE 3 ADET 1 LİTRELİK KAPAKLI CAM KAVANOZ !

3 KG KÜÇÜK DİŞ SARIMSAĞI İYİCE YIKADIKTAN SONRA 12 SAAT BAŞ(KOÇAN) HALİNDE KOVA İÇİNDE SUDA BEKLETİN.

BU SÜREÇDE MUTLAKA BİR BARDAK ÜZÜM SİRKESİ VE 1 ADET LİMONUN SUYUNU KOVA İÇİNDE Kİ SUYA KARIŞTIRINIZ.BU ÜZERİNDEKİ ÇEVRESEL BAKTERİ VE GÜBRE ATIKLARINI YOK EDER.

    SONRA SARIMSAKLARIN KUYRUK VE ZAR KISMINA ZARAR VERMEDEN DAHA ÖNCE TERTEMİZ EDİP VARSA OJE GİBİ KİMYASALLARDAN ARINDIRDIĞINIZ  TIRNAKLARINIZLA (BIÇAK KULLANMAYINIZ) SOYUNUZ.3 KAVANOZ SARIMSAK SOYUN ARTAN ISLAK SARIMSAKLARI BİR GAZETE ÜZERİNDE KURUTARAK DAHA SONRA KULLANABİLİRSİNİZ.

3 KG SARIMSAK KONUSUNDA BENİ AFFEDİN,SARIMSAKLARIN YAPI VE TÜRLERİNDEN DOLAYI KİMİNDEN 3 KAVANOZ KİMİNDEN 4 KAVANOZ KİMİNDEN DE 2,5 KAVANOZ ÇIKTIĞINDAN DOLAYIDIR.

 SOYULAN SARIMSAKLARIN TÜMÜNÜ KARIŞTIRDIKDAN SONRA 3 KAVANOZA PAY EDİN.BU ARADA SARIMSAKLARI SOYAN KİŞİLERİ YAPTIKLARI İŞE AŞIRI BİR ŞEKİLDE KONSANTRE EDİN Kİ,

 BU İŞİ YAPARLARKEN BEYİNLERİ OLUŞAN HEYECAN İLE SALGILADIKLARI,BUGÜN MODERN TIPTA BİLE VARLIĞINDAN HABERDAR OLUNMAYAN O MUCİZE, X KİMYASAL İLE TÜM PROBİYOTİKLERİ TETİKLEYEREK PARMAKLARA HÜCUM ETMELERİNİ SAĞLAYALIM.

    (BU KİMYASALI  KEŞFEDİP BİZLERE BU İLMİ ÖĞRETEN HOCAMIZ,İLERİDE KANSERLİ HÜCRELERİN VÜCUDU TERK ETMESİNİ TETİKLEYECEK, DNA AŞISI ÜZERİNDE Kİ ÇALIŞMALARI SEBEBİ İLE BU KİMYASALIN ADI VE ÖZELLİKLERİ HAKKINDA BİLGİ  VERMEMEMİZİ İSTEMİŞTİR.)

(C 18 - C 20 - C 22 ) KOMBİNASYONLARI,YUKARIDA BAHSETTİĞİMİZ X KİMYASAL İLE BÜTÜNLEŞEN,TEDAVİ SÜRECİNDE KULLANILACAĞINDAN GÖREV VE BİLEŞİKLERİ,TEST SÜREÇLERİ TAMAMLANDIKDAN SONRA AÇIKLANACAKTIR.)

     ÜZERLERİNE 10 GR ÇÖREK OTU VE 10 GR. KETEN TOHUMUNU PAY ETTİKTEN SONRA, KAVANOZLARDA HAVA KALMAYACAK ŞEKİLDE AĞZINA KADAR ZEYTİNYAĞI DOLDURUN,KAPAĞINI SIKICA KAPATIP, VİDA SIKAR GİBİ KAVANOZLARI ÇEVİREREK KETEN TOHUMU VE ÇÖREK OTUNUN TÜM KAVANOZ İÇİNE YAYILMASINI SAĞLAYIN.

    10 DAKİKA İÇİNDE KAVANOZLARIN AÇILACAĞI GÜNE KADAR ASLA KIPIRDATILMAYACAĞI VE GÜNEŞ GÖRMEYECEĞİ YERE BIRAKARAK MAYALANMA SÜRECİNİ BAŞLATIN. PROBİYOTİKLERİN,PROTOPLAZMAYA GEÇİŞİ İÇİN BU SÜREÇ ÇOK ELZEMDİR.

(Kür hazırlamak için hastanın genetik zincirinden gelen donörlerin ve kür içinde oluşacak, fermantasyon sürecini analiz edecek,sistemin yazılım ve tedariği Devlet tarafından yapılmalıdır.)

   MAYALANMAYA BIRAKILAN 3 KAVANOZ 8.GÜN SABAH KONTROL EDİLİR, KAPAĞI EN ÇOK ŞİŞEN KAVANOZ BİR YEMEK TABAĞI ÜZERİNE KONULURAK KAPAK AÇILIR, KAPAK AÇILDIKDAN SONRA 3 SANİYE İÇİNDE KAVANOZ İÇİNDE Kİ KARIŞIMIN KAYNAMAYA(KÖPÜRMEYE) BAŞLADIĞI GÖRÜLÜR.

    (HER TÜR LÖSEMİ VE KANSER HASTASI KOKU ALERJİSİNDEN KURTULABİLMEK ADINA KÖPÜRME SIRASINDA AĞIZ VE BURUN YOLU İLE DERİN NEFESLER ÇEKMELİDİR) KAYNAYARAK KAVANOZ DIŞINA ÇIKAN KARIŞIMDAN YARIM ÇAY BARDAĞI KADAR DA AÇ KARNINA İÇMELİDİR.

( BAZI HASTALIK TÜRLERİ VE KAPAKLAR KAÇIRDIĞINDAN DOLAYI KÖPÜRME OLMAZ İSE ÇOK FAZLA SORUN DEĞİLDİR,ANCAK KAPAKLARI KAÇIRAN KÜRLERDE ETKİ SÜRECİ YARI YARIYA DÜŞEBİLİR.)

     BU SÜREÇ 1.KAVANOZ BİTENE DEK SÜRDÜRÜLÜR,1.KAVANOZ BİTTİĞİNDE KAVANOZ AĞZINA KADAR YENİDEN ZEYTİNYAĞI DOLDURULUR VE KAVANOZ 4 NUMARA OLARAK NUMARALANDIRILDIKTAN SONRA YENİDEN MAYALANMAYA BIRAKILIR.

2.KAVANOZ 17.GÜN SABAH,3.KAVANOZ 25. GÜN SABAH,4.KAVANOZ 32.GÜN SABAH AÇILARAK KULLANILIR.

İLK SETTE 8.GÜNE RİAYET ETMEK ZORUNDASINIZ,SONRAKİ KAVANOZLARDA BU GÜNLERE BAĞLI KALMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ.

   İLK SETİN SONUNDA KENDİNİZE BU SET BENİM HASTALIĞIMIN YÜZDE KAÇINA İYİ GELDİ DİYE SORGULAMAYI SAKIN UNUTMAYIN.BU TEDAVİ SÜRECİNİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR.

   ÖRNEĞİN BİRİNCİ SET YANİ DÖRT KAVANOZ SİZİN HASTALIĞINIZA % 25 İYİ GELDİ DİYELİM İKİNCİ SETİ KURARKEN ŞU HESAPLAMAYI MUTLAKA YAPIN.

7 GÜNDE AÇTIĞIM BİR KÜR YÜZDE 25 İYİ GELMİŞ İSE BUNUN DÖRT KATI SÜREDE AÇILAN 2.SET HASTALIĞI BİTİRİR.BAKTINIZ HASTALIK BİTMEDİ 3.SETİ YAŞINIZ KADAR BEKLETİP İÇİN SORUN KALMAYACAĞI KESİNDİR.

SAKIN İLK SETTE YAŞINIZ KADAR BEKLETME SÜRECİNE GİRMEYİN ORGANLARDA ENZİMİN DURMASINA SEBEP OLABİLİRSİNİZ.UÇAĞIN KALKIŞ VE İNİŞ SÜRECİ GİBİ DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

KULLANIM SIRASINDA 0  İLE  5  YAŞ ARASI İNSANLAR SABAH AKŞAM AÇ KARNINA 10 CC

5 İLE 15 YAŞ VE ARASI İNSANLAR SABAHLARI AÇ KARNINA 20 CC

15 YAŞ VE ÜZERİ İNSANLAR SABAHLARI AÇ KARNINA 30 CC BARDAĞI İÇMELERİ GEREKMEKTEDİR.

60 YAŞ VE ÜZERİ HASTALARIN İSE KULLANIM DOZU 1.KAVANOZ BİTENE KADAR SABAH AKŞAM 15 CC

2,3 VE 4.KAVANOZLARDA 30 CC ŞEKLİNDE OLMALIDIR.

KÜR HER ALINDIKTAN SONRA 1 YADA 2 ADET MEVSİMSEL MEYVE YENİLMELİ MUTLAKA

 UZUN YÜRÜYÜŞLERE ÇIKILMALI VE BOL SU TÜKETİLMELİDİR.

4.BÖLÜM,PROBİYOTİK,PROTOPLAZMA VE EMBRİYONİK KÖK HÜCRE SÜRECİ ;

EMBRİYONİK KÖK HÜCRELER ERİŞKİN TİP KÖK HÜCRELERİN AKSİNE YÜZLERCE DEĞİŞİK TİPTE HÜCREYE DÖNÜŞME POTANSİYELİNE SAHİPTİRLER.

MESELA BİR KAN KÖK HÜCRESİ YALNIZCA KAN YAPABİLİRKEN,

BİR EMBRİYONİK KÖK HÜCRE;

 KAN,KEMİK,DERİ,BEYİN VB.YAPABİLİR.

EK OLARAK EMBRİYONİK KÖK HÜCRELER,BANA GÖRE YARADAN,MODERN TIBBA GÖRE DOĞA TARAFINDAN,DOKULARI VE HATTA ORGANLARI OLUŞTURMAK İÇİN PROĞRAMLANDIRILMIŞLARDIR.ANCAK ERİŞKİN TİP KÖK HÜCRELER BUNU YAPAMAZLAR.

      BU YAZIMIZIN SONUNA ULAŞTIĞINIZDA,MEYVE VERMEYEN AĞACA NASIL AŞI YAPILIYOR İSE, HASTA İNSANA, KAN ZİNCİRİNDEN GELEN İNSANIN ŞİFASINI YANİ PROBİOTİK AKTARIMI,PROTOPLAZMA OLGUNLAŞIMI,GENETİK KODLAMADAKİ HASARIN GİDERİLMESİ,EMBRİYONİK KÖK HÜCRELERİN OLUŞUMU İLE DNA TAMİRİ ARASINDA Kİ BAĞI ANLAYACAKSINIZ.

    İNSANDA Kİ ŞİFALI ELİN SIRRI DA BURADAN BAŞLAMAKTADIR,YÜZLERCE İNSANA AYNI MALZEMEYİ VERİP YEMEK YAPTIRMAK VE BANA GÖRE YÜZ DEĞİŞİK TAD ELDE ETMEKLE AYNI ANLAMI TAŞIMAKTADIR.

   TIPKI BİR TARLAYA BİTKİYİ EKEREK,TOHUM,TOPRAK,SU,GÜNEŞ,GÜBRE VE GELİŞME KOMBİNASYONU GİBİ EVRELERDEN GEÇEREK HASADA GİDEN SÜREÇ OLARAK DA ALGILAYABİLİRSİNİZ.BEN BU NEDENLE HASTADAKİ İYİLEŞME SÜRECİNİN,GEÇ AMA KALICI HALE GELDİĞİNİ ANLADIM.

     İYİLEŞME SÜRECİ BAZI İNSANLARDA 20 GÜNDE TAMAMLANIRKEN,BAZILARINDA DA 250 GÜNE VARAN BİR SÜREÇ DE TAMAMLANMAKTADIR.BU NEDENLE SABIRLI OLMALI VE AŞAĞIDA SUNDUĞUMUZ ÖNERİLERE HARFİYEN UYMALISINIZ.

BU KÜRÜN MUCİZESİ, SADECE ONU İÇMEK DEĞİL, İÇTİKDEN SONRA YAPABİLDİĞİNİZ KADAR SPOR VE EGZERSİZ YAPMANIZDIR.TÜM FORMÜLASYONUN TRİLYONLARCA HÜCRE VE PROBİOTİĞE ULAŞABİLMESİ İÇİN ŞARTTIR.

     (AMA EN ÖNEMLİSİ HEKİMLERİN VERDİĞİ TEDAVİYİ ASLA VE ASLA AKSATMAMALISINIZ.TRİLYONLARCA HÜCRE VE PROBİYOTİĞİ DİSİPLİNİZE ETMEK İÇİN TAHLİLLER YAPTIRMALI,EKSİLEN VE YÜKSELEN DEĞERLERİNİZE GÖRE HASTALIK SÜRE-CİNDE HEKİMLERİN VERECEĞİ İLAÇ TEDAVİSİNİ KESİNLİKLEUYMALISINIZ..)

       10 TRİLYON HÜCRENİN YANI SIRA 90 TRİLYON KADAR PROBİYOTİĞİN HASARLANAN DNA VE GENETİK KODLAMALARINI,HASTANIN KAN ZİNCİRİNDEN GELEN BİLEŞENLER İLE FERMANTE EDİP TOLEMON HÜCRELERİNİ BESLEMELERİ İLE BAŞLAYAN TAMİR SÜRECİNİN SONUNDA ULAŞTIĞIMIZ MUCİZEDİR. SİZLER EKSİK OLAN MERDİVEN BASAMAĞINI TAMAMLAMAK GİBİ DÜŞÜNÜN.

  VÜCUDUMUZDA Kİ HÜCRE VE PROBİYOTİKLERİN GÖREVİ, DOĞDUĞUMUZDA 300 KEMİKLİ OLAN İSKELETİMİZİN YETİŞKİN BİR İNSAN OLDUĞUMUZDA 206 ADET KEMİĞE DÜŞTÜĞÜ SÜREÇTEN SONRA,BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZİN OLMAZSA OLMAZLARINDAN BİR TANESİDİR.

KÜR İLE GELEN ENZİMİN TADINI,KOPYALAYARAK ALAN DNA'MIZ,BEBEKLİK DÖNEMİMİZDE Kİ KUVVET, KORUMA VE GELİŞME SÜRECİNE BAŞLAR,BUNUN SEBEBİ BU KÜR İÇİN SARIMSAKLARI SOYAN GENÇLERDEN GELEN PROBİOTİKLERDİR.ÇÜNKÜ ONLARIN BEDENLERİ SAĞLIKLI VE UZUN YAŞAMAYA KODLANMIŞTIR.

BU NEDENLE KÜRÜ İÇEN HER İNSANIN HÜCRELERİ,BU KÜRÜ HAZIRLAYAN SAĞLIKLI İNSANIN HÜCRELERİ GİBİ AKTİF VE SAĞLIKLI HALE GELİR.

   ZATEN EMBRİYONİK KÖK HÜCRELERİN MODERN TIP TARAFINDAN AŞIRI BİR ŞEKİLDE SORGULANMA,ARAŞTIRILMA VE ÇOK GÜVENİLME SEBEBİ BUDUR.

    BU HÜCRELERİ ELDE ETMEK İSTERKEN, DONÖR YADA HAYVANLAR ÜZERİNDEN DEĞİLDE BİZİM ÖĞRETİDE ANLATTIĞIMIZ GİBİ,

 HASTANIN KAN ZİNCİRİ ÜZERİNDEN GİDİLDİĞİNDE DNA SARMALINDA Kİ HASARI KENDİ KENDİNE TAMİR ETTİĞİNE ŞAHİT OLACAKLAR. 

   BU NEDENLE  KARIŞIM HAZIRLANIRKEN HASTANIN KAN ZİNCİRİNDE OLAN İNSANLARIN HAZIRLAMASI ŞARTTIR, KAN GRUBU NASIL ÖNEMLİ İSE BU UYGULAMADA ÖNEMLİDİR.

BU NEDENLE KARI KOCA BİRBİRİNE HAZIRLAYAMAZ.BU YÜZDEN BU ÖĞRETİNİN HİÇ BİR TİCARİ YÖNÜ YOKTUR,DİYE HAYKIRMAKTAYIZ.AMA BAZI HOCALARIMIZ ISRARLA OLAYIN TİCARİ BOYUTUNDA KALMAK ZORUNDA KALIYORLAR.HAKLILARDA.

BU KÜRÜ ARAŞTIRIRKEN DÜNYACA ÜNLÜ BİR İLAÇ FİRMASININ,SADECE AR-GE LABARATUARINDA 613 KİŞİNİN ÇALIŞTIĞINI VE EN DÜŞÜK MAAŞIN3800 EURODAN BAŞLADIĞINI BİLİYORUM.

HASTANIN GENETİK ZİNCİRİNDEN GELEN KİŞİ ÜZERİNDEN,

PROBİYOTİK,PROTOPLAZMA VE EMBRİYONİK KÖK HÜCRE İMALATI ZOR VE MEŞAKATLİ BİR SÜREÇTİR.

AĞIR HASTALIKLARDA TEDAVİLERİN HER HASTA İÇİN AYRI AYRI ÜRETİLME SÜRECİ SÖZ KONUSU OLDUĞUNDAN,HİÇ BİR İLAÇ ÜRETİCİSİ BU ÖNERİMİZE SICAK BAKAMAYACAKTIR.

  AMA ZAMAN VE İNSANLARDA Kİ HASTALIKLARIN GİDİŞATI, İLAÇ TEDAVİLERİNDE BİR KISIM ÜRÜNLERİN KİŞİYE ÖZEL ÜRETİMİNE İSTEMESEK DE GEÇMEK ZORUNDA KALACAKLARINI BURADAN BEYAN EDİYORUM.

PİRİN SAĞLIK PARA İLE SATILMAZ,PARA İLE SAĞLIK OLMAZ SÖYLEMİ SAĞLIĞIN BULUNMAZ BİR SERVET OLDUĞUNU BİZLERE HATIRLATTIĞI GİBİ BU İDDİAMIZI DESTEKLER NİTELİKTEDİR.

   13 İLE 25 YAŞ ARASI SAĞLIKLI GENÇLERE SARIMSAKLAR SOYDURULMALIDIR.HASTA ERKEKSE ŞİFASI KAN ZİNCİRİNDE BULUNAN KIZ ÇOCUKLARIDIR.HASTA BAYAN İSE ŞİFASI KAN ZİNCİRİNDE BULUNAN ERKEK ÇOCUKLARIDIR.

   BUNUN İZAHI KIZ BABAYA,OĞLAN ANAYA ŞİFACI OLACAK,GENETİK MİRAS İSE BABADAN OĞULA,ANADAN KIZA KALACAKTIR.İSTİSNAİ METABOLİTİK YAPIDA Kİ İNSANLAR HARİÇTİR.LOKMAN HEKİM ÖĞRETİLERİNDE GENEL ANLAM BU ŞEKİLDEDİR.

ÇOCUKLARDA Kİ PROBİOTİKLER UZUN VE SAĞLIKLI YAŞAMAYA KODLANMIŞTIR.BİR LÖSEMİ HASTASINI DÜŞÜNÜN ALL,AML YADA KML OLSUN TÜM HÜCRELER İÇGÜDÜ VE METABOLİK OLARAK BEN BU HASTALIKTAN GİDECEĞİM DİYE BİR ÇOĞU KENDİNİ BIRAKIR.BU ASLINDA TÜM HASTALIKLAR İÇİN GEÇERLİDİR. AMA LÖSEMİYİ ÖRNEKLENDİRİYORUM.

     KÜRDE İSE SARIMSAKLARI SOYAN KİŞİLERİN PROBİOTİKLERİ,MAYALANMA SÜRECİ SONUNDA HASTA İNSANA ALFA VE SADE PROTOPLAZMA GEÇİŞİNİ YAPMAYA BAŞLADIĞINDA,

HASTA BEDENLERE GEÇEN BU YAPI,TOLEMONLARI TETİKLEDİĞİ İÇİN,HASTA BEDENDE Kİ SÜREÇ BİR MÜDDET HASTALIK MODUNDA KALMAYA DEVAM ETSEDE İLK SET SONUNDA BEDEN TAMAMEN İYİLEŞMEYE KODLANIR.

   BU KÜR İLE GEÇEN ALFA VE SADE PROTOPLAZMALAR GÜÇLÜ İSE HASTALIKLI ORTAMI TERTEMİZ EDER.GÜÇSÜZLEŞMİŞ TÜM HÜCRELERİ SEVDİKLERİNDEN YADA AKRABALARINDAN ALDIKLARI BU TAKVİYE İLE HASTANIN BAĞIŞIKLIĞI YAVAŞ YAVAŞ ZİRVE YAPAR VE HASTALIĞIN İYİLEŞMESİNDE ÖNEMLİ ROL OYNARLAR.

   ÖYLE YA GELEN ALFA VE SADE PROTOPLAZMALAR TÜM HÜCRE SİSTEMİNE 2 YADA 3 KADEME ATLATTIĞI GİBİ,HASTANIN VÜCUDUNDA Kİ TÜM HÜCRELERİN YENİLENME,PASLI VE YAŞLI HÜCRELERİN YOK OLMA SÜRECİNE DESTEK OLURLAR.

 BURADA BİRAZ SABIR VE SPOR GEREKİYOR.SİZE YUKARIDA 10 TRİLYON KADAR HÜCREMİZ VE 90 TRİLYON KADAR BİZE FAYDALI PROBİYOTİĞİMİZ VAR DEMİŞTİM,İŞTE BU SİSTEM BEDENİMİZDE YETERLİ SAYIYA ULAŞMASI,SAĞLIK SİSTEMİMİZİ ELE GEÇİRİP YENİDEN KURMASI GEREKMEKTEDİR.

UZUN YAŞAMAYA KODLU BEDENDEKİ PROBİOTİKLER,KÜR İÇİNDE FERMANTE VE MAYALANMA SÜREÇLERİ SONUNDA HASTALIKLI BEDENE GEÇTİĞİNDE ONU KORUYUP BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ ALARMA GEÇİRECEK PROTOPLAZMA SÜRECİNİ BAŞLATIR.

   HASTALIKLI BEDENDE Kİ SAVAŞCI HÜCRELER,GELEN ALFA VE SADE PROTOPLAZMALAR DAKİ ENZİMİ (CEPHANEYİ) HİSSETTİĞİNDE,TIPKI BİR DEDENİN TORUNUNU TEHLİKEDEN KORUDUĞU GİBİ KORURLAR BU GELEN ALFA VE SADE PROTOPLAZMALARI.

    BİRÇOK KRONİK HASTALIĞIN SEBEPLERİNDEN BİRİDE,HÜCRELERİN SAÇMA SAPAN BİR ŞEKİLDE BİRBİRLERİ İLE BİRLEŞMESİDİR.BU BİRLİKTELİKLER SONUCU ORTAYA ÇIKAN YENİ VİRÜTİK VE MUTASYONİK HÜCRELERİN YOK EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

   BU HÜCRELERİN KAN DAMARINDA Kİ BESİN ZİNCİRİNDE YERİ OLMADIĞINDAN BU HÜCRELERDEN ÇIKAN CURUFLAR YOK EDİLEMEMEKTEDİR.BUNDAN DOLAYI KAN DOLAŞIM SİSTEMİ HASTALIKLARI ÜLKEMİZDE ZİRVE YAPMIŞ VE BUNA BAĞLI OLARAK HERGÜN, KARŞIMIZA YENİ HASTALIK TÜRLERİ ÇIKMAYA BAŞLAMIŞTIR.

     GENETİK KODDA Kİ ASIL SAĞLIKLI HÜCRELERİN,ÜRETİLMESİ VE GELİŞİMİ SAĞLANARAK HASTALIKLI BEDENE ŞİFA VERİLEBİLİR.

HASTANIN KAN ZİNCİRİNDEN MÜMKÜNSE 1. DERECE AKRABASININ SOYMASI ÖNEMLİDİR.DEDESİNE,TORUNU BU KÜRÜ HAZIRLADIĞINDA,GEÇEN PROBİYOTİKLER HÜCRELERİN KARDEŞLİĞİNİ VURGULADIĞI YA DA DEDE TORUN BÜTÜNLÜĞÜNÜ HİSSETTİRDİĞİNDEN,

HASTA VÜCUDUNDA Kİ HÜCRELERDE,BU BİRLİKTELİK SÜRECİ ASLA OLUŞMADIĞI GİBİ,DEDE TORUN BİRBİRLERİNİ TEHLİKE ANINDA,YADA ÖNCESİNDE,NASIL HERŞEYDEN KORUYOR VE KORUMA TEDBİRLERİ ALIYOR İSE İÇGÜDÜSEL OLARAK BAŞLAYAN BU SÜREÇ, HASTA BEDENİN BAĞIŞIKLIĞINI ARTIRMAKTADIR.

5.BÖLÜM GENETİK YADA KALITSAL HASTALIK NEDİR.

AĞIR TÜRDE SINIFLANDIRILAN HASTALIKLAR,GENETİK VE YA KALITSAL HASTALIKLARDIR.MİRAS OLARAK ÇOCUKLARIMIZA GEÇTİĞİNİ DE UNUTMAYALIM.

ÖRNEĞİN; ÇOCUĞUMUZDA BEYİN TÜMÖRÜ VARSA AİLEMİZİ SÖYLE BİR DÜŞÜNELİM TÜMÖR ANNE TARAFINDA MI YOKSA BABA TARAFINDA MI VAR HANGİ TARAFTA VARSA O TARAFTA Kİ İNSANLARA SARIMSAKLARI SOYDURMAYALIM.

 BU TÜM HASTALIKLAR İÇİN GEÇERLİDİR. EĞER BU HASTALIK HER İKİ TARAFTA DA YOKSA HASTALIK ÇEVRESEL FAKTÖRLERDEN OLUŞA GELDİĞİ DÜŞÜNÜLEBİLİR. BU NEDENLE ANNE VE BABA TARAFINDA Kİ TÜM SAĞLIKLI ÇOCUKLAR SOYABİLİR.

YADA BİRAZ DAHA DETAY VEREK ANLATMAYA ÇALIŞAYIM;

EVİNİZİ YERDEN 20 METRE YUKARIDA BİR AĞAÇ YADA MAĞARA DA OLARAK DÜŞÜNÜN,İHTİYACINIZ OLAN HER ŞEY EVİNİZDEDİR.

SİZİN BU EVE GİRİP ÇIKABİLMENİZ İÇİN YÜZLERCE BASAMAKLI AĞAÇDAN BİR MERDİVENİNİZ VAR OLDUĞUNU DÜŞLEYİN.BURAYA KADAR BÖYLE,MODERN TIBTA BU SİSTEME,KROMOZON VE DNA SARMALI DER.

ŞİMDİ BU MERDİVENİN 3,13,15,21,23,29. BASAMAKLARI ZAMANLA ÇÜRÜME VEYA AĞIRLIKDAN DOLAYI KIRILMIŞ YADA YIPRANMIŞ OLARAK DÜŞÜNÜN,YA YENİ BİR MERDİVEN İNŞA EDECEKSİNİZ,Kİ BU İNSAN SAĞLIĞI AÇISINDAN İMKANSIZ YADA MEVCUT MERDİVENİ AŞAĞIDAN BAŞLAYIP,BASAMAK BASAMAK TAMİR EDECEKSİNİZ.

BİZ BU NEDENLE HASTANIN DNA SARMALINDA Kİ HASARI TAMİR ETMEK İÇİN KAN ZİNCİRİNDEN GELEN, KİŞİ YADA KİŞİLER DİYE ISRARCIYIZ.

BU KÜR SAYESİNDE GEÇEN PROBİOTİKLER,SARIMSAKLAR MAYALANIRKEN BİR ÇEŞİT SADE YADA ALFA GRUBU PROTOPLAZMAYA DÖNÜŞMEKTEDİR.C FORMÜLASYONU İLE FERMANTE SÜREÇLERİ DOKULARDA TAMAMLANIR.

YUKARIDA ÖRNEK VERDİĞİM,MERDİVEN TAMİR ETME SÜRECİNE BAŞLAR.KENDİ KAN ZİNCİRİNDEN GELEN BASAMAKLAR HASTANIN MERDİVEN ÖLÇÜLERİ İLE AYNI OLDUĞUNDAN PARÇALAR ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE YERİNE OTURUR.

SİZ EĞER BAŞKA BİRİNİN SOYMASINDA ISRAR EDER, YADA HASTALIKLI BİRİNE SOYDURURSANIZ DİZEL YAKIT YAKAN ARACA BENZİN KOYMUŞ KADAR HATA YAPARSINIZ.

   BİRİNCİ KAVANOZ DOLDURULURKEN, ISLAK SARIMSAĞI SOYAN İNSANIN, PARMAK DERİSİ BEYAZLANARAK YUMUŞAR,

İKİNCİ KAVANOZ DOLDURULURKEN, ISLAK SARIMSAĞI SOYAN İNSANIN PARMAK DIŞ DERİSİ PÖRSÜYEREK CANLI DERİ ORTAYA ÇIKAR, PARMAKLARI TATLI BİR SIZI KAPLAR.

 PROBİYOTİKLER SARMISAKLARA GEÇİŞE BAŞLADIKÇA GENÇLERİN ELLERİ BEMBEYAZ OLACAK VE TATLI BİR SIZI KAPLAYACAK,BİR ÇAY TABAĞI İÇİNE SIKACAĞINIZ LİMONA ELLERİNİ BATIRDIKÇA SIZININ KESİLECEĞİ GÖRÜLECEKTİR.

   ÜÇÜNCÜ KAVANOZDA İSE DERİ ALTI VE TIRNAK DİPLERİNDE Kİ PROBİYOTİKLERİN GİZLENDİĞİ SIVI KÜTLESİNE ULAŞIR, BU PROBİYOTİKLER ÇOK SEVDİĞİ SELENYUM KİMYASALINDAN BAŞKA BİR YERDE ASLA YAŞAYAMAZLAR,

 BU NEDENLE SARIMSAĞI SOYAN KİŞİNİN DERİSİ SIYRILDIKÇA GELEN SELENYUM ATAĞINA SARILARAK KAVANOZA NAKLEDİLMELERİ KOLAYLAŞIR VE ORADA MAYALANMA SÜRECİ SIRASINDA GÜÇLERİ ZİRVE YAPTIĞINDAN DOLAYI PROTOPLAZMA GEÇİŞ SÜRECİNE BAŞLARLAR.GEÇİŞ KALİTELERİNE GÖRE DE SADE VE ALFA TÜRÜ OLARAK İKİ SINIFA AYRILIRLAR.

YAPILAN ANALİZLERDE ALFA TÜRÜ PLAZMALAR KANDA YÜKSEK ENZİM SALGILAYIP KÖK HÜCRELERİ ÇEKMEKTE,SADE PROTOPLAZMALAR İSE EMRİYONİK SÜRECE GEÇİŞİN ALT YAPISINI OLUŞTURMAKTADIRLAR.

NORMAL ŞEKİLDE KAN VEREN BİR İNSANIN NASIL SAĞLIK BULDUĞUNU BİLİRSİNİZ,BU SARIMSAKLARI SOYAN İNSANLARINDA NASIL SAĞLIK BULDUĞUNA DİKKAT ETMENİZİ ÖNERİRİM.

BİR TEK KAN KÖK HÜCRESİNİN ÜRETTİĞİ KAN İLE, SİZE HAYAT VERİRKEN, 3 KAVANOZ İÇİNE GİREN SARIMSAKLARIN HER BİRİ BİR KÖK HÜCRE OLARAK DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDE MUCİZENİN YAPISININ BURADAN BAŞLAMIŞ OLDUĞUNU GÖZLEMLERSİNİZ.

    BU NEDENLE HASTANIN KENDİSİDE BU GENÇLERLE BİRLİKTE EĞER SAĞLIĞI EL VERİYORSA SARIMSAK SOYSUN Kİ;ONDAN BULAŞAN VİRÜTİK VE MUTASYONA UĞRAMIŞ HÜCRELER KÜR MAYALANIRKEN, KAVANOZDA OLGUNLAŞAN YADA FERMANTE OLAN PROBİYOTİKLERE,NEYE KARŞI SAVAŞACAĞINI ÖĞRETİR.

   HER SARIMSAĞA BULAŞAN PROBİYOTİKLER,SARIMSAKLARIN MAYALANMA SÜRECİ SONUNDA DÖNÜŞTÜKLERİALFA VE SADE PROTOPLAZMALAR,KULLANAN HASTANIN SİNDİRİM SİSTEMİNE GİRİŞTEN 10 YADA 15 GÜN SONRA,

 TÜM KAN HÜCRELERİNİ DİSİPLİNİZE EDEREK GEREKLİ SAYILARDA HÜCRENİN ÜREMESİNİ YADA MEVCUT HÜCRELERİN KENDİSİNİ YENİLEMESİNİ SAĞLADIĞI İÇİN HASTANIN HIZLA İYİLEŞMESİ,AÇIK VE NET OLARAK GÖZLEMLENMEKTEDİR.

BU NEDENLE SARIMSAKLAR SOYULDUKÇA DEĞİL TÜMÜ SOYULDUKTAN SONRA KARIŞTIRILIP KAVANOZLARA PAY EDİLMELİDİR.

6.BÖLÜM NEDEN KANSER OLDUĞUMUZU BİLİMSEL OLARAK ANLATAYIM;

GENOM,BİR CANLININ TÜM DNA'SINDA Kİ KALITIMSAL ŞİFRELERİN TAMAMIDIR.İNSAN GENOMU 6 MİLYAR BAZ ÇİFTİNDEN OLUŞUR,ANNE VE BABADAN 3'ER MİLYAR BAZ ÇİFTİ GELİR.DÖRT ÇEŞİT BAZ VARDIR.
BUNLAR ADENİN (A), SİTOZİN (C), GUANİN (G), TİMİN (T) DİR.

DNA HASARINA NEDEN OLAN EKSOJEN VEYA ENDOJEN SAYISIZ FARKLI ETKENE MARUZ KALIR.TÜM ORGANİZMALAR GENETİK MATERYALLERİNİ BU ÇEVRESEL ETKENLERİN OLUŞTURDUĞU HASARLARA KARŞI KOYMAK AMACIYLA,DNA ONARIM MEKANİZMASI İÇERİRLER.

 DNA ONARIMI, HÜCREDE TEK BİR MUTASYONLA BAŞLAYAN,HASARLI DNA OLUŞUMU VE KANSER TABLOSU İLE SON BULABİLEN YOLDA,HÜCREYİ KORUYAN ÖNEMLİ BİR MEKANİZMADIR.

FARKLI BİYOKİMYASAL STRATEJİLERİ KULLANAN BİRÇOK MEKANİZMA DNA HASARININ BİRÇOK ŞEKLİNİ ONARIR.GENETİK DEĞİŞİKLİKLER VE KANSER ARASINDAKİ NEDENSEL BİR İLİŞKİNİN VARLIĞI BİRÇOK DENEYSEL VE EPİDEMİYOLOJİK VERİ İLE DESTEKLENMEKTEDİR.

GENETİK KARARSIZLIK KANSERİN KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİDİR.MUTAJENİTE KANSER GELİŞİMİNİN HEM BAŞLANGIÇ HEMDE GELİŞME EVRESİNDE ROL OYNAR.DNA ONARIMINDA Kİ HATALAR DA GENETİK KARARSIZLIĞA NEDEN OLURLAR VE KANSERLERİN ÇOĞUNLUĞU TAMİR EDİLMEMİŞ DNA HASARINDAN KAYNAKLANIR.

 ORTA DERECEDE Kİ DNA HÜCRE HASARLARININ BİRİKİMİ MUTASYONLARA NEDEN OLUR,YÜKSEK DÜZEYDE Kİ HASARLAR PROĞRAMLI HÜCRE ÖLÜMÜ OLAN APOPTOZİSİ UYARARAK YAŞLI,MUTASYONİK,VİRÜTİK HÜCRELERİN ÖLMESİNİ SAĞLAMAYA ÇALIŞIR.

DNA HASARI İKİLEŞME SIRASINDA TAMİR EDİLMEZ İSE BAŞKA MUTASYONLARA VE SONUÇ OLARAK GENOMİK KARARSIZLIĞA,YANİ SİZİN ANLAYACAĞINIZ KANSER OLMAMIZA SEBEP OLURLAR.

    İŞTE TAM BURADA BEN SİZLERE ALİ İMRAN SURESİ 185.AYETİ HATIRLATMAK İSTERİM.BİR GÜN HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR.......YÜCE YARADAN ÖYLE BİR KODLAMA İLE YARATMIŞ Kİ BİZLERİ BU KODLAMAYA SİZ İSTER KADER DEYİN İSTER KIYAMET DEYİN BUNU ÇÖZMEK ÖLÜME ÇARE BULMAK GİBİ BİR ŞEYDİR.

         BİR TREN KATARI GİBİ ARDI ARDINA DİZİLMİŞ 10 TRİLYON HÜCRENİN DİZİLİŞ SIRALAMASINI YENİDEN DÜZENLEMEK VE GÖZLE BİLE GÖRÜLMEYEN 90 TRİLYON PROBİYOTİĞİ,HER HÜCRE İÇİNDE Kİ BİNLERCE MOLEKÜLER YAPIYI,HAKKINCA TARTI ÖLÇÜLERİNİ AYARLAMAK.

 BU VE ÖNÜMÜZDE Kİ YÜZYILLARDA PEK MÜMKÜN  GİBİ GÖRÜNMÜYOR.

     KAN ZİNCİRİNDEN GELEN KİŞİLER BU KÜRLERDE Kİ SARIMSAKLARI SOYSUN DEMEMİZDE Kİ ISRAR BU YÜZDENDİR.BURADA Kİ ASIL MANTIK;DNA SARMALINDAKİ EKSİKLİĞİ,KROMOZONLAR DAKİ KIRILMAYI YADA HASARI GİDERMEKTİR.

YOKSA NEMRUTUN ATEŞE ATTIĞI HZ.İBRAHİM A.S. İÇİN SU TAŞIYAN KARINCA MİSALİ ÇIRPINMAZDIK.

7.BÖLÜM KANSERE KARŞI ALINACAK TEDBİRLER;

MODERN TIBBIN BUGÜN Kİ NEFERLERİNDEN BİR HOCAMIZIN SÖZÜNÜ HATIRLATARAK BAŞLAMAK İSTERİM,BANA ÖĞRETİYİ ARAŞTIRIRKEN VERDİĞİ BİR BİLGİDE İNSANLARDA ASLINDA SOLUNUM,DOLAŞIM,SİNDİRİM VE SİNİR SİSTEMİ HASTALIĞI VARDI.

İNSANOĞLU ONLARCA YIL ÖNCESİNDE BU KADAR ÇOK HASTALIĞA MARUZ DEĞİLDİ,BESLENME ZİNCİRİ KUVVETLİ,GIDALAR MEVSİMİNDE VE GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMEMİŞ ORGANİZMALARDAN OLUŞUYORDU.

HIZLA YUKARI DOĞRU YÜKSELEN DÜNYA NÜFUSUNU DOYURMAK ZORLAŞTIĞI İÇİN BUGÜN ADINA ENDÜSTRİ TÜRÜ DEDİĞİMİZ GIDA SEKTÖRLERİ OLUŞTU,ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER YANİ GIDALAR ÇOĞALDIKÇA,HASTALIKLARDA BUNA PARALEL OLARAK ARTTI.

       BU NEDENLE GEÇMİŞTE BİZLERE MUCİZE OLARAK GELEN BAZI OLAYLAR BUGÜN SIRADANLAŞMAKTA,SENİN ŞUAN YAPTIĞIN GİBİ GÜNÜMÜZDEN ÇOK İLERİ BİR ZAMANDA YAPILACAK BİR KEŞİF FİKRİNİN ORTAYA ATILDIĞINDA İNSANOĞLUNA ALAYCI,HAYALCİ,ÜTOPİK VEYA SAÇMA GELDİĞİNİ ÇOKÇA DUYMUŞSUNDUR.

     GENETİĞİMİZ,ALDIĞIMIZ BU ENDÜSTRİYEL GIDALARDANMI YOKSA BİZMİ ÖZÜMÜZÜ KAYBETTİK BİLEMİYORUM AMA,OLMUŞU KONUŞARAK ŞU KISACIK ÖMRÜMÜZÜ HEBA EDİYORUZ.

LOKMAN HEKİMİN DEDİĞİ GİBİ OLMUŞU DEĞİL,OLABİLECEĞİ KONUŞSAK DAHA İYİ OLMAZ MI DER VE EKLERDİ HEP,

 SAĞ KULAK DİBİNE BAKTIĞINDA BUNU GÖRMEK OLASIDIR.SAĞ KULAK DİBİNDE ENSEYE DOĞRU KOYU KAHVERENGİ YAPI VAR İSE ( SIRT VE VÜCUDA YAYILMIŞ YOĞUN SİĞİL VE SİVİLCELERİ OLAN KİŞİLERİN  KANSER OLMASI MUHTEMELDİR.)

      YUKARIDAN AŞAĞI GELEN KESİK ÇİZGİLER DOLAŞIM,PARALEL GİDEN ŞAH DAMAR DİBİNDE Kİ SİNİR ŞİŞMESİ SOLUNUM,HEM ŞİŞME VE HEM ÇİZGİLİ HATLAR MEVCUT İSE SİNİRE BAĞLI DOLAŞIM VE SOLUNUM RAHATSIZLIĞINI İŞARET EDER DERDİ.

ŞİMDİ BAKIYORUM BİZLERİN O YILLARDA GİTMEYE ÇALIŞTIĞIMIZ TIP BUGÜN ÇOK GELİŞMİŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR.

   HER ŞEY AYNI DEĞİŞEN TEK ŞEY MODERN TIBBIN İÇİNDE Kİ TEKNOLOJİK CİHAZLAR OLDUĞUNU SAKIN UNUTMA DERDİ.ARTIK MANEVİ HUZURA ERMİŞ EMEKLİLİK VE TORUN SEVGİSİ İLE ÖMRÜNÜN SONUNU BEKLEYEN BU BİLİM VE GÖNÜL İNSANINA ESENLİKLER DİLİYOR VE BU BİLGİNİNDE AKLINIZIN BİR KÖŞESİNDE KALMASINI DİLİYORUM.

   KANSERLİ HASTALARIMIZ DA ÖZELLİKLE İLK KONU FITIKLARDIR,BOYUN FITIĞI VAR İSE İLK GÖRÜLEN HASTALIK BEYİN TÜMÖRÜ YADA GÖĞÜS KANSERİ OLUYOR.BEL FITIĞI OLANLARDA AKCİĞER YADA YAKIN BÖLGE KANSERLERİ VS SIRALAYABİLİRİZ.

AMA BİR ÇOĞUMUZ FITIK OLDUĞUMUZU BİLE BİLMİYORUZ.ELEKTRİK VE DOLAYISI İLE KAN FITIKLARDAN DOLAYI VÜCUDA YETERİ KADAR GEÇİŞ YAPAMIYOR.

O BÖLGEDEN SONRA Kİ ALAN, KANSER DAHİL HER TÜRLÜ HASTALIĞA YAKALANMA RİSKİNİ ARTTIRDIĞI GİBİ,BUNA EKLENEN HAREKETSİZ YAŞAM HASTAYI KAÇINILMAZ SONA GÖTÜRÜYOR.

       FITIK OLMAYANLARDA GENELLİKLE DE ÇEVRESEL FAKTÖRLER YADA GENETİK KAYNAKLI KANSER YADA BENZER TÜRDE AĞIR HASTALIK TÜRLERİ İLE KARŞILAŞIYORUZ.FITIK YÜZÜNDEN ALARM VEREN BÖLGE SEBEBİ İLE AŞIRI ÜREYEN KAN KÖK HÜCRELERİ YAŞLI HÜCRELERİNDE ÖLMEMESİNE SEBEP OLUYOR.

AKRABA EVLİLİKLERİDE ÖNEMLİ KALITSAL HASTALIKLARIN HABERCİSİDİR. ÇOCUKLUK ÇAĞINDA İYİ BESLENEMEYEN İNSANLARIN GENÇLİK EVRELERİNE VARDIKLARINDA ÖMÜR YAŞI İLE DEĞİL BEDEN YAŞI İLE HAREKET ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

   BEDEN OLARAK BİR ERKEK EVLİLİĞE HAZIR HİSSEDEBİLİR AMA BAYANLAR SİZCE BU SÜRECE HAZIRMIDIR.YADA ERKEĞİN EMBRİYONİK SÜRECE ULAŞMASI YANİ EVLADINA NAKLEDECEĞİ GENETİK KODU BUNA HAZIRMIDIR.BUNU SORGULAMAK İLERİDE DOĞACAK ÇOCUĞUN VEBALİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİDİR.

    BU NEDENLE NİKAH ÖNCESİ SİZLERDEN İSTENİLEN TAHLİLLERİN RUTİN DEĞİL İLERİDE VEBALİNİ ALACAĞINIZ ÇOCUKLARINIZIN GELECEĞİ İÇİN OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ.

   BİR JAPON HERBALİSTİN LOKMAN HEKİM VE İBN'İ SİNA'DAN RİVAYET ETTİĞİ BİR ÖĞRETİDE;ZEKİ,ÇEVİK,SAĞLIKLI BİR ÇOCUK İSTİYORSAK,EVLENMEYE BİR KAÇ AY KALA MEZOPOTAMYA KÜRÜ İLE GELİN VE DAMAT ADAYINI BESLEMEMİZ GEREKİR DERDİ.

  BEN TÜRKİYE'YE GELDİKDEN SONRA BU ÖĞRETİ İLE ONLARCA ÇOCUĞU OLMAYAN AİLENİN ÇOCUK SAHİBİ OLDUĞUNU BİLMENİZİ İSTERİM.

BU İLİMLE ÇOCUĞU OLAN BİR BAYAN SARIMSAK KÜRÜ İLE KANSERLİ ANNESİNİ TEDAVİ EDERKEN,MEZOPOTAMYA KÜRÜ İLE ANNESİNİN NASIL KANSER OLMADAN ÖNCE Kİ KUVVETİNE ULAŞTIĞINI ANLATTIĞINDA BENDE ÇOK ŞAŞIRDIM.

   KULLANACAK KİŞİNİN YAŞI KADAR ADET ARPACIK YADA FİRİK SOĞAN'I BİR LİTRELİK CAM KAVANOZA KOYUN ÜZERİNE AĞZINA KADAR SAF BAL DOLDURARAK KAPAĞI SIKICA KAPATIN. KULLANACAK KİŞİNİN YAŞI KADAR BEKLETİN.

AÇILMA GÜNÜ İTİBARİ İLE YEDİ GÜN HER SABAH 1 ÇORBA KAŞIĞI AÇ KARNINA YİYİN,SEKİZİNCİ GÜN SABAH BLENDIR İLE İYİCE KARIŞTIRDIKDAN SONRA KAVANOZ BİTENE KADAR TÜKETMEYE DEVAM EDİN.

 ÖĞRETİ BU HALİ İLE GÜNLÜK YAŞAMINIZDA NATURAL KILLERS DENİLEN BU KORUYUCU HÜCRELERİN BESLENMESİ VE DAHA İLERİ OLGUNLAŞMALARINA YARDIMCI OLACAK IL-2 VE IL-18 KİMYASALLARIN ÜRETİLMESİ İÇİNDİR.

      ANCAK İLERİ BOYUTTA FAYDA GÖRMEK, ÇOCUK YAPMA SÜRECİ VE ÇOCUKLARI OLMAYAN AİLELERİN,METABOLİK GÜÇLENME SÜRECİ İÇİN,BU KÜR İKİ KAVANOZ FİRİK SOĞAN VE BİR KAVANOZ SARIMSAK İÇERİKLİ OLARAK İLK BAŞTAN HAZIRLANMALIDİR.KULLANIM SÜRECİ İSE TEK KAVANOZDA Kİ GİBİ AYNI OLMALIDIR.

   HEPSİNİN İÇİNE KONULACAK ADET KULLANACAK KİŞİNİN YAŞI KADAR DIR.KULLANIM SÜRECİNDE İSE İLK FİRİK SOĞANLI KAVANOZLU KÜR,KULLANACAK KİŞİNİN YAŞI KADAR GÜN SONRA AÇILIR.DİĞER KAVANOZLAR BİRİNCİ KAVANOZ BİTTİKDEN SONRA AÇILIP İÇİLİR.

1.KAVANOZ FİRİK SOĞAN-2.KAVANOZ SARIMSAK-3.KAVANOZ FİRİK SOĞANLI OLMALIDIR.

    BEN ÖĞRETİLERİMDE BAL KONUSUNDA ÇOK HASSASIM FRUKTOZ İLE BESLENEN ARILARIN TOPLADIĞI BALI SİZ DÜŞÜNÜN.AMA YUKARIDA VERDİĞİM TARİF İLE KULLANILDIĞINDA,ŞEKER ÖZELLİĞİNİ KAYBEDİP ANTİOKSİDAN VE  IL-2 VE IL-18 BEDENİMİZİ TÜM KÖTÜ HÜCRELERDEN KORUYAN DOĞAL KATİL HÜCRELERİN BESLENMESİNİ ÖN PLANA ÇIKARDIĞINDAN ÖNERİYORUM.

AYRICA NATURAL KILLER OLARAK BİLİNEN DOĞAL ÖLDÜRÜCÜ HÜCRELER,MODERN TIBBIN ÖĞRETİLERİNDE,KEMİK İLİĞİNDE YAPILIRLAR,

 KAN,KEMİKİLİĞİ  VE DALAKTA BULUNURLAR. DOĞALBAĞIŞIKLIĞIN BİR PARÇASINI OLUŞTURAN DOĞAL ÖLDÜRÜCÜ HÜCRELERİN UYARILMAYA İHTİYAÇLARI YOKTUR. 

MİKROPLARI DİREKT SALDIRARAK İMHĀ EDERLER, BUNUNLA BİRLİKTE VİRÜSLER

TARAFINDAN ENFEKTE EDİLMİŞ VÜCUT HÜCRELERİNE VE KANSERHÜCRELERİNE SALDIRIRLAR.

DOĞAL KĀTİL HÜCRELER BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN ÖZELLEŞMEMİŞ SAVUNMA HÜCRELERİDİR. DOĞAL KĀTİL HÜCRELER (NK - NATURAL KİLLERS) KANDAKİ LENFOSİTLERİN %10’UNU OLUŞTURUR. BUNLAR, T VE B LENFOSİTLERDE BULUNAN, ANTİJEN RESEPTÖRLERİ İÇİN GEN KODLANMASININ YENİDEN DÜZENLENMESİNDEN YOKSUNDUR.

    NK HÜCRELER, MHC SINIF 1 MOLEKÜLLERİNİN NORMAL SEVİYELERİNİ GÖSTEREN HÜCRELERE SALDIRMAZ, ANCAK YABANCI MHC’LERİ ÖLDÜRÜRLER, ÖYLE Kİ MHC I İFADESİ AZALMIŞ OLAN VEYA NAMEVCUT OLANLARI DA ÖLDÜRÜRLER. BU DURUM, SIKLIKLA VİRAL ENFEKSİYONLARDA VE KANSERDE GÖRÜLÜR. NK HÜCRELERİ PERİFERİK KANDA, AZUROFİLİK (KIRMIZI) GRANÜLLER İÇEREN BÜYÜK LENFOSİTLER OLARAK SAPTANABİLİR.

8.BÖLÜM NEDEN KANSER OLURUZ;

DOLAŞIM SİSTEMİ,SOLUNUM SİSTEMİ SİNDİRİM VE SİNİR SİSTEMİ HASTALIKLARIMIZLA BERABER AYRICA;

TRAFİK KAZASI GİBİ YARALANMALAR SONRASI İYİLEŞTİĞİ SANILAN DOKULARDA Kİ KALICI TRAVMALAR,KORKMA,AŞIRI ÜŞÜME AŞIRI ÜZÜNTÜ,YER ÇEKİMİNİN ETKİSİ İLE OLUŞAN HAREKETSİZ YAŞAM,GÜNEŞİN OLUMSUZ ETKİLERİ UV,GENETİK YADA KALITSAL,KİMYASAL TEPKİMEYE MARUZ KALINDIĞI VS DURUMLAR,ALKOL SİGARA VS BİRÇOK SEBEP SIRALAYABİLİRİZ.

AMA BİR ÇOĞUNDAN FAZLA GÖRÜLEN ETKİLERİNDEN BİR TANESİ DE TELAŞLI YAŞAM TARZI İLE BİRLİKTE,SORUNLU  GİDEN ÜZÜNTÜLÜ BİR YAŞAM ŞEKLİDİR.

     BU SAYDIĞIMIZ SEBEPLERİN EN ÇOK ETKİ ETTİĞİ HÜCRELERE  SİNİR SİSTEMİMİZ TARAFINDAN  YUKARIDA SAYDIĞIMIZ TAMİRLER OLUMSUZ SONUÇLANDIĞINDA BU HÜCRELERİ ORTADAN KALDIRMAK VE YENİDEN KURULUM MAKSADI İLE BİR ÇEŞİT ELEKTRİK AKIMI YADA YILDIRIM DÜŞÜRÜLÜR.

DOĞANIN EN BÜYÜK KURALIDIR BU ASLINDA BİR ÇOK İNSANIN BİLİPTE FARKINA VARAMADAĞI,BU FARKINDALIĞIN FARKINDA OLANLAR,BUGÜN SAĞLIK SEKTÖRÜNDE BÜYÜK KAZANIMLAR EDİNMİŞLERDİR.

DNA,RNA VE HÜCRE SARMALINDAN BAHSEDİYORUM,

OLUŞAN KALIPLAMA SİSTEMİNİN SONUCUNDA HÜCRELERİN BÜYÜYÜP NASIL ÇOĞALDIĞI VE GENETİK KODU NASIL KOPYALANDIĞINI AŞAĞIDA ÖRNEKLEYELİM.

TOPRAK KURUR ÇATLAR VE ÜSTÜNDE SİSTEMLİ ŞEKİLLER OLUŞUR,

ÜZERİNEYILDIRIM DÜŞER,ANCAK ASIL SIR BURADADIR.ASLINDA YERE VURAN YILDIRIMIN BİR ÖNCEKİ ATIMI BİR AĞACA YAPMIŞTIR.

ASLINDA O AĞACI KOPYALAMIŞTIR.

YAĞMUR YAĞAR,YAĞMUR DAMLALARI İÇİNDE VE ÜSTÜNDE SİSTEMLİ ŞEKİLLER OLUŞUR,ÇATLAĞIN İÇİNE GİRDİĞİNDE O ŞEKLİ ALIR.

TOPRAKDA OLUŞAN ÇATLAKLAR İÇİNE YAĞMUR DAMLALARI DOLAR.

ARDINDAN ISINAN ORTAM TOPRAK ALTINDA Kİ ORTAMI ÇÜRÜTÜR,

GENETİK KOPYALAMA YANİ ÜREYECEK HAYAT BULACAK ALAKA (AĞAÇ TOHUMU) GELİŞMEYE BAŞLAR.

TOPRAK ÜZERİNE ÇIKABİLDİĞİNDE CANLI TÜRÜ NE OLURSA OLSUN DOĞANIN AKIŞKAN GÜCÜNÜ KULLANARAK ONA AYKIRI DAVRANMADAN ONU KOPYALAYARAK GELİŞİR.

BURAYA KADAR DOĞA DNA GÜCÜNÜ KULLANIR.KÖKLERİNDEN ÇİTİL DEDİĞİMİZ SÜRECE ULAŞAN AĞACIMIZ,

YAVAŞ YAVAŞ FİDAN SÜRECİNE DOĞRU GELİŞİM GÖSTEREREK YANİ DNA SARMALINDA Kİ GENETİĞİ KOPYALAYARAK GİDER.

GELİŞME DALLANMA,BUDAKLANMA,YAPRAKLANMA OLGUNLAŞMA VE MEYVE VERME SÜREÇLERİ İSE RNA NIN GÖREVİDİR.GÜNEŞ,YILDIZLAR,RÜZGAR,HAVA İÇİNDE Kİ MOLEKÜLLER İSE HÜCRE VE PROBİOTİKLERİN GÖREVİDİR.

DÜŞÜNMEK VE GELİŞTİRMEK İSE HER CANLIYA HAYAT VEREN ELEKTRİĞİDİR.İŞTE MANEVİYATIMIZ YÜKSEK ATEŞ VE ELEKTRİK DOLU BİR YILDIRIM İLE BAŞLAYAN SÜRECİN KAYNAĞI YÜCE YARADANI GÖSTERMEKTEDİR.

ŞİMDİ YARADILIŞIN EN BÜYÜK SIRRININ,KOPYALAMA ÜZERİNE OLDUĞUNU UMARIM ANLAMIŞSINIZDIR.

YILDIRIM DÜŞTÜĞÜ ANDA Kİ ŞEKİLDEN BAŞLAYIN,ÇATLAYAN TOPRAĞIN ŞEKLİNDEN DEVAM EDİN AĞACIN SON VERDİĞİ MEYVEYE KADAR HEPSİNİN ŞEKLİ AYNIDIR.

HEPSİ BİRBİRİNİ KOPYALAYARAK GİDER.YILDIZLARIN KONUMLARI GÜNEŞİN KONUMU,GEZEGENLERİN KONUMLARI HEPSİ SÜRECİN BİR PARÇASIDIR.BİLİM İNSANLARININ SİZLERE ANLATMAYA ÇALIŞTIĞI BUDUR.

KISACASI DOĞADA HERŞEY GÖRÜNÜM OLARAK BİRBİRİNDEN FARKLI OLSADA TÜM CANLILAR BİRBİRİNİ KOPYALAYARAK HAYAT BULUR.

DİKKAT EDİNİZ SÖYLEMİME CANLI CANSIZ HERŞEY AMA HERŞEY,BİRBİRİNİ BİR ŞEKİLDE KOPYALAR,

 KOPYALAYAMAZ İSE DE ONDAN MUTLAKA BİRŞEYLER ALARAK KENDİNİ GELİŞTİRİR.CANIMIZ SIKILDIĞINDA SEVDİKLERİMİZİ ARARIZ,YADA DOĞADA GEZİNİRİZ YADA BİLİNEN BİR ÇOK ŞEYDEN FAYDALANIRIZ.SONUÇDA HERŞEY İNSANOĞLU İÇİN YARATILMIŞTIR.

BİZ KOPYALAYAMADIĞIMIZDA BÖYLE YAPARIZ.BÖYLE YAPAMADIĞIMIZDA İSE ÇÖZÜMÜMÜZ O KADAR ÇOKTUR Kİ,BUĞDAY TARLASINI NASIL KARDEŞLEME YÖNTEMİ İLE VERİMLİ HALE GETİRİRİZ YA, AKLA HAYALE GELMEYECEK ÇOK YÖNTEMİMİZ VARDIR.YETER Kİ BUNU BAŞARACAK VADEMİZ YADA ŞANSIMIZ OLSUN.

YA KOPYALAYAMAZSAK;DÜNYA BİLE BELİRLİ EKSEN ÜZERİNDE HAREKET ETMEK ZORUNDAYKEN, SİZ HAREKETSİZ OLARAK DURAMAZSINIZ.YARADILIŞIN EN BÜYÜK ÖZELLİKLERİNDEN BİR TANESİ DE DOĞADA HER ŞEYİN AKIŞKAN SÜREÇ İÇİNDE OLMAK ZORUNLULUĞUDUR.

KONUMUZA GERİ DÖNDÜĞÜMÜZDE İSE BİR KISIM HÜCRE,YILDIRIMIN DÜŞTÜĞÜ  DOKUYA YAPIŞARAK YAŞAMA İSTEKLERİNİ DEVAM ETTİRMEK İÇİN BİRBİRLERİNE TUTUNMAYA BAŞLARLAR.

TUTUNDUKÇADA ORADA Kİ DOKUYU BOZARAK TÜMÖRLEŞME SÜRECİNE SOKARLAR.NAR MEYVESİ İÇİNDE Kİ YAPI GİBİ.BUNA MARUZ KALAN HASTA BU SÜREÇTE AŞIRI SİNİR VE GECE TERLEMELERİ İLE BU SÜRECE TEPKİ VERMEKTEDİR.

   ASLINDA BURADA OLUŞAN DOKU BOZUKLUĞUNA DAMAR,KAN  İLE YENİLEME GÖTÜRMEYE ÇALIŞTIKÇA KAN YOLU İLE GİDEN HER HÜCRE YOLDA OLAN KAZAYA BAKAN SÜRÜCÜLER GİBİ,YAVAŞLAMA YAPAR.

BOZULAN HÜCRELERE KAZAZEDELER DİYELİM, YARDIM ETMEYE ÇALIŞTIKÇA  OLUŞAN BAKTERİLERİ KÜÇÜK KANSERLİ HÜCRELERİN YARDIM MAKSATLI TUTUNUMLARINA SEBEP OLUR.BUDA KANSERLİ HÜCRELERİMİZİN TEK BAŞLARINA OLDUKLARINDA,BİZE ÇOK FAYDALI HÜCRELER OLDUĞUNU GÖSTERİYOR.

İLK BAŞLARDA BU ŞEKİLDE BESLENMEYE BAŞLARLAR. BUNA MARUZ KALAN HASTA BU SÜREÇTE UYKU PROBLEMİ DİZLERİ İLE AYAK BİLEĞİ ARASINDA KALAN KISIMLARDA AŞIRI AĞRI VE YORGUNLUK HİSSEDER.BU ŞEKİLDE BAŞLAYAN YORGUNLUK NÖBETLERİ VE NEFES DARLIĞI SÜRECİ İLE DEVAM EDER.

    BU BESLENME SÜRECİ İLK BAŞLARDA BİR GERGEDANIN ÜZERİNE KONAN SİVRİSİNEK GİBİ İKEN,İLERİKİ DÖNEMLERDE BU HÜCRELER BİR CEYLANI YAKALAYARAK YOK EDEN TİMSAHA DÖNER.) UNUTMAYIN HİÇ BİR İYİLİK KÖTÜLÜKSÜZ KALMAZ.

BİZLER VÜCUDUMUZDA AKLA HAYALE GELMEYECEK HASARLARI OLUŞTURMAK İÇİN BESLENME VE YAŞAM HATALARI YAPTIKÇA BU HÜCRELER BU SÜRECİ YOK ETMEK İÇİN HATALI KİMYASALLARI YADA BİLEŞENLERİ TOPLAMAYA BAŞLARLAR.

BİR SÜRE SONRA TOPLADIKLARI NEDENİ İLE MUTASYONA UĞRARLAR BİR KAÇ YIL SONRA TOPLADIKLARI İLE YAŞAMAYA ALIŞIRLAR VÜCUTTA HATA GÖRDÜKÇE HATALARI GİDERMEK İÇİN TOPLAMAYA VE TOPLADIKÇA BÜYÜYÜP ÇOĞALMAYA BAŞLARLAR.

VE GÜN GELDİĞİNDE BİR BAKMIŞSINIZ BİR KAÇ SAAT ÖNCE YEDİĞİNİZ KALİTELİ YEMEK BİLEPİŞTİKTEN SONRA ADANA SICAĞINDA AÇIKTA BIRAKILAN YEMEK GİBİ EKŞİMİŞ YADA BOZULMUŞTUR.

   ASLINDA OLAY BİRAZ DAHA NETLEŞİR BU SÜREÇDE,HASTA GECELERİ AĞIR TERLEME NÖBETLERİ GEÇİRİR,MUTASYONİK HÜCRELER,DEDİKODU YAPILIYORMUŞ GİBİ BİR ORTAM YARATARAK,METABOLİZMAMIZI YAVAŞLATIR.

VÜCUDUMUZU HASTALIK SÜRECİNE SOKTUĞUNDAN,BEYİNDE Kİ NÖRONLARIN İLETİŞİM MESAFELERİNİ KISALTMAYA BAŞLAR.BUDA HASTANIN AŞIRI SİNİRLİ OLMASINA NEDEN OLUR.

HEKİMLERİN ERKEN TEŞHİS DEDİKLERİ SÜREÇ DE BUDUR,EĞER KİŞİ GECELERİ AŞIRI TERLİYORSA,YATMADAN ÖNCE BİRŞEYLER YEMEK İSTİYORSA,BOYUN VE ÜST SIRT KESİMLERİNDE AŞIRI VE TOPLU HALDE SİĞİL DÖKÜYORSA,

SABIRSIZ,SİNİRLİ,YÜZÜ GÜLMÜYOR VE DEĞİŞKEN DAVRANIŞ BİÇİMLERİ SERGİLİYORSA BÜYÜK BİR SAĞLIK SORUNU OLDUKÇA YAKIN BİR ZAMANDA KARŞISINA ÇIKABİLECEĞİ ANLAMINA GELMEKTEDİR.

    İŞTE BU SÜREÇ HEKİMİNİZE BAŞVURACAĞINIZ YILLARCA SÜRECEK BİR TEDAVİ VE TAKİP SÜRESİNİN BAŞLANGICINI İŞARET ETMEKTEDİR.EĞER ETMEZ İSENİZ;

   YUKARIDA ANLATTIĞIMIZ TİMSAHDAN ÖRNEK VERDİĞİMİZ BESLENME SÜRECİ GELİŞİR.BU HÜCRELER YARATTIĞI OKSİJENSİZ VE ÇEVRELERİNDE OLUŞTURDUKLARI ASİDİK YAPI NEDENİ İLE KANIN DAMAR YOLU İLE TÜMÖRLEŞME ADAYI DOKUYA ULAŞTIĞINDA,KORUMA İÇ GÜDÜSÜ İLE KANI OKSİJENLE TEMAS ETTİRİRLER.

    BUNDAN DOLAYI KAN PIHTILAŞIR,PIHTI OKSİJENSİZ OLARAK OLUŞTURDUĞU ORTAM DA TÜMÖRE DÖNÜŞÜR.BUNUN SEBEBİ YEDİĞİ ELEKTRİKDEN DOLAYI MUTASYONA UĞRAYAN PIHTI HÜCRELERİDİR.TÜM BUNLARA İNCELEN DAMARIN TERLEMESİ SEBEP OLUR.BUNUN FARKINA VARAN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ DOKU İLE BAĞI KESER AMA İŞ İŞTEN GEÇMİŞTİR.

   YER ÇEKİMİ KUVVETİNİ KULLANAN BU HÜCRELER DOKUYU PARALEL YÖNDE AŞAĞI ÇEKER,VE TUTUNDUĞU DAMAR İLE ÇEKİRDEKSİZ HÜCRE OLDUĞU İÇİN GÜNÜ BİRLİK İÇERİSİNDE ŞEKER OLAN HER TÜR HÜCRE İLE BESLENEREK DOYUMA UĞRADIĞINDAN HERGÜN BÖLÜNEREK ÇOĞALIR.

   BU HÜCRELERDE İNSANIN BİR PARÇASIDIR,BAZI İNSANLAR GİBİ DOYDUKÇA ÇILGINLAŞIR.BURADA YETERİ SAYIYA ULAŞTIĞINDA,TUTUNABİLEN ANA KANSERLİ HÜCRE KANDA KENDİNE YENİ YERLEŞİM YERİ YANİ OKSİJENSİZ ORTAM ARAR,BULDUĞUNDA TUTUNUR BUNA HEKİMLERİMİZ METASTAZ DER.

     HANİ ZAMANINDA KİLO ALDIĞIMIZDA GÖBEK YAPARIZ YADA SIRTIMIZ KİLOLANDIĞI SÜREÇDE,BURALARDA YAĞ DEĞİL SARIMTIRAK İNSÜLİN DİRENCİNE BAĞLI ŞEKERLENMİŞ DOKULAR OLUŞUR. YAĞ BEZESİ GİBİ GÖRÜLEN BU KİTLELER İLE KÖTÜ HUYLU HÜCRELER BESLENEREK ÇOĞALIRLAR.

BU NEDENLE EGZERSİZİN VE HAREKETLİ YAŞAMIN ÖNEMİ BURADA ÖN PLANA ÇIKMAKTADIR.(SIRTINIZA HACAMAT YAPTIRMANIZI BU NEDENLE ÖNERİRİM.)

    SİZ HAREKETSİZ YAŞAMA DENGESİZ BESLENMEYE VE DIŞ ETKENLERE SİGARA VS DEVAM ETTİKÇE BU HÜCRELER GELİŞTİKÇE GELİŞİR.

TARLADA YÜRÜDÜĞÜMÜZDE ÇORABIMIZA TAKILAN TIRTILLI DİKENLER GİBİ YAPIŞIRLAR DOKUMUZA.O DOKUDAN ALDIKLARI ENZİMLERLE DE KENDİLERİNE ASİDİK VE OKSİJENSİZ BİR ORTAM YARATIRLAR.DAMARLARIMIZDA Kİ HÜCRELERİN DIŞKILARINDAN OLUŞAN CURUF GİBİ DE DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

   KABUKLARI O KADAR SERT BİR HAL ALIRKİ BU KABUĞU KÜÇÜK ÇATLAMAMIŞ,DİŞİMİZLE KIRAMADIĞIMIZ ANTEP FISTIĞI GİBİ OLUR.ONUNLA SAVAŞABİLEN HÜCRELER İSE TAM BİR KORUMA FAKİRİDİR ARTIK,KABUKLARI TUZLU BİR FISTIĞA BENZER GÜÇSÜZ VE SAVUNMASIZ.

BU NEDENLE BİR ÇOK HASTADA KEMOTERAPİ YADA RADYOTERAPİ İŞE YARAMAMAKTA-DIR.BU KEMOTERAPİ KONUSU ASLINDA ÇOK TARTIŞMAYA AÇIK BİR KONUDUR,

İBN'İ SİNA,HİPOKRAT YADA LOKMAN HEKİM'İN BULUP GELİŞTİRDİĞİ TIP İLE ALAKASININ OLMADIĞINI,BİR ÇOK BİLİM İNSANI SÖYLEMEKTE,BAŞARI ORANININ SIFIRA YAKIN OLDUĞUNU DA SÖYLEMEKTE, AMA BUNU AÇIKLAMAKTA NEDENSE GERİ DURMAKTADIRLAR.

9.BÖLÜM;KANSER'İ ENGELLEMEK İÇİN BİR ÖNERİ,

   PİRDEN RİVAYET EDİLEN ÇOK BEĞENDİĞİM BİR SÖZ VARDIR,

"OĞUL OĞUL İNSANLAR 3 ARŞINA BAKİDİR,KURSAĞI,GALLESİ,AFFOLA Kİ BİRİ DE UÇKURUDUR" YANİ İNSANLAR YA MİDEYE,YA CEBİNE,YADA UÇKURUNA ÇALIŞIR.SAĞLIĞINI DÜŞÜNEN NEREDE İSE YOK GİBİDİR.AKSİNE HER AN SAĞLIK VE ÖLÜMÜ DÜŞÜNMEK GEREKİR.TABİ Kİ BİR GÜN HEPİMİZ ÖLECEĞİZ,ŞUNA KARAR VERMELİYİZ.AYAKTA MI? YOKSA YATAKTA MI ÖLECEĞİZ?

   SAĞLIĞINI DÜŞÜNEN PEK AZ İNSAN VARDIR.ASLINDA ÇOCUKLUĞUMUZDAN İTİBAREN HASTA OLDUĞUMUZU BİLMENİZİ İSTERİM,BU NEDENLE TEDBİRİNİZİ ERKEN ALDIĞINIZDA DAHA SAĞLIKLI BİR ÖMÜR GEÇİRECEĞİNİZ OLASIDIR.

DOĞAN BİR BEBEĞİ DÜŞÜNÜN O KADAR SAF VE TEMİZDİR Kİ NEREDEYSE HER İNSANIN KUCAĞINA ALIP SEVESİ GELİR.ZAMANLA PİRİN SÖZÜNDE Kİ GİBİ BEDENDE VE YAŞAM ŞEKLİNDE Kİ SAPMALAR NEDENİ İLE İLERLEYEN YAŞLARDA O İNSANI KUCAĞINIZA ALIP SEVEBİLİRMİSİNİZ.

   O BEBEK BÜYÜRKEN BİR ÇOK ŞEYİ KOPYALAR,ACIMASIZ BİR KATİLE BİLE DÖNÜŞEBİLİR, HÜCRELERİMİZDE BÖYLEDİR,BİR ÇOK ŞEYİ KOPYALAYABİLİR.

BAZEN BİZE FAYDALI OLAN HÜCRELER,İYİ BESLENEMEDİKLERİNDE GÜN GELİR BİZE EN ZARARLI EVLADA DÖNÜŞÜRLER.

    TIPKI T8 HÜCRELERİMİZ GİBİ,BİR KISIM T8 LER OLUŞAN KÖTÜ HÜCRELİ DOKULARIN ÇOĞALMASINDA ÖNEMLİ BİR FAKTÖR HALİNE GELİRLER.YARALANAN VE YANAN HÜCRELERİN ÖLMELERİNİ SAĞLAMALARI GEREKİRKEN,AKSİNE YOKEDİLMELERİNİ ENGELLERLER.

BUNA FOGOSİT GRUBUNUN EN AKTİF ÜYESİ MAKROFAJLAR SEBEP OLUR;

VİRÜSLERİ, BAKTERİLERİ,MANTARLARI VE YABANCI PROTEİNLERİ YOK ETMEK İÇİN MAKROFAJLAR HAREKETE GEÇERLER.

ANCAK ONLARI YOK ETMEK İÇİN SALGILAMALARI GEREKEN ENZİMLERİN EKSİKLİĞİNDEN DOLAYI BUNUNLA BAŞA ÇIKAMAZLAR.KANDA DOLAŞAN T4 HÜCRELERİNİ UYARIRLAR ANCAK DOLAŞIM SÜRECİNİ GEÇENE KADAR İŞ İŞTEN GEÇER.

SİZ BUNU OLAYA GEÇ GİDEN İTFAİYE AMBULANS GİBİDE DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

      NE EKERSEN ONU BİÇERSİN DENİLEN OLAY TAMDA BURADA DEVREYE GİRİYOR,BİZLERİN AMA YOKLUKDAN AMA BİLMEYEREK AMA BİLİNÇSİZLİĞİMİZDEN DOLAYI YAPTIĞIMIZ BESLENME VE BEDENSEL HATALAR BİZLERİN İLERİDE BÜYÜK SAĞLIK SORUNLARI İLE UĞRAŞMAMIZA NEDEN OLACAĞINI UNUTMAYALIM.

METABOLOMİK KAN TESTİ SİSTEMİNİ KENDİ GENETİK KODLARIMIZLA UYGUN HALE GETİRECEK YAZILIM UZMANLARI İLE BU İŞİ HALLETMEMİZ GEREKMEKTEDİR.

BU SAYEDE HASTALARIN ALTI AYLIK SÜREÇ İÇERİSİNDE NASIL BESLENDİĞİNİ VE İLERİKİ ALTI AYLIK SÜREÇTE NASIL BESLENMESİ GEREKTİĞİNİ ANLATIR,ŞEKİLDE DE YAZILIMIN DİZAYN EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

BU SİSTEMİN ANA MANTIĞI ASLINDA,HÜCRE VE METABOLİZMA ÜZERİNDEKİ BİR BÜTÜNÜ  MOLEKÜLLERE AYIRMA DA DENİLEBİLİR.BİR HÜCRE VEYA CANLIDAKİ METABOLİZMANIN TÜMÜNE DE METABOLOM DENİLMEKTEDİR.

METABOLOMİK,METABOLOMDAKİ KÜÇÜK MOLEKÜLLÜ METABOLİTLERİN YÜKSEK HASSASİYETTE ANALİTİK TEKNİKLER KULLANILARAK SAPTANMASI, TANIMLANMASI VE MİKTARININ BELİRLENMESİDİR.

 GÜNÜMÜZDE HERHANGİ BİR HASTALIĞIN MOLEKÜLER MEKANİZMASININ AYDINLATILMASINDA YALNIZCA GENOM ANALİZİNİN YA DA YALNIZCA PROTEOM ANALİZİNİN YETERLİ OLMADIĞI KESİNDİR.

 BUNUN YERİNE METABOLOMİK ÇALIŞMALARI DA İÇİNE ALAN BÜTÜNSEL BİR DEĞERLENDİRMENİN AKILCI OLDUĞU VE KESİN SONUÇLAR VERDİĞİ BİLİNMEKTEDİR.

 METBOLİTLERİN DÜZEYLERİ HÜCRESEL FONKSİYONLARIN İŞLEYİŞ BİLGİLERİNİ YANSITIR VE BUNUN SONUCU OLARAK GENETİK VEYA ÇEVRESEL DEĞİŞİKLİKLERE BAĞLI HÜCRENİN VEYA DOKUNUN FENOTİPİNİ TANIMLAR.

TIBBİ TEŞHİS VE TEDAVİ AMAÇLI METABOLİT ANALİZLERİ UZUN ZAMANDIR UYGULANMASINA RAĞMEN, ÇOK SAYIDA METABOLİTİN ANALİZ EDİLMESİ VE PROFİLLENMESİ AMACIYLA KULLANILACAK METODLARIN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR,

TÜBİTAK GİBİ BİR KURUM TARAFINDAN ORGANİZE EDİLMELİDİR.

 METABOLOMİK ÇALIŞMALARI İÇEREN UYGULAMALAR; BİYOBELİRTEÇ TESPİTİNDE, ENZİM SUBSTRAT İLİŞKİSİ DEĞERLENDİRMEDE, İLAÇ AKTİVİTE ÇALIŞMALARINDA, METABOLİK YOLAK ANALİZLERİNDE VE DAHA BİRÇOK AMACA HİZMET EDEN ÇALIŞMALARDA SON DÖNEMLERDE YAYGIN OLARAK KULLANILMAKTADIRLAR.

BURADA GETİRİLEN BİLİMSEL AÇIKLAMADAN ANLAYACAĞINIZ ÜZERE,GELECEKTE TIBBIN DNA VE GENETİK BİLİM SÜRECİNDE BİZİ HASTA EDEN NE KADAR HÜCRE VARSA, BUNLARIN TAMİR EDİLEREK UZUN SAĞLIKLI BİR HAYAT YAŞANABİLECEĞİ ANLAMINI TAŞIMAKTADIR.

   GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİLERİNE BAKTIĞIMIZDA,TIBBIN TAMAMEN DEFANS TIBBINA DÖNÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEKTEYİZ,BİR YERİMİZ AĞRIYIP DA,DOKTORA GİTTİĞİMİZDE SEMPTOMLARA,YANİ ŞİKAYET VE HASTALIĞIN BELİRTİLERİNE BAKILMAKTA, TAHLİLLER YAPILARAK TEŞHİSE ORADAN İSE TEDAVİYE GİDİLMEKTE.

METABOLOMİK DENİLEN SİSTEM TAM BURADA DEVREYE GİREREK YAKALANILMASI MUHTEMEL TÜM HASTALIKLARIDA RAPORLAYACAĞI İÇİN DAHA AĞIR VE KALITSAL HASTALIKLARIN ÜSTESİNDEN GELMEMİZİ SAĞLAYACAK.

ŞU AN BU TEKNOLOJİ ÜLKEMİZDE TAM ANLAMIYLA HAZIR OLMADIĞINDAN, BİZ BUGÜN HALA LOKMAN HEKİMİN,İBN'İ SİNA'NIN VE HİPOGRAT'IN BİNLERCE YIL ÖNCE UYGULADIĞI TIBBİ YÖNTEMLERLE ŞİFA ARAMAK ZORUNDA BIRAKILIYORUZ.

(Metabolomik kan test sisteminin tedariği Devlet tarafından yapılmalıdır.)

10.BÖLÜM; KÜR İÇERKEN TAKİP EDİLMESİ ELZEM TEDAVİ SÜRECİ,

  İLK 3 GÜN YUKARIDA ANLATTIĞIMIZ VE VERİLEN TABLO DA BELİRTİLDİĞİ ÖLÇÜLERDE KULLANILMAYA BAŞLANIR.

KESİNLİKLE UYULMASI GEREKEN İLK KURAL KÜRÜ İÇTİKDEN SONRA,YAPILABİLDİĞİ KADAR UZUN YÜRÜYÜŞLERE ÇIKMAK ÇOK ÖNEMLİDİR.

 VE YAPILABİLİYOR İSE GÜN İÇİNDE 10 İLE 60 DAKİKA ARASI YERE ÇÖMELEREK OTURMAKTIR.BU SÜREÇTE İLK BİR KAÇ GÜN SIRTINIZI BİR YERLERE DAYAYABİLİRSİNİZ.

AYAK BİLEĞİ VE DİZ ARASINDAKİ AYAK PAZILARINIZIN,KANI POMPALAMA VE ÜRETİLEN ENERJİNİN KANA KARIŞMA SÜRECİNDE ÖNEMİ OLDUKÇA FAZLADIR.

BEYİNDE Kİ NÖRONLARIN KOMŞU HÜCRELERLE 1 YADA 2 CM DÜŞEN İLETİŞİM MESAFELERİNİ,6 İLE 8CM ARASINDA ARTTTIRMAKTADIR.

YÜKSELEN KONDİSYONUNUZ İSE AYRI BİR MUCİZEDİR.

İLK 3 GÜN,ÇÜNKÜ BU SÜREÇ İLK İÇİMİ MÜTEAKİBEN KANDA Kİ DİSİPLİNİZE SÜRECİNİ BAŞLATIR.

BU NEDENLE DE TAM YATALAK,BAĞIRSAK VE İDRAR SİSTEMİ DIŞARI ALINMIŞ HASTALARDA BU KÜR,HASTANE SÜRECİ BİTTİĞİ VE NORMAL YAŞAMA DÖNÜLDÜKDEN SONRA KULLANIMA BAŞLANMALIDIR.

İLLEDE KULLANACAĞIM DERSENİZ SABAH ÖĞLE AKŞAM BİR ÇAY KAŞIĞI VERİLEBİLİR,AMA ÜZERİNE BOLCA SU İÇİRİLMELİDİR.

BUNUN SEBEBİ İSE SIKIŞAN 30 ML ZEYTİNYAĞI VÜCUT TARAFINDAN YAKLAŞIK 5 LT 10 GR ÇÖREK OTUNUN HER İÇİMDE 80 İLE 120 GR.10 GR.KETEN TOHUMUNUN İSE YİNE HER İÇİMDE 90 İLE 120 GR OLARAK ALGILANMASI İLE ALAKALIDIR.

    3.GÜN SONUNDA YETERLİ DOZA ULAŞAN C 14-16-24 VE 26 ASİTLERİ BİLEŞTİKLERİ DİĞER BİLEŞENLER İLE FERMANTASYON SÜRECİNİ BİTİRİR.

BU SÜREÇTE C FORMÜLASYONUNDA BİLEŞEN TÜM BİLEŞİKLER MİDE ASİTLERİ İLE BİRLEŞTİĞİNDE YÜKSEK ORANDA NÖROTOKSİK ŞEKER İÇEREN BİR ENZİMİDE ÜRETİR.

    BU BESİNLERİN KANA KARIŞMASI KILCAL DAMARLAR SAYESİNDE İNCE BAĞIRSAKTA OLMAKTADIR.YAĞLARIN İLK KİMYASAL SİNDİRİMİ İNCE BAĞIRSAKTA YAPILMAKTADIR.İNCE BAĞIRSAĞA GELEN SAFRA VE PANKREAS ÖZ SUYU İLE SİNDİRİM TAMAMLANIR.

   YUKARIDA SAYDIĞIM BESİNLER İNCE BAĞIRSAKTA EN KÜÇÜK MOLEKÜLLERİNE KADAR PARÇALANIR.BU MOLEKÜLLERİN İNCE BAĞIRSAKTAN KAN DAMARLARINA GEÇMESİNE EMİLİM DENİR.

KANA GİREN BU BİLEŞİKLERİN MOLEKÜLLERE AYRILMASINI ENDİŞE ETMEYİN. MAYALANMA SÜRECİNDE FERMANTE OLDUĞU GİBİ C 14-16-24 VE 26 ASİTLERİ YUKARIDA SAYDIĞIMIZ BİLEŞİK POZİSYONLARINA GERİ DÖNERLER.

    SİZLER BUNU KUZUSUNDAN AYRILAN ANNE GİBİ DÜŞÜNÜN,NE KADAR AYIRSANIZDA BU BİLEŞENLER MAYALANMA SÜRECİNDE Kİ POZİSYONLARINA GERİ DÖNÜYORLAR.

   ÜRETİLEN BU ENZİMLER C FORMÜLASYONU,ASİT YOĞUNLUĞU İÇİNDE,AL YUVARLARIN ALGILAYABİLECEĞİ ŞEKİLDE ŞEKER İÇERİKLİ NÖRO TOKSİN İÇERİRLER.BU NEDENLE BU ŞEKERİ ENZİM ETMEZLER.

    AMA KANSERLİ HÜCRELER ÇEKİRDEKSİZ,VİRÜTİK VE MUTASYONLU HÜCRELER OLARAK BU FARKI ANLAYAMAZLAR.BU NEDENLE BU ŞEKER İÇERİKLİ ENZİMİ YAPARAK BESLENDİKLERİNİ SANARLARKEN ASİDİK TABAKALARINDAN OLURLAR.

ŞİŞMEYE BAŞLAYAN KANSERLİ HÜCRE ÇATLAYARAK AÇILIR VE  NÖRO TOKSİN İÇERİKLİ AKYUVARLARIN SALDIRILARINA MARUZ KALIR VE SONUN BAŞLANGICINA GİRERLER.

 BU SÜREÇ HER HASTADA FARKLI SÜRELERDE OLUŞMAKDA,YAPILAN TAHLİLLERDE VE HASTALARDAN ALDIĞIMIZ BİLGİLERDE,KML LÖSEMİ GİBİ HASTALIK GURUPLARINDA 14 GÜN DE YAŞAM KALİTESİNİ,ESKİ SAĞLIKLI GÜNLERİNDEN İYİ HALE GETİRİRKEN,

   BEYİN,KEMİK,KARACİĞER'E METASTAS YAPMIŞ,AKCİĞER CA HASTASINDA BU SÜRE 250 GÜNE KADAR ÇIKMAKTA OLDUĞU GÖZLEMLENMİŞTİR.BU SÜREÇ SONUNA GELİNDİĞİNDE UNUTULMAMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİR TECRÜBEMİZİDE PAYLAŞMAK İSTERİM.

AKCİĞER DE 4 CM LİK KİTLE UZUN BİR KÜR KULLANIMI SONRASI ÇEKİLEN PETTE 1 CM ALTINA DÜŞTÜĞÜNDE,HASTADA NEFES PROBLEMİ BAŞ GÖSTERDİ,O HAFTA ÇOK SIKINTI ÇEKTİK SONUNDA SORUNA,KÜÇÜLEN TÜMÖRÜN  SEBEP OLDUĞUNU ANLADIK.

    HERKESİN ANLAYACI BİR TABİRLE BİZ LASTİĞE BATAN ÇİVİYİ ÇEKMİŞTİK.RADYO TERAPİ İLE O, 1 CMLİK KİTLEYİ YAKTIRARAK TEDAVİ ETTİRDİK.

AKCİĞERDE Kİ SÖNME DURUNCA,ŞÜKÜR HASTAMIZ ŞU AN İYİ.BU ÖNEMLİ BİLGİDE AKLINIZIN BİR YERİNDE KALSIN.

     BU SÜRECİ BİRAZ DETAYLANDIRALIM; İLK İÇİM SÜRECİNDE KÜR KAN DEĞERLERİNİ DÜZELTİR,ARDINDAN TÜMÖRLÜ BÖLGELERE ULAŞIR,İÇLERİNE İLK GİRİŞLERİNDE,TÜMÖRLERDE KÜÇÜLME RAPORLANIR.TÜMÖRÜN MERKEZİNE ULAŞTIĞINDA İSE ONLARI SUDA KALMIŞ KALIP SABUN GİBİ İLK HALİNDEN BİRAZ FAZLA ŞİŞİREREK BÜYÜLTÜR.

    AMA ETRAFINDA Kİ ASİDİK TABAKA YOKOLDUĞUNDAN,İÇTEN DIŞA TÜMÖRÜ DELER,BU SÜREÇ TÜMÖRÜN ORTA KISIMLARINDA Kİ BESLENME YERLERİNDE BEYAZLAMA OLARAK RAPORLANIR.AKABİNDE AKAN SUYA BIRAKILAN KALIP SABUN GİBİ,ALDIĞINIZ TIBBİ DESTEK İLE,TÜMÖR HER GEÇEN GÜN KÜÇÜLMEYE DEVAM EDER.

     ÖZELLİKLE KARACİĞER,BEYİN VE KEMİKLERDE Kİ SAKLI OLAN METASTAZ SANILAN BU GİZLİ TÜMÖRLER AÇIĞA ÇIKMAYA BAŞLAR,BU ARADA KANDA TÜMÖRÜN ERİMESİNE BAĞLI OLUMSUZ YÖNDE DEĞİŞİMLER GÖRÜLEBİLİR.

BU NEDENLE HASTANIN KAN DEĞERLERİ SÜREKLİ ZİRVEDE TUTULMALIDIR.BU SÜRECİ; BİR İŞYERİNİZ OLDUĞUNU VARSAYIN,BU İŞYERİNDE 100  PERSONELİNİZ VAR BUNLARDAN 30 KADARI ASLINDA ÇALIŞMADIĞI GİBİ BİRDE İŞE VE İŞYERİNE ZARAR VERMEKTE DİYE DÜŞÜNÜN.

PROFESYONEL BİR YÖNETİCİ GELİR BU PERSONELLERİ İŞTEN ÇIKARIP ZAMANLA YERLERİNE DAHA KALİTELİ,GENÇ,DİNAMİK VE FAYDALI ELEMANLAR ALARAK İŞLERİ DÜZELTMESİ OLARAK DA DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

KANSER GERÇEĞİNDEN YOLA ÇIKARAK,YUKARIDA BAHSETTİĞİMİZ KÜRÜ HAZIRLAYIP İÇTİKDEN SONRA Kİ SÜREÇDE BU KARIŞIM İÇİNDE Kİ BİLEŞENLERİN NASIL BİR FERMANTASYON SÜRECİNDEN GEÇEREK BİTMEK ÜZERE OLAN BEDENSEL HAYATIMIZI KURTARABİLMEK ADINA;

11.BÖLÜM;YUKARI DA ANLATTIĞIMIZ, ONCA İŞLEYİŞİN VÜCUDUNUZDA OLMAYA BAŞLADIĞINI,SİZ NASIL ANLAYACAKSINIZ.

1.KAVANOZU İÇMEYE BAŞLADIKDAN SONRA  KARNINIZDA HAFİF BİR ŞİŞME HİSSEDERSİNİZ,KABIZLIK BAŞLAR  GAZ YANMALARINA BAĞLI SANCILAR OLMALI 3.GÜN SONUNDA.

 YEŞİLİMSİ AMA ÇÜRÜMÜŞ ET KOKUSUNDA BÜYÜK DIŞKINIZI YARI İSHAL ŞEKLİNDE YAPMALISINIZ.GENİRME İLE BOĞAZA KADAR GELEN YANIK YAĞLI SARIMSAK TADINI HİSSETMELİSİNİZ.

    SU İÇME İSTEĞİ ZİRVE YAPMALI VE BUNA BAĞLI OLARAK İDRARINIZ ÇÜRÜMÜŞ ET KOKUSUNDA VE KOYU SARI GELMELİ.BRONŞLARI VE AKCİĞER ÜZERİNDE Kİ KATRAN TABAKASINI SÖKERKEN KISA AMA KESİK KESİK, İLERLEYEN SÜREÇTE BALGAMLI ÖKSÜRÜK NÖBETLERİ GEÇİRİLMELİDİR.

KADAVRA İNCELEMELERİ YAPAN BİR HOCAMIZIN ANLATISI ŞÖYLEDİR,BİR BALIĞI DÜŞÜNÜN,KARNINI YARIP İÇ ORGANLARI ÇIKARTTIK, GÖĞÜS KAFESİNİ SUYUN ALTINA TUTTUĞUMUZDA BİLE OVALAMADAN ÇIKMAYAN BİR KATRAN TABAKASI VARDIR.

İŞTE BİRÇOK KANSERLİ YAPININ TUTUNDUĞU ÖNEMLİ NOKTALARDAN BİRİDİR.O BÖLGELER OKSİJENDEN ARINDIRILMIŞ ASİDİK BİR YAPIDADIR.BU ALANI TEMİZLEDİ BİR HASTAMDA, SENİN ÖĞRETTİĞİN BU KÜR DEMİŞTİ,

   KAFANIZIN İÇİNDE BİR ŞEYLERİN GEZDİĞİNİ HİSSETMELİSİNİZ,SIRASI İLE GÖĞSÜNÜZDEN YUKARISININ ATEŞLENMESİ,BAŞ VE BOYUN KISMINIZDA AŞIRI KIZARIKLIK VE BUNA BAĞLI OLARAK YÜZÜNÜZDE VE SIRTINIZDA AŞIRI SİVİLCE DÖKÜMÜ VE YÜZÜNÜZE NAMAZ NURU İNMİŞ GİBİ PÜRÜZSÜZ TERTEMİZ OLMASI,GÖZ ALTLARINIZIN VE GÖZ KAPAKLARINIZIN BEYAZLAŞMAYA BAŞLAMASI,

(SİZDE KÜRE YARDIMCI OLARAK GÖZ KAPAKLARINA  BUZ MASAJI YAPABİLİRSİNİZ.)

   TRUMSAT YANİ LOKMAN HEKİMİN HABBET'ÜS SEVDA OLARAK ADLANDIRDIĞI YADA BU KÜRÜ DÜZENLİ VE HER SEFERİNDE MAYANLANMA GÜNÜNÜ GEÇ AÇARAK ŞİFASINI UMDUĞUNDAN FAZLA BULAN İNSANLARIN ABARTARAK ADINA ÖLÜMSÜZLÜK İKSİRİDE DEDİĞİ ÖĞRETİ İÇİN BUNU İÇTİĞİMİZDE ÖLMEYELİM YA LOKMAN DEDİKLERİNDE PİRİN BU ÖĞRETİ İÇİN İLK VE SON YORUMU GELİR HEP AKLIMA,

"İÇİNİZ, İÇİNİZ Kİ ŞİFAYI NUR BULASINIZ,İÇİNİZ Kİ GERÇEK SİZ OLASINIZ,BEN BU HABBET'ÜS SEVDAYI İÇİPTE ÖLENİ GÖRMEDİM,

AKSİNE İÇİNİZ Kİ ÖNCE BAŞINIZDA HARLANASINIZ,İÇİNİZKİ,NARLANASINIZ VE İÇİNİZ Kİ,NURLANASINIZ,İŞTE BÖYLE Kİ BAŞINIZLA BİRLİKTE VAROLASINIZ".

 MÜTHİŞ BİR RAHATLAMA SÜRECİNE GİREN BEDENİNİZ. BAĞIRSAK SİSTEMİ ÜZERİNDE TAM BİR YUMUŞAMA SÜRECİNİ BAŞLATTIKTAN SONRA KOLİT BAĞIRSAK KURDU VE HEMOROİDİ TAMAMEN DURDURUR.

 KAN DEĞERLERİNE ETKİLEŞİM SÜRECİ  İSE TAM BİR MUCİZEDİR. TANSİYONU TAM ANLAMIYLA DENGELEDİĞİ GİBİ KOLESTEROL VE ŞEKERİ OLASI KİLO AĞIRLIĞINIZ SEVİYELERİNE GETİRİR.

    (TANSİYON DUVARLARINIZ ÇOK İLERİ BOYUTLARA GELMİŞ İSE BUDA BU SÜREÇDE ŞEKER VE TANSİYON ATAĞI YAPARAK YÜKSELİR BUDA SADECE ÖLÇÜMLERDE ÇIKAR HASTA BU YÜKSEKLİĞİN ARTTIĞINI ÇOĞU ZAMAN ANLAMAZ.)

BEYİN DAMAR VE HABİSLERİNİ ERİTİR. SİNİR UCU İLTİHAPLARINI YOK ETMEYE BAŞLADIĞINDAN UYKU BOZUKLUĞU DİYE BİR ŞEY BIRAKMAZ.

HASTANIN 9 İLE 12 SAATLİK KALİTELİ UYKULARI SAYESİNDE BEYİN MELATONİN SALINIMINI ZİRVE OLARAK YAPAR.BUNU VÜCUDUZDA Kİ HASARLI BÖLGELERİ TAMİR EDERKEN AŞIRILAŞTIRABİLİR.

MELATONİN BİR ÇEŞİT TAMİR EDİCİ UYKU HORMONUDUR.

C BİLEŞİKLERİ YOĞUN MİKTARDA ENDORFİN SALGISI YAPTIRDIĞINDAN,UZUN YILLAR UYUŞTURUCU, SİGARA VE ALKOL BAĞIMLILIĞI YAŞAYAN İNSANLARDA OLUŞAN TAHRİBATLARI GİDERİRKEN VÜCUTLARINA ALDIKLARI ANDA HİSSETTİKLERİ O GEÇİCİ VE YAPAY MUTLULUK HİSSİNİN İKİ KATINI YAŞAMALARINI SAĞLAR.

UYUŞTURUCU MÜPTELALIĞINI BIRAKMADA HASTAYA OLDUKÇA BÜYÜK GÜÇ VERİR.

ÇOCUK HASTALIKLARINDA ÖZELLİKLE OTİZMDE OLUŞAN AĞIR METALLERİN ATIMINI HIZLANDIRIR.ÇOK ÖNEMLİ OLAN ING HORMONUNU ARTTIRIR.

2. KAVANOZ: 1.KAVANOZDA BAŞLATTIĞI TEDAVİ SÜRECİNE DEVAM ETTİĞİ GİBİ KAPALI DAMARLARIN AÇILMASI VE DAMAR DUVARLARININ TAMİR EDİLMESİ İŞLEYİŞİNE HIZ VERİR. BU ARADA VÜCUTTAKİ TOKSİNLERİ YOK ETMEYE BAŞLAR VÜCUDA ZARAR VEREN TÜM YAĞLARIN ATILMASI İLE BİRLİKTE BU KAVANOZ SONUNDA;

 PROSTAT, ADET BOZUKLUĞU, AKIL RAHATSIZLIKLARI, STRESS VE BUNA BAĞLI OLARAK MİGREN AĞRILARI, UYUŞTURUCU, ALKOLİZM, KUM TAŞ VE BÖBREK NEFRİTLERİ, MESANE BOZUKLUKLARINA BAĞLI HASARLARI ORTADAN KALDIRMADA BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNE YARDIMCIDIR.

 VÜCUTTA ANLATILAN BU TAMİRAT BAŞLADIĞINDA, KALÇA KABA ETLERİNİN BEL İLE BİRLEŞTİĞİ NOKTADA ÇOK AZ DA OLSA HAFİF BİR AĞRI VERİR BUDA HASTANIN KULLANDIĞI KÜRÜN OMURİLİĞE VE KEMİK İLİKLERİNE NÜFUZ ETMEYE BAŞLADIĞINI GÖSTERMEKTEDİR.

 BÖBREK ÜSTÜ BEZLERİ MESANE,İDRAR YOLLARINDA VE SAFRA KESESİNDE YAPTIĞI ARINMA VE YENİDEN KURULUMDAN DOLAYI VERDİĞİ İKİ YADA ÜÇ GÜNLÜK GEÇİCİ BİR RAHATSIZLIKTIR.

KEMİK İLİKLERİ,KAN KÖK HÜCRELERİNİN ÜRETİM SÜRECİNİ DÜZENLEMEYE BAŞLAR.KANA KARIŞAN ALFA VE SADE PROTOPLAZMALAR KAN KÖK HÜCRELERİNİ AŞIRI DERECEDE BESLER.

AŞIRI DERECE DE ÇOK BESLENEN KAN KÖK HÜCRELERİNİN,EMBRİYONİK KÖK HÜCREYE GEÇİŞ VE GELİŞİM SÜRECİ GERÇEKLEŞMEYE BAŞLAR.

ÇOK FAZLA İSTEMİYORUZ.MİLYONLARCA KAN KÖK HÜCRESİNDEN DÖRT YADA BEŞ TANESİ BU PROTOPLAZMALARLA BESLENSİN VE EMBRİYONİK KÖK HÜCREYE DÖNSÜN YETER.

EĞER DÖNERSE;KALİTESİZ, KANSERLİ ,VÜCUDA ZARARLI OLAN VE PASLANMIŞ HÜCRELERİ VÜCUTTAN ATMAYI BOŞVERİN, BEYNİNİZDEN BAŞLAYIP, BAZI ORGANLARINIZ DA DAHİL OLMAK ÜZERE BİRÇOK ORGANINIZI YENİLEMEYE BAŞLAR.

AYAKLAR OMURİLİK HİZASI DIŞ DERİDE, EKLEM YERLERİNDE VE APIŞ ARALARIMIZDA TATLI KAŞINMALAR YAŞANMAYA BAŞLAR.

3. KAVANOZ : 1 VE 2 KAVANOZLARDAKİ GÖREV SÜRECİNİ BİTİRİR VE VÜCUDU TAM ANLAMIYLA YENİDEN KURAR. HEDEFLERLE YAŞAMAYA OLAN YATKINLIĞI İSE TAM BİR MUCİZEDİR.

 BU KAVANOZ BİTTİĞİNDE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZ HABBETÜ’S SEVDAYI KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCEKİ MEVCUT HALİNİZDEN 1 İLE 3 KAT DAHA ARTTIRMAKTADIR.

4.KAVANOZ: İŞTE AB’U HAYAT DENİLEN MODERN TIBBIN BİLE ANLAMAKTA ZORLANDIĞI ASIL MUCİZE. TÜM ROMATİZMAL BOZUKLUKLAR, EKLEM YERİ SIVI KAYIPLARI HER TÜR VARİS, TÜM HEPATİT VE CİNSEL BOZUKLUKLAR VE TÜM KANSER RAHATSIZLIKLARININ VÜCUTTA BIRAKTIĞI HASARLARIN YOK EDİLMESİ,

VÜCUTTA OKSİTLENEREK YOK OLAN ÖLÜ HÜCRELERİ VÜCUTTAN ATILMASI VE CANLI HÜCRE ÜRETİMİNİN ARTTIRILMASI METABOLİZMANIN BİR BEBEĞİN Kİ GİBİ ÇALIŞMASINI SAĞLAMASI.

  TAM BU SÜREÇTE HANGİ KRONİK YADA AĞIR HASTA OLURSANIZ OLUN AMA ÖZELLİKLE, KOLON YADA KARACİĞER KANSERİ İSENİZ KAHVE LAVMANIDA YAPMALISINIZ.

12.BÖLÜM KAHVE LAVMANI NASIL YAPILIR.

   BU UYGULAMA; 1 LT ARITILMIŞ SU İÇİNE 2 ÇORBA KAŞIĞI ORGANİK KAHVE (İLK BAŞLANGIÇTA) VÜCUDUN İHTİYACINA GÖRE 3 YADA 4 KAŞIĞADA ÇIKABİLİR.1 LT ARITILMIŞ İÇME SUYU VE 2 ÇORBA KAŞIĞI  ORGANİK KAHVE 4 DAKİKA KAYNATILIR,7-8 DAKİKADA KISIK ATEŞTE TIKIRDATILIR,DAHA SONRA SOĞUMAYA BIRAKILIR.

 BANYO ZEMİNİ ÜZERİNE UZANILABİLECEK BİR ZEMİN HAZIRLANIR,LAVMAN TORBASI YERDEN 50-60 CM KADAR YUKARIYA SAĞ TARAFA ASILACAK ŞEKİLDE AYARLANIR.ÇOK YÜKSEK OLURSA,SOLÜSYON BASINÇLA BAĞIRSAĞIN ÜST TARAFLARINA ÇIKABİLİR Kİ BUNU İSTEMİYORUZ.KAHVE VÜCUTÇA ABSORBE EDİLEBİLİR.AMACIMIZ KALIN BAĞIRSAĞIN EN ALT KISMINA ULAŞMAK SADECE.BURADAN KARACİĞER İLE BAĞLANTISI OLAN SİNİR VASITASI İLE KARACİĞERİN ÇALIŞMASINI OLUMLU YÖNDE ETKİLEYECEĞİZ.

BAĞIRSAKLAR BOŞALDIKTAN SONRA VE GÜNÜN ERKEN SAATLERİNDE YAPILMASINI TAVSİYE EDERİM. GEÇ SAATLERDE YAPILACAK OLURSA VÜCUT ABSORBSİYON EDECEĞİNDEN UYKUSUZLUK YAPMASI OLASIDIR. YAPILMADAN ÖNCE VÜCUT SUSUZ KALMIŞ OLMAMALIDIR.SUSUZLUK YANİ DEHİDRASYON VARSA SOLİSYON VÜCUT TARAFINDAN EMİLİR.
   YAPILIŞI BİR BÜYÜK BARDAK SU İÇİLİR.VÜCUT SICAKLIĞINA GELMİŞ OLAN SOLİSYON LAVMAN TORBASI İÇİNE 500 ML BOŞALTILIP YERİNE ASILIR.ZEMİNE UZANILIP SAĞA DÖNÜLÜR CENİN POZİSYONUNA BENZER POZİSYON ALINIR.SOLİSYON YAVAŞÇA BAĞIRSAKLARA VERİLİR. GAZ OLUŞURSA SOLİSYON ZORLA İÇERİDE TUTULAMAZ ZİRA BU KAHVENİN YUKARI BÖLGELERE ÇIKMASINA NEDEN OLACAKTIR.GAZ OLURSA SOLİSYON VÜCUTTAN ÇIKARILIR VE İŞLEM YENİLENİR.SORUN YOKSA,12 YADA 13 DAKİKA BOYUNCA SAĞ TARAFA DÖNÜK VAZİYETTE HAREKETSİZ YATILIR.BU ARADA GEVŞEMEYE ÇALIŞINIZ,7 YADA 8 DAKİKA SONRA SAFRA KESESİNDE BİR BOŞALMA OLDUĞUNU HİSSEDEBİLİRSİNİZ.BİR MİKTAR SAFRA KESESİ ÇAMURU BU ŞEKİLDE DIŞARI ATILMIŞ OLUR.12 YADA 13 DAKİKA SONRA BAĞIRSAKLAR BOŞALTILIR.15 DAKİKA KADAR DOLAŞARAK BAĞIRSAKLARIN TAM OLARAK BOŞALMASI BEKLENİR.TEKRAR SU İÇİLİR VE ONDAN SONRA AYNI İŞLEM KALAN 500 ML İLE TAMAMLANIR.ARZU EDİLİRSE AYNI İŞLEM 500 ML SU İLE ÇALKALAMA AMAÇLI YAPILABİLİR.AMA ŞART DEĞİLDİR.ÜZERİNE İLERİDE TARİFİNİ VERECEĞİM DERE OTU MAYDANOZ KÜRÜ İÇİLİRSE SAFRA KESESİ VE KARACİĞER TERTEMİZ OLUR BU İŞLEM HAFTADA 2 DEFA YAPILIRSA MUHTEŞEM SONUÇ KARŞISINDA ŞAŞIRACAKSINIZ.KANSERLERDE METASTAZI ENGELLEYİCİ ÖZELLİĞİDE OLDUKÇA YÜKSEKTİR.

13.BÖLÜM;BUKRAT KÜRÜ NASIL YAPILIR.

YUKARIDA ANLATTIĞIMIZ SARIMSAK KÜRÜNÜ KULLANAMAYACAK DURUMDA OLAN KİŞİLER;EGE VE YUNAN COĞRAFYASINDA UZUN YILLAR BİR ÇOK HASTALIĞI YENMESİ İLE ÜNLÜ BUKRAT KÜRÜNÜ KULLANIRDI, ŞİMDİ DE BUNU ANLATALIM.

MİDE RAHATSIZLIKLARI BAŞTA OLMAK ÜZERE HER TÜR ORGAN YETMEZLİĞİ, HEPATİT A-B-C GRUPLARI HER TÜR GUATR, BEHÇET HASTALIĞI, CİLT HASTALIKLARI, BEYİN TÜMÖRLERİ,SAÇ DÖKÜLMESİ VE HASTALIKLARI, VE TÜM KAN HASTALIKLARI VE YETMEZLİKLERİNDE GÖNÜL RAHATLIĞI İLE SARIMSAK KÜRÜNDEN ÖNCE ÇOK RAHAT KULLANABİLECEKLERİ KÜR AŞAĞIDA BİR ÖRNEK ÜZERİNDEN TARİF EDİLMİŞTİR.

BU KÜRÜN ARDINDAN SARIMSAK KÜRÜNÜ RAHATÇA KULLANABİLECEĞİNİZ GİBİ,KİMİ HASTALARIMIZ GİBİ BU KÜRÜ SARIMSAK KÜRÜ İLE KARIŞTIRARAK İÇEN ÇOK HASTAMIZIN,ÖDEM SÖKMEDE ÇOK BAŞARILI OLDUĞUNA  DAİR DUYUMLAR ALDIK.

5 LT SUYU DÜDÜKLÜ TENCEREYE KOYALIM,

SU KAYNAMAYA BAŞLADIĞINDA, İÇİNE YAŞINIZ KADAR ADET DEREOTU,

YAŞINIZ KADAR ADET MAYDANOZ,

50 GR BİBERİYE VE 50 GR.ZERDEÇAL ATARAK, DÜDÜKLÜNÜN KAPAĞINI VE HAVA TAHLİYE MUSLUĞUNU KAPATARAK KISIK ATEŞTE 4 DAKİKA KAYNATALIM,

(BU KARIŞIM HAZIRLANIRKEN HASTALIĞA İYİ GELEN 5.BİLEŞENİ OLUŞTURACAK BİTKİYİ 100 GR.OLARAK KARIŞTIRACAKSINIZ)

 ÖRNEĞİN HASTA KANSER İSE 100 GR ISIRGAN OTU YUKARIDA Kİ MALZEMELER İLE BİRLİKTE KAYNATILACAK.

DAMARLARI KAPALI İSE 100 GR.KARABAŞ OTU YUKARIDA Kİ MALZEMELER İLE BİRLİKTE 5.BİLEŞEN OLARAK KAYNATILACAK.

SÜRE SONUNDA ALTINI KAPATTIĞIMIZ DÜDÜKLÜYÜ SOĞUTMAYA BIRAKALIM.BU SÜREÇ BİTKİLER İÇİNDE FAYDALI BÖLÜMLERİN ZARARLI BÖLÜMLERİ YOK ETMESİ İÇİN OLDUKÇA ÖNEMLİDİR.İYİCE SOĞUDUKDAN SONRA KAPAĞI AÇALIM İÇİNDE Kİ MALZEMEYİ BLENDIR İLE İYİCE KARIŞTIRALIM.

HAZIRLADIĞIMIZ BU KÜRÜ 5 LT. LİK TURŞU KABINA POSASI İLE BİRLİKTE KOYALIM. HER SABAH ÖĞLE AKŞAM AÇ KARNINA 1 SU BARDAĞINA 3 YADA 4 DAMLA LİMON DAMLATARAK İÇELİM.

BU SÜREÇTE,TURŞU KABINDA Kİ KÜRÜN YÜZEYE ÇIKAN ASİTLERİ KEPÇE İLE SIYIRARAK ALALIM.KÜRÜ ALDIKTAN SONRA KAPAĞINI KAPATTIĞIMIZ KÜRÜ ÇALKALAYARAK,BİR SONRA Kİ ÖĞÜNDE YENİDEN ALMAK İÇİN,TEKRAR DİNLENMEYE BIRAKALIM.

SARIMSAK KÜRÜ KULLANAN HASTALAR, İÇTİKLERİ İKİ KÜRÜ BİRLEŞTİREREK İÇEBİLİRLER.

   50 YAŞ ALTI HASTALAR 21 GÜN,50 YAŞ ÜZERİ HASTALAR BU KÜRÜ 30 GÜN DEVAM EDECEKLERDİR. BU KÜRÜ KULLANDIKDAN SONRA SARIMSAK KÜRÜNÜ RAHATLIKLA İÇEBİLİRLER.

14.BÖLÜM; 6.BİLEŞEN SEVİYESİNE NASIL ULAŞIRSINIZ,

1 SET SARIMSAK KÜRÜ 4 KAVANOZDUR. 1.SETİ BİTİRDİKDEN SONRA VÜCUTTAKİ TÜM FLORALAR DİSİPLİNİZE OLDUKDAN SONRA HASTALARIN KRONİKLEŞMİŞ SÜREÇDEN KURTULABİLMESİ ADINA, KATLAMA SÜRECİNE GEÇİLİR, BU DA DEMEKTİRKİ;

2.SET 17.GÜN AÇILIR DOZ İKİ KATINA ÇIKAR,3.SET 25.GÜN 4.SET 32.GÜN AÇILMALIDIR.  BUNA HANGİ HASTALIK DAYANABİLİR, SİZ DÜŞÜNÜN, BU SÜREÇ MUTLAKA UZMAN HEKİMİN YAPACAĞI TAHLİLLER SONRASINDA UYGULANMALIDIR. HASTANIN TÜM TAHLİL DEĞERLERİ NORMAL İSE FAZLASINA GEREK YOKTUR.

HASTADA 4.SET 32.GÜN AÇILMASINA RAĞMEN DÜZELME İSTENEN DÜZEYE ULAŞMADIĞINDA;

5.SETİ 41.GÜN DE AÇTIĞIMIZDA SORUN KALMAYACAĞI KESİNDİR. AMA BEN DAYANARIM VE BİLİMSEL OLARAK İSPAT ETTİĞİMİZ, NORMAL BİR İNSAN DA 8 İLE 12 MİKRON OLAN ORGAN ZARI KALINLIĞINI,20 MİKRON VE YUKARISINA YÜKSELTEREK MUCİZE İNSAN OLMAK İSTERİM DERSENİZ, İLK KAVANOZU 51.GÜN AÇIP İÇEBİLİRSİNİZ.

TÜM BU SÜREÇLERDE YAŞINIZ KADAR SÜREDE BİLE AÇIP İÇTİĞİNİZDE TAM ANLAMIYLA CEVAP ALAMADIM DİYEN İNSANLAR,SABIRLA SÜREYİ ARTTIRARAK DEVAM ETMELİDİR.

ORGANLARDA KRONİK HASTALIKLAR,6 MİKRON VE ALTI ÖLÇÜMLERE İNDİĞİ İÇİN OLDUĞU DA RAPOR EDİLMEKTEDİR.

 BU NEDENLE AĞIR VE KRONİK SÜRECE GİRMİŞ HASTALIKLARIN BU KÜRÜ DAHA İLK SEFERDEN 6 KAVANOZ OLARAK KURMALARI İYİLEŞME SÜRECİNİ OLDUKÇA KISALTACAKTIR.ANCAK BU ŞEKİLDE YAPACAK HASTALARIN GÜNDE MUTLAKA 5 KM YÜRÜYÜŞ YAPMALARI ŞARTTIR.

5 KM.YÜRÜYÜŞ YAPAMAYACAK DURUMDA OLAN HASTALAR,AŞAĞIDA Kİ TABLODA BELİRTTİĞİMİZ, SIRALI GÜN SÜRECİNİ TAKİP ETMEK VE EN AZINDAN 2 KM OLSA YÜRÜYÜŞ YAPMAK ZORUNDADIRLAR.

1.SET     7   17   25 32

2.SET    17  2532   41

3.SET    2532   41   50

4.SET 32 41   50   59

GÜN ŞEKLİNDE HER SETTE SON KAVANOZ TARİHİNİ İLK AÇIM GÜNÜ ŞEKLİNDE MAYALANMAYI YAPMALILAR.

ÖRNEĞİN SİZ YUKARIDA Kİ TABLOYA GÖRE 5.SETİ KAÇ GÜNDE AÇACAKSINIZ SORUSUNA CEVAP, SON GÜN 59 OLDUĞU İÇİN 5.SETİN AÇILMA TARİHİ 59 GÜN OLMALIDIR.

EVET;ÖZELLİKLE BEYİN TÜMÖRLERİ,FELCE BAĞLI TUTULUM YAŞAYANLAR,HER TÜR ROMATİZMAL AĞRILARI OLANLAR VE AĞIR KANSER HASTALARI KUM HACAMATI DA YAPMALIDIRLAR.

15.BÖLÜM KUM HACAMATI NASIL YAPILIR,

BUNUN İÇİN KUMSALIN EN KENAR KISMINDAN BAKILIR,DALGALARIN SAHİLDE ULAŞTIĞI EN SON NOKTA TESBİT EDİLİR,BU NOKTADAN KUM HACAMATI YAPILACAK HASTANIN BOYU KADAR MESAFE BIRAKILARAK KUM, HASTANIN SIĞACAĞI ŞEKİLDE VE 20 CM DERİNLİKTE KAZILIR.

    VÜCUDUN TEMAS EDECEĞİ HER YERE DAHA ÖNCEDEN EKMEK FIRINLARINDAN TEDARİK EDİLEN ODUN KÜLÜ DÖKÜLÜR,HASTA İÇİNE YATIRILIR,KALAN KÜL HASTANIN VÜCUNA SERPİLİR.TÜM BU İŞLEYİŞ İÇİN 1 ÇUVAL KÜL YETERLİDİR. (50 KG'LIK UN ÇUVALI)

 HASTANIN AYAK KISMI DENİZE GELECEK ŞEKİLDE,İÇİNE YATIRILIR,ÖZELLİKLE BOYUN ARKASININ KÜLLE YASTIK YAPILMASINI İSTİYORUZ.BEDEN ÜZERİNİDE 20 CM KALINLIĞINDA KUMLA KAPATALIM.SON İŞLEM OLARAK DENİZDEN TAŞIDIĞIMIZ SUYU AYAK UCUNDAN BAŞLAYARAK TÜM VÜCUDUNA SÜREKLİ DÖKECEĞİZ,

HASTANIN YAŞI,BOYU VE KİLO TOPLAMINDA ÇIKAN RAKAM HASTANIN ORADA KALIŞ DAKİKASIDIR.

"YAŞAM, BİR ENERJİ ALIŞVERİŞİDİR. BU ALIŞVERİŞ METABOLİK AKTİVİTE İLE SAĞLANIR. METABOLİK AKTİVİTE, BİR DİZİ HÜCRESEL FAALİYETLER NETİCESİ AÇIĞA ÇIKAN ENERJİ KULLANIMIDIR. BU FAALİYETLERİN TÜMÜ ELEKTRİKSELDİR.

    KALBİN ÇALIŞMASI ESNASINDA ETRAFA YAYDIĞI ELEKTRİK ENERJİSİNİN ELEKTROKARDİYOGRAFİ İLE KAYDI, BUNA SON DERECE YALIN BİR ÖRNEKTİR. SÖZ KONUSU ENERJİ BİR TARAFTAN ÜRETİLİR, DİĞER TARAFTAN TÜKETİLİR. YAŞAM DENGESİ DEDİĞİMİZ DE İŞTE BUDUR.

    BU BAĞLAMDA, ÜRETİLEN ELEKTRİĞİN TÜKETİLENLE DENGELENMESİ GEREKİR." VÜCUTTAKİ ELEKTRİK DENGELENMEZSE NE OLUR? AŞIRI ELEKTRİK YÜKÜNÜN HÜCRESEL FAALİYETLERİN AKSAMASINA YOL AÇAR

     "BU AKSAMA YORGUNLUĞA NEDEN OLUR. SÖZ KONUSU YORGUNLUK HEM BEDENSEL HEM DE RUHSAL NİTELİKTEDİR. İNSANLARIN GİDEREK DOĞADAN KOPMASI VE TOPRAKLA BAĞLANTISINI DAHA FAZLA KESMESİ, BU SORUNU TETİKLEYEN ÖNCELİKLİ NEDENLERDİR. BU ŞEKİLDE BİRİKEN ELEKTRİKSEL YÜK, HASTALIKLARA ZEMİN OLUŞTURMUŞTUR.

16.BÖLÜM; KÜRLERİ KULLANMADAN ÖNCE UYULMASI GEREKEN KURALLAR,

KÜR KULLANIMINA BAŞLAMADAN 1 HAFTA ÖNCE, HASTAYA 8 SAATLİK KARANLIK ODA UYGULAMASI ELZEMDİR. HASTANIN YATTIĞI ODAYA ZERRE IŞIK GİRMEMELİ 23.00 İLE 07.00 ARASI OLURSA ÇOK İYİ OLUR.

BİRDE HASTANIN YATTIĞI YATAK ÇOK ÖNEMLİDİR.HAVALI YATAK TERCİH EDİLMELİDİR.

ALTINA TÜM YATAĞI KAPLAMASI İÇİN 2 ADET ELEKTRİKLİ BATTANİYE YAN YANA SERİLMELİDİR.BATTANİYELER ÜZERİNE İNCE VE ISIYI YUKARI GEÇİREBİLECEK BİR ÖRTÜ SERİLMELİDİR.ŞİMDİ ÖNEMLİ KISIMA GELDİK.

HASTAYA TEMAS ETMEYECEK ŞEKİLDE,2.5-3 METRE ENİNDE KALIN NAYLON SERİLMELİ,ÜZERİNE PAMUKLU ÇARŞAF SERİLMELİDİR.

HASTA İÇİNE YATIRILIR,ARTAN NAYLONLAR HASTANIN ÜZERİNE İNCE PAMUKLU BİR ÇARŞAF SERİLDİKTEN SONRA HAVA ALMAYACAK ŞEKİLDE SARILIR,ELEKTRİKLİ BATTANİYELER, DÜŞÜK KONUMDA ÇALIŞTIRILIR.

 HASTANIN ISINMASI VE TERLEMESİ NE KADAR ÇOK OLURSA O KADAR MUHTEŞEM SONUÇ ALIRSINIZ.BU ISITMA VE TOKSİN ATMA SÜREÇLERİ GÜN AŞIRI YAPILDIĞINDA 3 HAFTA İÇİNDE MUHTEŞEM SONUÇLAR ALIRSINIZ.

    KÜR KULLANAN HER HASTA SABAH VE AKŞAM MUTLAKA 45 DERECEDEN AZ OLMAYAN SU İLE EN AZ 15 DK YIKANMALI İMKÂN VARSA SICAKLIĞI KORUMAK KAYDI İLE KÜVETTE YARIM SAAT İLE 1 SAAT YATMALARI MUHTEŞEM SONUÇLAR VERECEKTİR.

 NORMAL YIKANMADAN SONRA ÖĞLENLERİ 1 SAATLİK UYKU BİLE İYİ SONUÇLAR VERİR.

 İŞİ İYİ BİLEN BİR UZMAN BULUP TÜM VÜCUDUNUZA HACAMAT YAPTIRMANIZ İYİ OLUR.

GÜNLÜK TOKALAŞMA VE ÖPÜŞME HUYUMUZDAN VAZGEÇMEMİZ ÇOK ÖNEMLİDİR.

TOKALAŞMADAN GEÇEN BAKTERİLERİ SAKIN UNUTMAYIN BU NEDENLE ELLERİMİZİ SIK SIK YIKAMAYI UNUTMAYALIM.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI EN ÖNEMLİ KRİTERDİR.ÇÜRÜK DİŞİMİZİN OLMAMASI GEREKTİĞİ GİBİ,YAPILAN DOLGULARIN KALİTESİ VE DÜNYA STANDARTLARINDA OLMASIDA ÇOK ÖNEMLİDİR.UCUZA GETİRİP DİŞLERİNİZE CİVA İÇEREN KİMYASALLAR YAPTIRMAYIN.

DERİ DÖKÜNTÜLERİ DE ÇOK ÖNEMLİDİR,İNSANLAR BULUNDUKLARI ORTAMDA ÖZELLİKLE EVLERİNDE Kİ HİJYENE ÇOK DİKKAT ETMELİDİR,DERİMİZ KENDİNİ YENİLERKEN DERİ ÜZERİNDE Kİ ESKİ YAPIYI TOZ ŞEKLİNDE ATAR,BU BİR SÜRE SONRA ENFEKSİYON OLARAK SİZE GERİ DÖNER.

BU NEDENLE EVİMİZİ HİJYENİK TUTMALIYIZ.DIŞARDA GİYDİĞİMİZ KIYAFETLER İLE EVİMİZDE DURMAMAYA ÇALIŞMALI,TEMİZ GİYDİM BU ELBİSEMİ ÇIKARIP DOLAPTA Kİ YERİNE GERİ KOYİM MANTIĞINIDA ARTIK BİR KENARA BIRAKMALIYIZ.

    HASTALARI ZİYARETE GİDEN İNSANLAR DA HASTAYA NE TAŞIDIKLARINI İYİ ANLAMALIDIR,SIRTINIZI GÜNEŞE VERİN YERE YANSIYAN GÖLGENİZE BAKTIĞINIZDA OMUZLARINIZDAN ÇIKAN ISININ YOĞUNLUĞUNA  DİKKATİNİZİ ÇEKMEK İSTERİM.

BU BUHAR TABAKASININ HASTANIN YATTIĞI ODADA NASIL BİR BİRİKİM YAPTIĞINI BU BİRİKİME MODERN TIBBIN ENFEKSİYON DEDİĞİNİ UNUTMAYIN.HANİ O TAHLİLLERDE CRP YANİ HASTANE ENFEKSİYONU DENİLEN OLAY ASLINDA BUDUR.

SİZ BENDE HASTALIK YOK DİYEBİLİRSİNİZ AMA BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ÇÖKMÜŞ KİŞİDİR HASTA.BU NEDENLE SİZDEN ÇIKAN ENERJİYİ TAŞIMASININ İMKANI YOKTUR.

AYRICA HASTALIK YOKTUR,HASTA VARDIR.

   HASTANIN ANNE VE BABASI YAYLA İNSANI İSE SİZİN ŞEHİRDE İŞİNİZ YOK DEMEKTİR.GÜNÜMÜZDE ŞEHİRLERDE BAHSETTİĞİM ENFEKSİYON VE BUNA BAĞLI OLARAK OLUŞAN  ISI ADALARI VE GÜRÜLTÜ DUVARLARI HASTANIN YAŞAM KALİTESİNİ OLDUKÇA DÜŞÜRÜR.

   AKSİNE YÜKSEK RAKIMLARA ÇIKTIKÇA VÜCUT YÜKSEK MİKTARDA ALYUVAR ÜRETİR.İLK ZAMANLARDA AŞIRI UYKU YAPAR AMA SAF OKSİJENİ FAZLA ALMANIZ,OLUŞAN RUTUBETSİZ HAVA ŞARTI VÜCUDUNUZDA Kİ TÜMÖRLERİN DAHA HIZLI KURUMASINA YARDIMCI OLACAKTIR.

BU NEDENLE YAŞANMIŞ OLAN BİR TECRÜBEDE HASTANIN 20 GÜN YAYLA,20 GÜN DENİZ HAVASINDA KALMASI OLDUKÇA FAYDA VERMEKTEDİR.

 AYNI ŞEY DENİZ KIYISINDA YAŞAYAN İNSANLAR İÇİN DE GEÇERLİDİR,ONLARINDA DAĞLAR DA UZUN SOLUKLU YILLAR KALACAK KADAR İŞİ YOKTUR.GENELLEME YAPACAK OLURSAK EĞER PİRİN GÜZEL BİR SÖZÜ YAŞAM TARZIMIZ VE YEME İÇMEMİZ ÜZERİNE GÜZEL FİKİR VERECEKTİR.

HER ŞEYİN AZI KARAR ÇOĞU ZARARDIR!

    HAFTADA EN AZ İKİ DEFA VÜCUDUMUZU SAÇIMIZDAN AYAK TIRNAĞIMIZA KADAR SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞI İLE YAĞLAYARAK YARIM SAAT BEKLEYİP BANYOMUZU YAPALIM.

DİĞER ZAMANLARDA BANYO YAPMADAN ÖNCE BOL SU İÇİP BANYODA BOL SU DÖKÜNDÜKDEN SONRA YIKANALIM.BANYOYA GİRMEDEN TERLEME OLSUN Kİ VÜCUT EMİŞKEN YAPISINI DEVREYE SOKARAK İLK ANDA SAÇIMIZA YADA VÜCUDUMUZA SÜRDÜĞÜMÜZ KİMYASALLARI EMMESİN.

    ÖZELLİKLE KOLTUK ALTIMIZA CİLDİMİZE SÜRDÜĞÜMÜZ YADA SIKTIĞIMIZ KİMYASALLARIN ZARARLARINI UNUTMAYALIM. KULLANDIĞINIZ MAKYAJ MALZEMELERİNİ İYİ SEÇİN.

      ÖZELLİKLE KULLANDIĞINIZ SAÇ BOYALARINA ÇOK DİKKAT EDİN,İÇERİĞİ FORMALDEHİT OLAN,TÜM SAÇ BOYALARINDAN UZAK DURUN.

ÇÜNKÜ ALDEHİTLERİN EN BASİT ÜYESİDİR.DİĞER İSMİ METANAL'DİR. KARBONİL GRUBUNUN BOŞ OLAN İKİ BAĞINA BİRER HİDROJEN BAĞLANMASIYLA OLUŞUR.ZEHİRLİ BİR KİMYASALDIR.

KAYNAMA NOKTASI -15 °C VE ERİME NOKTASI -21 °C’DİR. FORMALDEHİT, GENELLİKLE %37’LİK SULU ÇÖZELTİSİ ŞEKLİNDE TAŞINIR VEYA DEPO EDİLİR. BU ÇÖZELTİYE FORMALİN DENİR. PİYASADA BİRÇOK ÜRÜNÜN İÇİNDE SON KULLANIM TARİHİNİ UZATTIĞI İÇİN KULLANILMAKTADIR.

HAVA SICAKLIĞININ BU KADAR ÇOK DÜŞTÜĞÜ YERLERDE YAŞAYANLAR ÖNEMLİ TEHDİT ALTINDADIRLAR.

 FORMALİNDEN, DÜŞÜK BASINÇ ALTINDA SU BUHARLAŞIP, AYRILDIĞI ZAMAN, PARAFORMALDEHİT MEYDANA GELİR. BU BİR POLİMER OLUP, FORMÜLÜ HO (CH2O)XH OLAN BEYAZ KATI BİR MADDEDİR (X YAKLAŞIK 30’DUR). BU POLİMER ISITILDIĞI ZAMAN, GAZ FORMALDEHİDE DÖNÜŞÜR.

 HAVA SICAKLIĞININ BU KADAR ÇOK YÜKSELDİĞİ YERLERDE YAŞAYANLAR DA ÖNEMLİ TEHDİT ALTINDADIRLAR.

BUNDAN DOLAYI, GAZ FORMALDEHİT ELDE ETMEK İÇİN, UYGUN BİR KAYNAKTIR. SAF FORMALDEHİTTEN, POLİMER ÜRÜNLER ELDE EDİLEBİLDİĞİ GİBİ, FENOL VE KAZEİN İLE DE SENTETİK REÇİNE VE PLASTİKLER İMAL EDİLMEKTEDİR.

SENTETİK İÇ ÇAMAŞIRLARINDAN BAHSEDİLİYOR,BU ÜRÜNLERİ YÜKSEK ISIDA DETERJANLA YIKANDIĞINIZDA,DETERJANI EMER,ÜZERİNİZE GİYDİKTEN SONRA VÜCUT ISISI İLE BİRLEŞTİĞİNDE EMDİĞİ KİMYASALI SALGILAR ANLAMINA GELMEKTEDİR.

BİZ TOPLUM OLARAK BEYAZ İÇ ÇAMAŞIRI KULLANDIĞIMIZ İÇİN BUNLAR YÜKSEK ISIDA YIKANIR ÖYLE DEĞİLMİ?.

  ŞİMDİDE SİZLEREPARAFİN MUMU İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİR BİLGİ VERECEĞİM.ÇÜNKÜ BU GÜNLÜK HAYATTA KULLANDIĞIMIZ BİRÇOK MALZEME VE GIDADA ÖZELLİKLE DE MEYVE VE SEBZELERİN RAF ÖMRÜNÜ UZAKMAKTA KULLANILIR.

PETROLDEN ELDE EDİLEN RENKSİZ, KOKUSUZ BİR MUM ÇEŞİDİ. PARAFİN MUMU İLK DEFA 1829 YILINDA CARL REİCHENBACH TARAFINDAN ODUNKATRANINDAN; DAHA SONRA BÜTÜMLÜ TABAKALARDAN; 1867'DEN SONRA DA PETROLDEN ELDE EDİLDİ. 1947'DE DE SENTETİK PARAFİN MUMU YAPILDI.

PETROLÜN BİR YAN ÜRÜNÜDÜR. AYRICA HAM PETROLÜN, PARAFİNİNİN GİDERİLMESİ GEREKİR. HAM PETROLÜN RAFİNASYONUNDA YAN ÜRÜN OLARAK ELDE EDİLEN YAĞLI PARAFİN ÖNCE SICAKTA ERİTİLİR, SONRA DA SOĞUTULARAK YALNIZ PARAFİNİN DONMASI SAĞLANIR VE DONAN POSA ŞEKLİNDEKİ PARAFİN YAĞLI KISIMLARINDAN SÜZÜLEREK AYRILIR.

 BUGÜN MODERN OLARAK ÇALIŞAN PARAFİN İMALATHANELERİ DE, YUKARDAKİ ESASA DAYANARAK PARAFİN MUMUNU ÜRETİR. YENİ METOTLARA GÖRE YAPILAN PARAFİN MUMLARI % 20 KADAR YAĞ İHTİVA EDER. BAZI DURUMLARDA YAĞ MİKTARI % 3'E KADAR DÜŞÜRÜLÜR.

 DAHA İLERİ SAFLAŞTIRMA İLE RENK, KOKU VE TADI DAHA İYİLEŞTİRİLİR. SAFLAŞTIRMA İŞLEMİNDE SÜLFAT ASİDİ VE KİL KULLANILIR. PARAFİN MUMLARI, PENNSYLVANİA HAM PETROLÜ GİBİ PARAFİN ESASLI PETROL TÜRLERİNDEN ELDE EDİLİR.

 HAM PARAFİN MUMUNUN ERİME NOKTASI 37 İLE 48 °C TAM RAFİNE EDİLMİŞ PARAFİN MUMUNUN ERGİME NOKTASI İSE, 48 İLE 66 °C ARASINDA DEĞİŞİR. ERİME NOKTASI YÜKSEK OLAN PARAFİN MUMU ÇOĞUNLUKLA 26-30 KARBONLU ALKANLARDIR.

ELDE EDİLEN ÜRÜNLERDEN BİR KISMI PARAFİN MUMUDUR. BUNLAR ÇOK BEYAZ OLUP, PETROLDEN YAPILAN PARAFİN MUMLARINDAN DAHA SERTTİR. 50-55 KARBON BULUNDURAN SENTETİK PARAFİNLERİN MOLEKÜL AĞIRLIĞI ORTALAMA 750 CİVARINDADIR.BAZI ÖZELLİKLERDEN DOLAYI PETROLDEN YAPILAN MUMLARIN YERİNE KULLANILIR.

PARAFİNE BATIRILMIŞ VEYA PARAFİNLE KAPLANMIŞ KÂĞIT VE KARTON, SIVI VE KATI YİYECEKLERİN SAKLANMASINDA KULLANILIR. ÇÜNKÜ PARAFİN MUMLARI REAKSİYONA GİRMEZ.

ÇEŞİTLİ SANAYİ DALLARINDA KİMYEVİ VE ELEKTRİKİ YALITMA MADDESİ OLARAK KULLANILIR. TEKSTİLDE, ECZACILIKTA, KOZMETİK SANAYİİNDE PLASTİK, PATLAYICI MADDE VE ELEKTRİK MALZEMELERİNİN İMALİNDE, BAĞCILIKTA AŞI YERLERİNİN İZOLASYONUNDA KULLANILIR. MUM İMALATINDA BALMUMUNUN YERİNİ ALMIŞTIR.

ŞİMDİDE SİZLERE YUKARIDA İSİMLERİ VE İÇERİKLERİNİ VERDİĞİMİZ İKİ KİMYASALA İLAVETEN BİR SÜREÇ ANLATACAĞIM.MİDE SALGI YAPAN BİR ORGANDIR.

 İÇ DUVARLARINDA BULUNAN HÜCRE VE BEZLER BİRÇOK ÖNEMLİ SALGILAR ÜRETİR: SİNDİRİM ENZİMLERİ,  HORMONLAR, HİDROKLORİK ASİT, 

İNTRENSEK FAKTÖR YANİ  (B12VİTAMİNİNİN İNCE BAĞIRSAK SON KISMINDAN EMİLMESİ İÇİN BU FAKTÖRÜN VARLIĞI ŞARTTIR).

MİDE KENDİ ÇIKARDIĞI ASİTTEN KENDİNİ KORUMAK İÇİN YAPIŞKAN, ALKALEN-BAZİK BİR MUKUS DA ÜRETİR.

     İŞTE TAM BURADA SİZLERE KANSERLİ HÜCRELERİN NASIL OLUPTA HİÇ BİR TEDAVİ YÖNTEMİ İLE  YOK EDİLEMEDİĞİNİ ANLATACAĞIM.

BU DENEYİ BENİM GİBİ ORTAOKUL MEZUNU HİÇBİR AKADEMİK EĞİTİM VE DENEYİMİ OLMAYAN KİŞİ BULUYORDA,YERYÜZÜNDE BU İŞİN KOMPEDANI OLMUŞ,KİMYAGERLER BİLMEZLER YADA BİLİYORLAR İSE BUNU NASIL SAKLARLAR, ANLAMIŞ DEĞİLİM.

      ÇÜNKÜ,FORMALDEHİT,PARAFİN,HİDROKLORİK ASİT VE MİDE MUKUSU İLE BİLEŞKE OLDUĞUNDA KANDA Kİ TROMBOSİTLERİ ÖLDÜREN VE AKYUVARLARI FELÇ EDEN ZEHİRLİ BİR YAPIYA DÖNÜŞÜYOR,

    BUNU ALGILAYAN KÖK HÜCRELER HIZLI BİR ŞEKİLDE WBC ÜRETEREK YOK OLAN HÜCRELERİN YERİNİ DOLDURMAYA ÇALIŞARAK,TEPKİ VERİYOR,BU TÜM VÜCUDA YAYILMAYA BAŞLADIĞINDA, Kİ KAN HER YERDE VAR,

KANSERLİ HÜCRELERİN HIZLA ÇOĞALMASINA SEBEP OLUYOR.VİRÜTİK YAPIYA DÖNÜŞEN KANSERLİ HÜCRELER ÇOĞUNLUĞU ELE GEÇİRİYOR.

PARA KAZANMAK ÇOK GÜZEL BİR ŞEY OLABİLİR,AMA SATILAN BU ÜRÜNLERİN İNSANLIĞA YAPILAN BÜYÜK BİR HAKSIZLIK OLARAK DA BİLİNMESİ GEREKİR.

BU DENEYLER SIRASINDA,SAFLAŞTIRILMIŞ B 17 VİTAMİNİNİN BU FORMÜLÜ BOZDUĞUNA VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ BU ZARARLIDAN KORUDUĞUNU TESBİT ETTİM.

BİR ÇOK HASTAMIZINDA KULLANDIĞI VE HAKKINDA OLUMLU RAPORLAR VERDİKLERİ  VE REFERANS OLDUKLARI KAYNAĞINI BİLMEDİĞİM BU YAZIYI,NOKTASINA VE VİRGÜLÜNE DOKUNMADAN HASTALARIMIZIN HATIRI İÇİN SİZİNLE PAYLAŞIYORUM.

KANSER DİYE BİR HASTALIK YOK;

KANSER HASTALIĞINA İLİŞKİN SANAL ORTAMDA O KADAR BİLGİ DOLAŞIYOR Kİ... AŞAĞIDAKİ SATIRLAR OLDUKÇA İLGİNÇ. OKUMAKTA YARAR VAR....

 

BU YAZILAR ÇOK MÜTHİŞ, BİRÇOK "GİZLİ DÜNYA YÖNETENLERİNİ" RAHATSIZ EDİYOR… O KADAR Kİ, ÖRNEĞİN "WORLD WİTHOUT CANCER", YANİ "KANSERSİZ DÜNYA" İSİMLİ KİTAP, HALEN (TÜRKÇE DAHİL) BİRÇOK DİLE ÇEVRİLMEDİ!..

 

YANİ ŞUNU BİLİN Kİ, KANSER DİYE BİR HASTALIK YOK!.. KANSER, SADECE VİTAMİN B17 EKSİKLİĞİ!...

BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL!..

KEMOTERAPİ, AMELİYAT VEYA DEĞİŞİK AĞIR HAPLAR ALMANIZA GEREK YOK!..

DÜŞÜNÜN BİR ZAMANLAR DENİZCİLER, ÇOK SAYIDA NİÇİN ÖLDÜLER?

İSKORBÜT DENİLEN HASTALIĞA YAKALANIYORLARDI...

 

ÇOK SAYIDA İNSAN ÖLDÜ...

VE BAZILARI DA BUNDAN ÇOK BÜYÜK PARA VE GELİR ELDE ETTİ!..

SONRA NE BULDULAR?..

MEĞER İSKORBÜT SADECE VİTAMİN C EKSİKLİĞİ İMİŞ!..

YANİ HASTALIK BİLE DEĞİL!...

 

KANSER DE ÖYLE!...

KANSER SANAYİSİ VAR ARTIK!..

KANSER DEN MİLYAR MİLYAR MİLYAR KERE MİLYAR PARA KAZANANLAR VAR!...

BU KONU ÇOK UZUN. ÇOK DERİN!..

KANSER SANAYİSİNIN KÖKÜ, TA İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINA KADAR DAYANIYOR!...

NE DOLAPLAR DÖNÜYOR...

 

SİZ İNANMAYIN!...

HER GÜN SADECE 15-20 KAYISI ÇEKİRDEĞİ YEMENİZ YETERLİ!..

KANSER OLMUŞSANIZ, ÖNCE KANSERIN NE OLDUĞUNU ANLAMAYA ÇALISIN!..

 

KORKMAYIN!...

SAKİN KEMOTERAPİ FİLAN YAPTIRMAYIN!...

ARAŞTIRIN ÖNCE!...

BİZ BU SİTEYİ BAZI "SÖZDE DOKTORLARIN SAYFASINA GÖNDERDİK, FACEBOOK’ TA, 5 DAKİKA BİLE GEÇMEDEN "YORUMSUZ" OLARAK SİLDİLER!...

SİZ BU KİTABIN TÜRKÇEYE ÇEVRİLMESİ İÇİN DUA EDİN!...

ÇOK ÇOK ÖNEMLİ BİR ESER BU!..

TEKRAR EDELİM:

GÜNÜMÜZDE İSKORBÜT DEN ÖLEN VAR Mİ ARTIK?...

YOK!...

ÇARESİ BİLİNİYOR...

PEKİ KANSER?...

SANAYİ HALİNE GELMİŞ!..

 

ANCAK, ÇARESİ ÇOKTAN BULUNDU:

VİTAMİN B 17 EKSİKLİĞİ!...

HEPSİ BU!...

BUĞDAY ÇİMİ EKİN... BUĞDAY ŞIRASI İÇİN.

KANSERİ ENGELLEYEN BESİNLERİN BAŞINDA ATALARIMIZIN ORTA ASYA`DA İÇTİKLERİ BUĞDAY ŞIRASI GELİYOR. KLASİK TEDAVİ YÖNTEMLERİNİ REDDEDEN TÜM DOKTORLARIN ORTAK İDDİASI, BUĞDAY ÇİMİ YENİLMESİ VE BUĞDAY ŞIRASI İÇİLMESİ. PAKİSTAN`DAKİ HUNZAKUT PRENSLİĞİNDE KANSERDEN ÖLÜM YOK. AYRICA HUNZAKUTLULAR, ACI BADEM VE KAYISI ÇEKİRDEĞİNİ YİYORLAR VE KANSERE YAKALANMIYORLAR.

TÜRKİYE`DE ACI BADEM VE KAYISI TÜKETİLEN BÖLGELERDE KANSER VAKALARININ AZLIĞI DİKKAT ÇEKİYOR.

ÖDEMİŞ`LE SALİHLİ ARASINDA, BİNBİR EFSANEYE KONU OLMUŞ BOZDAĞ`IN ETEKLERİNDE CENNET GÖLCÜK KIYISINDA KANSERİ YENEN, BU ZAFERİ KAZANDIKTAN SONRA MÜCADELESİ HERKESE ÖRNEK OLSUN DİYEREK BİR DE KİTAP YAZAN DOKTOR İLHAMİ GÜNERAL İLE SOHBETİMİZ SÜRÜYOR. ÖNEMLİ OLAN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİDİR.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK ÇOK DA ZOR BİR ŞEY DEĞİLDİR.

 

BUĞDAY MÜTHİŞ BİR KANSER İLACIDIR. BUĞDAY ŞIRASI KANSERİ ÖNLER VE BU ÖNEMLİ BİR BİTKİSEL TEDAVİ ARACIDIR. BUĞDAY ÇİMİ, BOL KLOROFİL MADDESİ DIŞINDA 100 KADAR VİTAMİN, MİNERAL VE BESİN MADDESİ İÇERİR. TAZE OLARAK KULLANILAN BUĞDAY ÇİMİNDE, AYNI AĞIRLIKTAKİ PORTAKALDAN 60 KEZ DAHA FAZLA C VİTAMİNİ VE AYNI AĞIRLIKTAKİ ISPANAKTAN 8 KAT FAZLA DEMİR BULUNMAKTADIR.

BUĞDAYIN BİR BAŞKA ÖZELLİĞİ İSE KANDAKİ TOKSİNLERİ NÖTRALİZE EDEN MADDELER İÇERMESİDİR.

SIVI OKSİJENLE DOPDOLU OLAN BUĞDAY ÇİMİ DOĞANIN EN GÜÇLÜ ANTİ KANSERİ OLAN `LAETRİL` İÇERMEKTEDİR.

 

IZGARA ETLER VE FÜME BESİNLERİN KANSEROJEN MADDELER TAŞIDIĞI KANITLANMIŞTIR. (JAPON BİLİM ADAMI NAGİVARA)

 

JAPON BİLİM ADAMI NAGİVARA, TAZE BUĞDAY ÇİMİNDE BU MADDEYİ ETKİSİZ HALE

GETİREN ENZİMLER VE AMİNO ASİTLER BULMUŞTUR.

 

- BUĞDAY ÇİMİNİ EVDE ÜRETEBİLİR MİYİZ?

- EVDE DE ÜRETİLEBİLİR, KÜÇÜK BİR SAKSIDA BİLE ÜRETİLEBİLİR VE OLDUĞU GİBİ YENEBİLİR, EVDE ÜRETEMEYENLERE TAVSİYEMİZ İSE BUĞDAY ŞIRASI ÜRETMELERİ...

- BUĞDAY ŞIRASINI HERKES ÜRETEBİLİR Mİ?

- EVET HERKES ÜRETEBİLİR.

 

İSTERSENİZ TARİF EDELİM.

BİR BARDAK AŞURELİK BUĞDAY, ÖNCE TERTEMİZ YIKANARAK BİR LİTRELİK CAM KAVANOZA KONUR. ÜZERİNE 3 BARDAK SU -KLORLU OLMAMAK ŞARTIYLA- İLAVE EDİLİR.

KAVANOZUN AĞZI BİR TÜLBENTLE KAPATILARAK SERİN BİR YERDE 24 SAAT BEKLETİLİR.

BU İLK SU KULLANILMAZ, DÖKÜLÜR.

KAVANOZA YENİDEN 3 BARDAK SU İLAVE EDİLİR.

24 SAAT BEKLETİLDİKTEN SONRA OLUŞAN YARI GAZOZLU SU İÇİLMEK ÜZERE BİR KABA AKTARILIR.

BÖYLECE BİR BARDAK AŞURELİK BUĞDAYDAN KIŞ AYLARINDA GÜNDE 5 KEZ, YAZIN

İSE GÜNDE 3 KEZ ŞIRA ALINIR. BUĞDAY ŞIRASININ LEZZETİ BAZILARINA İTİCİ GELEBİLİR. O TAKDİRDE HER ŞIRA BARDAĞINA BİR C VİTAMİNİ TABLETİ EKLENİRSE, NEFİS BİR İÇECEK ORTAYA ÇIKAR.

- AZ ÖNCE SÖZÜNÜ ETTİĞİMİZ `LAETRİL` BUĞDAY ÇİMİNDEN BAŞKA NELERDE BULUNUR? ÇÜNKÜ ANLAŞILIYOR Kİ, `LAETRİL` KANSERİN TEDAVİSİNDE EN ETKİN MADDELERDEN BİRİ... ELMANIN ÇEKİRDEĞİNİ DE YİYİN!

- EVET, TÜRKİYE`DE EN KOLAY LAETRİL`E ULAŞABİLECEĞİMİZ YER ACI BADEM VE KAYISI ÇEKİRDEĞİDİR.

AYRICA LAETRİL ELMA ÇEKİRDEĞİNDE DE VARDIR. ELMANIN ÇEKİRDEĞİ YENİLİRSE ÇOK DA İYİ OLUR. AMERİKA`DAKİ İLAÇ SANAYİNİN MAŞALARI BU `LAETRİL` ADLI İLACI YASAKLATMAYI BAŞARMIŞLARDIR AMA MEKSİKA`DA SATILAN `LAETRİL` BU ÜLKEDEN ALINIP KAÇAK OLARAK ABD`YE SOKULMAKTADIR.

 

LAETRİL, VİTAMİN VE MİNERALLERLE VERİLDİĞİNDE ÇOK DAHA İYİ SONUÇLAR ALINMAKTADIR. `KANSERİN ÖLÜMÜ` ADLI KİTABINDA MANNER, LAETRİL İLE YÜZDE 90 BAŞARI KAZANDIĞINI SÖYLEMİŞTİ.

- ACI BADEM VE KAYISI ÇEKİRDEĞİ DE LAETRİL İÇERİYOR ÖYLE Mİ?

- EVET ÖYLE. TÜRKİYE`DE ACI BADEM VE KAYISI ÇEKİRDEĞİNİN SIKÇA TÜKETİLDİĞİ YERLERDE RESMİ BİR İSTATİSTİK YOK AMA KANSER VAKALARININ AZ OLDUĞUNA İNANILIYOR. RESMİ İSTATİSTİK YAPILAN BİR ÜLKE VAR...

PAKİSTAN`A KOMŞU KÜÇÜK BİR PRENSLİK OLAN HUNZAKUT`TA ŞİMDİYE KADAR HİÇ KANSER OLAYINA RASTLANMADI.

HANZAKUT`UN ÖZELLİĞİ TEMEL BESİNLERİ KAYISI VE KAYISI ÇEKİRDEĞİ...

- DÜNYADA BUGÜN KULLANILMAKTA OLAN KEMOTERAPİ VE RADYOTERAPİ BAĞIŞIKLIK

SİSTEMİNİ BOZDUĞUNU İDDİA EDİYORSUNUZ ALTERNATİF TEDAVİLERİN BİR SIRALAMASINI YAPSAK EN ÖNE HANGİSİNİ KOYARSINIZ?

- ÖNCELİĞİ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREN TEDAVİLERE VERİRİM, DAHA SONRA BİYOLOJİK TEDAVİLER VE BİTKİSEL TEDAVİLER GELİR.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ KONUSUNDA ALMAN DOKTOR ISSEL`İN TÜM BEDEN TEDAVİSİ BUGÜN BU ÜLKEDEKİ 60/70 KLİNİKTE BAŞARI İLE UYGULANMAKTADIR.

 

17.BÖLÜM;KANSER TÜRÜ AĞIR HASTALIKLARDA BESLENME,

UN VE ŞEKERDEN KAÇINARAK İNSÜLİN DİRENCİNİ YENİN. HİÇBİR ŞEKİLDE TATLANDIRICI VE TATLANDIRICI İÇEREN 'LİGHT' HAFİF YİYECEK VE İÇECEK TÜKETMEYİN.

 KATKI MADDESİ İLAVE EDİLMİŞ, PAKETLENMİŞ GIDALARI YEMEYİN. TAŞ DEVRİ DİYETİNİ UYGULAYIN. BOL TAZE SEBZE VE MEYVEYİ MEVSİMİNDE YİYİN. YETERLİ OMEGA-3 ALIN.

AYÇİÇEĞİ, MISIR, SOYA, PAMUK VE MARGARİN GİBİ YAĞLARI ASLA TÜKETMEYİN.BUNLARIN YERİNE ZEYTİNYAĞI VE DOĞAL HAYVANİ YAĞLARI (TEREYAĞI, İÇ YAĞI VE KUYRUK YAĞI) YİYİN.

 KEFİR, YOĞURT, TURŞU,ŞALGAM, SİRKE, NAR EKŞİSİ VE BOZA GİBİ PROBİYOTİKLERDEN (FAYDALI MİKROPLAR) ZENGİN GIDALARLA BESLENİN.

ÖZGÜR DOLAŞAN HAYVANLARIN ETİNİ VE YUMURTASINI YİYİN.

PASTÖRİZE SÜTLERDEN MÜMKÜN OLDUĞUNCA KAÇININ. KUTU SÜTÜ TÜKETMEYİN. MÜMKÜNSE BİLDİĞİNİZ YERDEN ALARAK  SÜTÜ KULLANIN.SÜT YERİNE SÜT ÜRÜNLERİNİ (YOĞURT, PEYNİR) TERCİH EDİN.

GÜNDE 1-2 TATLI KAŞIĞI ZERDEÇAL TOZU TÜKETİN. YEŞİL VE SİYAH ÇAY TÜKETİN (ŞEKERSİZ!!!).

STRESTEN UZAK DURUN. İYİ UYUYUN.ÇEVRESEL TOKSİNLERDEN VE SİGARADAN UZAK DURUN.D VİTAMİNİ DÜZEYLERİNİZİ YÜKSELTMEK İÇİN DENGELİ BİR ŞEKİLDE GÜNEŞLENİN YA DA D VİTAMİNİ TAKVİYESİ ALIN.

YETERİ DERECEDE EGZERSİZ YAPIN.ASLA ALKOL KULLANMAYIN.İŞLENMİŞ SOYA ÜRÜNÜ YEMEYİN.MARKETLERDE RAF ÖMRÜ UZATILMIŞ KAPALI KAPTAKİ GIDALARDAN UZAK DURUN.

YEMEKLERİ GELENEKSEL YÖNTEMLER (BUĞULAMA, BUHARDA PİŞİRME) İLE PİŞİRİN. TURBO FIRINLAR DA KULLANILABİLİR. HIZLI PİŞİRME YÖNTEMLERİ (MİKRODALGA GİBİ) BESİN KAYIPLARINA YOL AÇAR; AYRICA KANSEROJEN OLABİLİRLER !

DAHA ÇOK TOPRAK (GÜVEÇ), CAM YA DA KALAYLI BAKIR KAPLARI TERCİH EDİN. EMAYE VE ÇELİK TENCERE DAHA SONRAKİ TERCİHLERDİR.TEFLON VE ALÜMİNYUMU İSE KESİNLİKLE KULLANMAYIN.

BESLENME KÜLTÜRÜMÜZÜ DEĞİŞTİRELİM SABAHLARI;

KEMİK İÇİNDEN ÇIKARTTIĞIMIZ İLİKLERLE YAPILAN MERCİMEK ÇORBASINA KOYDUĞUMUZ KADAR MERCİMEĞİN;

DÖRTTE BİRİ YULAF, DÖRTTE BİRİ ARPA, DÖRTTE BİRİ BUĞDAY, DÖRTTE BİRİ KADAR KIRMIZI MERCİMEK KOYARAK ÇORBA YAPIP İÇELİM.

   BU ÇORBA HEM KEMOTERAPİ SONRASI OLUŞAN SORUNLARI VE ENERJİ KAYBINI ORTADAN KALDIRDIĞI GİBİ,GÜN İÇİNDE BİR SU BARDAĞI KAYNAMIŞ SU İÇİNE BİR ÇORBA KAŞIĞI ZENCEFİLİN,BİR KAÇ DAMLA LİMON İLE KARIŞTIRILARAK İÇİLMESİDE BULANTI VE KUSMA SORUNLARINI TAMAMEN ORTADAN KALDIRIR.

ET VE MANGAL TÜKETİMLERİNİ ÖĞLEN,AKŞAMLARI KAHVALTI TÜRÜ,SALATA İÇERİKLİ BESİNLERLE YADA HAFİF YİYECEKLER İLE BESLENMEYE ÇALIŞALIM.

İŞLENMİŞ SİYAH ETTEN YANİ SALAM,SUCUK,PASTIRMA VEYA SOSİS YAPILIŞ ŞEKLİNİ BİLMİYORSANIZ UZAK DURUN,KASAPLARDA GÖZÜNÜZ ÖNÜNDE YAPILMIŞ İSE VEYA İÇİNE KONULAN GERÇEK BAHARATLARDAN EMİNSENİZ TÜKETEBİLİRSİNİZ.

SİZE ÖNERDİĞİMİZ BU KÜRLERİ İYİ ARABA YAKITI OLARAK DÜŞÜNÜN, ,YAKITINI İYİ KOYDUĞUMUZDA ARABAMIZIN TAMİR EDEMEYECEĞİ HİÇBİR ARIZASININ OLMADINIDA ANLAYACAKSINIZ.

AYRICA BU ÖZELLİĞİNİ KULLANIRKEN,MODERN TIBBIN HİÇ BİR İLACI İLE REAKSİYONA GİRMEDİĞİNİ.BU KÜRÜ KULLANIPTA BANA İYİ GELMEDİ DİYENİNİ DE DUYMAYACAKSINIZ.

ARABANIZI HATIRLAYIN MOTORA ŞEKER KOYARSANIZ ZAMANLA MOTORU KİTLERSİNİZ,YAĞ KOYARSANIZ KORURSUNUZ.

18.BÖLÜM;KÜRLERİMİZ VE MODERN TIP KARŞILAŞTIRMASI,

     ARABA TAMİRCİSİ VE MODERN TIP MANTIĞINI BİR ARAYA GETİRİN, TAMİRCİ ARABANIN PARÇALARINA MÜDAHALE EDER, MODERN TIP İSE HASTALIĞI DAMARDAN YADA AMELİYAT ŞEKLİNDE TEDAVİ EDER.

 HER İKİ MESLEK GRUBUDA ARABANIN YAKITINA MÜDAHALE ETMEZ, HERKES İSTEDİĞİ YAKITI ARACINA KULLANIR. HER İNSAN İSTEDİĞİ GIDAYI ALIR, SONUÇTA YASAKLANAN GIDA YA DA YAKIT ARABAYA YADA İNSANA BİR ZARAR VERDİĞİNDE SONUCUNU ARABA SAHİBİ YADA İNSANIN KENDİSİ ÇEKER.

     ASLINDA SİZLERE ÖĞRETTİĞİMİZ BU SARIMSAK KÜRÜ BİR ÇEŞİT PROBİYOTİK NAKLİDİR.YANİ MEYVE VERMEYEN BİR AĞACA BİZLER NASIL AŞI YAPIYORSAK, İNSANI AĞAÇ OLARAK DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDE KAN ZİNCİRİNDEN GELEN HASTA YAKINLARI SOYDUĞUNDA,

ONLARDA Kİ PROBİYOTİKLERİN SARIMSAKLAR İÇİNDE MAYALANARAK PROTOPLAZMAYA DÖNÜŞEREK, HASTAYA NAKLİ İLE MUCİZEVİ SÜRECE AÇILAN KAPIDAN DA GİRMİŞ OLURSUNUZ.

 MADEM BU KAPIDAN GİRDİNİZ İYİLEŞME SÜRECİ TAMAMLANMIŞ OLSA BİLE SİZ GENEDE GENETİK BİR HASTALIK TAŞIDIĞINIZDAN,ASLA VE ASLA BU KÜRÜ BIRAKMAYIN YAZA GİRERKEN BİR SET KIŞA GİRERKEN BİR SET YAPARAK SAĞLIĞINIZI ZİRVEDE TUTUN.

     HER SETTE DOZU BİR ÖNCEKİ SETTEN 7 GÜN GEÇ AÇARAK YANİ KULLANIM DOZUNU YÜKSELTEREK KULLANIN VE DOKTORUNUZLA BAĞINIZI ASLA KOPARMAYIN VE HASTALIĞINIZ İLE İLGİLİ TEDAVİNİ,Zİ YANİ İLAÇLARINIZI ASLA İHMAL ETMEYİN.

ANCAK İLAÇ DOZLARINI YAPTIRDIĞINIZ TAHLİLLER SONRASI HEKİMİNİZİN ONAYI İLE DÜŞÜREBİLİR YADA BIRAKABİLİRSİNİZ.

BU KÜR 12 DEĞİŞİK KURUMDA GÖREVLİ HEKİM TARAFINDAN KENDİ DALLARINDA ANALİZ EDİLDİ VE KULLANILDI. ORTALAMA 3 YÂDA 4 YIL İÇERİSİNDE ALINAN BESİNLERİ, 4 KAVANOZDA AŞAĞI YUKARI VERDİĞİ BEYAN EDİLDİ.

AYNI HEKİMLERİME TAMİR SÜRECİNİ SORDUĞUMDA, SİZİN 10 İLE 30 YIL VS.SÜRE İÇERİSİNDE BOZDUĞUNUZ METABOLİZMAYI 40 GÜNDE ŞAHA KALDIRMASI YETMEZMİ DEDİKLERİNE ÇOKLUKLA ŞAHİT OLDUM.

    NEKAAT KULLANIM YÂDA İYİLEŞME SÜRECİ HIZLANDIĞINDA, LÜTFEN NEFSİNİZİN YAPMAK İSTEDİĞİ ŞEYLERİN TERSİNE HAREKET ETMEYE ÇALIŞIN, CANINIZ OTURMAK İSTERSE SİZ YÜRÜMEYİ TERCİH EDİN.BUNA BENZER NEFSİNİZ NE İSTERSE,SİZ TERSİNİ YAPIN.

    SİZE ÖLÜM ONSUZ YAPAMADIĞINIZ SU İLE GELECEKTİR DER LOKMAN HEKİM, KİREÇLENMEYİ ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM SİZLERE, METABOLİZMANIZA YARDIMCI OLUN VE YÜKÜNÜ YARI YARIYA AZALTIN.

TÜM GIDALARA BİR ŞEKİLDE İŞLENEN TÜM KİMYASASALLARIN ZARARLI ETKİSİNİ MİNİMUMA İNDİREBİLEN TEK MEYVE OLAN LİMONU GÜNLÜK YAŞAMINIZDAN EKSİK ETMEYİN.1.5 LT SU İÇİNE 1 ADET LİMONU DOĞRAYARAK BEKLETİN VE O SUYU TÜKETİN.

ŞEKERDEN UZAK DURMANIZI İSTERKEN,ALMANIZ GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞEKER ENZİMİNİ DE SİZE TARİFLİ OLARAK VERELİM.

100 GR CEVİZ İÇİ,100 GR.BADEM İÇİ,100 GR FINDIK İÇİ,100 GR.MEDİNE HURMASI(YAŞ KURU FARKETMEZ) 1 ÇORBA KAŞIĞI ORGANİK KAHVE,100 GR SAF BAL VE 1 ÇAY BARDAĞI KAYNATILMIŞ SOĞUTULMUŞ SU.

ROBOTA KONULARAK İYİCE ÇEKİLİR,HAMUR KIVAMINA GELDİĞİNDE BİR TEPSİ ÜZERİNE KEK KALIPLARI YARDIMI İLE DİZELİM BUZLUĞA KOYDUĞUMUZ BU KARIŞIMI ŞEKERLİ BİR ŞEYLER CANIMIZ İSTEDİĞİNDE TÜKETELİM.

KUVVETLİ BİR DETERJANLA ELİNİZİ YIKAYIN ELİNİZDE MUTLAKA DETERJAN ATIĞI KALACAKTIR,3 İLE 5 DAMLA LİMONU DAMLATIP,ELİNİZİ OVUN VE DURULAYIN HİÇ BİR ATIK KALMADIĞINI GÖRECEKSİNİZ.

BU NEDENLE EVDEN ÇIKARKEN ELLERİNİZİ YÜZÜNÜZÜ VE SAÇINIZI LİMON İLE İYİCE OVUN VE ÖYLE ÇIKIN ÇÜNKÜ GÜNLÜK DIŞ ETKENLERDEN SİZİ TAM ANLAMAYIYLA KORUYACAK YEGANE KORUYUCU BUDUR.

   SAĞLIKLI İNSANLARDA BU KÜRÜ KULLANABİLİR PEK TABİ.BİR KAÇ PROFESYONEL ANLAMDA SPOR YAPAN ARKADAŞIMIZ KULLANIYOR, ONLARIN ARTAN PERFORMANS-LARINI GÖRDÜĞÜMÜZDE BİZLERDE MUTLU OLUYORUZ.

   LÖSEMİ HASTASI BİR KARDEŞİMİZ BU KÜRDEN ŞİFA BULUNCA  BİR NEFES VERSİN Kİ TÜRKİYEM,TÜM DÜNYA DUYSUN, DEDİĞİ GİBİ,KULLANAN HER KİŞİ GERÇEKDEN     İHTİYACI OLDUĞUNA İNANDIĞI EŞ DOST AKRABASINA EL ALTINDAN ULAŞTIRIYOR ZATEN, BU ŞEKİLDE ÖĞRETİ ÜLKE SINIRLARINI AŞMIŞ DURUMDA,

    GÜNÜ GELDİĞİNDE HİÇ BİR TİCARİ YÖNÜ OLMAYAN BU KÜR MİLLİ SERVETİMİZE ÇOK BÜYÜK KATKILAR SAĞLAYABİLECEĞİ GİBİ BU ÖĞRETİYİ BİZLERDEN HİÇ BİR ÜCRET VEYA BEDEL ÖDEMEDEN ÖĞRENMEYE GELECEK TURİSTLERİN, ÜLKE EKONOMİMİZE VERECEĞİ KATKIYI DA SİZ DÜŞÜNÜN ARTIK.

19.BÖLÜM; İNANCIN AĞIR HASTALIKLARDAN KURTULMADA Kİ GÜCÜ,

SPOR VE EGZERSİZ YAPMAYI SAKIN UNUTMAYIN,KURAN'I KERİM DE YAPTIĞIMIZ ARAŞTIRMALAR SONUCUNDA OLDUKÇA ÖNEMLİ BULGULARA ULAŞMAMIZA ÖNEMLİ KATKILARI OLAN DİN ADAMI AĞABEYİMİ RAHMETLE ANARAK, ŞU SÖYLEMİNİ DE SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTERİM;

    ÜNSALIM ALLAHIN SENİN KILDIĞIN NAMAZA VE NAMAZ ÖNCESİ ALDIĞIN ABDESTE İHTİYACI VARMI DİYE HEP SORARDI,BENDE BİR ÇOK İNSAN GİBİ FAZLA BİLGİM OLMADIĞINDAN DESTEKLER NİTELİKTE AMA POLİTİK CEVAPLAR VERMEYE ÇALIŞIRDIM.

O İSE "İHTİYACI YOK AMA KULUNUN ŞÜKRÜNÜ GÖRDÜKÇE KİM BİLİR BİLMEDİĞİMİZ BİRÇOK SEVABA NAİL EDEBİLİR AMA BİRDE DERDİ HEP;

GÜNDE 5 DEFA VÜCUDUMUN ÖNEMLİ UZUVLARINI TEMİZLİYORUM VE GÜNÜN BÖLÜNMÜŞ SAATLERİNDE 5 DEFA DİLERSEMDE DAHA FAZLA EGZERSİZİMİ YAPARIM. LOKMAN HEKİM BİNLERCE YIL ÖNCE NAMAZ KILIN DEMİŞ,HER DİNDE HER KİTAPTA NAMAZ EMROLUNMUŞTUR.

ÇÜNKÜ GÜNDE 50 YADA DAHA FAZLA DEFA SECDE ETTİĞİMİZDE KAN TEPEMİZDEN YANİ BINGILDAK DENİLEN NOKTADAN GEÇER, BUDA KANIN POMPALANMA KALİTESİNİ VE YER ÇEKİMİNİN TERSİ YÖNDE HAREKETİ SAĞLAR. BU SAYEDE ONLARCA ÇEŞİT HASTALIĞI ÖNLEDİĞİ GİBİ GELEN KANIN OLUŞTURDUĞU BASINÇ İLE BEYNİN ÜRETTİĞİ ENİRJİYİ DE KANA DAHA KISA SÜREDE ULAŞTIRMAKTADIR.DERDİ.

DÜRÜST DAVRANMAK GEREKİRSE BUNU KABULLENMEK BANA BİLE ZOR GELDİ AMA, YARADILIŞIN EN ÖNEMLİ KURALI OLAN İNANÇ KARİNESİNİN ÖNEMİ BURADA BİR KEZ DAHA ÖN PLANA ÇIKMAKTA OLDUĞUNU GÖRDÜM.

 BU KÜR BİR ÇOK ATEİST,BUDİST,MUSEVİ,YAHUDİ,HRİSTİYAN ORTODOKS,KENDİNE GÖRE BİR ÇOK İNANIŞA SAHİP İNSANDAN FİKİR ALINARAK GELİŞTİRİLMİŞTİR.

   BU NEDENLE DOĞRULARI SÖYLEMEK ÖNEMLİ AMA YÜCE YARADANA SAYGI VE İTAAT ADINA DA ÖNEMLİDİR.

BURADA YARADILANA OLAN SAYGIMIZ YARADAN DAN DOLAYI OLDUĞU İÇİN, BENİM BU KONUDA YORUM YAPMAYA NE DİNİ BİLGİM NEDE NEFESİM YETER.

AMA SİZLERE ÖNERİM,KİŞİ FİKİRLERİNİ DEĞİL,KALBİNİZİN SESİNİ DİNLEYİN,İNANIN Kİ YÜCE RABBİMİZ KİMİ DİLERSE ONU KENDİ NURUNA DOĞRULTUR.

   BUNCA MÜCADELEDEN SONRA RABBİMDEN TEK DİLEĞİM,ONUN RIZASINI BU HİZMETİMLE ALABİLMEK OLDUĞU GİBİ,MÜKAFATI VAR İSE BU HİZMETİMİN KARŞILIĞINDA BENİ YATAĞA DÜŞÜRÜP BİRİLERİNE MUHTAÇ ETMEK YERİNE,CANIMI AYAKTA ALMASIDIR.AHİRET TE İSE BOYNUMUZ KILDAN İNCEDİR.

    BU KÜR BU ŞEKLİNİ ALIRKEN; KURAN’I KERİM’DEN YOLA ÇIKILDI,YANİ SİZİN ANLAYACAĞINIZ BU İŞİN İLK BAŞLANGIÇ NOKTASI KURAN'DIR.MÜMİNUN SURESİNİ OKURKEN BİR DAMLA SUDAN NASIL YARATILDIK MANTIĞI O GECE SABAHA KADAR VE TAKİP EDEN GÜNLERDE İÇİMİ KEMİRDİ DURDU,

NASIL OLDUĞU NE ŞEKİLDE OLDUĞU BURALARA NASIL GELDİĞİ DEĞİL DE O BENİM İLE RABBİM ARASINDA KALSIN,

OĞLUMA ŞİFA OLUNCA TÜM İNSANLIĞIN HİZMETİNE SUNMA HIRSI SARDI BENİ.

ARTIK NE OLURSA OLSUN KARİYER,İŞ GÜÇ PARA PUL KREDİ KARTLARI PATLAMIŞ,

FATURALAR ÖDENEMEMİŞ EVE HACİZ GELMİŞ,HATTA EŞİN EVİ TERK ETMİŞ İNANIN SİZİ ÜZSEDE YAPA YALNIZ KALSANIZDA,BU ÖĞRETİYİ GELİŞTİRMEK ADINA SİZ MÜCEDELE ETTİKÇE HERKEZ SİZE ABDAL GÖZÜ İLE BAKSA DA,

 YANINIZDA OLAN, SİZİ KORUYUP GÖZETEN ONA GÜVENDİKÇE İNANDIKÇA,YOLUNUZA AKLA HAYALE GELMEYECEK TEVAFUKLARI YANİ MUCİZELERİ ÇIKARAN YÜCE RABBİM O GECE KALBİME SÖNMESİ İMKANSIZ BİR ATEŞ DÜŞÜRDÜ;

MÜMİNUN SURESİ,,,,,,

ŞEYTANI RACİMDEN ALLAHA SIĞINIRIM;

12.AND OLSUN BİZ İNSANI,ÇAMURDAN (SÜZÜLMÜŞ) BİR ÖZDEN YARATTIK.

13.SONRA ONU AZ BİR SU (MENİ) HALİNDE SAĞLAM BİR KARARGAHA (ANA RAHMİNE) ASTIK.

14.SONRA BU AZ SUYU ALAKA HALİNE GETİRDİK.ALAKAYI DA MUDGA YAPTIK.BU MUDGAYI DA KEMİKLERE DÖNÜŞTÜRDÜK VE BU KEMİKLERE DE ET GİYDİRDİK.NİHAYET ONU BAMBAŞKA BİR YARATIK OLARAK ORTAYA ÇIKARDIK.YARATANLARIN EN GÜZELİ OLAN ALLAH'IN ŞANI NE YÜCEDİR.

15.SONRA (EY İNSANLAR) SİZ BUNUN ARDINDAN MUHAKKAK ÖLECEKSİNİZ.

16.SONRA MUHAKKAK SİZ,KIYAMET GÜNÜNDE (TEKRAR) DİRİLTİLECEKSİNİZ.

17.AND OLSUN,BİZ SİZİN ÜZERİNİZDE YEDİ YOL YARATTIK.

BİZ YARATTIKLARIMIZDAN GAFİL DEĞİLİZ.

YAŞADIĞIM BU TEVAFUK SONRASI;ELLERİMİ HAVAYA KALDIRDIM,BU BENİM ÜST NOKTAMDI,ÜSTÜME YAZILAN 7.YOL NEYDİ DİYE DÜŞÜNÜRKEN,ELLERİMİ MASANIN ÜZERİNE KOYDUM,ON PARMAĞIMA BAKARKEN,KURAN SAĞDAN SOLA OKUNUR HİZASINDA SAYDIM,

SOL EL İŞARET PARMAĞI SAĞ TIRNAK DİBİNDEN BAHSEDİLEN NOKTANIN KEŞFİNİ BULDUM, BU TEORİMİ ZAMAN İÇİNDE YENİ BULUŞLAR İLE MODERN TIP DA DESTEKLEDİ.

 SARIMSAKLARI SOYAN İNSANLARA DİKKAT EDİN SAĞ ELLERİ İLE BAŞLASALARDA SARIMSAKLARI SOYARKEN SOL EL İŞARET PARMAĞINA DÖNÜYORLAR.

UZUN ZAMAN BOYUNCA PEKİ,, BU ALAKA'LARNASIL İNSANDAN İNSANAAKTARILACAK,DİYE ARAŞTIRIRKEN YILLARCA DENEYSEL VE TEORİK BİRÇOK GAYRETİM OLDU AMA BAŞARAMADIM;

    BİLDİĞİM TEK ŞEY ORGAN NAKLİ SIRASINDA ORGANLARIN BOZULMAMASI VE CANLI KALABİLMESİ İÇİN,TAŞINDIĞI SÜREÇTE OLUŞTURULAN SOĞUK VE KİMYASAL ORTAM DI.OLUŞTURULAN REAKSİYONİK ORTAMI BULDUK BİR KAÇ ARKADAŞIMIZIN YARDIMI VE RABBİMİN İZNİYLE İŞİN SIRRI ORADA ÇÖZÜLDÜ.

    BEN BU ARADA DÜNYEVİ VE MADDİ SORUNLARIMI ÇÖZMEK  ADINA ENİŞTEMİN DESTEĞİ İLE KENDİMİ BEDAVADAN DÜNYA TURU YAPABİLECEĞİM,ARAŞTIRDIĞIM BU İLMİN SIRLARINA KOLAYCA ULAŞABİLECEĞİM BİTKİ UZMANLARINI VE ŞAMANLARI BULABİLECEĞİM ÜLKELERE,ÇALIŞTIĞIM ARSLAN TRANSMARİN ŞİRKETİNE AİT M/V MERKÜR GEMİSİ İLE GİTTİM.

    YILLARCA SÜREN BU SEYAHATLERİMDE,ABİMİN BANA YOLCULUKLARDA OKUMAM İÇİN HEDİYE ETTİĞİ KİTAPLAR İLE BİRLİKTE VERDİĞİ HATTAT YUSUF TAVASLİ İMZALI KURAN'I KERİM'İ,GEMİ KAPTANINDAN ALDIĞIM PEYGAMBERLER TARİHİ VE GEMİCİ BİR ARKADAŞIMDAN ALDIĞIM MESNEVİYİ,DEFALARCA ANLAYARAK OKUMAK NASİP OLDU.

    TABİ BU YAZILI KAYNAKLARI ARAŞTIRMA SÜRELERİ NE, GİTTİĞİM ÜLKELERDE Kİ İNSANLARIN KATKILARI İLE BİRLEŞTİĞİNDE MUHTEŞEM ŞEYLER ORTAYA ÇIKTI.

  HER GECE OKUDUĞUM AYETLER UFKUMU DAHADA AÇIYORDU,KORKU VE HEYECAN HANGİSİ İDİ YAŞADIĞIM.BİRAZ MAHÇUBİYET DE VARDI ASLINDA BİR MATERYALİSTİN HAZİN SONUNU YAŞAMAK GİBİ BİR ŞEYDİ BENİMKİSİ.

  SİZLERİN DE İLK OKUDUĞUNUZDA,LOKMAN HEKİMİN HABBET'ÜS SEVDA YADA BİR KISIM İNSANIN ÖLÜMSÜZLÜK İKSİRİ DİYE İSİMLENDİRDİĞİ SARIMSAK KÜRÜNÜN TARİFİNİN VERİLDİĞİNİ ANLAYACAKSINIZ.

VE ALLAH (CC)'IN HER BİR KURAN AYETİNİN 7 AÇIK MUCİZESİ OLACAK EMRİNDEN BİR TANESİNE DE,ŞAHİT OLACAKSINIZ.

İLMİN HÜKMÜNÜ ARAŞTIRDIĞIMIZ BU SÜRECİN BİRDE DİNİ YÖNÜNE BAKTIĞINIZDA;

[NUR(24)/35] DİR.

ALLAH, 'GÖKLERİN-ARZ'IN (EVRENİN) 'NURU'DUR. 'ALLAH'IN NURU'NUN MİSALİ, 'OYUK' İÇİNDE BULUNAN BİR ‘LAMBA’ GİBİDİR. LAMBA, BİR SIRÇA İÇERİSİNDEDİR VE SIRÇA, SANKİ 'İNCİMSİ BİR YILDIZ'DIR(KUASAR YILDIZI GİBİ). O(LAMBA) Kİ, NE DOĞUDA, NE DE BATIDA BULUNMAYAN, MÜBAREK BİR ZEYTİN AĞACINDAN YAKILIR. NEREDEYSE, ATEŞ DOKUNMASA DA, ONUN YAĞI, 'IŞIK' VERİR. (BU), NUR ÜZERİ NUR'DUR. ALLAH, KİMİ DİLERSE, ONU KENDİ NURU'NA DOĞRULTUR. ALLAH, İNSANLAR İÇİN MİSALLER VERİR. ALLAH, HER ŞEYİN ÂLİMİ'DİR.

OYUK İÇİNDE BULUNAN LAMBA,LOKMAN HEKİM ANLATISINDA GEÇEN HALK ARASINDA ŞAHMERAN AMA ASLINDA GABBAR VE HABBET İSİMLİ YILANLARDAN BAHSETMEKTEDİR.TARİHTE CEBRAİL A.S. TARAFINDAN TÜM PEYGAMBERLERE İLK VAHİYLER MAĞARALARDA İNMİŞTİR.

 PEYGAMBERLERE İNEN TÜM EMİRLER ASLINDA İNSANOĞLUNA HAK TEÂLÂ TARAFINDAN GÖNDERİLMEMİŞ MİDİR?

 ( ANLATTIĞIMIZ KÜRÜ YAPAN BİR ÇOK İNSANIN KÜRÜNÜ ANALİZ ETTİRDİĞİMİZDE İLK TAHLİLDE YILAN ZEHİRİ GİBİ BİRŞEYDİR DENİLDİĞİNE SIKÇA RASTLADIK.)

 (MİSİS YAKAPINAR DA BULDUĞUMUZ LOKMAN HEKİMİN 10 BİN YILLIK MAĞARASINDA Kİ SÖYLEMLER DE BİZİ DESTEKLEMEKTEDİR.)

    BİRİNCİ ŞİFREDE BURADA ZATEN İNSANOĞLUNA YAŞAMASI İÇİN ENERJİ LAZIM, BİR TÜR YAKIT OLARAK DÜŞÜNÜN, DEMEK Kİ BU GÜÇ HER NE İSE BİR SIRÇA İÇERİSİNDE OLMASI LAZIM. CAM KAVANOZ!

ŞİMDİ İKİNCİ ŞİFREYE GİDELİM HEP BERABER BU SIRÇA İÇERİSİNE ÖYLE BİR ŞEY KONULMALI Kİ BU KAVANOZ İNCİMSİ BİR YILDIZ GİBİ OLMALI KUASAR YILDIZI YANİ,

BİLİM İNSANLARI KUASAR YILDIZINI GEZEGENLERİN EN UZAĞINDA YERİ ADI SANI BİLİNMEYEN BİR GEZEGEN OLARAK TANIMLAMAYA ÇALIŞIR, OYSA ÇİN TIANJIN RIZAO VEYA BİZLERİN TİBET KIYILARI OLARAK BİLDİĞİMİZ YERLEŞKELERDE              (TÜRKLERİN ORTA ASYA DAN İLK ÇIKIŞ NOKTALARI ) BURADA YAŞAYANBAZI HALK TOPLULUKLARI, BİR BAŞ SARIMSAĞA KUASAR DER.

O LAMBA Kİ NE DOĞUDA BATIDA OLMAYAN DENİLDİĞİNDE İSE ŞİFRE AÇIKÇA ÇÖZÜLMÜŞTÜ BENİM İÇİN, SARMISAĞIN ANA VATANI OLAN KASTAMONU DAN BAŞKA BİR YERDEN BAHSEDİLMİYORDU. NASIL MI?

   BİR MATEMATİK İŞLEMİ SAYESİNDE ( EBCED HESABI) ELE GEÇEN KOORDİNATLAR DÜNYA ÖLÇEKLİ HARİTASINDA BAKILDIĞINDA;KASTAMONU İLİ TAŞKÖPRÜ İLÇESİNDE GEÇMİŞİ 1540 SENE ÖNCESİNE DAYANAN EMİN BELDE OLAN YER BULUNUR.ORADA EKİLEN SARIMSAKLARIN HEMEN YANINDA KETEN VE ÇÖREK OTLARININ İÇİ İÇİNE ÇIKIŞINI YÖRE İNSANINA SORDUĞUNUZDA,

YÜZYILLARDIR HEP BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİTMİŞ OLDUĞUNU ÖĞRENİRSİNİZ. O YÖREDE YETİŞEN SARIMSAKLARIN CİNSİNDEN DOLAYI KÜÇÜK DİŞ VE BU ÜLKEDE SATILAN EN UCUZ SARIMSAK OLDUĞUNU DA ÖĞRENİRSİNİZ.

MÜBAREK BİR ZEYTİN AĞACINDAN YAKILIR. NEREDEYSE, ATEŞ DOKUNMASA DA, ONUN YAĞI, 'IŞIK' VERİR. (BU), NUR ÜZERİ NUR'DUR.

ŞU EMRİ OKUDUĞUMUZDA SİZCE BUNA BİR YORUM YAPILIRMI?ZEYTİNYAĞININ VAROLUŞU,VERDİĞİ ATEŞ İLE HASTALIKLARIN YAKILARAK VÜCUTTAN ATILMASI.

BU KÜRÜ KULLANAN HER HASTANIN ŞİFA SÜRECİNDE ÖNCE ATEŞLENMESİ,SONRA NAR GİBİ KIZARMASI VE SONUNDA NURLANMASI,AYETİN SONUDA TAM BİR EMİR.

ALLAH, KİMİ DİLERSE, ONU KENDİ NURU'NA DOĞRULTUR. ALLAH, İNSANLAR İÇİN MİSALLER VERİR. ALLAH, HER ŞEYİN ÂLİMİ'DİR.BENİM YORUMUM BU KÜRÜ İLK AÇTIĞINDA BİR ÇORBA KAŞIĞI ALDIĞINDA AYYYY BEN BUNU İÇEMEM DİYENLERE ŞÖYLE BİR BAKIYORUM,HAKLISIN ALLAH KİMİ DİLERSE ONU KENDİ NURUNA DOĞRULTUR,BUDA SENİN İÇİN BİR MİSALDİR.VE ALLAH HER ŞEYİN ÂLİMİ'DİR.

AYETLER İÇİNDE SORGULAMALAR DERİNLEŞTİRİLDİĞİNDE İSE ARANILAN İLGİNÇLİKLER ZİNCİRİ BİR MUCİZEYE GÖTÜRDÜ BENİ, (EN’AM(6) (99)—NAHL (16) (11)— (NUR (24) (35)—(TİN (95) /1-3) NOLU AYETLERİNDE ZEYTİN-ÇÖREK OTU-SARIMSAK İSİMLERİNİN OLDUĞUNU GÖRDÜM,

 

BU TESPİTLERİMİN ÜZERİNE DEFALARCA KURULUM YAPTIM HİÇ BİRİSİNDE KÖPÜRME OLMADI.EN İLGİNCİ  TV PROGRAMINDA AYET VE SURELERİ SİMGELEYEN RAKAMLARIN ASLINDA BİR ŞİFRE OLDUĞUNA DAİR,DİNİ SÖYLEŞİ DİNLERKEN,

ALDIĞIM BİR İLHAMLA,CENNETTEN İNSANOĞLU İÇİN GÖNDERİLEN BU DÖRT YİYECEĞİN GEÇTİĞİ AYETLERİN İNİŞ SIRALARINA GÖRE KAVANOZLARI MAYALANMAYA BIRAKTIĞIMDA HABBETÜ’S SEVDA’YI ALLAHA SONSUZ HAMD OLSUN Kİ BULMUŞTUM.

1.KAVANOZ (EN’AM(6) (99) NOLU AYET NEDENİ İLE SURE NUMARASI OLAN 6 TAM GÜN

2.KAVANOZ NAHL SÜRESİ 16 TAM GÜN

3.KAVANOZ NUR SURESİ 24 TAM GÜN

4.KAVANOZ YANİ 1.KAVANOZ, BU KAVANOZ İKİ DEFA KULLANILDIĞI İÇİN BÖLÜNMÜŞ SAYILIR.

LOKMAN HEKİM ÖĞRETİLERİNDE,ALLAHIN BİZE VERDİĞİ 3 HAK OLDUĞUNA DAİR RİVAYETLER VARDIR.

YAZLARI DİKEY OLARAK GELEN GÜNEŞ IŞINLARININ KIŞIN YATAY POZİSYONA GELME SÜRECİNDE Kİ YATAY POZİSYON HESAPLAMALARINDA Kİ DEVİNİMLER GÖZ ÖNÜNDE TUTULDUĞUNDA,

(TİN (95) /1-3) BU SURE NUMARASINI 3 DEVİNİME BÖLDÜĞÜMÜZDE ORTALAMA 32 GÜNLÜK MAYALANMA SÜRECİNE ULAŞILIR.

HER KAVANOZDA MAYALANMA TARİHLERİNE BAKINIZ, MAYALANMA DOZU, HER KAVANOZDA ARTMAKTADIR.YUKARIDA Kİ TAM GÜNLERİN ERTESİ GÜNLERİNDE KÜRLER AÇILIP İÇİLMELİ SÖYLEMİMİZ BU NEDENLEDİR.

   YEDİ DEĞİŞİK KRONİK HASTALIĞI OLAN HASTALARIN, KENDİ ELLERİ VE KAN ZİNCİRİNDEN GELEN GENÇLER İLE HAZIRLADIĞI BU KARIŞIM,

YAPILAN TAHLİLLER SONUCU HER HASTANIN YAPTIĞI KÜR'E,BU KARIŞIM SENİN HASTALIĞINA TAM ANLAMI İLE İYİ GELİR DENMESİ DE AYRI BİR MUCİZESİDİR.

ÖRNEKLİYORUM;

1 HASTAMIZ 48 YAŞINDA ERKEK KOAH HASTASIDIR,BU HASTAMIZ KENDİSİ VE  İKİ KIZ YİĞENİ İLE BİRLİKTE SARIMSAKLARI SOYARAK KÜRÜNÜ HAZIRLAR.

BU HASTAMIZ GİBİ 6 TANE DAHA HASTAMIZI DÜŞÜNÜN.AMA BU HASTALARIMIZIN HASTALIKLARI ÇOK FARKLI İDİ,BUNLAR SIRASI İLE;

2  NUMARALI HASTAMIZ SEDEF HASTASI.

3 NUMARALI HASTAMIZ KML LÖSEMİ HASTASI.

4 NUMARALI HASTAMIZ OTİSTİK.

5 NUMARALI HASTAMIZ AKCİĞER KANSERİ.

6 NUMARALI HASTAMIZ İLERİ DERECEDE HİPERTANSİYON VE ŞEKER HASTASI.

7.NUMARALI HASTAMIZ OMİRİLİK SOĞANİLİĞİNDE 5 CM LİK BEYİN TÜMÖRÜ VARDI.

ŞİMDİ BU HASTALARIMIZIN KENDİLERİ İÇİN VE 1 NUMARALI HASTAMIZ GİBİ AYNI MALZEME VE KENDİ KAN BAĞLARINDAN OLAN İNSANLARLA YAPTIKLARI KÜRLERDEN 20 CC KADAR AYRI AYRI KAPLARA ALDIM.

ÜZERLERİNE SADECE HASTA NUMARALARINI YAZDIM VE BİR ÜNİVERSİTEDE GÖREVLİ FARMAKOLOG ABİME ANALİZLERİNİ YAPTIRDIM.

SONUÇLARA BAKTIĞIMDA O DÖNEM BEN BİLE ŞAŞIRDIM.

ÇÜNKÜ YUKARIDA YAZILI HASTALIKLARIN YERYÜZÜNDE OLABİLECEK EN KUVVETLİ FARMASI OLDUĞU BELİRTİLİYORDU.

ANLAMADIĞIM, NASIL OLURDA AYNI MALZEMELERDEN, 7 DEĞİŞİK HASTALIĞA İYİ GELEN ENZİM ÇIKAR GARİP VE İLGİNÇ DEMİŞTİ HOCAMIZ.

O GÜN O SIRRI ONA VEREMEDİĞİM İÇİN GERÇEKDEN ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜM.BEN TEVAFUKUN PEŞİNDE KOŞARKEN NE BULDUĞUMU İNANIN BEN BİLE BİLMİYORDUM.

YILLARCA SÜREN BU ARAŞTIRMALAR SONUCUNDA BUGÜN GELDİĞİMİZ NOKTADA HER HASTANIN YAPTIĞININ KENDİ HASTALIĞINA ÇARE OLDUĞUNU VE KAN ZİNCİRİNDEN GELEN GENÇLERİN DE BU SÜRECE YENİLEME OLARAK KATKIDA BULUNDUĞUNU BİLMİYORDUM.

ŞİMDİ SİZLERE KÜR İÇİNDE KULLANDIĞIMIZ BİLEŞİKLERİ TAŞIYAN MUCİZEVİ BİTKİ İSİMLERİNİN GEÇTİĞİ KURAN AYETLERİ VE İSLAM BÜYÜKLERİMİZDEN RİVAYET EDİLEN ŞAHİTLİKLERİ AŞAĞIDA BİLGİLERİNİZE SUNALIM.

[EN'AM(6)/99]

O(ALLAH) Kİ, GÖK’TEN SU İNDİRDİ. ONUNLA, HER ŞEYİN BİTKİSİNİ BİTİRDİK VE ONDAN BİR YEŞİLLİK ÇIKARDIK. BİZ ONDAN KÜMELENMİŞ TANELER; HURMA AĞACININ TOMURCUĞUNDAN SARKMIŞ SALKIMLAR, BİRBİRİNE BENZEYEN-BENZEMEYEN ÜZÜMLER, ZEYTİNLER VE NARDAN BAHÇELER ÇIKARIYORUZ. O OLGUNLAŞIP ÜRÜNLERİNİ VERDİĞİ ZAMAN, ONA BAKIN! MUHAKKAK BUNDA, İMAN EDEN BİR KAVİM İÇİN AYETLER(DELİLLER) VARDIR.

[EN'AM(6)/141]

O (ALLAH) Kİ YÜKSELTİLMİŞ(ASMALI) VE YÜKSELTİLMEMİŞ(ASMASIZ) BAHÇELER; HURMALAR, ÜRÜNÜ(YEMİŞİ) FARKLI EKİNLER, ZEYTİNLER VE BENZEYEN-BENZEMEYEN NARLAR İNŞA ETTİ.

 O ÜRÜNÜNÜ VERDİĞİ ZAMAN, ÜRÜNÜNDEN YİYİN VE HASAD GÜNÜ HAKKINI VERİN. İSRAF ETMEYİN, MUHAKKAK O, İSRAF EDENLERİ SEVMEZ.

 [NAHL(16)/11]

ONUNLA(SUYLA), SİZİN İÇİN EKİNLER, ZEYTİNLER, HURMALIKLAR, ÜZÜMLER VE ÜRÜNLERİN HER TÜRLÜSÜNDEN BİTİRİR. MUHAKKAK BUNDA, TEFEKKÜR EDEN BİR KAVİM İÇİN, AYETLER VARDIR.

SEMA'DAN ÖLÇÜYLE SU İNDİRDİK. ONU, YERYÜZÜNDE İSKAN ETTİK. MUHAKKAK BİZ, ONU(SUYU) GİDERMEYE DE KADİRİZ.

[MÜ'MİNUN(23)/18-20]

ONUNLA, SİZİN İÇİN ÜZÜMDEN, HURMADAN BAHÇELER İNŞA ETTİK. ORADA, BİRÇOK ÜRÜNLER VARDIR VE ONDAN YERSİNİZ.

TUR-İ SİNA'DAN ÇIKAN BİR AĞAÇ VARDIR. O (AĞAÇ), YİYECEK OLANLAR İÇİN, KATIK(ZEYTİN YAĞI) VERİR.

[ABESE(80)/25-29]

MUHAKKAK BİZ, (SUYU) BİR BOŞALTMAYLA BOŞATTIK.

SONRA ARZI PARÇALAYIP-YUMUŞATTIK.

ORADA BİTİRDİK HABBELER,

ÜZÜMLER, MEYVE VEREN AĞAÇLAR,

ZEYTİNLER VE HURMALAR.

[TİN(95)/1-3]

ANDOLSUN İNCİRE VE ZEYTİNE!

VE SİNA DAĞI'NA,

VE ŞU EMİN BELDE'YE. 

HADİS'TE ZEYTİN 

ÖMERBİNHATTÂBDEDİKİ:
ALLAH'IN ELÇİSİ(S.A.V) ŞÖYLE BUYURMUŞTUR:

 "ZEYTİNYAĞINI YİYİNİZ VE SÜRÜNÜNÜZ. ÇÜNKÜ O, MÜBAREK(BEREKETLİ) BİR AĞACIN,ÜRÜNÜDÜR."  
TİRMİZİ, C. 2. HNO: 1851

 

ÖMER BİN HATTÂB DEDİ Kİ:

ALLAH'IN ELÇİSİ(S.A.V) ŞÖYLE BUYURMUŞTUR: "ZEYTİNYAĞINI, EKMEĞE KATIK EDİNİZ VE BU YAĞI KULLANINIZ. ÇÜNKÜ BU YAĞ, MÜBAREK BİR AĞAÇTAN ALINMADIR."
SÜNEN-İ İBN-İ MACE, C.9. HNO:3319


EBÛ ESÎD DEDİ Kİ: 
ALLAH'IN ELÇİSİ(S.A.V) ŞÖYLE BUYURMUŞTUR: "ZEYTİNYAĞINI YİYİNİZ VE SÜRÜNÜNÜZ.ÇÜNKÜO, BEREKETLİ BİR AĞAÇTANDIR."  
TİRMİZİ, C. 2. HNO: 1852

MUAZ DİYOR Kİ: 
ALLAH'IN ELÇİSİ(S.A.V.): "ÜMMETİME MEŞAKKAT VERME KORKUSU OLMASAYDI, KENDİLERİNE HER NAMAZ KILARKEN, ZEYTİN AĞACINDAN MİSVAK(KULLANIMINI) EMREDERDİM."
SAHİH-İ BUHARİ, C.3.HNO.484

ZEYD BİN ERKAM DEDİ Kİ:
"ALLAH'IN ELÇİSİ(S.A.V.); ZATÜLCENB HASTALIĞININ TEDAVİSİ İÇİN; VERS(YEMEN ZA'FERANI BİTKİSİ), KUST(TOPALAK DENİLEN BİTKİ) VE ZEYTİNYAĞINI BİRBİRİNE KARIŞTIRIP, HASTANIN AĞZINA VERMEYİ
ÖVMÜŞTÜR."
SÜNEN-İ İBN-İ MAC'E, C.9. HNO:3467

ZEYD  BİN ERKAM DEDİ Kİ: 
"ALLAH'IN ELÇİSİ(S.A.V.); ZATÜLCENB HASTALIĞI İÇİN; ZEYTİNYAĞI VE KUSTU BAHRİ(TOPALAK OTU) KARIŞIMINI TAVSİYE EDERDİ."   
TİRMİZİ, C. 2. HNO:2079

İBN-İ EBİ ATİK BİZE ŞÖYLE DEDİ:
"SİZE, ŞU HABBETÜ'S-SEVDA'YI KULLANMAYI TAVSİYE EDİYORUM. ONDAN, BEŞ VEYA YEDİ TANE ALIP, İYİCE UFALAYINIZ. SONRA ONU, BİRKAÇ DAMLA ZEYTİNYAĞI İÇİNDE, HASTANIN BURNUNA BU TARAFTAN VE ŞU TARAFTAN DAMLATINIZ.

 ÇÜNKÜ AİŞE, ALLAH'IN ELÇİSİ(S.A.V.)'DEN ŞU HADİSİ İŞİTTİĞİNİ SÖYLER: "ŞÜPHESİZ ŞU HABBETÜ'S -SEVDA(ÇÖREK OTU), HER HASTALIĞA ŞİFADIR, SAMDAN BAŞKA."
"BEN, SAM NEDİR? "DEDİM.
"SAM, ÖLÜMDÜR." DEDİ"                
SÜNEN-İ İBN-İ MACE, C.9. HNO:3449

20.BÖLÜM;LOKMAN HEKİM'İN DÜNYADA BIRAKTIĞI İZLER,

   LOKMAN HEKİMİN  ADANA YAKAPINAR MİSİS TE BULUNAN MAĞARASINDA YAPTIĞIM ARAŞTIRMALAR. (BU ARAŞTIRMALAR YAPILIRKEN)

   ROMA ÜNİVERSİTESİNDEN JOVANNİ HOCAYA,ERZURUM ATATÜRK ÜNİVERSİTESİNDEN GELEN HOCALARIMIZA VE YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT ÇELİKCAN'A AMA BİLEREK AMA BİLMEYEREK BİZLERE VERMİŞ OLDUKLARI BİLGİ VE MANEVİ YARDIMLARDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM.

      YÖRE HALKINDAN ALDIĞIM ÖNEMLİ BİLGİLER, GEMİ İLE ÇIKTIĞIM BU YOLCULUKTA, DÜNYADA ÇEŞİTLİ ÜLKELERDE DEĞİŞİK ALGILAMALARLA ÜRETİLEN BAZI KARIŞIM DENEMELERİ GİTTİĞİM ÜLKELERDEKİ ŞAMANLARDAN VE HERBALİSTLERDEN ( BİTKİ UZMANLARI) GÖRDÜĞÜM KADARI İLE,

     -ÇİN TIANJIN RIZAO VEYA BİZLERİN TİBET KIYILARI OLARAK BİLDİĞİMİZ YERLEŞKELERDE LİMON- SARIMSAK(TÜRKLERİN ORTA ASYADAN İLK ÇIKIŞ NOKTALARI )

-HİNDİSTANDA BUDANIN ÖLDÜKTEN SONRA RUHUNUN BİR İNEĞİN BEDENİNİNE GİRDİĞİ RİVAYET EDİLDİĞİNDEN,İNEĞİN DOĞUM SONRASINDA VERDİĞİ AĞIZ SÜTÜ İLE YAPILAN İNEK SÜTÜ- SARIMSAK,

-GÜNEY AFRİKA DURBANDA MİLAHKA KABİLESİ ( AFRİKA ZULU KABİLESİNİN BİR KOLU HİNDİSTAN CEVİZİ SUYU - SARIMSAK,

-UKRAYNA NEWÇEVSKİ DE ŞALONLAR TARAFINDAN HAZIRLANAN KETEN TOHUMU DESTEKLİ ALKOL -SARIMSAK

-BAZI UZAKDOĞU ÜLKELERİNDE ÖRNEĞİN TAYLAND KOSİCAN PATTAYA’DA ANNE SÜTÜ- SARIMSAK GİBİ KARIŞIMLARIN YAPILDIĞINI GÖRDÜM.

21.BÖLÜM; LOKMAN HEKİM ÖĞRETİLERİ,GÜNÜMÜZ TIBBI VE ARAŞTIRMAMIZ,

 ÜLKEMİZDE VE DÜNYA DA YÜZLERCE İNSAN BU ÖĞRETİ İÇİN DİNLENDİ, İKİ İLAÇ FİRMASI İÇİNDE İLAÇ FORMÜLASYONLARI ANALİZ EDİLDİ.

ENDEMİK YAPISI İLE İLAÇLARIN % 80 GİBİ BİR ORTALAMA İLE BİTKİLERDEN ZARARLI YANLARI AYRIŞTIRILARAK YAPILDIĞI, KALAN %20  GİBİ BİR ORANIN KULLANACAK HASTANIN HASTALIĞINA İYİ GELECEK BİLEŞKENLER İLE FORMÜLE EDİLDİĞİ ÖĞRENİLDİ.

      BİR BİTKİNİN 1 TANE FAYDALI FARMASI VAR İSE EN AZ 2 İLE 7 TANEDE ZARARLI YAPISI OLDUĞUNU SAKIN UNUTMAYIN,BU ZARARLI ETKENLERDEN KURTULMAK İÇİN SİZLER EVLERİNİZDE HANGİ TÜR BİTKİ OLURSA OLSUN,KAYNATMA İŞLEMİNİ MUTLAKA DÜDÜKLÜ TENCEREDE,BİZİM MAYDONOZ KÜRÜNÜ HAZIRLADIĞIMIZ TEKNİK İLE YAPINIZ.

İÇMİŞ OLDUĞUNUZ İLAÇLARIN TAMAMINDA FARMAKOLOJİK YAPI BU ŞEKİLDE FERMANTE EDİLEREK ŞURUP VE HAPLAŞTIRMA SÜRECİNE GİDİLİYOR.

   TRUMSAT'IN (LOKMAN HEKİM) HİPOKRAT'IN YADA İBNİ SİNA'NIN YAŞADIĞI TARİHLERE BAKILDIĞINDA HEPSİNİN GAYRETİNİN TIBBI,BİR ÇATI ALTINDA TOPLAMAK,İNSANLIĞA HİZMET ETMEYE ÇALIŞMAK OLDUĞUNU GÖZLEMLEMEKTEYİZ.

 

   İNANÇ KARİNESİ TÜM İNSANLIĞIN UÇSUZ BUCAKSIZ BİR OKYANUS'TA FIRTINAYA YAKALANMIŞ BİR GEMİNİN SIĞINACAK LİMANI DEĞİLDİR.AKSİNE İNANÇ;O OKYANUSU,O FIRTINAYI,O GEMİYİ O LİMANI YARATAN GÜCÜN NE OLDUĞUNU ANLAMAKTIR.BU NEDENLE İNANÇ VE TIBBI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAK DOĞRU DEĞİLDİR.

           İLİM BİR FITRATTIR,FITRATIN İÇİNE FİTNE SOKULURSA,REZİLLİK ÇIKAR,UNUTMAMALIYIZ Kİ ŞEYTAN REZİLLİĞİ SEVER.

    SEKİZ MİLYARA ULAŞMIŞ BİR NÜFUSA SİZ DİN KAVRAMINI,ANLATTIĞINIZI SANSANIZ BİLE ANLATAMAZSINIZ.GELEN PEYGAMBERLERİN HAYATLARINA BİR BAKIN NE ZORLUKLAR YAŞAMIŞLAR GÖREVLERİNİ İNSANLARA ANLATIRKEN,

ALLAH BİRDİR DEMİŞLER, TAŞA TUTULMUŞLAR,ÇARMIHA GERİLMİŞLER,ATEŞLERE ATILMIŞLAR,AKLINIZA GELEBİLECEK ÇOK ZORLUKLAR YAŞAMIŞLAR.ALLAH ALEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERDİĞİ PEYGAMBERİMİZ (S.A.V) BİLE 63 SENE ÖMÜR VERDİ.

BU NEDENLE HAYATTA OLABİLECEK HER ŞEYİN BİZLER İÇİN OLDUĞUNU UNUTMAYALIM.

SUDA BOĞULAN,YIKINTI ALTINDA KALAN,ATEŞTE YANAN,VATANININI SAVUNURKEN ÖLEN-ÖLDÜRÜLEN VE AĞIR HASTALIKDAN ÖLENLERİN TAMAMI NA HADİSLER ŞEHİT DER.

RİVAYETTEN MUCİZEYE GİDEN BU YOLCULUĞUMUZDA,ÖĞRETİ İLE İLGİLİ TÜM TEZLERİ İSPATLAMAK ADINA YENİDEN BİR SERTİFİKASYON SİSTEMİ OLUŞTURMAK VE YAZDIKLARIMIZI BİZ KENDİMİZE İSPAT ETTİĞİMİZ HALDE,DAHA DİSİPLİNLİ VE KURUMSAL BİR ANALİZ SONUCUNA ULAŞMAMIZ GEREKMEKTEDİR.BAZILARINI YUKARIDA KIRMIZI YAZI İLE BELİRTTİM.

BU ÖĞRETİLERİN; DALINDA UZMANLAŞMIŞ HEKİMLER TARAFINDAN SORGULANARAK DÜNYADA Kİ TÜM HEKİMLERİN HİZMETİNE SUNULMASI VE BUNUN GEN VE GENOM BİLİMİ ÜZERİNE OLMASI GEREKMEKTEDİR.

BEN BURADA İSTEDİĞİM KADAR SAYI VERİM,YÜZLERCENİZ BEN BU KÜR İLE İYİLEŞTİM DEYİN,BU ÖĞRETİNİN BİLİMSEL BİR DEĞER KAZANABİLMESİ İÇİN;

BİLİM İNSANLARI TARAFINDAN,KENDİ DALLARINDAN ANALİZ VE SERTİFİKASYON SÜRECİNDEN GEÇMESİ VE AYRICA HER HASTALIKTAN BİR YADA BİR KAÇ HASTA ALINARAK ÖĞRETİ KULLANDIRILDIKTAN SONRA KESİN KANAAT ALABİLİRSİNİZ.

BU NEDENLE BİLİMSEL DEĞERİNİN OLMADIĞI,YANİ BİLİM İNSANLARI TARAFINDAN ONAYLANMADIĞI YADA SPONSOR FİRMALARIN DESTEĞİNİN ÜLKE GENELİNDE KESİLEBİLECEĞİ İÇİN BU ÖĞRETİYE HEKİMLERİMİZİN YARISI YA KARŞI ÇIKACAK YADA KARŞI ÇIKMAK ZORUNDA KALACAKTIR.

AMA ŞU GERÇEĞİDE SAKIN UNUTMAMALILAR Kİ,BU KÜR TEDAVİ ÖNCESİ VE SONRASINDA BAŞARI ORANINI PERÇİNLEYİCİ ÖZELLİĞİNDEN DOLAYI DESTEKLENMELİDİR.

BU NEDENLE TARİHTE Kİ RİVAYETLERDE BU VE BU TÜRDE Kİ TEDAVİ ŞEKİLLERİ ALTERNATİF TIP OLARAK DEĞİLDE,TEMEL TIP,GELENEKSEL TIP,ÖNLEYİCİ TIP VEYA TAMAMLAYICI TIP OLARAK ADLANDIRILMIŞTIR..

SALAM SUCUK PASTIRMA GERÇEĞİNİ KABUL ETTİRENE KADAR HEKİMLERİN YARISI ÇOK ZARAR GÖRDÜ.

    İYİLEŞTİRDİĞİMİZ HİÇ BİR HASTADAN HİÇBİR TALEBİMİZ OLMADI OLAMAZDA,SARIMSAK ÜRETİCİSİDE DEĞİLİM.ZEYTİN BAHÇEM YADA ZEYTİNYAĞI FABRİKAMDA YOK.

SİZİN ANLAYACAĞINIZ MANDIRA FİLOZOFU GİBİ BİR HAYATA ÖZENMEKTE VE ÖYLEDE YAŞAMAKTAYIM.SAĞLIĞIN EN BÜYÜK MİRAS OLDUĞUNA İNANMAKTAYIM AMA ÇOK YAŞAMAYADA KARŞIYIM.

     İSTEYEN BU KÜRLERİ YAPSIN YADA YAPMASIN,AMA ORTADA İYİLEŞMİŞ İNSANLAR GERÇEĞİ VAR İKEN.GÖZ ARDI ETMEMENİZİ ÖNERİRİM.

VE HİÇ  BİR HASTALIĞI YOK İKEN HER SETTE YÜZÜNDE 3 İLE 6 YIL GENÇLEŞMEYİ İNSANLARDA GÖRDÜĞÜMÜZDEN BU KÜRÜ  ÖNEMSEMELİYİZ DİYE DÜŞÜNMEKTEYİM.

    EVET BU KÜRLERİ HAZIRLAKEN BİTKİLERDEN FAYDALANILDI,BU SİZİ ÖĞRETİNİN BİTKİSEL BİR TEDAVİ YADA ALTERNATİF TIP GİBİ İSİM ARAYIŞINA SOKMASIN.MİLYALARCA İNSANIN YAŞADIĞI BİR DÜNYADAYIZ HER İNSANDAN BİR İSİM ÇIKSA BU ÖĞRETİYİ ADLANDIRAMAYIZ.

   LOKMAN HEKİM HASTALARI İYİLEŞTİRİRKEN BUNUN GİBİ KÜRLER İLE DE ÇOCUKLUKTAN BAŞLAYARAK KORUMA SÜRECİ KURMUŞTUR.

    ADI BİNLERCE YIL İÇERİSİNDE VE GÜNÜMÜZDE BİRÇOK YERDE LOKMAN HEKİM REFERANSINI KULLANAN,KİŞİ KURUM VE KURULUŞLAR VAR Kİ SAYMAKLA BİTİREMEYİZ.

   BİZ ÖMRÜMÜZÜ ADAYARAK BU ÖĞRETİLERİN BİR KAÇ TANESİNİ BULABİLDİK,BULDUKLARIMIZ GERÇEKDEN LOKMAN HEKİME AİT MİDİR DEĞİLMİDİR, LOKMAN HEKİM REFERANSI SEBEBİ İLE,BUNUN İSPATINI YAPMAK BANA GÖRE İMKANSIZDIR.

GÜNÜMÜZDE  HALEN LOKMAN HEKİM ADI ALTINDA KULLANILAN BİNLERCE ÜRÜN PİYASADA KOL GEZMEKTEDİR.

    BU NEDENLE ARAŞTIRIP BİLGİLERİNİZE SUNDUĞUMUZ KÜRLERDEN YÜKSEK ORANDA ŞİFA BULAN HASTALARI GÖRÜP DUYMAK İNANIN BİZE YETER.AMA ONCA EMEK HARCADIĞIMIZ İÇİN AZICIKDA OLSA HATIRIMIZ VAR İSE ŞU ÖNERİMİZİ DİNLEMENİZİ İSTERİM.

    BU KÜRÜ HANGİ BİLİM İNSANINA SORSANIZ İÇERİKLERİNDEN DOLAYI SORUN YOK KULLANABİLİRSİNİZ DER. SONUÇTA HAYATIMIZIN OLMAZ SA OLMAZ GIDALARI BUNLAR.

HAYIR KULLANMA SANA ZARAR VERİR DİYEN HEKİMİ MUTLAKA DİNLEMELİSİNİZ.ÇÜNKÜ BAZI AKUT HASTALIKLARIN TEDAVİ SÜREÇLERİNDE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN DÜŞÜK TUTULMASI SÜREÇLERİ DE DAHİL,SAKINCALI OLABİLİR.

TEDAVİ GÖRDÜĞÜNÜZ HASTALIK İLE İLGİLİ İLACIN KULLANIMINI SAKIN AKSATMAYIN.BU KÜRLERİN KULLANIMI DNA SARMALINIZ,GENETİK VE KRONİK HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILMAKDA OLDUĞUNDAN AKUT HASTALIKLARA SAHİP İNSANLARIN HEKİMLERİNİN TAVSİYELERİNDEN ASLA ÇIKMAMALARI GEREKMEKTEDİR.

 BU NEDENLE İLK BAŞTA DEDİĞİM SÖZÜ SAKIN UNUTMAYIN HEKİMİNİZE GÜVENİN VE VERDİĞİ TEDAVİYİ SAKIN AKSATMAYIN,BUGÜN MODERN TIP İÇERİSİNDE HEKİM ARKADAŞIM ÇOK ONLARIN DA TEK DERDİ,HASTALARININ İYİLEŞMESİ.

EĞER AĞIR BİR HASTALIĞA YAKALANDIYSANIZ HEKİMİNİZE HOCAM BENİM GİBİ KAÇ HASTAYA BAKTINIZ DİYE SORUN,OLDUKÇA FAZLA CEVABINI ALDIYSANIZ,

ONLARADA BANA ÖNERDİĞİNİZ TEDAVİYİ UYGULADINIZMI SORUSUNU SORUN,

ALDIĞINIZ CEVAP EVET OLURSA,HOCAM KAÇINI KURTARDINIZ BU TEDAVİ İLE DİYE REFERANS İSTEMEK SİZİN EN DOĞAL HAKKINIZ.

KİMSE KIRILMASIN VE İNCİNMESİN AMA ARTIK KEMOTERAPİ VE RADYOTERAPİ GİBİ AĞIR TEDAVİLERİN SORGULANMA ZAMANI GELDİ VE GEÇİYOR DİYE DÜŞÜNMEKTEYİM.

EVET ÇOĞU ÜLKEDE BAŞARILI OLDU.

ANCAK ŞU GERÇEĞİ DE UNUTMAYIN LÜTFEN,O ÜLKELERDE Kİ İNSANLAR BESİN DEĞERİ VE DOĞAL YAĞI YÜKSEK ÜRÜNLER TÜKETMEKTELER.BU NEDENLE YOĞUN KEMOTERAPİ VERİLDİĞİNDE BU SÜRECİ ÇABUK ATLATIYORLAR.

BİZİM İNSANIMIZ BESLENMEDEN ZENGİN OLMADIĞINDAN VÜCUTLARI YAĞ YERİNE ŞEKER VE SU İLE KAPLI,BU NEDENLE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ OLDUKÇA KAYBETMİŞLER.

SİZ BU İNSANLARA ATOT VE KATOT SİSTEMİ İLE YÜKSEK ORANDA ELEKTRİK VERİLMİŞ,DENİZ SUYU VE BU ORTAMDA YÜZLERCE KİMYASALI BİRBİRİNE KATARAK FORMÜLE EDİLMİŞ ALKOL GRUPLARINI VERİRSENİZ, TABİKİ SONUÇ ALAMAZSINIZ.

 SONUÇTA SİZ,ELEKTRİĞİN İLETİLMESİ KOLAY BİR ORTAMA, BU ÜRÜNÜ VERİYORSUNUZ,

SU İLETKEN OLDUĞUNDAN KANIN GİTTİĞİ TÜM DOKUYU YAKIYORSUNUZ.BU DURUM RADYO TERAPİ İÇİNDE GEÇERLİ.

AMA HASTA FAYDALI YAĞLAR İLE BESLENMİŞ OLSA SİZ BU SORUNU YAŞAMAYACAK VERDİĞİNİZ TEDAVİ NEDENİ İLE HASTAYI KAYBETMENİZE SEBEP OLMAYACAKTIR.

BU KONUYU TEDARİKÇİ FİRMALARINIZLA YENİDEN DEĞERLENDİRMENİZ GEREKLİLİĞİNE İNANMAKTA OLUP,ÖNERİMDEN DOLAYI KİMSENİN YANLIŞ ANLAMASINA MAHAL VERMEMEK İÇİN BİZLERİN BİLMEDİĞİ SİZİN İYİ BİLDİĞİNİZ YENİ BİR SÜREÇ VAR İSE KAMUOYUNU AYDINLATMANIZI DİLERİM.

ÇÜNKÜ SİZLERİN DE TAKDİR ETTİĞİ GİBİ BU KONUDA TOPLUMDA OLDUKÇA FARKLI BİLGİ KİRLİLİKLERİ OLUŞTUĞU GİBİ HASTALARIN HEKİMLERİNE OLAN İNANÇLARIDA SARSILMAKTADIR.

BU KONUDA EN ÇOK EMEK VEREN SİZLERİN FİKRİ BENİM İÇİN HERKESDEN ÖNEMLİDİR.

BU NEDENLE HEP DEDİM VE DEMEYEDE DEVAM EDECEĞİM,

SİZ HEKİME NE VERİRSENİZ O ONU UYGULAR,BU NEDENLE HASTALIK YOKTUR,HASTA VARDIR.

BUNDAN DOLAYIDIR Kİ;BU ÖĞRETİYİ HEKİMLERDEN YUKARIDA TUTMAK İSTEYEN OLURSA,LOKMAN HEKİMİN BİLİNEN,BUGÜN DİLDEN DİLE ARİSTO VE EFLATUN'DAN BİR KISMI RİVAYET EDİLEREK GÜNÜMÜZE KADAR GELEN ÖĞRETİSİNİ AKLINDA TUTMASINI DİLERİM.

22.BÖLÜM;TEMEL TIBBIN BAŞLANGICI,LOKMAN HEKİM VE BUKRAT (HİPOGRAT)

    LOKMAN HEKİM'E ÇUKUROVA'NIN HATTA DÜNYANIN SAYILI ZENGİNLERİNDEN HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESAN ADINDA BİR HASTA GİDER,DERDİNİ ANLATIR,LOKMAN GELEN HASTANIN ANLATTIKLARINDAN MİDE KANSERİ VE SON EVRE DE OLDUĞUNU ANLAR,YAPACAĞI HİÇ BİR ŞEY OLMADIĞI HALDE,BU ZENGİN İNSAN GELDİĞİNDE ORADA BULUNAN HASTALARA YÜKLÜ MİKTARLARDA ALTIN DAĞITTIĞINI GÖRDÜĞÜNDEN,ONA BU NEDENLE SAYGI GÖSTERİR.

    VE ONU ŞU HASTALARI YOLCU EDİM SENİNLE AYRI İLGİLENECEM DİYEREK MİSAFİR EDER.BU ARADA GELEN GİDEN ŞİFA BULMUŞ HASTALARI GÖREN ADAM BU DURUMDAN OLDUKÇA MUTLU OLUR.

ÖZELLİKLE BİR HASTA GELİR Kİ,O HASTA DA KENDİNİ HATIRLATMAK ADINA HASTALIĞINI PİRE ANLATIRKEN HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESAN GELEN HASTANIN ANLATTIKLARINA KULAK MİSAFİRİ OLUR,KENDİ HASTALIĞI İLE AYNI HASTALIK OLDUĞUNU VE LOKMAN HEKİMİN SAYESİNDE ŞİFA BULDUĞUNU,ANCAK LOKMAN HEKİMİN VERDİĞİ SULU İLACIN BİTTİĞİNİ SÖYLER.

    LOKMAN BİR SIRÇA (CAM KAVANOZ) İÇİNDE BU KARIŞIMI HAZIRLAR VERİR. VE DER Kİ;İYİLEŞTİM DİYE İHMAL ETME,HERGÜN AÇ KARNINA SABAH ÖĞLE AKŞAM ÖLÇÜSÜ KADAR İÇ DER.HASTAYI GÖNDEREREK,

HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESANİLE YILLARCA SÜRECEK VE İNSANLIK TARİHİNİ DEĞİŞTİRECEK DOSTLUKLARININ İLK TEMELLERİNİ ATMAK ÜZERE İLK SOHBETLERİNE BAŞLARLAR.

 HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESAN ASLINDA BEN ÇAREMİ BULDUM PİRİM DER,LOKMAN HEKİM BAŞINI ÖNE EĞER VE GELEN HASTA İLE İLGİLİ KENDİSİNE BİLGİ VERİR,

   BU HASTANIN BEDENİ HİÇ BİR KARIŞIMI KABUL ETMEDİ,HASTALIĞI ÇOK İLERİ AŞAMADA,ÇEKTİĞİ DAYANILMAZ ACILAR DAN DOLAYI BANA GÖNDERMİŞLER.

HER HASTALIĞI İYİLEŞTİRDİĞİM KENDİNE SÖYLENMİŞ,ÇOK ŞEY DENEDİM İÇEMEDİ,HER DAİM GELİP BENDEN ŞİFA DİLEYİNCE BENDE ALLAH AFFETSİN, BAŞIMDAN SAVMAK İÇİN,KENDİSİNE,BAK SON BİR ÇAREMİZ VAR AMA BU KARIŞIM ÇOK TEHLİKELİ İÇTİKDEN SONRA,YA BİRKAÇ GÜN İÇİNDE ÖLECEKSİN YADA,SANA ŞİFA OLACAK DEDİM.

    MİDENDE KAYNAMA,ARA ARA KUSMA,AŞIRI HALSİZLİK,İŞTAHSIZLIK YAPACAK,SONRA SABAHLARI KANLI KANLI KUSMA OLACAK ONDAN SONRA İYİLEŞECEK ESKİSİNDEN BİLE SAĞLIKLI OLACAKSIN DEDİM.

     HİÇ DÜŞÜNMEDEN KABUL ETTİ, BİR MİKTAR SUYUN İÇİNE İKİ ÜÇ TANE LİMONU O GÖRMEDEN SIKIP KARIŞTIRDIM,BUNU SABAH ÖĞLE AKŞAM AÇ KARNINA İÇ DEYİP GÖNDERDİM.BEN BİR AYA ÖLÜR DİYE BEKLERKEN BU BANA YILLARDIR BU ŞEKİLDE GELİR GİDER DER.

   BUNU BANA KEŞKE ANLATMASAYDIN PİRİM DER, HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESAN , OLMAZ DER LOKMAN HEKİM,SEN HEKİMLİĞİ VE HASTALIĞINI İYİ BİLİYORSUN,SENİN HASTALIĞININ ÇARESİ YOK ÖLECEKSİN BİLİYORSUN.

GİDEN GARİP GİBİ Bİ AKIL OLSAYDIN KURTULMA ŞANSIN BELKİ VARDI DER.ZORDA OLSA KABUL EDER GERÇEĞİ  HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESANKALAN HAYATIMI SENCE NASIL YAŞAMALIYIM DİYE SORAR.

LOKMAN HEKİM ONA HEP HAYALİMDİR DER,YANIMA BİR AT,BİR KÖPEK BİRDE OK ALIP DAĞLARDA AV YAPMAYI AVLADIKLARIMLA GEÇİNMEYİ,DİYAR DİYAR GEZİP YENİ İNSANLAR TANIMAYI ÇOK İSTERDİM NASİP SANA OLSUN İNŞAALLAH DER.

      MALINI MÜLKÜNÜ HER ŞEYİNİ EŞ DOST AKRABAYA DAĞITIR HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESAN DİYAR DİYAR GEZER,İMAMOĞLU ÇÖRTEN KÖYÜ YAKINLARINDA BULUNAN PEKMEZCİ MAĞARALARI CİVARINDA Kİ KÖYLERE GİDER TEK TEK,KÖYLÜLERLE ALIŞ VERİŞİNİ BİTİRİR,ARTIK HASTALIĞIDA BAYAĞI İLERLEMİŞTİR.

YÖRÜK GELİNLERİNDEN BİRİ "EMMİ ALA İNEĞİ HİMDİ SAĞDIMIDI SÜTÜNDEN SAĞA VİRİNDE ŞİFA OSSUN,BETİN BEĞZİN ATMIŞ SEĞİN" DER.

BİR TAS SÜT MÜ BENİ İYİLEŞTİRECEK DER KENDİ KENDİNE, GETİR GELİN İÇELİM DER.GELİN SÜTÜ GETİRİR VE BAHÇESİNE İŞİNİN BAŞINA GİDER.

BİR YUDUM ALIR SÜTTEN HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESAN İSTİFRA EDER,İYİCE HALSİZ DÜŞER KEDİLER GELİR SÜTÜN KOKUSUNA,ADAM SÜTÜ İLERİDE  Kİ KAYANIN DİBİNE BIRAKIR,ORADA BİR AĞAÇ DİBİNE UZANIR,ARTIK ÖLÜMÜN KAPISINA GELDİĞİNİ HİSSETMİŞTİR.

        BELLİ BELİRSİZ BİR UYKUYA DALAR,BİR SÜRE SONRA UYANIR,ÇEVRESİNE BAKARKEN UYUMADAN ÖNCE İÇSİNLER DİYE KEDİLERE BIRAKTIĞI SÜT TASININ BAŞINDA KOCAMAN BİR YILANI UYKU SERSEMLİĞİ İÇİNDE İKİ BAŞLI OLARAK GÖRÜR,YILAN SÜTTEN BİR YUDUM ALDIKDAN SONRA SÜT TASINA SARILARAK TASA ZEHİRİNİ KUSTUĞUNU GÖRMÜŞ.

     YILAN BUNU BİR KAÇ DEFA TEKRARLAYIP,ORADAN AYRILMIŞ.ACILARI İYİCE ARTAN HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESAN ZEHİRDEN YEMYEŞİL OLAN TASI ALARAK, HEPSİNİ İÇEYİMDE,ÖLİM GURTULİM DİYEREK HEPSİNİ İÇMİŞ.

    ÖLÜMÜ BEKLERKEN ,KUSMA NÖBETLERİ BAŞLAMIŞ ARDINDAN İSAL OLMUŞ GÜNLERCE SADECE SU İÇEREK BU NÖBETLERİ BİTİRMİŞ,VE BİR SÜRE SONRA İYİCE İYİLEŞMİŞ.

     ARADAN GEÇEN ZAMAN İÇİNDE HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESAN  ESKİSİNDEN DE SAĞLIKLI HAYATA KAVUŞUNCA LOKMAN HEKİME GİDEREK,SEN BANA ÖLECEĞİMİ SÖYLEMİŞTİN AMA BEN ÖLMEDİM DEMİŞ.

    BUNUN ÜZERİNE LOKMAN HEKİM; EY DOSTUM BEN SANA ALA İNEĞİ NEREDEN BULAYIM,ONU EHLİLEŞTİRİP,SÜTÜNÜ NASIL GÖNÜL RIZASI İLE ALAYIM Kİ O SÜT KESİLMESİN.

BU SÜTÜ GABBARA NASIL İÇİREYİM,ONDAN DA GÖNÜL RIZASI İLE ZEHİRİNİ O SÜTÜN ÜSTÜNE NASIL KUSTURAYIM,

TEKİR KEDİSİNİ BU DİYARDA NEREDEN BULAYIM DA DİLİNDE Kİ ASİT İLE O SÜTÜ FERMANTE EDEYİM,

BU SÜTÜ BİR ÖLÇÜDE SANA İÇİRİP NASIL ŞİFA VEREYİM.DİYE ÇOK DÜŞÜNDÜM SEN GİTTİKDEN SONRA.

ÇARESİ VARDI AMA,ÇOK ZOR OLDUĞU İÇİN SANA UMUT VERMEMEK İÇİN SÖYLEMEDİM DER.

 HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESANARTIK LOKMAN HEKİMİN HEKİMLERİN PİRİ OLDUĞUNA VE ONA ALLAH TARAFINDAN BİR HİKMET VERİLDİĞİNE İNANMIŞTIR.

HUZURU BULDUĞU DAĞLARA GERİ DÖNER GİTTİĞİ KÖYLERDE LOKMAN HEKİMİ ANLATIR HERKESE VE BURALARDA BULDUĞU HASTALARI GÜNÜMÜZ AMBULANSLARI GİBİ LOKMAN HEKİME GETİRMEYE BAŞLAR.

İŞİNİ OKADAR BÜYÜK BİR HEYECAN İLE YAPARKİ GECE GÜNDÜZ LOKMAN HEKİME HASTA TAŞIRKEN UFAK UFAK DA HEKİMLİĞİ ÖĞRENMEYE BAŞLAR.

ARTIK ODA USTALAŞMAYA BAŞLAMIŞTIR.GÜNDÜZ NEYSEDE GECENİN BİR YARISI GETİRDİĞİ HASTALAR İÇİN KİMİN EVİNDE HASTA VARSA O EVDE KALAN LOKMAN HEKİMİ GECENİN BİR YARISI ARAYAN HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESAN BÜTÜN KÖYLÜYE UYKUYU HARAM EDİNCE,

BİR GÜN KÖYLÜLER İLE KAVGA EDER.KÜSÜP DAĞLARA ÇIKAR.

ELİNE GEÇİRDİĞİ BİR CEYLAN DERİSİNE YAŞADIĞI ÜZÜNTÜ VE HASTALIĞINDAN KURTULMANIN DUYGUSU İÇİNDE,KARALAMALAR YAPAR, ÇİZDİĞİ RESİM BİR MÜDDET SONRA TASA SARILMIŞ İKİ BAŞLI YILANA KADAR GİDER.LOKMAN HEKİME GİDEN  HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESAN ÇİZDİĞİ LOGOYU VERİR VE GECE KİMDE KALIYORSAN BUNU KAPIYA ASKİ BEN GECE GELDİĞİMDE NEREDE OLDUĞUNU BİLEYİM DER.

    O GÜNDEN SONRA HEKİMLİK VE ECZALIKLA UĞRAŞAN HERKES GİBİ GÜNÜMÜZDE DE TIP FAKÜLTELERİ VE ECZANELERDE BU LOGOYU GÖRMEKTEYİZ.

    LOKMAN HEKİMDEN  OLDUKÇA BÜYÜK İLİMLER ÖĞRENEN HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESAN BİRGÜN LOKMAN HEKİME ÇUKUROVADA HASTA KALMADI BEN UZAK DİYARLARA GİDECEM DER.

SEN DAHA BESLENME TEDAVİLERİNİ GÖRMEDİN ÖĞRENDİKLERİN ANCAK BU COĞRAFYADA ÇOK BAŞARILI OLUR UZAK DİYARLARDA BESLENME VE İLAÇ İLMİ BİRLİKTE OLMALIDIR DESEDE  DİNLETEMEZ.

      YILLARCA BİR GEZGİN HEKİM OLARAK HİZMET VERİR.O DÖNEMLERDE ROMA İMPARATORLUĞUNDA BÜYÜK BİR VEBA BAŞ GÖSTERİR BURADA Kİ VEBAYI DURDURAN HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESAN ROMA İMPARATORU TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLEREK ÖNCE İBN'İ SİNA ÖĞRETİLERİ İÇİN İSMAHANA ORADAN AVRUPAYA SONRADA RİVAYET EDİLEN EGE KIYILARINA GÖNDERİLİR.

      GELDİĞİ BU GÜZEL YERDE HİZMETLERİNE DEVAM EDER.EVLATLARI HEKİMLİKTE OLDUKÇA BAŞARILI OLUR NESİLDEN NESİLE ÜNLERİ TÜM DÜNYAYA YAYILIR.

NESİLDEN NESİLE GEÇEN MÜTHİŞ BİR ARŞİV SİSTEMİ EFLATUN VE ARİSTONUN GAYRETLERİ AİLENİN SON HEKİMİ OLAN "BUKRAT" YANİ HEPİMİZİN BİLDİĞİ BUGÜNKÜ MODERN TIBBIN BABASI HİPOGRATA KADAR GELİR.

VE SAKIN ŞU GERÇEĞİ UNUTMAYIN YER GÖK DUA ÜSTÜNE KURULMUŞTUR.EĞER RABBİM SİZİN ŞİFA BULMANIZI İSTERSE HAPRAKTOĞULLARINDAN KARUN EL CEMESAN'IN YAŞADIĞI TEVAFUK'UN BİR TANESİNİDE SİZE YAŞATABİLİR.

 BU NEDENLE BU ÖĞRETİMİZDE DAHİL HİÇ BİR ŞEYİ HEKİMLERİN ÜZERİNE ÇIKARMAYIN VE BU İNSANLARIN DAHA UZUN SÜRELİ HASTALARI İLE İLGİLENMELERİNİ SAĞLAYACAK ORTAMIN DEVLET TARAFINDAN SAĞLANMASI İÇİN DUA EDİN.

EĞER O ZAMANI SİZE AYIRABİLİRLERSE BUNU BAŞARABİLECEKLERİNE DAİR BEN HALA İNANCIMI KAYBETMEDİM.

23.BÖLÜM; SARIMSAK KÜRÜNÜN İYİ GELDİĞİ HASTALIKLAR;

KALP HASTALIKLARI,HİPERTANSİYON,ASTIM/KRONİK OBSTRUKTİF AKCİĞER HASTALIĞI, ZATÜRRE-VEREM,OTİZM,ŞİZOFRENİ,PANİK ATAK,DEPRESYON,TİROİD-İYOT YETERSİZLİĞİ HASTALIKLARI,DİYABET,BÖBREK HASTALIKLARI,KANSERLER (AKCİĞER, MEME, KOLON, PROSTAT, MİDE VB.),LÖSEMİ (ALL,AML,KML)TALASEMİ,

ANEMİ,ÇÖLYAK HASTALIĞI,FENİLKETONÜRİ,OSTEOPOROZ,AIDS,SUBAKUT SKLEROZAN PANENSEFALİT/MENENJİT/ANSEFALİT,MULTİPLE SKLEROZ, İNME,

POLİNÖROPATİ, KORE,ATAKSİ,BUNAMA (DEMANS),KAS HASTALIKLARI (MİYOPATİ, MİYOZİT VB),MYASTENİA GRAVİS,SARA HASTALIĞI (EPİLEPSİ),MS HASTALIĞI,BEYİN TÜMÖRLERİ,

24.VE SON BÖLÜM; TEMENNİ VE TEŞEKKÜRLERİM;

03.11.2015 TARİH İTİBARİ İLE BENDE KAYITLI SAYINIZ 4843 KİŞİDİR.VE MALUMUNUZ BİR ÇOĞUNUZA YETİŞEMİYORUM.YÜKÜMÜN BİRAZ HAFİFLEMESİ ADINA,YAZ BAŞINDAN BUGÜNE KADAR,ARAMIZA YENİ KATILAN HASTALARI DENEYİM VE TECRÜBELERİNDEN FAYDALANMALARI İÇİN,AYNI HASTALIKLARI DAHA ÖNCE YAŞAYIP KURTULMUŞ YADA KURTULMA SÜRECİNE GİRMİŞ ESKİ HASTALARIMIZ İLE TANIŞTIRIYORUM.

LÜTFEN BU KONUDA BENİ MAZUR GÖRÜN,GÜN İÇİNDE YÜZLERCE TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPMAK BİR O KADAR DA İNSANLA GÖRÜŞMEK ÇOK YORUCU OLUYOR.

BENİM BİLMEDİĞİM ANCAK ARANIZDA VARSA BÖYLE FEDAKARLIK YAPMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZIN www.unsays01@hotmail.com ADRESİNE BİLGİ VERMELERİNİ VE BU SAYEDE ARAMIZA YENİ KATILAN HASTALARIMIZ İLE TECRÜBELERİNİ PAYLAŞMALARINI RİCA EDİYORUM.

AYRICA BİZE İLK KEZ ULAŞACAK İNSANLARIN SAĞLIK DURUMLARINI BELİRTİR,KISA BİR AÇIKLAMA İLE BİRLİKTE YUKARIDA Kİ MAİL ADRESİMİZE BİLGİ VERMELERİNİ İSTİYORUM.

SİZ MAİLİNİZİ GÖNDERDİKTEN SONRA BİZE MANEVİ DESTEK VEREN HEKİM ARKADAŞLARIMIZIN SİZLERE DOĞRU BİLGİLER VEREBİLMELERİ İÇİN BİZLERE SÜREKLİ AYNI MAİLİ YENİDEN GÖNDEREREK YAZIŞIRSAK YÜKÜMÜZÜ OLDUKÇA HAFİFLETİRSİNİZ.

BİRDE ÇOK SIK YAPILAN VE BENİ ÇOK ÜZEN İKİ SORUNUMUDA SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM.

İYİLEŞEN HASTALARIMIZIN YADA FAYDA GÖREN BİR ÇOK HASTAMIZ BİR SONRA Kİ AYNI HASTALIĞI TAŞIYAN HASTAYA BİLGİ AKTARMAMIZ İÇİN KÜR KULLANDIĞI SÜREÇTEKİ EVRELERİNİ BİZE MAİL OLARAK GÖNDERMİYOR YADA GÖNDERİLMESİNİ SAĞLAMIYOR.BU KONUDA DESTEĞİNİZİ ESİRGEMEYİNİZ LÜTFEN.

İKİNCİ KONU İSE;FAYDASINI GÖREN HASTALARIMIZ TELEFON NUMARAMI HASTALARA VERİYOR VE KENARA ÇEKİLİYOR,GELEN TELEFONLAR İÇİNDE DE BİR ÇOĞU BENLE KAFADAN PARA PAZARLIĞI YAPILIYOR,SİZİN ANLAYACAĞINIZ AYIP EDİLİYOR.

SADECE İSTEĞİM BU ÖĞRETİYİ VERİN HASTA YADA SAHİPLERİ OKUSUN,ANLAMADIĞINIZ YADA İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMADIĞINIZ DURUMLARDA BANA ULAŞIN,BİLMEDİĞİNİZ KONULARDA YORUM YAPMAYIN.

BEN BİLE 25 YILDIR İÇİNDE OLMAMA RAĞMEN ARAYAN BİR HASTAMA ŞUNU ŞÖYLE YAP DİYE ÖNERİDE BULUNMADAN MUTLAKA HEKİM ARKADAŞLARIMA DANIŞIYORUM.

BU AYIP BİR ŞEY DEĞİL,DANIŞAN DAĞLARI BU NEDENLE KOLAY VE KISA SÜREDE AŞMIŞ,BAKINIZ BURADA İNSAN HAYATINDAN BAHSEDİYORUZ,BAŞKA BİRŞEYDE YAPILAN HATADAN BİR ŞEKİLDE DÖNERİZ,PEKİ İNSAN HAYATINDA?

 BU KÜRDE BAŞARI ORANIMIZ İLE İLGİLİ GİRİŞ KISMINDA; KANSER DAHİL AKLINIZA GELEBİLECEK TÜM KRONİK HASTALIKLARA SAHİP 100 DEĞİŞİK HASTADAN 42 SİNDE TAM ANLAMIYLA BAŞARI SAĞLAYAN,GERİ KALAN 58 HASTADA  % 40 İLE % 90 GİBİ BİR ORANDA BAŞARILI DİYE BİR İDDİAMIZ VAR İDİ.

HASTA HEKİMLERİNDEN TÜM TEDAVİLERİNİ ALDIĞI HALDE,TEDAVİYE CEVAP VERMEZ,YAPILACAK HİÇ BİR ŞEY KALMADI,ALIN EVE GÖTÜRÜN DENİLDİKTEN SONRA HASTA BİZE GELDİĞİNDEN BAŞARI ORANIMIZ DÜŞMEKTEDİR.

BİZİ DİNLEYİP TE, OLURMU ÖYLE TEDAVİ DİYEN ÇOK HASTA SAHİBİMİZ OLDU. GİTTİLER VE AYLAR SONRA HASTAYI BİZE BİTMİŞ VAZİYETTE GERİ GETİRDİLER.

BUNA RAĞMEN HİÇ ZORSUNMADAN ELİMİZDEN NE GAYRET GELDİYSE FAYDALI OLMAK ADINA DESTEĞİMİZİ VERDİK.KURTULAN DA OLDU HALEN TEDAVİSİ DEVAM EDENDE VE KAYBETTİKLERİMİZDE OLDU.

ASLINDA BU TÜR AĞIR HASTALIK GRUPLARINDA, KURTULDUM DİYE TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAMAK GEREKİR.

BU NEDENLE HEKİMİNİZE DANIŞIN YADA TAKILDIĞINIZ YERDE BİZE SORUN DİYE ISRARCIYIZ.HEPSİNDEN ÖNCE SİZE EN ÖNEMLİ TAVSİYEM,DAHA YOLUN BAŞINDA SAĞLIĞINIZ YERİNDEYKEN BU KÜRÜ YAZA VE KIŞA GİRERKEN BİRER DEFA YAPIN Kİ ÖMRÜNÜZÜN SONUNA KADAR BÖYLE AĞIR HASTALIKLARLA GEÇMESİN.

MİSİS YAKAPINAR DA BULUNAN LOKMAN HEKİME AİT OLDUĞU RİVAYET EDİLEN MAĞARA, YUKARIDAN BAKILDIĞINDA,

AL BAYRAĞIMIZDA Kİ YILDIZI SİMGELEMEKTEDİR.TEMENNİM BU YILDIZ ETRAFINA TARİHİ DOKUYU BOZMADAN HİLAL ŞEKLİNDE İLK ETAPTA 250 YATAKLI BİR SENATORYUM YAPILMASIDIR.

BURAYA GELEN HASTADAN HİÇBİR ÜCRET ALMADAN YUKARIDA BAHSETTİĞİMİZ ÖĞRETİLERİ ANLATACAK,DURUMU AĞIR OLANLARIN DAHA İYİ BAKILMASI İÇİN MİSAFİR EDİLEBİLECEĞİ,

ETRAFINDA,BU KÜRÜ KULLANARAK ŞİFA BULMUŞ YADA BİZLERE MANEVİ DESTEĞİNİ ESİRGEMEMİŞ GÖNÜL DOSTLARIMIZIN HASTALIK HİKAYELERİNİN ANLATILDIĞI, GÖNÜL ÇEŞMELERİNİ YAPACAĞIZ.

BİNLERCE AĞACIN DİKİLEREK OLUŞTURULACAK ONLARCA KİLOMETRELİK YÜRÜYÜŞ SPOR VE PİKNİK ALANLARINI YAPACAĞIZ.

    HİZMET EDECEK HER KİŞİNİN GÖNÜLLÜ OLARAK HİÇBİR TALEBİ OLMADAN ÇALIŞACAĞI BİR SAĞLIK MERKEZİ YAPACAĞIZ.

İYİLEŞMESİNE VESİLE OLDUĞUMUZ MADDİ DURUMU OLDUKÇA İYİ ÜLKEMİN ÖNDE GELENLERİ,BU MERKEZE ALINACAK TIBBİ CİHAZLAR DA SİZLERE AİT.

HANİ BENİMLE MUTLAK HELALLEŞMEK İSTİYORDUNUZ YA,,,,,,İŞTE SİZE FIRSAT.

SON OLARAK TEŞEKKÜR ETMEK İSTEDİĞİM O YÜREKLİ VE ASİL İNSANLAR,

  SAĞLIK GÜVENCESİ OLMAYAN,KÜR KULLANICISI HASTALARI ŞİRKETLERİNDE SİGORTALI GÖSTERENLER,

 HASTALARIMIZLA FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPABİLMEK İÇİN İŞYERLERİNİ AÇANLAR,

BİZE GELEMEYEN HASTALARA ULAŞABİLMEMİZ İÇİN ALTIMIZA ARABA VERENLER,

İÇLERİNDEN BİR ÇOĞUNUN EŞİ DOSTU AKRABASINA FAYDAMIZ OLDUĞU İÇİN SIRALADIĞIM TALEPLERİMİ KARŞILAMAK,İÇİN ÇABA GÖSTEREN CANLAR,

BANA GÖRE BU GÖREV BİZLERİ YÖNETEN TÜM SİYASİ PARTİLERİNDİR.

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Ünsal AKBULUT
20 Kasım 2018 Salı 20:15
20:15
Her iki Facebook grubunda 50 bine yakın hasta ile istişare halindeyiz. Bir yandan tv çekimleri ile uğraşmaktayız, bir hayır sever çıkarda kitabı derli toplu yayınlamayı düşünürse başımız gözümüz üstüne. Ben ancak bu kadarına yetişe biliyorum. Hakkınızı helal edin.
İhsan KALENDER
17 Kasım 2018 Cumartesi 01:29
01:29
Şimdilik tekrar hoşgeldiniz demekle iktifa ediyoruz ve yeni yazımlarınızı bekliyoruz.
İhsan KALENDER
17 Kasım 2018 Cumartesi 01:27
01:27
Haddim olmuyarak deriz ki;bu RİSALE ebatındaki yazımı TEFRİKALAR halinde bizlere ikram etmiş olsaydınız daha bir kolay okur istifade etmiş olurduk diye düşündüm.
İhsan KALENDER
17 Kasım 2018 Cumartesi 01:23
01:23
Bu mükemmel YAZIM eminim bir RİSALECİK ebatında BİLGİ ve BELGE içeriklidir.
İhsan KALENDER
17 Kasım 2018 Cumartesi 01:21
01:21
Evvela HOŞGELDİNİZ safalar ve ŞİFALAR getirdiniz.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim